Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
15. nov 2009

juuj oli ale si ho budes rozmaznavat 🙂

ja som ale taka ista..teraz po vyse siedmych rokoch to uz ale nema taku intenzitu 😀

manzela mam doma uz od piatku, zajtra ide do robotky utorok mame cely pre seba...kedze je sviatok, ibaze ja sa musim uciiit, fuj, fuj
no a potom mi odchdza na 2 dniky do Kodane, ale to prezijem, aspon sa mi tu nebude motat ked budem upratovat 😀 🤐

zoska
15. nov 2009

logiii dakujeme 😉 😀

loginka
15. nov 2009

nzc 🙂

olifcek
15. nov 2009

logi si mojou hviezdou x;o) dakujem za vykupenie x;o)

kupila som ich v HaM (neviem na dareho notaku dat and znakom 😵 ) boli dve v baleni, a jedna vysla na 300SK, co je super x;o) len nemali obvod, ktory by bol uplne perfektny pre mna a to 90, tak mam 85, ale poriesi sa, lebo kosicky su fajne, D...x;O)

zosi no, Ty si ma ale inspirovala. take prekvapko som mu este nikdy nenachystala, a uz sa na to tesim x;O)

no, ked, ja by som ho na rukach nosila, keby sa dalo x;o)

hehe...no ja viem, ze tie dva dni ,,prezijes,, aleee...to lietanie glg...

verim, ze si draheho nepremaznavas kazdy den a tak teda, je to stale prijemne a intenziiiivne, len to uz kusok inak vnimas, no x;o)))

asi,..

zoska
15. nov 2009

tak, tak oli...ved nemozem si ho zase moc rozmaznat 😀
ale ano, urcite to vnimam inak ako na zaciatku, ale stale mi robi radost robit mu radost 😉

no a to lietanie...no to je strasiak pre nas oboch, ale snazim sa to nepripustat si, lebo sa nechcem stresovat ☹

zucana
15. nov 2009

no baby tak my sa tu snazime a pride logi a takto to zvitazi 😀
idem urobit torchu zemiakoveho pyre lebo som upiekla kilo semiakov a vsetky sa zjedli na obed ....
no baby romaticky...my sme prave doupratovali kniznicu dole...tolko prachu ze ste ani este nevideli.... 😔

olifcek
15. nov 2009

zosi snad sa ale podari cosi s tou robotkou, nech ste spolu castejsie x;o)

zuci jo veru, logi je vitazkou x;o)

hmmm....zuci, v poslednej dobe mi robis chute, vies to? teraz, pri precitani si semiakov, som dostala chut na hranolky, mnam...ale tak...potrebujem sa prejedat? papala som okolo...ani neviem kolko bolo hodin....zeby 16.00-17.00 x;o)

olifcek
15. nov 2009

zoska pocuvala si na jojke spravy? super...x;o)

zoska
15. nov 2009

nepocuvala olif, co bolo?? ja mam markizu pustenu

olifcek
15. nov 2009

v decembri by mali odklepnut to, ze mamicka, ktora aspon jeden pred pred MD, alebo jeden den po RD pracuje, a pride o pracu, dostane podporu...doteraz mala smolu, lebo pocas MD nik za nu neodvadzal odvody...

teda...jedny hovorili o MD, ale poslankyna, ktora to opakovala, povedala to, co pisem v prvej vete...takze super.

platit to bude od 1.1.2010. to ale znamena, ze i mamicky, ktore nastupia na MD uz v decembri, do toho spadaju, ze jo? ci nem?

maculik
15. nov 2009

jaj kocky, vy zase robite chutky, ze hranolky, mnam 😵 To som nemala sto rokov.
ja si idem dat jablcko a mandarinky, uz su take vianocne vonave, a asi pozriem nejaky film. A pojdem zavcasu spat, lebo ked je manzel doma, tak sme vacsinou dlho hore 🙂

olifcek
15. nov 2009

maculik Ty uz s tymi mandarinkami zase....som od vcera zjedla 5ks, ale uz viac nemam x;o) si mi narobila chute neskutocne, tak som si ich v sobotu kupila. a aj 4 jablcka som si kupila, este mame dve x;O)

a hranolky...no doma som ich nejedla nepamatam...chi....kupila som si kilove balenie, tak snad tam este polovicu od vcera mam, hehe

hech, ja ked mam draheho doma, tak sa mi chce skoro spat. nie preto, zeby ma nudil, ale citim sa velmi spokojne a bezpecne. co ho tu nemam, od minuleho piatka, tak nie a nie ist spat. zaspavam okolo polnoci az jednej, a vstavam okolo pol siedmej. chjooo...

zoska
15. nov 2009

fakt? no neverim...zeby zacalo svitat na aspon o trosku lepsie casy? 🙂
no uvidime, ci to odklepnu a podla toho, co si napisala by to malo platit aj na tych co isli v decembri na MD...
ja som to pochopila tak , ze komu vznikne narok na podporu po 1.1.2010 a splna podmienku tak podporu dostane... 🙂

olifcek
15. nov 2009

zoska jj, vsetci sa vyjadrili, ze to podporia, a niektori tvrdili, ze to uz malo byt. ze to bolo nefer, ked si mamicka pred nastupom na MD odpracovala i par rokov, platila odvody, a ked sa vratila do prace, odkial ju prepustili, nemala narok na podporu.

pytam sa, lebo podla toho budem vediet lekarovi povedat, ci chcem ist na MD 6tyzdnov pred porodom, alebo 8, a ak, tak radsej na december PN paq...x;O)

zoska
15. nov 2009

mnam mandarinky, idem si dat 😀
ale za posledny tyzden som ich zjedla 2 kila 😅

olifcek
15. nov 2009

boze, sa bojim vybrat vahu a odvazit sa...ale asi hlupost dietovat do stredy, nech nemam vela kg hore, ze? ale faktom je, ze sa neprejedam, a ani sladke moc neprehanam, no a asi ani voda sa moc neuklada, bo som si nevsimla, ci opucham...

akurat, ze mi ponozky nechavaju kusok ryhy...

zoska
15. nov 2009

ja papam menej ako pred tehu, proste mi staci aj menej...obcas ma sice prepadnu nejake chute, ale neprejedam sa aj tak priberam pol kg tyzdenne za posledne 2 mesiace...cize presne podla knizky, ale moc sa mi to nepaci 😀
no a po tom to vikende sa odvazim asi az piatok 😅 taka oslava da zabrat 😉

maculik
15. nov 2009

olif, no tu teraz maju take vynikajuce, bez jadierok, a strasne mi to pripomina Mikulasa, ked sme boli male, lebo to sme pravidelne dostali mandarinky 🙂
a Adelka ich tiez zboznuje, tak kupujem pravidelne. Vcera mi bol Vladko na velky nakup, nech mam plnu chladnicku, ale polovicu z tych mandariniek som uz je zjedla. Takze zajtra idem na ovocie, ale to lahko odnesiem 😉

a ja prave naopak, ked je Vladko doma, tak vecer pozerame filmy alebo citame alebo kecame, kedze cez den byva dlho v praci, tak si chceme jeden druheho uzit 🙂 A uz som si zvykla spat sama, lebo cestuje tak casto, ze som musela 😉

s tou MD by ste to mali super, dufam, ze to odklepnu.

zoska
15. nov 2009

pozeram sport...maculik ty si spominala ze poznas sestaka? fesny to chlapec 😎 😀

maculik
15. nov 2009

zoska, heeeej, on je fakt fesak, a este nazivo keby si ho videla, no to uz Vladko len oci prevracia, ked sa nad nim rozplyvam 😀 A je aj sympatak, ziadny taky namyslenec alebo tak, to aj doma, ked sme boli u nich, uplne normalny a velmi rodinny typ.
A ani sa nemusel s nami chciet stretnut, to len ked prestupil pred 2r do Bochumu (co je od nas cca 90km a my sme tam uz rok pravidelne chodili na futbal, dokonca sme mali permanentky), tak Vladko len tak brnkol do Ziliny, ze ci nemaju nanho cislo, ze sme fanusikmi Boch.a chceli by sme ho niekedy po zapase stretnut. Tak sme mu brnkli, par krat stretli po zapase a potom nas pozval 2x domov, aj na veceru sme boli spolu v restike.
Ja ked som uz bola vysoko tehu a potom aj Adelka ked sa narodila, tak som medzi ludi na stadion uz nechcela chodit, tak mi vzdy dal listok do VIP a tam som bola s jeho zenou.

A vaha mi ide hore dost rychlo - uz mam +9,5kg 😅

olifcek
15. nov 2009

zoska no, ja papam bud tak isto, alebo mozno aj menej. speci chute nemam, nastastie. ale mam rada to, co i predtym, no x;o) ale minuly mesiac som pribrala i napriek tomu az 3,5kg, tak uvidime, co to bude teraz...chjo...

inak sa vazim vzdy az v den poradne x;o)

maculik veru, i my sme dostavali mandarinky ale aj burske oriesky, mnamky x;o) este neolupane samozrejme x;o) a bananik...mnam....

odnasanie tasiek...ja si vzdy optimisticky vezmem i nakup, a paq, som stastna, ze som uz doma, lebo to bolo teraz na mna a podbrusko tazke x;o( no tak ale...co ush...ked tu nemam draheho, musim si pomoct i sama, ze? x;O)) 

ked je manzelik doma, i pokecame i kukneme filmiq, ale v pohode paq zaspinkam, i ked on este ostava za notakom. no teraz sa nie a nie unavit, no...hech...

maculik ja budem mat vahu vyssiu uz...mam pocit, ze do svadby som fakt nejak moc nesla vahou hore, ale po nej uz jo. ale to je i tym, ze som predtym moc nemohla papat, uz z polievky som sa najedla. teraz v pohode spapam polievku i druhe jedlo...ale nastastie mam dno, nemam problem, zeby som musela len jest a jest a jest x;o)))

anisi nepripadam nejaka prehnane tlsta, drahy mi dokonca povedal, ze podla neho uz nepriberam, no tak ale uvidime, co povie vaha...chjo...

zoska
15. nov 2009

maculik, no mne uz tiez manzel povedal, ze stacilo ospevovania 😀 ale aj on uznal, ze minule ked s nim videl rozhovor, tak ze to ma v hlave dobre usporiadane...krasne hovoril o rodine 🙂
a este k tomu aj veelmo dobre vyzera, no dobra kombinacia chlapa 😉
ze pozdravujem 😀

ja mam hore 7 kg, po tomto vikende si to radsej netrufam odhadovat 😅

olifcek
15. nov 2009

zosi to vykakas x;O)

zoska
15. nov 2009

no olif to som si aj povedala, ale zacinam mat problemik chodit na wecko 😠 zajtra idem kupit susene slivky a asi ich rovno budem zapijat acidkom 😀

olifcek
15. nov 2009

hehe...x;o)

maculik
15. nov 2009

olif, a este kinderko, juuuj, aj tento rok si nachystam cizmicku, sice budem na SK, ale tak hadam to manzelovi dojde 😀 A prvykrat aj Adelke, aj ked ona skor bude mat zabavu z toho hladaniu v cizme, nez zo samotneho ovocia.
a ved to je dobre, ze Ti chuti 🙂
a aj tak vacsina vahy je v brusku a v prsiach, to pojde dole. A manzel je zlaty 🙂
Moj si ma vcera tak obzeral a ja ze co, a on ze No, divam sa, aka si pekne pribrata 😀 Jemu sa viac takto pacim, lebo ja som inac dost chuda a nie a nie pribrat.

maculik
15. nov 2009

zosi, tak to rovno papaj a zapijaj na wecku 😀

loginka
15. nov 2009

chcela som kupit pappersky, normalne problem, vypredane v Tescu, V Hypernove tiez nemali, kupili sme Pampers 2 spolu s cistiacimi obruskami zadara, tak aspon to zatial

co sa tyka jedenia, niekedy to nejako to do mna nejde, resp, male porcie, ale castejsie, ale niekedy ma prepadne vlci hlad, ale priberam dost - plus 13 a pol

maculik
15. nov 2009

logi, ved ale ty cakas dvojky 😉
a plienok vela vopred nekupuj, lebo nahodou vam nesadnu a budes mat zbytocne zasoby. Pampers casto robia alergiu na zadocku, my sme ich vobec nemohli pouzivat a u nas v julovkach bolo viac takych pripadov 😒 Este tie jednotky su celkom ok, ale tie dalsie uz su nejake parfemovane alebo ake a teda Adelke sa z nich uplne vysypala ritka.
Takze pouzivame Babylove z DM, tie su aj o polku lacnejsie 😉

olifcek
15. nov 2009

maculik jo, i s tym kinderkom ma zacinate oneeee, chytat....ale inak, lubim aj nugetku, taku tu malicku ale nie lieskovu, bleee...to uz som ale tiez daaavno nemala veru...

jj, som rada, ze uz spapam polievocku a aj cele druhe jedlo, predtym to bolo nedobre, ked len polievku som vladala a aj to mi vedelo prist zle, ze som sa prejedla, chi...

jj, brusko je uz u mna brucho a prsia prsiska x;oD snad ale aj dost mliecka v nich bude x;o)

zoska, hehe, budes ako susu babika x;o) mna sa raz manzel opytal, ci som si myslela, ze som susu babika. hehe, to preto, ze sme niekam sli a ja som nic nepila, nech nemusim hned na wc, no o hodku mi na wc bolo treba...tak mal taku uzasnu otazku x;oD

logi Ty mas ale dvoch drobcekov x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre