Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

petuskaxfun
9. okt 2009

no so mnou neurobili nic ale to zavisi fakt aj od personalu,otvarala som sa straaasne pomaly a ked sa mi chcelo tlacit tak to straaasne este mi vynadali heh anakoniec sa mi potrhala aj maternicaa nasledovalo 45min sitie 😝

andrea2603
9. okt 2009

katina,pri 1. aj mne musela sestrička brucho potlačiť, lebo sa syn niekde zasekol /mal 4 kg/, ale dcérka tá skoro letela zo mňa. tak hádam aj tvoje 2. pôjde ľahšie von.

petuskaxfun
9. okt 2009

alee kaslime uz nato lebo este vystrasime prvorodicky,kazdy porod je iny tak ako my 🙂

andrea2603
9. okt 2009

dievčatá, ale aby ste si nemysleli, že mi všetko tak ľahko prešlo. Po synovi, že dôsledok toho,že bol veľký, som bola zospodu opuchnutá, zašitá hádam až po uši, 2 dni horúčky, triašky, a cievkovanie, čo som sa nevedela vycikať ☹ .
Aj preto mám taký veľký vekový rozdiel medzi deťmi.

andrea2603
9. okt 2009

petuxkaxfun,máš pravdu, ale oni určite vedia, že sa to v pohode dá zvládnuť, hlavne nech sú babätká zdravé. 🙂

petuskaxfun
9. okt 2009

no takze si si aj ty uzila svoje no pekne,a ano hlavne nech su nase babatenka zdravucke 🙂

ewelyne
9. okt 2009

Baby,je to individualne... vsetko vsetko,
Kazda zena je ina, priebeh tehotenstva, vsetko...

Nepiste tu take veci...
lebo nic nie je take strasne a orchidka je toho prikladom, ved caka uz siedme dietatko...
Ja som ako prvorodicka od zaciatku kontrakcii rodila asi hodinu a to finale a ta najvacsia bolest ked som zacala rychlolo otvarat a zacala rodit trvala od 23:08-23:25 , dvakrat som zatlacila sice so zvukovym efektom, a maly sa narodil a stale tvrdim, ze so zubami a kvoli zubom som si prezila vacsiu bolest ako bol porod. To je to, ze zena ked tlacia nema este tlacit, lebo nie je otvorena dostatocne tak sa moze nieco natrhnut. Ale oni vam povedia, kedy...
Ja sa tiez bojim normalny je tento strach, lebo to nemusi byt take v poho ako pri prvom.. moja sestra rodila skoro 30 hodin a nakoniec vsetko dobre dopadlo, bez natrhnuti a strihania a sitia, bez epi...
zena je tak stavana a nastavena, ze zvladne vsetko mozne aj nemozne a ta bolest pominie, ako aj spomienky na nu 🙂 tak ako ine neprijemne spomienky, ale to by mala byt prekrasna udalost 😉 narodenie noveho cloviecika 🙂
hlavne ten strach a bloky, ked sa objavia, tak ten porod brzdia aj podvedome, je to dokazane, ze u cicavcov je to tak, ze ked samicka zaciti nebezpecie alebo citi strach, pocas porodu, tak sa porod normalne zastavi - aby sa mohla dostat na bezpecnejsie miesto a tam porodit... a to je tak aj u zien, niekoho mat nablizku, kto bude tlmocit nase priania a potreby a hlavne byt v pohode a nestresovat pocas a mysliet pozitivne, lebo stres to stopne a potom su tie rozne komplikacie... je tazke sa na to nastavit, ale ide to za kazdu cenu byt v pohode a nestresovat 😉
a co sa tyka epi, je tu v temach porodnic o tom kopec, ale mne osobne sa zda, ze je toho trochu viac proti epi. nezaruci bezbolestny porod a je tu stale to Ak- a vela zien necitila a netlacila a deti tahali von...

ewelyne
9. okt 2009

a pri zaplave tych hormonov stastia uvidite, bude to rychlo prec, aj moja sestra to tvrdi 😉 a rodila skoro 30 hodin. Je to ako bunjee jumping, 😀
daju vam do ruk male vonave ruzove babo... ja si dodnes pamatam, ze nadherne vonal, prekrasne a ja som bola ako by som na niecom ficala 😀 tolko hormonov stastia 😉

ewelyne
9. okt 2009

baby a dalsi koniec BA ja som DNV 😉

andrea2603
9. okt 2009

ewelyne, veď na tom sme sa zhodli, že sa to všetko dá zvládnuť, človek zažíva aj horšie veci ako nejaké kontrakcie.

ewelyne
9. okt 2009

andrea, aha hej ved ano 😉 😅
vidis citam ako hotentot 😅
niekedy je bolest "dusevna" tisickrat horsia ako fyzicka, lebo ta fyzicka rychlo pominie 😉

petuskaxfun
9. okt 2009

ewelyn no pekne si to napisala hehe tak dnv a dubravka dost blizko 😉 seba

andrea2603
9. okt 2009

Ja už vypínam, tak dobrú noc a pekný víkend!

petuskaxfun
9. okt 2009

andrejka dobru noc a aj tebe krasny vikend 🙂

ewelyne
9. okt 2009

dobru noc baby
a pekny vikend

petuska, ano 😀 ved susedia 🙂 alex je z petrzalky, olinka je z lamaca a ostatne neviem 😉
prides na stretko?

katina2209
9. okt 2009

andrea ja som mala taký istý pôrod ako ty pri prvom,dúfam,že druhý už bude lepší 🙂

katina2209
9. okt 2009

tak dobrú noc baby a pekné sníčky 🙂

petuskaxfun
9. okt 2009

dobru nocku vsetkym 🙂 nastretko ak mi vide cas tak pridem resp.ked bude maly zdravy 😉 papa

maculik
9. okt 2009

ahojte, tak sa hlasim, dosli sme dobre, uz pred pol6 sme boli na byte. Teraz sme pozreli s Vladkom film, dali si trosku vinka a ideme spat.
dobru nocku vsetkym 🙂

olifcek
10. okt 2009

bre ranko...my uz sme napapani a ideme kupovat farbu i valcek na malovanie a hajde do bytu x;o)

pekny den vam prajem x;o)

katina, budem cakat a mas IP x;o)

bionke
10. okt 2009

Pridavam sa k Ferbuarkam :D s mojou malou ZARKOU :D

janielah
10. okt 2009

Baby, a ja teda nechcem radsej rodit... uz som si to vcerajsku nejak rozmyslela...
ja budem mat babtko v brusku radsej stale 😀

janielah
10. okt 2009

a to co je, ze - roztrhana maternica? aj to sa da ?????????? a to potom uz nemoze mat zena deti????alebo len s tazkostiami???? Preboha, to je hrozne...alebo preco vam tam potrhali brucha? to ako?

matka331
10. okt 2009

ahojte,,,,ke dide o ten krcok aj mne ho stale kontroluje ....tak isto somchcelamoju doktorku k porodu pretoze som uz na nu zviknutaaa a ze ma poznaa,,,,ale som zistila ze ona nechodii k porodom takneviem co teraz.....a baby neviete kolko eur sa dava doktorovi ktorreho maspri porode samozrejemekd je to vopred dohodnutee???
a ja som sa rozhodla ze si dam epiduraal.....a to ze zena nevie kedy ma tlacit je blbost ,,,pretoze oni ti povedia pri epiduralke kedy mas tlacit....

matka331
10. okt 2009

a niekde na nete som citala zze by sestricky nemali tlacit rukou na brucho vraj by sa tonemalo .....a kamoske tak tlacili a od vtedy ju boli horepod prsiami ...co jej tam tak tlacila

petuskaxfun
10. okt 2009

janielah neboj sa 🙂 ako vidis tak som tu a zijem aj s malym ktory bude mat uz 6rokov a teraz cakam dalsieho 🙂 takze ak by to bolo take tak nie som znva tehu 😉

petuskaxfun
10. okt 2009

matka a to kedy ako pri porode,no to mne nerobili ale dokonca mi zakazali samej si tlacit brusko po porode,ze to sa nerobi 😒

matka331
10. okt 2009

petuska....ved to tlacia iba tej asi ktoraaenvladze tlacit....nevieem.....
baby a je tu takaa ktoraa rodila z epi?

petuskaxfun
10. okt 2009

matka no ja tiez planujem asi epi,ale zatial co mi tu baby pisali tak su proti tak neviem,ale zevraj su tu aj take temy tak idem popozerat 😉

mmaarrttiinnaa
10. okt 2009

ahojte dlhsie som sa neozvala ale vobec nic nestiham pozeram ze sa zase rozrastame ale nas uz je to je super tolko deticiek a to len vo februari
nas Mattyasko je zo dna na den aktivnejsi inak vo svrtok som bola na poradni a mam velmi nizko placentu ak sa nevihne pojdem na sekciu ale pozeral mi krcok lebo pri nizko polozenej placente sa zvykne otvarat tak je ok pekne drzi len mam zakaz cokolvek dvihat nosit a obmedzit sex tak dufajme ze to bude ok aj nadalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre