Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
6. jan 2010

je kojena...no myslim ze take nieco o nutrilonu ma...

maculik
7. jan 2010

Dobre ranko 🙂
U nas zase snezi, az do konca bud.tyzdna hlasia pod nulou den-noc, tak si to este uzijeme. Manzel uz zaviezol malu do jasli, ja pojdem pomaly do lekarne pre vakcinu (poobede ideme na ockovanie) a potom oddychovat a dorobit tu kupelku, ku ktorej som sa vcera nedostala.

Tuto noc som konecne dobre spala, sice 2x som bola hore pri malej, ale zaspala som potom okamzite, ziadne prehadzovanie alebo chodenie na wecko. Ze by som si do porodu aj nejaky ten spanok uzila? 😀

maculik
7. jan 2010

olif, ako krasne uz malinka narastla a pribrala 😵 To o chvilku fakt pojdete domov, ak takto krasne budete pokracovat. Sikulky ste obe, obdivujem Ta, ako to tam zvladas a nestracas optimizmus. A neboj, naucis sa vsetko, ono to chvilu trva, ale potom to uz budes robit ani nevies ako. Aj kupat ta naucia, kym odidete?

martinaj
7. jan 2010

ahojte 🙂 tak moj muz isiel dnes po 2 tyzdnoch do prace 🙂 a zase som s malou v starych kolajach 😀

maculik
7. jan 2010

matka, ked si tu (alebo aj ostatne kocky, co uz mate drobcov), neviete, ci uz mozem dat malej musli, napr.ovocne? S jogurtom. Lebo ma velmi tazkosti s kakanim, strasne tvrde kako ma uz velmi dlho a vzdy pri tlaceni velmi place, chuda. A teraz ma obdobie, ked dost zle papa, takze nieco take ako cuketu alebo slivky na zmakcenie stolice do nej nedostanem. Ani slivk.jogurt nepomaha. Tak uz som zufala, neviem, co robit. Vcera 10min plakala a tlacila, a nakoniec az dnes rano sa vykakala (zase s placom).
Ideme poobede na ockovanie, tak sa spytam aj dr, ci nevie nejako pomoct, alebo nejake kvapky alebo co predpisat

😒

martinaj
7. jan 2010

podla mna mozes... alebo aspon ovsene vlocky do jogurtu, ak ti to zje 🙂 a tekutin pije dost? na zmakcenie stolice je pre deti dobry aj rumancekovy caj 🙂 ono to nezaucinkuje hned ale pri pravidelnom piti 🙂

blumka
7. jan 2010

macu, myslim ze mozes 😉
dobre rano...my sme az teraz vstali...Terezka od pol noci do pol stvrtej vstavala v postielke kazdu hodinu a kontrolovala nas ci sme pri nej, neviem ci sa jej dco snivalo alebo co....prvykrat to bolo aj s obrovskym placom..potom uz len stala a divala sa na nas....tak sme si to rano dospali

maculik
7. jan 2010

oki, tak vyskusam. Vlocky v jogurte nechce, ale skusim urobit polievku, mozno spapa.
Pije praveze vela, ja na to dbam, lebo pre mna je pitny rezim velmi dolezity, chcem ju naucit od mala dost pit, aby nemavala take problemy s odpadavanim kvoli malo tekutinam, ako som mavala ja.
Ten rumancekovy caj dnes kupim, akurat idem do lekarne pre tu vakcinu a chcela som kupit detsky caj, lebo jej dosiel, tak kupim takyto.

blumka, mozno mala nejaku moru 😒 Ale aspon ze sa vam dalo dospat 🙂

maculik
7. jan 2010

matka, rumancekovy myslis kamilkovy?

matka331
7. jan 2010

dobreee raanko.....baby ja som v noci dostala takyy silnyy krc do litka asi prvy krat v zivote som mala krc v litku strasne to bolelo....ja dnes idem na kontorlny utz kvoli prietokaam a ci sa malicka otocila takpootm vam dam vediet....hrdielko ma uz restalo boliet len kasleem.....

blumka
7. jan 2010

matka ja odkedy pijem magneziu tak nemam krce v lytkach 😉

martinaj
7. jan 2010

macu rumancek a kamilka je ten isty caj 🙂

matka331
7. jan 2010

blimka aj ja beriem magnezium 3 krat denne

blumka
7. jan 2010

mati, ja som magnezium nebrala, zacala som az v 32 tt ked som bola v nemocke, ale krce som mala aj pred tehu a vzdy mi pomohla voda magnezia...ked som ju prestala pit, tak sa krce vratili

olifcek
7. jan 2010

macu jo veru aj kupkat...este dnes poobede, ked bude sestricka kupat malicke, tak mi to ukaze na jednom babu a Olivku vraj okupkam sama, glg...aleeee, plienka nam uz ide veeelmi dobre, chi x;o)))

macu, ja babatko nemam, ale co tak zamiesat jej do papy lanove semiacka...x;O)

maculik
7. jan 2010

olif, tak daj potom vediet, ako ti to islo 🙂
hej, lanove semiacka som nasla na nete, lenze ja mudra som teraz miesto toho kupila sezamove 😅 Takze pojdem zajtra rano, dnes sa mi uz nechce, ale kupila som jej hruskovu vyzivu a aj stavu kupim, a dr sa dnes spytame, co nam este poradi.

maculik
7. jan 2010

a este chcem kupit susene slivky a marhule a vyskusat, ci to spapa.

olifcek
7. jan 2010

blum len nesmiem pit tej magnezie vela, bo vraj znizuje tlak 🙄 a manzelik mi vcera priniesol 6flias magnezie, sesterka jednu, lebo tu vodu zboznujem....chjo..

katina2209
7. jan 2010

ahojte babulky ako sa máte ja idem zajtra na kontrolu tak som zvedavá čo mi tam povedia už začínam aj ja prať vecičky plienky mám už požehlené len som to minule prehnala,pretože som mala také krče od spodu ako som žehlila,že som si musela sadnúť...
olifcek to je super že olivka má už cez dve kilá a balíte na široko? minule som niekde čítala,že v niektorých nemocniciach sa to už nerobí..

maculik
7. jan 2010

kati, neprepinaj sa prilis. Radsej zehli postupne alebo niekoho popros, nech pozehli za Teba. My sme sa vcera s manzelom dohodli, ze uz mu teraz nebudem do porodu zehlit kosele, mozno jednu-dve mu ozehli cez vikend, nech ma na bud.tyzden, je ich tam este malo, tak to moze striedat s trickami, a vo stvrtok uz dojde svokra, tak ta sa potom moze realizovat a zehlit 😅

a detske vecicky ozehlim asi len zopar, take, co budem brat do nemocky. Zvysok pekne povesiam a je vyzehlene 😉
Prat sa to chystam teraz cez vikend, len mi musi manzel doniest z povaly krabicu s Adel.vecami, aby som vytriedila neutralne, ktore moze aj maly nosit. A nieco mam od kamaratky, tak to je uz oprane aj vyzehlene. Nemam toho vela, ale na zaciatok to staci a ak bude chybat, lahko dokupim alebo objednam cez net.

blumka
7. jan 2010

olif, to som ani nevedela...ale nejako to ani na sebe nesledujem, stale mam tlak okolo 120/70 co je u mna uspech, lebo moj normalny pred tehu je 90/60 aj ked pijem aj ked nepijem magneziu...ja ju tiez zboznujem 😉 ale striedam, lebo ziadna mineralna by sa nemala pit dlhodobo
ja som vcera vecer dostala taku chut na nieco nezdrave, nejaky hamburger alebo tak nieco, kebyze nebolo uz 10 hodin vecer tak manzela aj vyzeniem niekde aby mi kupil...ale tak sli teraz s malou do obchodu tak mozno daco kupia 😀

blumka
7. jan 2010

mne poprala a pozehlila mamina ked tu boli cez sviatky, takze uz sa mi len zbalit treba.. 😉

zucana
7. jan 2010

cafte baby no ja som bola prosim pekne v meste v United colors of benetom a tam ze ake veci pre babo maju....pockam kym budu 50% zlavy a pak nabehnem zatial som kupila jedny menzestraky a potom ze idem na tu kultivaciu....tak prosim pekne tu kultivaciu robia iba v nemocnici na oddeleni Mikrobiologie a virologie tak si to viete predstavit? ze iny gynekolog vam tam stucha tu palicku a musite tam cakat s virakmi? no hroza...som jej spomenula ten vodnaty vytok rano tak povedala ze ved uvidime co je v kultivacii tak snad tam do kelu nic nie..... 🙄

blumka
7. jan 2010

zuci, vy to tam mate pekne komplikovane

matka331
7. jan 2010

blumka ja magnezko beriem od zaciatku tretieho mesiaca....zuci aj ja sombolaminule v tescu a tam mali 50%zlavy tak som kupila dve bodynka za 3.75eur a dvoje nohavicky za 4.25 eur tak som sa tesilaa...

zusika
autor
7. jan 2010

ahojte tehulky!
ja vobec nemam na konika cas...cele sviatky (az do 11.1.) je doma aj moj drahy, tak sa venujem jemu... a chodime po navstevach a na prechadzky... takze mi ani nenapadne zapnut PC...

vsetko uz mam poprate, teraz uz len pomaly pozehlit....

pisete o spani...no mne sa v poslednej dobe spi super...taham aj 10-12 hodin v kuse.... uzivam si to, kym sa da...

malicky v brusku je stale lenivy, tak premyslam, ci neskocim do nemocky nech mna a hlavne maleho skontroluju, nech som pokojna....

ale inak pohoda... zatial.... aj pri predstave, ze o dva tyzdne uz mozem byt mamina... 😉

zelam vam pekny dnik!!

katina2209
7. jan 2010

no budem sa musieť trošku šetriť aj vy sa šetrite babuľky dik maculík dám na tvoje rady a balili ste bábatká na široko ja som ešte pred ôsmymi rokmi balila malého no som počula,že sa to už nerobí viete mi niektorá poradiť?

maculik
7. jan 2010

zuci, do detskeho Benetonu (je v Luxe) radsej ani nechodim, lebo tam fakt maju uzasne veci 😵 Ale hrozne drahe, preto ak sme tam malej aj nieco kupili, tak vzdy len so zlavou - minule mali prsiplast o 70% zlacneny na 13€ a taku ruzovu koselu zlacnenu na 12, tak to sme jej kupili.
A manzel ma casto medzipristatia v Mnichove, tak tam na letisku maju casto zlavy, aj teraz jej doniesol rifle, tricko a vestu spolu za cca 30€, ale to uz na 2r. Inak je to hrozne predrazene, tak si zober, ze detsky kabat na napr. 1 alebo 2r stoji 60€! To by som nedala ani keby co, ved vynosi to jednu sezonu a koniec. A dietatu je aj tak jedno, co ma na sebe, zaspini to tak isto 😀

blumka, ja mam tlak presne ako ty - pred tehu som ledva vytiahla na 90/60, teraz sa mi krasne drzi na 120/70, kazdu poradnu taky ukazkovy 🙂

maculik
7. jan 2010

kati, akurat tu minule niekto daval link, ze od balenia nasiroko sa uz upusta.
Ja balit nebudem, ani malu som nebalila. Jedine ak jej to sono klbikov dopadne zle a odporucia to.

blumka
7. jan 2010

ja som davala ten link...ani ja nebudem balit na siroko, jedine ked sono nedopadne dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre