Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
10. jan 2010

jaaj tak ked odporuca ocny tak potom to uz asi pojdes naozaj na ten cisarak...
no som ja zvedava kedy sa otvorim teda 😉
svokra ze nie 14teho lebo ide na vylet a segra ze az po 20tom lebo ma skusky....tak to mam dost obmedzene 😅

maminnka
10. jan 2010

ja som sa pri prvom porode otvorila fak za par hodin... 5, max. 6 hodin a uz som pocula: sestrickaaaa, rodiiiime...

maminnka
10. jan 2010

heheheh, Zuci, povedz im, aby to vysvetlili malej, nie Tebe, ze vtedy a vtedy nie 🙂

blumka
10. jan 2010

zuci, no musis vikine povedat nech pocuva rozkazy :D

zucana
10. jan 2010

a muz akurat krici ze ani 24. nie lebo je dolezity fotbalovy zapas 😀

zucana
10. jan 2010

teraz jaj videl ze to pisem tak vravi a teraz napriek sa narodi 24. a budem to musiet nahrat 😀

blumka
10. jan 2010

zuci, no mat ty to tam tazke veruze..tolko poziadaviek naraz 😀 😀

zucana
10. jan 2010

no veru...idem zahajit protestny spanok 😉

maminnka
10. jan 2010

Zuci, to aby si malej kupila diar, aby si vedela naplanovat vhodny cas, hehehe..... 😀

zucana
10. jan 2010

no veru...kazde rano jej poviem...dnes este nie....dnes uz mozes... 😀
tak dobru babenky ja mozno este z postielky nakuknem ked som zisitla ze to mam aj v mobile 😅

blumka
10. jan 2010

dobru zuci... 😉

matesl
10. jan 2010

juj babulky, vy uz vazne niektore to mate za par ;)
ja som si ale dnes tiez uz nieco nahadzala do tasky...ale este tam vela chyba...kedze tiez idem na Kramare 😀

blumka
11. jan 2010

dobre ranko, je tu niekto? 😉

alex
11. jan 2010

Dobré ránko, tak ja mám za sebou poradňu. Všetko OK, budúci piatok idem ešte raz a potom už do nemocnice budem chodiť.
Inak dnešná noc katastrofa... Išla som spať o pol desiatej, že ráno skoro vstávam, tak nech som vyhajaná, o jedenástej som sa zobudila vyhajaná doružova a nemohla som už zaspať, tak o pol piatej ráno som konečne zaspala a budík mi zvonil o 6:30. Ale inak som celkom vyhajaná.

raa2
11. jan 2010

ahojte, ja som tiez celkom dobre dnes spala, som sla o 9 spat, ale kazdu hodku som bola hore, ale nie moc dlho len cikat a napit. pojdem o chvilku nejake veci este pozehlit. nekce sa mi 😖

blumka
11. jan 2010

ja sa tiez hlasim k otrasnej noci...strasne ma palila zaha, bolo mi nenormalne horuco aj ked v spalni mame len 19 stupnov, nemohla som sa ulozit, vsetko ma tlacilo...hruza..

matesl
11. jan 2010

ahojteeee,
no ja som vecer nevedela zaspat lebo ma bolela predna cast brucha, a rano ma zas zacalo boliet nenormalne podbrusko...tak ja uz neviem... ;(

zoska
11. jan 2010

dobre ranko 😉
tak ja som spala celkomfajn, aj ked rano od 7mej som uz hore co sa mi spat nedalo 😕

zajtra sa mi urcite nebude chciet vstavat pretoze to musim...manzel ide na sluzobku do popradu tak sa s nim zveziem do Mikulasa pozriet starych rodicov, a odchadzame o 7mej z domu 😖

matesl, tu bolest co si opisovl to mavam aj ja obcas a mala som to cely silvester...naprvo od pupku, take tahanie, akoby mala thala snuru zvnutra....akoby som mala pod kozou velku modrinu...no hnusna bolest 😒

teuska
11. jan 2010

Ahojte babenky 😅
Matesl aj mna bolieva brusko priserne a coraz viac 😔 Ale som si povedala, ze uz kaslem na to. Snad je maly dost velky, mohol by sice este vydrzat, no ale co uz s nim 😅 Len sa bojim, ze nezistim, kedy mam kontrakcie uz naozaj 😨

maculik
11. jan 2010

dobre ranko 🙂
tak ja som spala relativne dobre, len k malej som sa zobudila, inak ani na wecko ani nic. Svokra hovorila, ze to moze byt tym, ze mi kleslo brucho, ale ked tak pozeram do zrkadla, neviem rozoznat, ci je nejaky rozdiel a kleslo.
Manzel uz zaviezol malu do jasli, ja idem trochu povysavat (ale dnes len tak mierne, nie ako minule, ze este aj pod postelou a gaucom som vysavala a potom som od bolesti myslela,ze uz porodim 😖
A potom pojdem pre fotky a uz len lezat, kym nepridu z jasli. Obed mam navareny, manzel vecer spravil, uz len zemiaky hodim do parneho hrnca.

blumka, a myslis, ze ked sa dohodnete na cisarskom, ze Ti spravia skor, nez na konci tehu, aby nahodou nezacal spontanny porod?

matesl
11. jan 2010

zoska no presne, ako keby som tam mala ja neviem aku modrinu a nic, no keby to do dnes neustupilo, radsej by som sa sla dat kuknut, presne som mala obavy, ze ked mam placentu v predu, aby to nebolo ze sa mi tam nieco deje..snad by ma nevyhodili 😒

a dnes od rana zas uplne podbrusko...asi si maly neda pokoj a tlaci tam...snad sa mi ten krcok nebude tym skracovat este viac...do kelu

a co je s Olif, sa tu fakt dlho neukazala

matesl
11. jan 2010

teus,

presne, rano som hovorila muzovi ze ma to dole boli, ale ono to boli, nie je to take velmi prerusovane..tak neviem, ale brucho nemam tvrde a maly sa tam mrvi, tak snad je vsetko OK

zoska
11. jan 2010

mati
no tak ak ta to boli az prilis a dlho tak radsej chod... mna to bolelo asi 4 hodiny na silvestra...aleked sobola v predklone tak som to necitila, urobila som par macacich chrbtou a na cvilnku to preslo...potom ma to uz nebolelo iba asi pred 2 dnami tak na 15 min... podla mna tam na nieco tlaci...ale ak je to moc, tak by ta mali kuknut, aspon prietoky pozriet 😉

maci to mas dobre ze tvoj muzik vari... moj ked povie ze dnes vari on znamena, ze ideme do restiky 😅 Nevie uvarit nic...len take "jedla" ako cestoviny s grankom, ohriat parene buchty, prazenicu a parky...

blumka
11. jan 2010

maculik, myslim ze to bude planovany cisarsky a ten sa vraj robi zhruba 10 dni pred terminom...vo stvrtok idem do poradne tak sa popytam lekara

matesl
11. jan 2010

macu,

takze to co ta to tak bolelo ze by babo zostupovaloo nizsie?
tak ty mas na to uz aj cislo tt, ale ja...ehm...ale to tusim moze zostupovat aj mesiac pred porodom, to by bolo este OK.

ale nad ranom sa mi snivalo ze mi zrazu zacala plodovka po stehnat stekat
😨

matesl
11. jan 2010

zosi,

ta bolest predneho bruska prestala..cez noc nastastie...musela som hladat polohu kym som nezaspala, a potom uz bolo dobre, teraz mam dole takej ak pred mrchou...zas iny druh 😠

tak leziiim...

maculik
11. jan 2010

matesl, no neviem. Hodim foto bruska a posudte, mne sa nezda, ze by mi kleslo...

blumka, tak to by si este mala dobre, aspon by si sa vedela zariadit.

zoska, no moj vari rad, hlavne len tak z hlavy, nie podla receptov. Vie vynikajuce steaky a maso celkovo, cestoviny, veci vo woku, a pod. Hlavne tu v zahranici ho to chytilo, ked este bol v Bruseli a ja v BA, tak aby sa nemusel stravovat na polotovaroch, zacal varit. Kedysi aj zehlil sam, ale to ho uz daaaavno preslo 😀

Oki, idem ja pre tie fotky, aj ked sa mi do tej zimy vobec nechce, stale velmi mrzne, ach jo 😝 Ale najprv skusim pridat to foto.

matesl
11. jan 2010

no ten moj od kedy lezim sa snazi...on si najde na nete podla masa ake mame v chladnicke recept a skusa, a pôoviem vam ja by som asi take neurobila...aj polievky skusa...ale vidno, ze ho to celkom bavi 😵

maculik
11. jan 2010

no, tak som pridala brusko do februaroviek 🙂

blumka
11. jan 2010

ked moj manzel varil, tak som mu cez telefon hovorila ako ma robit polievky 😀 maso zvladne na hocijaky sposob ale polievky nevedel...ale uz by asi zvladol aj to bez pomoci

no maculi, ja by som aj bola spokojna keby to tak bolo, ze by mi povedali presny datum...presne ako si povedala vedela by som sa zariadit a mozno by som sa aj nejako psychicky na to pripravila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre