Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
22. okt 2009

ewe, to je dobry napad, ked mozes v nemocnici vyskusat rucnu aj elektricku a potom sa rozhodnut. dobredu si vyhliadnem obchod, kde ich maju aj presny tip....a potom staci uz len vyslat muzika, keby bolo surne treba, nie ?

ewelyne
22. okt 2009

alebo baby, vyskusate v porodnici aj rucnu aj elektricku, tam vam pozicaju, rozhodnete sa same a kupite podla toho a rucne nie su take drahe, skor treba rozmyslat nad investiciou do tej elektrickej, ci sa oplati..

ewelyne
22. okt 2009

lolka, to ti bude stacit az doma zhanat, v nemocke maju a mliecko sa nespusta hned, niekedy na 2-3 den... takze pohodaaaa. uvidis, ako vela bude mala papat, ako vela mas mliecka a tak.niekomi netreba odsavat, ale ako hovorim, ked pojdes k lekarke, prip. nieco narychlo vybavit, nechat malu a odsate mliecko je fajn pomoc. ja som tak do skoly chodila, ked mal ale fantu, a nechcel flasu, tak som odbehavala z hodiny 😀

loginka
22. okt 2009

cafte baby, to mi nerobte, ved kym to docitam fuuu
ewe ako bolo? pocko dobre? lebo tu bolo otrasne, hod ten link
s tymi velkostami, ved to je fakt tazko ake zasoby si robit, tych 56 uz mam dost, par 50 ale musim kipit aj nejake 62

kati, nevies plati sa v Ruzinove aj za prednasky?
ja pojdem az po poradni, lebo sa teraz trosku bojim kamkolvek chodit kvoli tej placente

olif, ja mam tiez citlivy zaludok, ale tak hadam to nejako prezijeme 🙂
ja beriem teraz zelezo 2x denne, listovku 3xdenne, piridoxin, davam si aj magnezium 250
mam brat aj calibrum, asi nie, ze?

odsavacka - kludne by som aj cez net, urcite sa to da vyvarit, ci nie?
ja mam slubenu mechanicku , tu zoberiem do porodky, keby bolo treba narychlo inu tak manzel kupi

zusika
autor
22. okt 2009

jej ozaj, ved Ewe dovolenkovala - vsetko super? uzili ste si to? a presne - co pocko? simonkovi sa pacilo??

petuskaxfun
22. okt 2009

ahojte tak ja som pouzivala tiez rucnu odsavacku,zn.mendela tusim to bola no poviem vam,ze to bolo kazdopadne ulava ked som si odsala mliecko,nakolko Davidko sa nevedel zo zaciatku dobre prisat.Inak s tymi snami no ja som sa vcera rano zobudila na desivy sen,ze ma zabil nejaky muz bodol ma z nozom do chrbta a bol tam aj moj muzik a nedokazal ma ochranit potom ma uz len drzal v naruci a ja som asi pomaly umierala 😔 a potom som sa zobudila a plakala som fuuj a este som mala pol dna blby pocit 😖

petuskaxfun
22. okt 2009

loginka no ty mas teda dobry koktejl liecikov no neviem to calibrum ci by si si mala davat este k tomu ja uz by som si asi nedavala ale opytaj sa dr.pre istotu 😉

lolka
22. okt 2009

ewe, bolo na dovci dobre pocasie, aj na kratky rukav ? 🙂 tu bolo hnusne, tak vy ste mohli mat krasne 😵

petuska, vitaj v klube hrôzostrasnych snov 😖 tie tehu hormony si robia co chcu.....
ja ked som sa naposledy zobudila v noci, co sa mi snivalo nieco strasne, tak mala tak v brusku kopala ze az, chuda moje 😒

ewelyne
22. okt 2009

Ano Zusi, super bolo, len kratko ako kazdy dobry vylet 🙂
mali sme pekne slnecno, a zamracene a vietrik sem tam zafukal, ale len v kopcoch vysoko prevysoko 😉
Simonkovi sa strasne pacilo, ten luft horsky mu robi veeelmi dobre. Boli sme sa aj kupat a aj vonku v takom termalnon 🙂 s vyhladom na Alpy 😉
a cestou sme sa stavili aj co svajciarsku v bezcolnej zone ńa nakupoch 🙂
a hore na horach ked sme boli, tak bolo kopec snehu 🙂
no prekrasne.
Foto hodim najskor na FCB, a potom hodim link, lebo tu by som musela zmensovat a na to ja nemam nerv.

Zusika, kedy mas najblizsiu poradnu? pytala si si na ten gluk.test?

ewelyne
22. okt 2009

Lolka, na kratky rukav, len v doline a na slniecku 🙂
ale inak pohodicka 😉

maculik
22. okt 2009

logi,olif, to prebalovanie na zaciatku prezijete, lebo to nesmrdi, no a ked zacnete prikrmy, tak dovtedy si zvyknete 😀 Mna este aj teraz niekedy natiahne, no bud zadrzim dych alebo dycham ustami 😉

co sa tyka snov, tak ja sa az hanbim povedat, co sa mi dnes snivalo.... Nechapem, kde sa to nabralo, ale snival sa mi lesbicky sen 😅 😅 Som sa zobudila, ze to co? 😝 😀

zusika
autor
22. okt 2009

az buduci piatok - 30.10. - zistim si to ;)

zusika
autor
22. okt 2009

maculiiiik.... 😀 😀 😀
co s nami tie hormony robia...sila 😀

ewelyne
22. okt 2009

😀 maculik 😀 lepsie ako horory 🙂

Baby aka je norma na zelezo z krvneho obrazu? myslim od do...

ewelyne
22. okt 2009

normalne som nasr.... nebrala som zelezo, lebo som ho mala v norme...
lekarka mi vzdy vravi, ze ak by boli zle vysledky, tak mi to povie, ja nie som predsa lekar a do ruk
sa mi nedostanu vysledky vobec... no a pointa...
zacala som sa citit taka unavena, tak som volala, ze ake som mala zelezo naposlednom odbere a sestricka na recepcii, ze ona nevie, ze na to mam ja poradnu a take veci mam rozoberat s lekarkou a mam na to vyhradenych 20 minut. a je tam cas sa pytat na vsetko, no a ze ale ak by bolo zle, tak by mi to urcite povedali. tak som nasotjila, ze chcem vediet hodnotu, a kedy mi budu robit dalsie, ze inak pojdem radsej k obvodnej sa dat skontrolovat. A ona, ze nestiha, ale ze mi cinkne, zobrala si cislo a hadajte, co.. o 5 minut mi volala, ze si mam prist pre recept, lebo ze mam nizku hladinu zeleza... kurnik, to sa fakt musim pytat 5 krat, ci je vsetko v poriadku a nechavat si ukazovat vsetky papiere a nechavat si vysvetlovat vsetky znacky???? ved ich tam drbne ked to zacnem robit... to je akoze v pohode, hej... 😠 😖 😠 ň
taka som nas... som.... normalne...

ewelyne
22. okt 2009

ako keby som nebola tehu, tak mi je to jedno, ale ved som tehu a je to ich praca, nie? naco chodim potom do tej poradne?

zucana
22. okt 2009

ty brdo baby taksom vas docitala...prvykrat co som zameskala cca 1 den a tolko citania 😲
tak vecera dopadla super...robila sa fasirky podla mojej maminy, studeny cestovinovy salat s tuniakom a cherry rajcinkami, taliansku polentu s ragu (ragu mi dala svokra) a kamoska doniesla z pariza francuzske syry s lekvarmi a bagetkami a muz kupil taky speci zakusok ze torta cista cokolada....ja som z toho mala ten cestovinovy salat a trosku torty....ale bola dobra nalada vsetci sa zdali zdravi...AC Milano dokonca vyhralo na Real Mardidom a skoncili sme o pol jednej...muzik vsetko spratal a riady dal do mycky a ja som uz spala ked doupratoval...
rano dosla upratovacka tak mam pokoj....a mohla som vas docitat 😉
doniesli nam ten gauc vcera zatial je vikinina izba rozbombardovana a zacneme zaciatkom novembra systemaciu...
inak ja musim nabytok objednat uz zaciatkom novembra lebo 1-2 mesiace dodacia lehota a ja by som do vianoc chcela mat uz pokoj....a keby sa nahodou skor narodila...nie? mesiac dopredu pripravene veci je tak optimal hm?
iank ste pisali opostielkach...ja si pripadam jak blbec ale tu maju postielky od 100 eur vyssie a ja som vybrala za 200 aj s matracom a je polohovatelna a lacnejsiu tu taku fakt nenajdem...to je strasne to taliansko...
inak dnes nam pre zmenu nejde satelit takze opat nieco...
maculik posli mi pls tie veci kvoli tomu prispevku kazda korunka by bola super 🙂
sny- sny su odrzkadlenim nasich myslienok....cize tie horove je len to,ze sa bojime o male a myslime sem tam na to...je to normalne len veeelmi neprijemne...POZNAM
inak asi aj ja pojdem este na tu stitnu lebo aj mamine teraz zistili a babka to ma tak pre istotu...ale pred rokom som bola v limite....
juj no musela som dopisat 😨

zucana
22. okt 2009

ewe tak tu je to dobre ze vysledky dostanes do ruky ty najprv a potom s nimi ides k lekarovi....
ja mam zelezo - cisto zelezo v krvi vela ale ferritinu- nejaku bielkovinu co spracovava zelezo mam nizko...ale opytam bud.tyzden ze ci teda mam brat zelezo alebo nie...lebo nemchapem...tomu

ewelyne
22. okt 2009

Zucana, my sme boli daleko od teba, tak som sa neozvala ☹
to je supis, ze si to tak zvladla 🙂 taku vybornu veceru, no sikulka, riadna pani sefkucharka 🙂
ako sa polohuje ta tvoja postileka? myslis hlavicku? hod link 😉
myslis nejake odbery kvoli stitnej?

ewelyne
22. okt 2009

zucana, ja som to uz nasla, a je to normalne anemia- taka hodnota. 😕
ja tie vysledky nemam nikdy v ruke, tak im verim, ze ak nie je nieco v poriadku, tak mi povedia,
nie ze ja si zacnem zistovat, lebo sa citim divne a unavencek... no .. a tie vysledky su z 11 tt. a teraz som 24 tt.
a to tehu nie je sranda...

zucana
22. okt 2009

na odber krvi na stitnu...polohuje sa iba to spustadlo a da sa posuvat matrac s rostom hore dole....link je
http://www.picci.it/picci.htm
collezione picci potom ultime novità -crystal...
juj olif kebyze si blizsie tolko nabytku ti viem darovat 😎

zucana
22. okt 2009

mne robia krv kazdy mesiac ewe....tak to su fakt akoze dost blbi...

ewelyne
22. okt 2009

no a povedali, ze dalsia so robi v 30 tt. 😕 som sa pobavila... idem k vseobecnej.

loginka
22. okt 2009

kolko mas ewe (hodnotu) ?
ja sa stale citim unavena, som zvedava, v pia idem na hematologiu ze co mi povedia

zuci, feeha ake menu, ja varim dnes kel.privarok, ale nemohla som dat maso do tlakoveho, lebo to nezvladam otvorit ani zatvorit s tymi rukami, ked tu nemam muza som dost nemozna

uz som vam hadzala link na postielku co som predbezne pozerala,myslite ze je ok, cenu ma dobru
http://www.obchodny.sk/product/postielka-alenka...

ewelyne
22. okt 2009

logi ani nie 100 hemoglob. a hranica dolna je 120 u zien...
ta postielka je super, paci sa mi a cena je lepsia ako 150 euro 🙂 myslim, ze ok.
inak som viedela, ze dvojicky davaju na zaciatku spinkat do jednej spolu 🙂 take mile to bolo 🙂

ewelyne
22. okt 2009

teda to som nasla, ake to mas ty logi, co myslis?

zoska
22. okt 2009

Caute, tak ja som vcera sem uz nesla, ze uz sa asi moc pisat nebude a kedsom to otvorila tak som myslela ze zle vidim 😀
doteraz som citala...
ewe tak zavidim dovolenku a ten termalny bazen s vyhladom na Alpy 🙂
ja uz postielku mam doma, ale nie je poskladana, ma tri polohy a daju sa vyberat 2 palicky - je v albume
kupili sme kokosovy matrac- zlozenie kokos- molitanova pena- kokos
odporucali nam v obchode kupit tvrdsi, ze pre babo je to lepsie a ked sa zacne stavat tak sa mu nozky nezabiria do makkeho...

maculik
22. okt 2009

ewe, veru si daj spravit radsej komplet krvny obraz aj u vseobecnej, a nabuduce sa spytaj svojho gyn, ze preco sa nepostaral o to zelezo, ci si tie vysledky nepozeral alebo co... To naco potom robia tu krv, ked ani poriadne nepozru, co je dobre a co zle... 😠
Mne zelezo kontroluju takmer kazdu poradnu. Zatial mam dobre, ale u Adelky som napr.mala nizsie, no uz mi nevolal, len mi rovno poslal postou recept s odkazom, co a ako.
Som zvedava, ako to bude v Nem, lebo tam napr.ani ten cukor vraj nie je povinny, ale ja chcem, nech mi to spravia.

zoska
22. okt 2009

ozaj...komarik mala ist vcera na odber plodovky, ze? dufam ze sa coskoro objavi s dobrymi spravami...

alex
22. okt 2009

zoska, komarik už písala do témy NT hodnoty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre