Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
1. jan 2010

Ahojte tehuľky....

všetko len to najlepšie a najkrajšie Vám prajem do Nového roku 2010, veľa zdravia, šťastia, lááásky a hlavne všetkým nám pôrod v termíne, bez komplikácií, krásne a zdravučké detičky 🙂

suzon78
1. jan 2010

Olifcek, krááásna ja maličká Olivka, prajem Vám, aby ste rástli ako z vody, aby celá rodinka, bola čím skôr pokope 😉

lolka
1. jan 2010

Dobré ranko v Novom roku !!
vsetkym Vam prajem vela zdravicka, nech sa babatka narodia v poriadku a nech nam rok 2010 prinesie len to najlepsie 😉

olif, super spravy, mala je sikulka a to video je super, ako si pekne spinka, ziva, usmieva sa 🙂 ani sa nenazdas a budete doma 😵

olifcek
1. jan 2010

super, aj mliecka som viac mala po tak dobrej sprave x;o)

i inet banking som si odblokovala, takze konecne mozem ewe poslat peniazky za pasiky x;oD

zucana
1. jan 2010

krasne dobre rano novorocne a este raz len to dobre 😉
olif mala jenadherna...
snad sa nikto neopil a neprislo k nejakym ujmam na zdravi 😀 😀 😀

zucana
1. jan 2010

dala som foto vecere 😉

blumka
1. jan 2010

ahojteee...my sme spali do jedenastej 😀
olif, super spravy... ako na novy rok tak po cely rok 😉

olifcek
1. jan 2010

blumi, no dufam, ze nie tak celkom..nechcem byt v nemocke cely rok, malinka v inkubatore a manzelik od nas prec...x;o)

maminnka
1. jan 2010

ahoj dievcata, pridavam sa k prianiam do noveho roka... 🙂 nech sa nam vsetkym vydari, hlavne zdrave babetka aby sa nam narodili...

nas maly vydrzal do pol jednej, strasne si chcel pripit a vidiet ohnostroj, tak sme ho nechali, cakajuc, ze o pol jedenastej zalomi, ake kdezeeee.... vydrzal 🙂

Olif, to je krasna sprava 🙂 A to "ako na novy rok, tak po cely rok!, ber tak, ze kazdy den Ta caka jedna krasna a dobra sprava! 🙂 Ja by som ti odsavacku pozicala, mam elektricku, nevedela som si ju vynachvalit. Len, sme kustik daleko do seba :( V nemocke nie je elektricka?

blumka
1. jan 2010

olif, neeee taaaaak...len dobre spravy cely rok 😉 v nemocke si uz od decembra, to sa nerata 😀
maminka, ja som myslela ze keby sa Tete zobudila, tak by som jej ukazala ohnostroje..ale ona spala ani sa nehla a pritom rovno pod oknami sme jej pustali ohnostroj, cela ulica strielala 😀 hlavne, ze teraz sa s nou uz manzel hodinu mori, co nevie zaspat 😠

zuzulik
1. jan 2010

ahoj tehulky, mamulky 😵 vsetko dobre v novom roku 2010 😵 😵 😵

andrea2603
1. jan 2010

olif, tak to je krásna novoročná správa, vyzerá to tak, že to najťažšie máte za sebou, tak teraz len pekne papkať a priberať a šup domov.

Naša Lele zalomila tesne pred polnocou. Teraz ideme trošku pozrieť babičku, celkom fajn tu svieti slnko 🙂 .

matesl
1. jan 2010

ahojte babulky,

aj ja vam chcem vsetkym popriat krasny a uspesny rok 2010.

selyma
1. jan 2010

Babky, vsetko dobre v roku 2010.
Olif, blehozelam male k tak velkemu uspechu. Je zlatunka a malinka a dokaze nahodit usmev. Ako zazrak. Len sa drzkajte

maculik
1. jan 2010

blumka, aj nasa prespala vsetky tie treskoty, a to vsetci susedia na ulici pustali ohnostroje a balkon je zrovna do ulice. Cakala som, ze sa zobudi, a ona nic, pekne spinkala. Teraz isla spat a ja idem k nej, len cakam, kym zaspi, aby sa nepytala ku mne. Manzel bol s nou uz vonku, riadne vymrzli, lebo sa tu ochladilo, rano aj sneh poletoval.
Poobede chcem ist na 10-15min s nimi, lebo uz som 2dni vobec nebola vonku, len na balkone.

Tak zatial dobru noc 🙂

blumka
1. jan 2010

maculik, ja som vonku nebola od 8.12 teda ak neratam to ked som vcera bola na 5 minut pozriet ohnostroj a ked som sla z nemocky domov, kym som nasadla do auta 😅
nechcem chodit,lebo su tu nasi a stale ma okrikuju aby som lezala, ze nemam nic robit ani chodit..tak nechcem provokovat...ale potom pojdem, namiesto jednej navstevy WC pojdem aspon na 15 min vonku 😅

olifcek
1. jan 2010

jaj baby.. s drobcekom som dnez uz 2x bola cvicit. nemala som ju na prsniku, nechcela som ju vysilovat, kedze sa vcera svietila pod lampou, ale...asi si ju o 6pm vypytam. tazko znasam, ze primne place, hlada papu, a ked docvicime, co ani nemusime, lebo ked place, tak kopka nozickami ako treba, sestricka jej dala papat z flase a u nej neplakala. chytilo ma to, ze ma malicka nema rada, ked ma 2x videla, zac ala plakat....chjo...trapi ma, ci malicka vobec tusi, ze som jej mamina, a ze papa moje mliecko...az mi slzy vybehli...

matka331
1. jan 2010

olif nebud smutnaa....malicka urcite vie ze ty si jej maminka ktoraa ju miluje ,,,,,,moznosi len trosku precitlivenaa...a nemozes jej dat papat ty z flase?

matesl
1. jan 2010

olif,

mozno ze ta prave citila a plakala, ze nemoze ist k tebe...a napapat sa..ona citi tvoju vonu.
a to cvickate speci cviky pre predcasne narodene deticky?

blumka, myslim, ze sa kludne chod prejst von...aj ja sa chdim kusok prejst a mam lezat, ale myslim, ze na krcok vplyva aj psychicka pohoda a mne to pomaha...lebo doma len mam depky...od 30.10. som doma...
ale mne sa to nejak ustalilo na 2,5 cm...tak snad to tak aj vydrzi

blumka
1. jan 2010

olif, neblazni.ona velmi dobre vie kto je jej mamina 😉 ale tiez si myslim ze je lepsie keby bola na prsniku..no neviem, nie som lekar ale nevidim na tom nejake extra vysilovanie zeby mala kvoli tomu zacat chudnut..ja v tom vidim len vyhody, pre tvoje mliecko a hlavne aj pre nu..lebo ta moze citit, praveze si myslim ze este zosilnie...to ti lekari povedali ze ju kojenie vysiluje?

zoska
1. jan 2010

ahojte 🙂

tiež všetkým želám krásny, bezproblémový rok 2010 plný zdravia, lásky a šťastia 😉

V našej rodine to bolo trošku zlé včera, kedysi som spominala starku po poražke, no a včera sa jej velmi priťažilo, nespoznavala ludi okolo seda, mala vysoky tlak...... bola pol dna v nemocke a potom si ju nasi vzali domov, uz sa spamatala, o polnoci plakala, moji rodicia s nou... no min. rok bol pre nasu rodinku smutný tak hadam bude uz len lepsie aj ked podla prognoz lekarov prideme tento rok o starku 😢

takže ešte raz všetkým vela vela zdravíčka

olif gratulujem ku krasnej vahe, ktoru ma malinka 🙂

matesl
1. jan 2010

zoska,
neboj, mojho dedka tiez lekari pochovavali a este 2 roky bol s nami...dozil sa peknych 86 rokov...nakoniec v spanku odisiel...

zoska
1. jan 2010

dakujem matesl 🙂
dedko zomrel min. rok teda 2009, krasne v spanku presne na 85te narodeniny

ale starka je po porazke na pol tela ochrnuta a celkovo oslepla a uz sa iba trapi a my s nou ☹

ale nejdem to uz viac rozoberat, len mi teraz nejako luto prislo mojich rodicov, ze si min. rok toho vytrpeli vela

zucana
1. jan 2010

zosi to su smutne veci...musime mysliet na tie pekne aj ked je to tazke...
my ideme na prechadzku resp. autom na dom pozriet ako urobili kupelku a trosku sa vyvetram....

matesl
1. jan 2010

zoska,

je to smutne, ale musime na to myslet, ze to je priroda...niekto odide a niekto sa narodi...ako napr. tvoje dievcatko 🙂 prorodzeny kolobeh zivota...

zoska
1. jan 2010

tak tak... uz som na to myslela...dedko zomrel v ten den ako sme malu splodili...ked sme to spatne pocitali a pozerali plodne dni tak to tak vyslo...je to zvlastne

len som sa asi potrebovala "vykecat" a uz je dobre a verim, ze uz bude iba lepsie 😉

matesl
1. jan 2010

ozaj a ako vase babenka reagovali na ten polnocny hurhaj, ten nas nic...spinkal asi, ani sa nemrvil...

olifcek
1. jan 2010

matka uz i nad tym som rozmyslala, ze ju nakrmim sama....ved...este 100g a skusim sa o nu starat viac ja x;o) ak to dovolia, predsa len, teraz je v starostlivosti JIS, i ked nie je na pristrojoch, takze je to kusok prisnejsie...ale sestricky su zlate x;o)

matesl no ona mohla ist ku mne x;o) ja som ju drzala za rucky, hladkala po brusku, hlavicke, tvaricke...x;o) ale evidentne chcela papat, noooo....este si ju netrufam zabalit..x;o)

matesl, blum jo, i mne lekari hovorili, ze i stres ma vplyv na krcok...ten moj to nakoniec ale vydrzal a nepustil 😅

blum ona papa uz 60ml, z prsnika tak okolo 15ml-20ml, no teraz, ked viem, ze jej v tom mozem pomoct, bude toho i viac, proste, nevedela som, ze ked budem tlacit prsnik, malinkej to mliecko lahsie potecie a nebude sa musiet tolko namahat....no ale k veci, ked spapala naposledy 20ml, este na 3x ju dokrmovali mojim mlieckom, aby spapala 60ml, resp., na 3x si este pytala po mensie davky x;o) a jo, lekarky mi povedali, ze je este malicka na to, aby papala len z prsnika, ze je to pre nu ako kopanie krompacom...x;)

zoska, to mi je luto, ale...potom sa uz nebude trapit a vy casom tiez nie...

no nic, idem ja odsavat pre tu moju hladosku x;o)

olifcek
1. jan 2010

toto som vam uz poslala? x;o))

http://ww­w.youtube.com/watch?v=ecz7CzxyoW8

sme sa s manzelikom, ked tu pred chvilou bol, bavili, nech si to nastavi ako budicek na kazde tri hodky, aby potrenoval x;oDDD

blumka
1. jan 2010

aha, olif, uz chapem...ale urcite aj to ze ju mas pri sebe a moze papat priamo od teba jej pomoze
a k tomu krcku...ja momentalne nemam stres, lebo mam okolo seba vela super ludi..ale uz od pondelka budeme zasa sami s manzelom, takze to bude trosku ine...ale tiez si myslim ze mozem sa trosku poprechadzat a tak...
matesl, myslis tie v brusku? tak moja Juli je hore ked som ja hore a spi ked ja spim..takze cez polnoc sa vytesovala so mnou z ohnostrojov a potom ked som sla spinkat tak bola kludna... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre