Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
11. jan 2010

no moj polievky nerobi, mozno by aj vedel, keby mu poviem, ale zatial nerobil sam. Iba dochucuje, a teda velakrat lepsie, nez ja 🙂

matesl
11. jan 2010

macu no nie je to veliky rozdiel ako foto pred tym, mozno len trosku spodok bruska mas plnsi, na tej foto pred tym ho mas dole este tak trosku klenuty...
ale to je len taky moj postreh...mozno fakt sa trosku zosunulo mimi nizsie...ved to tusim ide tiez do niekolkych urovni...niekde som to videla nakreslene

maminnka
11. jan 2010

ahojte...
tak ja musim mojho muza pochvalit, vari skvele. Od isteho casu vari u nas doma on vsetko, co sa tyka masa. Chlapi maju pri vareni fantaziu, neboja sa vymyslat, preto je to iste jedlo vzdy chutovo ine. Ja to tak chutne nenavarim. Takze som rada, ze ho to bavi. Akurat rozmyslame o tlakovom hrnci,. Ake s nim mate skusenosti? To je tema na odlahcenie, kedze ako citam, uz sme vsetky take uboleneeeee...

maminnka
11. jan 2010

Teus,
neboj sa, kontrakcie rozoznas. Oni su na zaciatku take nenapadne, citis pri nich stahy bruska, ale napriklad niektore zeny ich citia skor v krizoch. Ale ak ide o porodne kontrakcie, tie sa postupne zosilnuju, neuvolnia sa v ziadnej polohe, su stale bolestivejsie a intervaly medzi nimi kratsie. To nemozes nerozpoznat. Skor sa daju pomylit s falosnymi, tymi pripravnymi kontrakciami, ale ze by si si nevsimla, ze rodis, to sa Ti stat nemoze.

maculik
11. jan 2010

pridala som nove foto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

akurat som sa objednala k zubarovi, tak mam ho v stredu rovno po poradni, uf... Som zvedava, co mi bude robit, lebo som nebola rok. Urcite zubny kamen a podla tej bolesti jedneho zuba to vidim tak, ze bude aj vrtat
😖

matesl, aj mne sa to zda tak, ako to vidis ty, ze akurat sa trosku zaoblilo. No neva, to mi len tak napadlo, ked to svokra spomenula vcera, ci mi nekleslo. Ale zda sa, ze nie 🙂

maminka, ja tlakovy nemam, ale nasi aj svokrovci maju a hlavne svokra si pochvaluje. Vraj to dost urychli varenie.

blumka
11. jan 2010

mami, ja mam doma tlakovy hrniec a je to super vecicka..hlavne na hovadzie maso, nevari sa tak nekonecne dlho ako ked ho varis normalne..alebo napr. ked tam das varit len zemiaky staci troska vody, nemusia byt zaliate ako normalne v hrnci a ked sa uvaria a zleje sa voda tak nevyschnu tak ako ked normalne varis..su akoby pomastene...
najprv som sa v tom bala robit aby mi to nebuchlo ale ked to dobre varis a para unika tak nema co buchnut 😉

lolka
11. jan 2010

dobre ranko 😉
macu, pekne brusko 🙂 a mas super, ze ti muzik uvari, je to velka pomoc, hlavne ked uz budete 4, odbremenita a dobre si pochutnate 😉
ten moj sa moc k vareniu nehrnie, aj ked jednoduchsie jedla zvlada a bryndzove halusky robi len on 😅

ja tlakovy hrniec tiez nemam, u mamy som sa vzdy bala toho piskania a sicania 😀

baby, ja som sa dnes v noci prevalila na druhy bok a tak ma zabolelo v brusku, ze som bola hned hore 😖 neviem, ci sa tym otocenim aj mala nejako blbo nestocila, ale nepokracovalo to.....som cakala ci to nie su kontrakcie 😕 som sa normalne zlakla....

maminnka
11. jan 2010

Blumi, presne kvoli tomu hovadziemu masu... naposledy sme ho varili skoro 4 hodiny 😒 a ako zistis, ze uz mas nieco uvarene? je v navode nejaky priblizny cas alebo na to prides az postupne, ze stale otvaras hrniec a kontrolujes?

inak, aj mne zacal nejaky vodovy vytok, tak dufam, ze je to len vytok a nebudem chaosit...

garonka
11. jan 2010

krásne ránko želám 😵

macu juj ake krasne hladke bruško ako z katalogu 😉

ja som zaspala o druhej rano 😕 pustila som si svadbu aspoň som si zaspomínala aka som bola krásna 😀 a pobavila som sa na únose ženícha, mňa nechceli 😅

mami svokra ma tlakovy hrniec ta v tom stále varí je neskutočne spokojna ja ho používať neviem, k vareniu vzťah veľmi nemam ale drahy ten by kuchtil každý deň odkedy mame novu kuchyňu stále niečo vymyšľa 🙂

lolka, mne sa maly prevalil na ľavu stranu pri jeho pohybe mi tak stvrdlo bruško dosť to bolelo a ešte pre tu panvovu kosť som myslela, že volam žeriav aby ma nejak preložil, draheho som nechcela budiť no dosť dlho mi trvalo kym sa pretočím ah jaj 😎

a ozaj olif tu už dva dni nebola a ani zusika tu dlho nebola, no snaď su obe oki stále tu zakuknem či sa tu ukazali

blumka
11. jan 2010

mami, tusim je v navode cas za ktory sa ti to uvari, lebo ten hrniec nemozes otvorit pocas varenia...on sa ani neda...ja ked dovarim, tak ho necham pod studenou vodou, aby tie tlaky co vlastne drzia tu pokryvku na hrnci zmizli a potom sa da otvorit...alebo ho len tak nechas vychladnut ked mas cas.
Viem, ze baby v nom napr. varia aj fazulovu polievku a ine jedla. Setri cas zhruba o polovicu a niekedy aj viac.
A jeho vyhoda je ze jedlo v nom varene si uchovava vela vitaminov a je stavnatejsie

blumka
11. jan 2010

keby ste videli mna ako sa prevalujem na posteli..ach jaj...som rada ked sa vobec otocim bez nejakym "komplikacii", najhorsie je ze uz mi je mala postel, ja by som sa najradsej pregulala, lenze na jednej strane je uz manzel a na druhej uz zem, tak to by som dopadla 😅

zucana
11. jan 2010

bre ranko ja som spala celkom oki az na to ze o 7mej som sa zobudila lebo cez noc opat vytok vodovy tak som bola opat nesvoja...
hlavne preto,ze co ked zajtra to akurat nebude vytok ale voda...ako to zisitm?
tak som surfovala po tal.forach a aj tu by mali existovat tie vlozky al.vodicka v lekarnach tak som vyslala svokru nech to pozistuje...ta rada,lebo ona je na nervy este viac ako ja 😀
inak som dala foto kosa v spalni a postielky ...este neni izbicka hotova az ked bude tak ofotim vsetko a chybaju mi na postielke zajaciky co maju este dodat...
maminka tlakovy hrniec je uzasna vec...mam iba taky velky a prave teraz rozmyslam ze si kupim aj taky malicky...ked budem malej varit zelenina za 5 min.zmaknuta....maso tiez velmi rychlo....
najlepsie su fissler znacka...maju v kike napr. 😉 len to niej e lacna zalezitost...a tieto su na take super zapinanie iba klick...nemam rada tie take s vrchnou konstrukciou to by soms a bala...
a moj muz tiez rad vari...najradsej cestoviny a morske prisery...polievky tu nehrozia 😀

lolka
11. jan 2010

garonka, ja som chvilu este lezala a potom sla na wc-ko, vsetko bolo v poriadku, ziadna bolest, tak som v pohode zaspala. mne by sa zeriav zisiel pri vystupovani z auta, to ma muzik vzdy vytlaca von 😀

zucana
11. jan 2010

maci adelka je zlatunka 😉

zucana
11. jan 2010

mami jamam taky hrniec ze vklude vypustis takym spinakom paru a nakuknem a potom dovarim ked treba 😉
loli mna niekedy tak tlaci nalavo ze sa musim pretocit na inu stranu lebo ma to boli....
a s autom napodobne...nedociahnem sa ani zavriet 😀

lenica81
11. jan 2010

ranko kocky... ja som si vcelku dobre pospala... i ked stale je mi dost horuco, a to som uz radiator dala na 2ku... iba wc, inak v poho...

maci, chutne brusko, zuci, izbicka ako lusk... 😉

ja sa najvacsia citim vo vani alebo ked sa prepadnem do gauca a treba sa mi dvihnut... ked je pri mne mangel, tak pomoze... 😀
a ten moj aj rad vari... aj riady poumyva... takze ja sa nemozem stazovat... chodil na hotelovku, ale mohol by niekedy aj nejaku specialitku dat, ale zatial som ho nepresvedcila... 😒

janielah
11. jan 2010

ahojte babky.
leni a ty sa zmestis do vani? ja veru uz ani velmi nie, a nevidim v tom zmysel, ked mi cele brucho trci aj tak z vody von 😀

zucana
11. jan 2010

my vanu nemame 😀
baby a viete co sa mi este stalo? vnoci som sa zobudila a mala som pravu ruku uplne strpnutu ze mi do dlane neprudila krv...asi som si ju nejak prilahla alebo mala hore moc...neviem ale proste som ju musela tak svihat nadol aby tam sla krv...mate to niektore?
a jani ja som sa vcera pustila do toho dotaznika...ale nemam prehlad o sucasnej situacii na SK.chces to ajtak?

lolka
11. jan 2010

zuci, pekna izbicka 🙂 ja mam kos este u nasich, stale rozmyslam, kedy si ho zoberiem.....mame maly byt, tak cakam, ved este mam par tt cas (mozno 😕 ) 😀

akurat vcera vravel muzik, ze mame sedacku nejako viac posunutu dozadu.....a ked ma videl vstavat, tak sa smial, ze to ja - vzdy ked vstanem, tak ju posuniem o trochu dozadu 😀 😀

no, idem zo seba urobit clovek, prezliect sa z pyzama, hygiena.....pa 😅

janielah
11. jan 2010

zuzi, jasan, pomoze mi to, ale ak to nestihnes dnes do druhej, tak uz netreba.
ja mam stale strpnute ruky, ked spim, takze je to asi uplne normalne..a plus rano ked chcem zmacknut past, tak ich mam take zaliate vodou, cele prsty...niiiiiiiiic moc, ale vravim si, ze to uz musim vydrzat... 😝

lolka
11. jan 2010

jani, dosiel ti moj dotaznik ?
zuci, no jasne, ruky mi trpnu skoro kazdu noc, aj dnes rano som mala totalne zlezane prave rameno 😒

lenica81
11. jan 2010

mne sa lepsie lezi na lavej strane, co nie je naj, tam ma maly chrbatik a potom ked sa v noci zobudim, tak sa musim dat na pravo, aby som rano mohla hybat plecom a krkom... 😒

jani, zatial sa vmestim... ale vcera som bola v kine... a ja kamoske, ze sa mi tie sedadla zdaju akesi uzsie... 😀

maminnka
11. jan 2010

ja zase nedociahnem v robote poriadne na stol, hehe... sedim od neho uz tak daleko, ze ked pisem, po chvili ma boli chrbat. Asi som uz len jedina z vas, co este chodi do prace, takze asi aj ojedinela s tymto problemom...

ale mate pravdu, pretocit sa v posteli je katastrofa, hlavne s mojou vahou 😒 😒

Zuci, Blumi, Garon: velmi pekne dakujem za rady... tusim sa po takom hrnci poobzeram... urcite to nebude lacna vec, ale za tu usporu casu mi to stoji. Ja mam radsej kvalitne veci, na ktore sa potom mozem spolahnut. Napriklad v sobotu sme kupovali nove noze, jeden stal tisicku, ale to je nieco uzasne s tym potom krajat. Ide to doslova samo.

lenica81
11. jan 2010

mami, do tych kuchynskych veci sa oplati... my sme dostali tiez od kamosa noz... divny dar ja viem... 😅 ale ten je ako z rozpravky... po 2 rokoch stale reze jak das...
nasi tiez mali tlakovy hrniec, otec s nim bol nanajvys spokojny, ale moj muz velmi nechce, sa toho boji, aby to nebuchlo... takze zatial urcite si ho nechcem obstaravat... ale nad parnym uz rozmyslam dost dlho... kedze teraz budem musiet varit dietne, tak mozno si ho obstaram... 😉 mam sa na co vyhovorit... 😀

maminnka
11. jan 2010

no a trpnutie ruk, to je kapitola sama o sebe... aj ja sa na to v noci budim, je to dost neprijemna bolest, co?

blumka
11. jan 2010

mami, ake noze? nie nahodou keramicke? My mame doma dva ale to je ina basen s nimi 😉

blumka
11. jan 2010

mne zatial nic netrpne ani velmi nepuchnem..ale viem ze pri Tete ma to chytilo tyzden, dva pred porodom

zucana
11. jan 2010

baby dajte tip na tie noze....
toto je link na tie hrnce...ja iba takyto tlakovy....je uzasny a myslim,ze aj bezpecny (dufam,ze mi nebuchne najblizsie 😅 ) cena cca 150 eur....
http://www.fissler.at/at/produkte/schnellkochto...

inak tie sietkove nohavicky si aj periete predtym ako si ich potom v nemocke date?alebo rovno z krabicky ? 😕

maminnka
11. jan 2010

Blumi, nie su keramicke, ale klasicke ocelove, z chrom-molybdenovej ocele, od Berghoffu, Gourmet Line. Radost krajat... tiez sa to neda kupit naraz cela sada, len postupne... ale stoji to za to.

maminnka
11. jan 2010

Zuci, myslela si nieco taketo? http://www.berghoff.sk/?lid=1&mid=43 akoze tie hrnce bez hornej konstrukcie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre