Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martulanr
23. nov 2009

dobru noc 😔

zucana
23. nov 2009

dobru babce aj ja uz idem spat...
smrdi nam vsak v kupelke lebo nam silikonovali sprchu tak som zvedava ako pojdem na WC v noci...
zajtra spim 😀 teda dufam....

mmaarrttiinnaa
24. nov 2009

ahojte dobre ranko konecne mi ide internet na 3 dni mi vypadol dufam ze uz bude ok mam doma dcerku maroduje ma chripku tak dufam ze ja ju nechytim 😒

lenica81
24. nov 2009

ranko... no mati, distancovat sa od dcery nemozes... takze musi bojovat tvoja imunita... 😉

ja som dnes trosku rano prispala... ale nejako som sa zmobilizovala a dosla nacas... ale ukrutne ma bolia oci... este asi v januari skocim k ocnej... 😕

mmaarrttiinnaa
24. nov 2009

snazim sa teraz jest viac vitaminov aby som bola odolnejsia ale ci to pomoze neviem dufam a co najmenej chodim k dcere len ked je to nutne lekarka vravela ze tak do stvrtka by sa to mohlo upokojit kym poriadne zaberu lieky
aj ja musim ist este v januari na ocne ale s dcerkou je sice objednana na februar ale musim zavolat nech nas vezmu skor alebo potom az v marci

martulanr
24. nov 2009

dobre ranko babulky nebolieva vas panva? mna strasne taky divny pocit ako keby som isla rodit dufam ze sa len roztahuju kosti 🙂

blumka
24. nov 2009

dobre ranko..
martul mna uz dlhoooo...a niekedy tak ze ledva chodim..dufam, ze sa roztiahnu tie kosti tak ze uz Juli len zo mna vyleti 😀 😀
inak baby, ste tu niekto okuliarnate? posiela vas gyndos k ocnej? ja musim ist, ze pre istotu mat aj od nej vyjadrenie ci mozem rodit normalne (aj ked viem ze mozem, lebo aj prve som mohla)

martulanr
24. nov 2009

blumka ja mam nosit okulky ale nenosim a pri prvom ma nikam neposielal a ani teraz nic nehovoril

lenica81
24. nov 2009

ja mam iba polky dioptrie... vraj od 5tiek na cisarak... takze ja v podstate len na kontrolu... mam ale pocit, ze jedna zilka je nejaka taka puknuta... tak ma to trochu stve... 😖

panva zatial neboli, ale uz ani chodit tolko a hlavne tak rychlejsie nemozem... hned ma niekde zaboli, pichne... takze setrne... 😅

zusika
autor
24. nov 2009

ahojte...
Blumka, ja mam tiez 0,5 ale nenosim, takze nik ani nevie...mozno pri silnejsich dioptriach.... tam ide o ten ocny tlak,co? aj kolegyna s tym mala problem - hpci oku nenosi a musela ist cisarom..vseobecne mala vysoky tlak...

kocky, spravy nepozerajte....resp.ak aj ano,neprezivajte to tak... ako poznam media, tak teraz budu take spravy kazdy den zivit.... myslite pozitivne!!

chripka - mne aj mojmu okoliu sa nastastie vyhyba... kononca drahy mi vcera povedal, ze sa aj v praci vyhyba chorym ludom, aby nam domov nic nedoniesol.... kazdy vecer mame prechadzku na cerstvom vzduchu....snad to prezijeme v zdravi...

coho sa ale bojim ovela viac su kiahne.... vraj teraz su zase "v mode" - a aj som taketo choroby ako dieta vobec nemala!!!! a myslim, ze to by bol koniec ☹ takze sa vyhybam rizikovym detom (okrem babatiek 😀 )

martulanr
24. nov 2009

vcera sme pochodili nákupne centra a citila som sa ako keby ma parnym valcom presli musim rychlo darceky nakupit potom sa mi nebude chciet ist 😉

zusika
autor
24. nov 2009

presne tak marti...ja som povedala to iste...cim skor...nieco uz mam...len k tym ostatnym potrebujem aj draheho....takze snad v stredu....

jaj a panva... no to som citila uz davnejsie...teraz uz ani nie....

Vcera som sa musela pobavit na mojej mamine - sa ma pytala, ze v ktorom tt som -a ja ze 30 a ona ze...ale Zuzi vies, ze ty by si uz mohla aj porodit? co ma teda pobavila,lebo som jej povedala, ze mami..ja si to kazdy den velmi dobre uvedomujem 🙂

do vianoc chcem mat uz nachystane veci do porodnice - pre seba mam vsak len 2x nocnu koselu a zubnu kefku+pastu 😎

martulanr
24. nov 2009

Zusi este ti nieco chyba do tej pôrodnice 😀

martulanr
24. nov 2009

tu nam davali erarne kosele len zupan som niesla v jednej taške co bol taky velkyyy

zusika
autor
24. nov 2009

🙂 ked som videla ten dlhyyyy zoznam..tak aj hej... 😀 ked si tam uz aj toaletak mame nosit.... 😒
vcera som skonstatovala ze tam saasi budem musiet pobalit do kufra,lebo taskabudemalo..len zupan zaberie polovicu a uteraky druhu....

a co sa terminu tyka...tak ja by som to velmi nerada natiahla az do 14.2. - v ten den 100% bude vela planovanych porodov a cisarakov.... a ja Valentina nemusim.....
rada by som 1.2. - vtedy ma drahy tu 30-tku

martulanr
24. nov 2009

zusi aj ja balim kufor alebo cestovnu na kolieskach 😀
ja chcem este januar vystihnut ale podla sona pojdem prvy februarovy este plienky kupit prťaveee 😀

zusika
autor
24. nov 2009

juj,tak pred kupou plienok mam velky respekt... nepoznam tento typ tovaru...a ani ceny...no a ked to neviem ani sama na sebe vyskusat, tazko sa mi rozhodnut 😀

martulanr
24. nov 2009

ten zoznam je ako do pionierskeho tábora 😀

alex
24. nov 2009

Ahojte,
tak ja už mám konečne po tej cukrovkovej vode. Dalo sa to vypiť, keďže mi tam vytlačili polku citrónu.
Akurát, že to trošku dlho trvalo a mám dopichané 3 prsty 🙂 no ale prežili sme, teraz už len aby boli
výsledky ok.

martulanr
24. nov 2009

zusi pampersky kupim male od 2-5 kg tusim a moj maly prezil na tesco plienkach fialovych teraz je zeleny obal a zije najprv pampersky ale skusili sme asi vsetky co su 😀

martulanr
24. nov 2009

alex vysledky mas zajtra?

alex
24. nov 2009

martulanr neviem, oni ich budú posielať môjmu lekárovi, takže až na poradni sa dozviem. Teda ak nebudú zlé, lebo to by mi sestrička asi volala skôr. Ale poradňu mám vo štvrtok, len neviem, či ich dovtedy budú mať. Potom až na tú ďalšiu, keď tak.

maculik
24. nov 2009

ahojte 🙂
no ten zoznam do porodnice vam nezavidim, ze este aj toaletak si musite brat, to je dost smutne... Ja sice tuto z nemocky este nemam, ale ked som rodila v Luxe, tak tam stacili moje osobne veci, vsetko ostatne sme dostali.

panva aj mna bolieva tak, ze ledva chodim, ale sa cudujem, lebo takto ma nebolela ani pri prvom tehu. A som myslela, ze tie kosti su uz roztiahnute, no ale evidentne este nie dost 😉

zusi, ty si nemala vobec kiahne, ani si nebola ockovana?

Co sa tyka darcekov, ja toho vela neplanujem. Segre sme teraz kupili cizmy (a teda plesla som sa po vrecku, som jej povedala, ze je vybavena aj na meniny a narodky 😀 , jej frajerovi moju oblub.vonu Versace, manzel si vyberie nejaku kvalitnu koselu, ktoru mu zaplatim ja a objednam mu cez net k tomu este 2 tielka, otcovi asi krovinorer, lebo mu na jar ukradli, brachovi nieco na oblec., mame tiez a svokrovcom nieco kupi manzel. Adelke nejake hracky a oblecko. A sme vybaveni. V podstate skoro vsetko cez net a oblecko si kupia sami, my len dodame cash 😀

lolka
24. nov 2009

cafte babule....len tak v rychlosti...
alex, tak uz mas ty za sebou tu "mnamku" 🙂)
ja som bola na u zubarky, pred tyzdnom ma bolel zub, opuchlo mi to - tak mi to otvorila a dnes mi tam dala vlozku. dufam, ze zub bude posluchat 😒

tiez mam pocit, ze do porodnice pojdem s kufrom.....no uvidim aky zoznam mi daju v nemocnici, ale co som pozerala na nete,tak je toho docela dost 😖

dosla mi kamoska, majte sa....

zucana
24. nov 2009

cafte babky dnes som si konecne trochu pospala...
ja hodlam vsetko kupit a pripravit do vianoc a tiez cakam na zoznam do nemocky...vo stvrtok si ho vypytam...
inak som sa zas rozplakala lebo mi muz zavolal ze cistenie koberca nas vyjde vyse 100 eur a to ma ten koberec 12 m2. takze tak o cenach za sluzby v IT....keby som to vedela si ho tu 2 dni sama tepujem....
a jeste som zhruba ratala vybavicku co potrebujeme pre viki a man do nemocky a zatial som na 700 eur....takze tiez supis a to tam nemam este vsetko....
sorry ze o peniazoch ale akoze som proste zhrozena z tych cien...
loli nech ta neboli zubcek...
olif k tym ociam...ja som 4 roky po laseri a idem 4.12.tu na koontrolu ale moj doky v BA co ma operoval vravi ze mozem rodit normal...
inak moje spodne pradlo je zabarikadovane v skrinke v izbe viki (dnes muzik ide trosku malovat) tak som si musela dat jeho slipy
😀

alex
24. nov 2009

zuci, som sa rozosmiala, keď som si prečítala poslenú vetu 😀

No výbavička výjde naozaj dosť peniažkov, preto my nakupujeme postupne. Snažíme sa aj nekupovať veľa, predsalen bábätká strašne rýchlo rastú.

A to tepovanie... sila. To naozaj radšej si to prebehnite sami napr. Vanishom na koberce. Teda ak to tam dostať kúpiť.

zucana
24. nov 2009

jaaj alex uz to tam odniesol a je tam taky flak....ze to bych nevycistila...ale uz to kaslem...lebo muz sa vytocil ze zas nieco pokaslal ze to tam odniesol pritom on nechape ze preco to tak vidim...lebo u nas by to vyslo 30 eur...a to vsetky sluzby takto....
no a ja chcem kupit naraz lebo mam 20% zlavu na ten nakup takze to bude palka.... 😖 a vybavicku skor take ze...ten monitor, stelizator, zvlhcovac vzduchu (lebo tu je nenormalna vlhkost), flasky a plienky a ine veci....
no a slipy nic moc 😒

loginka
24. nov 2009

cafte,
zuci aj mna si pobavila s tymi slipami 😀 , ja nosim len manzelove ponozky, lebo moje ma otlacaju, k slipam ci trenkam som sa este nedostala 🙂
ozaj a ten sterilizator treba? to sa nemoze vyvarit vo vriacej vode?

loginka
24. nov 2009

ja som prave urobila net shopping , manzelovi este CD a neteri parfem, tak dufam, ze to do vianoc dojde, lebo je tam expedicia 4 tyzdne,,,LTT
tie zoznamy vam posielaju z nemocnice? alex ty mas co na Antolsku?

alex
24. nov 2009

logi, to ti dajú v nemocnici asi keď už tam začneš chodiť pred pôrodom na kontrolu.
Ja sterilizátor nekupujem, ani monitor, max. vysielačky. A keď bude treba tak odsávačku.
Ak by som náhodou nekojila, tak si kúpim asi ohrievačku fliaš, ale aj to len možno.

Zuci, tak keď máš tú zľavu, tak sa ti to jasné, že oplatí kúpiť naraz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre