Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
19. okt 2009

aj mne posledne dni krvacaju dasna pri umyvani zubov, ale nastastie ma to neboli ...
je potrebne ist pocas tehotenstva k zubarovi? mne gynekologicka nic neodporucala, ale pocula som ze 2 navstevy zubara suvraj pocas tehu odporucane...
ja som nebola, ale ak sa teraz aj objednam tak ma vezme mozno v januari ☹

mmaarrttiinnaa
19. okt 2009

ahojte po tom vylezanom vcerajsku mi je uz lepsie chvala bohu dnes som neplanovane bola u gynekologa lebo ma vcera rozbolelo vecer brusko a aj v noci bolelo nasli mi z vyteru nejaku bakteriu ci co ale robil mi aj sono malicky je v poriadku je riadne velky az som bolla prekavpena

mmaarrttiinnaa
19. okt 2009

zosi ja som bola u zubarav prvom a aj v tretom trimestri idem tak sa to odporuca v tehotenstve aj potvrdenie do tehu knizky mi dal lebo tam mam take kolonky

olifcek
19. okt 2009

zoska tehu maju u zubarky prednost x;o))) a nemusme ist 2x, no v tehu mame az 2x prwventivku zadara, kedze nam to hradi zdravotna poistovna, tak je i fajn vyuzit to x;o)

zoska
19. okt 2009

diky baby 🙂
no mna sa to zadara asi moc tykat nebude ked mam sukromnicku, zejo?
ale snad ma vezme skor, ked poviem ze som tehu, manzelovi vypadla plomba cez vikend, tak sa tam asi nanominujem s nim 🙂

olifcek
19. okt 2009

zoska ale bude...i ja mam sukromnicku...aspon myslim x;o) ale preventivku raz do roka mame zo zakona zadara, bez ojladu, ci je to sukromnicka a ci statna....a v tehu az 2x, lebo to maju opat zo zakona, teda mame x;O)

zucana
19. okt 2009

ja som chcela ist zaciatkom decembra k zubarovi na kontrolu ale ak ma neprejde to dasno tak zavolam .... mne nekrvaca len ho mam trochu opuchnute okolo jedneho zubu a take cervene...ale to niekedy mavam ....

olifcek
19. okt 2009

zuci drzim palec, aby to preslo x;O)

zoska
19. okt 2009

no ja chodim ku svojej len na preventivky (mam len 2 plomby 😵 ) a vzdy tam necham peniaze...preventivka podla sadzobnika 10 eur 😒
uvidime ci sa daco zmenilo...

zuci, ak ti to neprejde tak chod skor, nic tym nepokazis, prave naopak 😉

maculik
19. okt 2009

zosi, myslim, ze je povinna aspon jedna navsteva, a to kvoli tomu prispevku pri narodeni dietata - tam musis poslat potvrdenie o tych navstevach u gyn (na SK je to asi ta materska knizka, neviem), no a my tu v tom mame aj kolonku od zubara. A toto tlacivo chceli, ked som si na SK ziadala o ten prispevok.

oki kocky, idem ja pre malu a pojdeme von, kym je slniecko.
tak pekny zvysok dna 🙂

lolka
19. okt 2009

ja som bola u zubarky asi v 12tt a dala mi aj stempel do tehu knizky.
mne ked krvacaju dasna, tiez je to len asi u 3 zubov....vzdy len tie, asi je to dasno okolo citlivejsie 😖

ja som dnes mala v noci uplne hororove sny, zobudila som sa okolo 2.00, sla na wc a Viki kopkala ako diva....chuda, asi aj ju tie moje nocne mory vydesili 😅

zucana
19. okt 2009

baby ale prispevok na dieta by som dostala len keby sa narodilo na Slovensku ci?

zoska
19. okt 2009

fuha, tak ak je potrebne razitko v knizke tak sa asi podakujem mojej dr. ze mi nic doteraz nepovedala... ☹ 😠
maci aj tebe pekny den 🙂

lolka ani nevrav ze hororove sny, a ani strasidelne filmy nekukam co sa tak bolim...a minule sa mi snivalo ze mi stale niekto telefonuje a do telefonu sepka ze ma zabije ....fasa

zoska
19. okt 2009

zuci myslim, ze teba sa netykaju ziadne statne ani socialne davky a prispevky, kedze ides rodit vIT a aj si tam zamestnana... ale mozno vie dakto nieco ine...

lolka
19. okt 2009

macu, ahoj 😉
zoska, snazim sa vyhybat krvakom a strasidelnym filmom.....a ani vcera som nic take nepozerala. ale asi to bude z toho, ze som vecer zjedla vela pecenych gastanov takze som mala "tazky" zaludok. 😖

zucana
19. okt 2009

ja som v tom tiez takto....len ten jednorazovy prispevok ma zaujal ved viki bude aj slovenka ale to asi iba keby som rodila na Slovensku...

lolka
19. okt 2009

zuci, asi z toho nist nebude, ked neporodis na Slovensku 😒

baby, cafte, prcham z prace 😵

zoska
19. okt 2009

nárok na príspevok potvrdzuje urad prace, soc. veci a rodiny prislusny podla miesta narodenia dietata...cize to musi byt na SVk... toto som nasla na stranke ministerstva

zoska
19. okt 2009

ahoj lolka, pekny zvysok dna 🙂

blumka
19. okt 2009

zuci, mas na rok na porodne ak bude viki mat slovenske statne obcianstvo ale hlavne trvaly pobyt na Slovensku😉 My sme to vybavovali pre Terezku ale zial nepodarilo sa nam st. obcianstvo vybavit do pol roka od jej narodenia. taka je lehota do kedy si treba o porodne poziadat. a odo mna vtedy nikto nevyzadoval potvrrdenie od zubara...na urad davas tlacivo, ktore potvrdzuje tvoj gyndos ze si tusim od 4.mesiaca chodila pravidelne k lekarovi a potom pediater, ze dietatko sa dozilo 28 dni...tot vsjo

zucana
19. okt 2009

jj dik baby ... ved ja som uz zmierena ze tu nam nikto nic neda 😎
ahoj loli...

zoska
19. okt 2009

akurat som nasla ze vianocne trhy v BA zacinaju piatok 27. novembra 🙂
sa tesiiim, chodime tam uz par rokov, strasne sa mi tam paci

zucana
19. okt 2009

aj mne...aj minuly rok sme boli ☹

zoska
19. okt 2009

tak prid zuci, mas to dalej ako ja, ale ved neva, spravis si vylet ku mamine 😉
my sa chystame tiez, ale asi az ten druhy vikend, lebo prvy tam bude naval... minuly rok sme tiez boli 🙂

este v BB su pekne trhy, tam si to uzijem posledny rok s kamoskami zo skoly...
buduci rok to uz bude o niecom inom cele 😉

zucana
19. okt 2009

juj zosi ked ja nemozem cestovat vies? a teraz uz mm problemy v aute obsediet pol hodku ako ma boli chrbat...

zoska
19. okt 2009

aha ☹
no tak tento rok oželieš a potom si to uzijes o to viac 😉

no o tom sedeni ani nevrav, mnule na prednaske som myslela ze ma porazi, som sa isla na chodbu porechadzat 😒

hajdylca
19. okt 2009

ahojte, ospravedlnujem neucast za posledne 4 dni- v piatok som mala skusku tak som sa poctivo pripravovala, a cez vikend sme boli v Ba, trosku neplanovane az do dnes 😒 ale nevadi... rano sme boli u dokyho na cukrovej vode, rano som este pred cestou -zrejme od hladu vracala, potom som pila tu super vodu- okrem toho ze to bolo nenormalne sladke, este aj taka teplejsia voda, par krat ma naplo, ale udrzala som 😀 vysledky mi zavolaju, lebo mi brala sestricka krv do takych ampuliek. na poradni u dokyho vsetko ok, aj som sa mu postazovala, ze maleho iba sem tam citim a mi povedal, ze sa nemam bat, ze on ho vidi ze sa hybe, a ze mam byt kludna ze aj srdiecko mu stale bije 🙂 idem Vas pomalinky docitat...

zoska
19. okt 2009

ahoj hajdy,
neucast ospravedlnena 😀
ako dopadla skuska? predpokladam, ze vsetko o.k.

dokedy sa robi ten cukrovkovy test? ja idem na dalsiu pordnu az 5.11 a dr. mi povedala ze potom sa dohodneme...to budem uz vyse 26tt 😕

zucana
19. okt 2009

zosi myslim ze do 28 tyzdna...tak to este stihas a zacina sa to robit v 25tt
ja stale cakam na vysledky normalne byvaju uz na nete ale dnes este nie asi leboje pondelok a bolo tam dost ludi...esteze tam maju tehulky prednost len neznasam ze tam chodia na krv vsetci a bohvieco maju....tak si salujem tvar 😔

zucana
19. okt 2009

hajdy sand skuska oki...a doky co vravel ...neboli vidno nic ze by malinky nebol oki nie? uvidis vsetko bude oki..ja vikinu tiez necitim stale...cez vikend napriklad menej ...vysvetlujem si to pritomnostou manzela ze vie ze nie som sama 😎 ale dnes sa mi zdalo ze nejako vysoko som ju citila skoro pod prsiami..inak ju citim dole ako vzdy alebo pri pupku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre