Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
8. okt 2009

ale uz vazne, idem pracovat...

lolka
8. okt 2009

olif, kos na huby nemam ani ja 😀
z vysseieho RP sa vytesujem aj ja, ale radost z Viki ja najvacsiaaaaaaa a nic mi ju nezatieni 🙂

orchidka
8. okt 2009

kakatka, na toto naozaj pomoze len B12 co najskor podat a cas.. nic ine nezabera.. mam odskusane ☹ tak sa drzte, hlavne nech pije aj keby nejedol...

ewelyne
8. okt 2009

zucana, je to blbe, ten system, ale tu je materska 6 mesiacov dokopy a potom uz len RD a to je nieco ako to tvoje 30% z platu, ba menej este... takze narovnako.

zoska, pocuj, ja si platim dobrovolne so socialky a ked to v januari nahodou zrusia, tak adios pekna materska ... lebo som si dala najvyssi vymeriavaci zaklad... a ked to zrusia, tak to nebude fer, pre tych, kt. maju slabe platy, prip. pre studentky, kt. chcu hned po skole rodinku atd.... no des...
na to ich je, opit ludi rozkom a porusit vsetko ostatne...
zoska,je tam nejake obdobie, kt. musi byt odpracovane, prip. ako dlho sa platilo do soc.poist. ci sa to aj mna tyka, ked som bola RD a len si platila...

baby aj ja chcem ten kos pre babo, len tu som ho nikde nevidela, stretli ste sa s nim na Sk?

alex, drz sa,, drzime vam palceky.a kde si, v ktorej nemocke?

zoska
8. okt 2009

ewe ked zrusia DNP tak to bude platit od zrusenia a nie spatne, takze nas sa to tyka normalne...lehota je ze musis byt poistena v poslednych 2 rokoch pred porodom min.270 dni

a teraz uz fakt padam do toho mesta 🙂

ewelyne
8. okt 2009

olif ja som si platila do socialky, lebo ako zena doma, co chce druhe, by som nedostala vela, lebo predtym som studovala a pracovala len na pol.uvazok... tak mi jedna pani poradila, na socialke ti pre istotu nic nepovedia, ze teda, nech si platim dobrovolne poistenie z najvyssieho vymeriavacieho zakladu a budem mat potom pol roka matersku 500-600 Eur...no len ked to v januari zrusia, tak to bude bieda...

alex
8. okt 2009

kočky ďakujem vám.
ewe som v Ružinove. Jednu noc tu musím byť kvôli poisťovni.

ewelyne
8. okt 2009

aha, zoska dik. tak utekaj ale pomaly a davaj si pozor a nepadaj nikde 😉 papa

ewelyne
8. okt 2009

alex, hmm, tak to si daleko, som sa pytala, lebo zajtra idem na kramare, tak sme ti mohli s malym doniest kolacik 😉
ale vidime sa na stretku, drz sa a ozvi sa hned ako to bude mozne , ze ako a tak. 😉

lolka
8. okt 2009

ewe, ja som si ten kos nasla na bazare, tu na MK. ale myslim, ze neni problem ho najst na nete, kde maju detske izby.

ewelyne
8. okt 2009

dik lolka, to ma nenapadlo, ja som kukala v obchodoch... no a vola sa to kos, ci nejako inak? 😉

ewelyne
8. okt 2009

lolka, nepotrebujem novy, na par mesiacov pouzity uplne staci...
ja som nasla na internete na nejakej nem. stranke asi pred dvomi mes. maminku, kt. predavala vsetko co mali nakupene... lebo babo sa narodilo predcasne a 😔 😔 ... ale komplet cez detsku izbu, kocik, oblecenie....
chvilu som rozmyslala, ale mi to prislo take plne bolesti... ale bolo to vsetko krasne a full balik aj cena fajn...
no nemohla som... 😔

lolka
8. okt 2009

ewe, mne by tiez stacil na tych par mesiacov uz pouzity.....skus pokukat bazare. A vola sa to myslim len kos alebo kos na spanie 😅
aj tu na bazare MK som nasla par inzeratov od jednej kocky co predava komplet veci aj s postielkou, kosikom....a podla toho strucneho, smutneho popisu musela prijst o babe nejako pred narodenim 😔
tiez som nemala silu si objednat od nej,aj ked su to krasne nove vecicky....

maculik
8. okt 2009

alex, drzime aj my palce, nech ti to zajtra spravia a dobre vsetko dopadne. Tfuj tfuj 🙂

zucana
8. okt 2009

baby myslite take kose ako mam v albume? tu takych maju vela....

maculik
8. okt 2009

kocky, mne je k tomu bruchu teraz este aj zle, totiz ako som tehotna, tak mi byva velmi teplo a potrebujem mat v robote otvorene okno, lebo je tu dusno. No a teraz tu mam od vcera tu stazistku a tej je stale chladno, ze mam okno zatvorit, no mne o chvilu sa hned tazko dycha a je mi zle.
Myslite, ze je drze jej povedat, co a ako a ci sa moze lepsie obliekat na ten cas, co tu este budem? Lebo ja uz si nemam co vyzliect, mam kratky rukav, ani tielko, ani nic, no a stale mi je teplo...

zucana
8. okt 2009

maci povedz jej...neni to drze ved soryco sa mas zadusit ???

maculik
8. okt 2009

no asi jej poviem, nastastie teraz isla na 2h na nejaky trening, tak som si hned otvorila, ved to len ventilacka...

katina2209
8. okt 2009

No ja som už napapkaná pirohy boli fakt skvelé, zosi keby som mohla pošlem po internete 😀 Inak mne je dnes tiež tak teplo a čudne asi blbý tlak bude, už som aj vybrala malého zo školy tak si teraz píše úlohy,ale ma prekvapil keď som mu povedala,že budeme mať chlapčeka strašne chcel dievčatko tak povedal,že maminka neboj však mu požičiam aj hračky 🙂 Ja v práci sedím pri okne a chvalabohu zatiaľ ma nikto neobmedzuje klľudne sa ozvi maculík však obliecť sa dá viac horšie je že už sa nemôžeš viac vyzliecť 🙂

lolka
8. okt 2009

macu, jasne, povedz jej a ked je normalna, tak to zoberie v pohode
zucana, ano presne take, s kolieskami aby sa dal premiestnovat.

zusika
autor
8. okt 2009

ahojte.... co mate dnes nove???

orchidka
8. okt 2009

olif... to co ma maly simonko je s velkou pravdepodobnostou stomatitida a to je herpeticka infekcia, takze je to forma herpesu a nie je vyluceny aj herpes simplex na perach, pripadne ina forma herpesu ... herpes je v zasade hnusoba neliecitelna ☹
ak herpes v tehu - je velmi nebezpecny genitalny herpes pocas porodu, dietatko sa moze nakazit a hrozia tam dost vazne problemy..

pecienka 😀 no ja mam desnu chut na nu aj na vselico z toho, az mi minule bolo dost zle, takze uz som si dala radsej pauzu 😅

Kati, gratulujem k chlapcekovi dalsiemu, budu kamosi 🙂

ewe, mala som pri malej kolotoc s mozartom a dalsimi skladatelmi, elektronicky, co nevrzga, odporucam je super, tusim od tiny love to bolo...

olif, unavu vraj moze sposobovat aj nedostatok magnezia... co je v tehu dost bezne

uprava rodicovskeho je tiez pre mna zahada, mne to vychadza len tak tak...zamestnana som od aprila

Alex drz sa

na prenasanie do kazdej izby v dome budem mat polohovatelne lehatko... pokial ide o spinkanie, bud bude v kociku, alebo rovno v postielke...

maculik, urcite jej povedze, ved pochopi, ked je normalna 🙂

no tomu sa hovori makacka precitat vas po poldni 🙂 a rovno mozem ist po deti... 😉

zucana
8. okt 2009

cau zusika dlho si sa neozvala....
este si v robote nie doma ze?
ja mam sem tam v ustach take akoby pluzgieriky vutri na dasena oni po case prasknu ale iba na jednej strane a sem tam a neboli to ani nestipe tak snad je to oki 😨

zusika
autor
8. okt 2009

zuci, ano este chvilu zarezavam...vcera bol uplne ze vrazendy den - dnes oproti tomu uuuplna nuda...ale aj tak toho bolo dost, tak som nemala cas vas prist pozriet

kocky, ste sa tu bavili o tom zvyseni rodicovskeho, ale POZOR - ono to zatial schvalila IBA vlada a v NR SR to este nebolo... jasne, je velky predpoklad ze to prijmu, ale opozicia ma vyhrady, takze aby ste to nebrali ako uplne samozrejmu a hotovu vec... iba tolko...

a link na aktualne clanky.... http://peniaze.pravda.sk/pre-vyssi-rodicovsky-p...

a vcera mali HN velku prilohu k tomu: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-38563100-na-rod...

zoska
8. okt 2009

ano je to tak ako pise zusika, este to neschvalil parlament, ale vsade sa uz o tom hovori ako o hotovej veci, pretoze ze to vladny navrh zakona- staci nan nadpolovicna vacsina hlasov parlmentu, takze by to nemal byt problem, kedze sa logicky ocakava zeby cela koalicia mala hlasovat za...

som doma z nakupov, napocudovanie som si kupila tehu rifle, ale take dost sportove, pricom povodne som chcela nieco elegntnejsie, no ale dobre mi sadli tak som ich brala 🙂 este aj pyzamo som si kupila

orchidka
8. okt 2009

inak tehu veci.. v polsku su naozaj dobre ceny a aj celkom fajn veci, som bola prekvapena, lebo som kupovala nejake vecicky cez net a vzala som si jedny tehu nohavice na seba odtial, ze vyskusam a su to jedine, ci mi sedia a nesmykaju sa mi z brucha, co o inych (aj z UK mam nejake) sa neda povedat, zeby na velkom bruchu dobre drzali 😒

maculik
8. okt 2009

no kocky, ja to na dnes balim, tak pekny zvysok dna prajem 🙂

katina2209
8. okt 2009

Ďakujem orchidka no ty máš kopu detičiek ja by som chcela aj dievčatko tak by sme to vyskúšali do tretice 😉 no neviem i keď v trojizbovom byte tri deti v jednej malej izbičke vy ako bývate orchidka v rodinnom dome? Ja som si kúpila tehu rifle na mimibazáre od jednej kočky za 11 eur celkom fajn

zucana
8. okt 2009

kde ste vsetky? my pojdeme okolo siestej na prechadzku 🙂

loginka
8. okt 2009

cafte, bola sme v tom LIdli, nieco som kupila - take supravicky, a nebol tam skoro nikto, nastastie 🙂
zuci, takze zostavate, no urcite je pozitivne to, ze mas pokoj od stahovania, balenia a vybalovania,lebo je to celkom drina a vraj si si aj zvykla, tak aspon nebudes mat stresy 😉

a tema herpes a afty, tak to som este nepocula ale na mna to plati, ja som herpes, tuk-tuk este nemala

dnes ideme na morfologicky ku dr.drobnemu ako ma poslala moja dr. (kvoli tym zvysenym hodnotam) tak drzte palce
alex, ja budem tebe!

ozaj kolko toho magnezia si mozem dat? ja si davam sumivy 250mg

dnes mi vonku v meste strasne spuchli ruky a aj nohy 😒 , asi z toho tepla, hotove leto 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre