Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
6. jan 2010

nechcem rypat, aleee kto si vie zaviazat snurky na topankaaach? alebo si vidi pod bruchoooo???

zeby len ja?????????? 😝 😝

inak, malicka spapala na obed 70ml, glg...ked Olivke bude sestricka robit hygienu, tak ju nielen zvazi ale nam ju aj zmeria... 😵 😵 😵 tesiiim

matka331
6. jan 2010

ahojte baby..aj ja som trosku chouckaa vcera ma len hrdielko zacalo boliet taksom celyy den kloktala tea tree olejcek z vodou topomohlo ale dnes som zacalaaj kaslat neublizi to neako malickeej???
olif skoreee uzdravenie...

lienka2
6. jan 2010

matka, ja som minuly tyzden tak kaslala.. hroza.. som sa bala ze maleho vykaslem 😅 ale zjavne mu to neublizilo, lebo sa stale vrti 🙂

lenica81
6. jan 2010

olif, provokujes... tak do 2 mesiacov tu vsetky budeme mat ploche bruska... teda dufam... 😀 pod brusko uz tazko... ale obut sa este obujem... len nesmiem pred tym vela jest... lebo ak sa to rozhodne cestovat...
🙄

matka331
6. jan 2010

lienka..duufam ze mu to nevadii lebo teplotu mam len zvysenuu 37...
olif a ako busko???a jazva ta nebolii alebo ak to znasas??

maculik
6. jan 2010

kocky, ktora viete po nemecky? Akurat som malej objednala kombinezu do snehu (ja som jej nekupovala, lebo som necakala, ze tu nasnezi 😅, no a kedze lux. kreditku som zrusila a nemecku este nemam, tak som zaklikla inu platbu a je tam ze "Rechnung in einem Betrag". To je ze pri prevzati alebo potom na ucet asi, nie?

olif, matka, tak sa rychlo uzdravte, pekne cajikujte, kloktajte a v teplucku budte.

mmaarrttiinnaa
6. jan 2010

ahojte
zuci aj ja este v poho soferujem

lenica81
6. jan 2010

myslim, ze teplota az nad 37,5 by mala byt problem... potom sa uz siria bakterie, a tak...

rechnung in einem betrag by mala byt celkova suma za ucet... teda kosik, ked to tak beriem... 🙂

matka331
6. jan 2010

mati a ty kde budes roditt???v presove ci humenne??

blumka
6. jan 2010

matka, ak sa budes citit velmi zle aj napriek tomu ze kloktas tak radsej nech ta lekar prezrie..nie je sranda rodit z chorobou 🤐
macu, ja som z nemciny debil, ja neporadim 😅

mmaarrttiinnaa
6. jan 2010

matka ja bedem rodit v Presove teraz v decembri som tam lezala a som maximalne spokojna a ty ?

matka331
6. jan 2010

ja uz mam vybaveneho primara v humennom lebo humenne si velmi chvalia

mmaarrttiinnaa
6. jan 2010

inak ja som rodila dceru a mala som teploty okolo 38 a mala bola taka otapena ze prespala vlastny porod az sa lekar zlakol ze neplace a potom pozera a hovori ze ona spi tak ju musel zobudit ze halo uz si na svete trosku zaplakala a spala dalej a nemala ziadne problemy z toho na 4 den sme boli doma

mmaarrttiinnaa
6. jan 2010

matka tak skoda ja som bola spokojna aj s lekarmi aj sestrickami v Po v novej tak idem tam aj to mam najblizsie

olifcek
6. jan 2010

leni, prepaaac..ale tak s atesim, ze uz aj chodit mozem...x;o) ved ja som od 19.11. nemohla nic....x;)

teplota do 38 u tehotnej je vraj Ok ...

macu jaaaj, kloktaaat, hned aj idem...

jo, pijem dost, ale nejak zeby som casto na wc musela...ani nie x;o) ale inak...kedd som sla po porode na wc, az som sa zlakla...bo odrazu tak vela, tak dlho...a potom par hodin pokoj...normalne, ze wow...;o)az som zabudla, ake to je, ked niesme tehu, s tym cikanim...ved ja som uz chodila kazdu chvilu...

maculik
6. jan 2010

leni, diky. Tak potom to beriem tak, ze mi asi pride s tovarom faktura a ja to zaplatim priamo na ucet. Oki, to mi vyhovuje, aspon tu platbu budem natahovat do posledneho mozneho terminu 😅

inak, ja som blba. Som teraz povysavala cely byt (zacala som vysavat pod stromcekom, lebo opadava, a som si povedala, ze ked uz vysavam, tak aj ostatne) a ostalo mi uplne zle. Brucho mi taha tak, ze sa ledva pohnem, a to som chcela ist este spravit maso. Asi to necham az na podvecer a radsej som si lahla, kym manzel dovezie malu... Ja sa proste asi nepoucim 😒 😖

blumka
6. jan 2010

macu, ja som teraz robila puding, lebo nam pride navsteva a manzel odisiel nieco vybavit ale mi hovori, ze on riady potom poumyva a ja blba som ich umyla sa, poriadne som sa pozohynala ked som nieco vkladala do umyvacky a tiez som si potom musela ist rychlo sadnut, lebo mi prislo divne...no...ked ja som taka sprosta, ze ked uz nieco zacnem tak to musim aj dokoncit

maculik
6. jan 2010

blumka, ja to iste... a to ma stve, ze este kupelku som neumyla, pritom to mam na plane. Ale do vecera aspon umyvadlo, kachlicky oplachnem, zachod ocistim a vanu uz necham Vladkovi, nech sa tam nenatahujem.
Ach jo, uplne ma zospodu picha, no zajtra sa nehnem domu az kym nepojdeme na pol4 na ockovanie... Hm, mozno aj to poprosim manzela, ze by isiel, nech sa s malou ja nenatahujem.

blumka
6. jan 2010

macu, ty si ako ja 😀 tiez sme kupelnu umyvali tak, ze ja umyvadlo , zachod a manzel vanu aby som sa nenatahovala...a to mi nechcel dovolit ani to, ale uz som potrebovala nieco urobit...Ked som bola v nemocnici tak ma to vobec nekaralo ze ako to doma vyzera ale teraz chcem mat vsetko podla seba a zvlast dnes pride navsteva tak nech sa nehanbim...
ja mam dobre aspon to ze ked som s Tete sama ze ona sa uz pohra, mna k tomu nepotrebuje alebo si zo mna spravi hracku, tak ja mozem lezat a ona sa o mna stara...este par mesiacov dozadu by to takto nemohlo byt..

sisiska
6. jan 2010

ahojte tehulky, mate aj vy problem s upchatym nosom? u mna je to cim dalej, tym horsie, a to uz niekolko tyzdnov uzivam nasivin, az mam z toho niekedy strach a prekladam to sterimarom....myslite si, ze tie kvapky sa mozu tak dlhodobo brat? a nemoze to ublizit babatku, ked niekedy normalne v noci lapam po dychu?

olifcek
6. jan 2010

sisiska ja by som radsej sterimar alebo quixx ci jak....tie solne...

lienka2
6. jan 2010

sisiska, ved kvapky do nosa sa nemaju uzivat tak dlho, ani ked nie si tehu.. nebola si u lekarky?

zucana
6. jan 2010

babce my sme boli u svokrovcoch na obede...som sa prejedla a dostala aj dalsie akoze mikulasske (carodejnicke) sladkosti ...
teraz ideme odzdobovat stromcek a davat prec vianocnu vyzdobu ☹
pak pojdeme do mesta a pak zehlenie a balenie 😅

twiti
6. jan 2010

Ahojte 🙂
Dievcata chcela som sa opytat ci su vase deticky otocenee 🙂
Lebo nasa je stale dole zadockom a chcem vediet ci sa stihne este otocit.
Vdaka 🙂

blumka
6. jan 2010

aj physiomer je dobry do nosa..to su len cisto slane roztoky aj s tym sterimarom..ostatne klasicke kvapky do nosa by sa nemali uzivat dlhodobo, lebo si na ne zvyknes a potom uz nezaberaju 😉

sisiska
6. jan 2010

a neviete mi poradit, aka je ta Vincentka do nosa? Sterimar uzivam uz tretie balenie, ale akosi mi prestava pomahat...

olifcek
6. jan 2010

sisiska jo i vincentna je fajn, ale tiez nie na nejake dlhodobe...

zucana
6. jan 2010

twiti ty zijes?
inak na obede bol rozhovor ze moje soferovanie v 9tom mesiaci tehu....svokor ze moj muz ma pravdu...ze niekto to do mna napali a je tam volant...pred bruchom....svokra ze sak stale jazdim...tak ma natrela ... 😅
takze zajtra ma veze ona pride po mna muz 😕

matesl
6. jan 2010

ahojte 🙂

tak dnes som uz pospala lepsie, aj ked az o 2:30 som vedela zaspat..ale do 11:00 s 3x cik...tesssim

blumka, maculik u nas to s umyvanim vyzera tak isto...vana je na muzovi, wc, umyvadlo ja a dnes sa mi pustil do prania 😵

sisiska...ja som mala vzdy problem so sliznicou nosa...zaciatok tehotenstva stale kvapky...ale po tyzdni som to striedala, nasivin, olinth...co zaberalo...potom om skusila tak robit, ze len aby som dychala, len do jednej dierky, druhy den do druhej a potom som si zacala do toho aj daat spray Marimer... a potom mi postupne stacil aj ten...
teraz mam tiez obcas upchaty...a pred spanim si zas len ked treba dam do jednej nosnej dierky...
a plucna este na zaciatku tehu mi povedala, ze olinth je najsetrnejsi...ze to budem musiet na nom do konca tehu vydrzat, kedze mi nemoze dat kortikoidy na tu moju sliznicu...

sisiska
6. jan 2010

mates, takze aj ty fungujes na kvapkach dlhodobejsie? trochu sa mi ulavilo, uz som zacinala mat starost, ci som nieco nepokaslala...a hlavne sa bojim, aby mala mala dostatok kyslika...a olynth uzivas klasicky pre dospelych?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre