Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
11. jan 2010

gari, oni si ten kociar slohli, Ty kupila x;o)

ako sa mame? malicka dnes dostala transfuziu krvi, tak snad jej to pomoze, a zajtra uz nebude potrebna dalsia. mala by byt culejsia a hlavne, je chudokrvna, a toto dokaze i na to pomoct...necham sa prekvapit...zajtra jej budu brat krvicku, aby urobili krvny obraz...drzte palce...

ale v stredu asi nepojdeme...no vraj tento tyzden uz jo, tka uvidime...malicka vazi 2110g, no, az zajtra sa uvidi, kolko v skutocnosti, lebo neviem, ci to est enebolo aj cosi z tych 30ml krvicky, co malicka dostala....

pruh je snad ten druh, ktory sa da pekne dokopy, zajtra sa popytam...

predpokladam, ze dom pojdeme v piatok, lebo v ten den uz nema manzelik dovcu...a viete ako to bolo...ked som sla do sace do nemocky, manzel bol vo svajciarsku, ked som sla sem, manzel mal byt v praci od polnoci,ale prisiel sem zamnou...takze...

ale ak by to bola predsa len streda, co ale pochybujem, tak by som zacala verit na cisla..ze preco?

13.5 sme splodili olivku, byvali sme v podnajme, kde sme spolu zacinali, kde cislo bytu bolo 13, ak by sme sli v stredu domov, bolo by 13.2

19.9 sme mali svadbu, 19.11 som skoncila v saci v nemocke, a 19.12., sa narodil nas drobcek x;o)

garonka
11. jan 2010

blumi tak to vyzera že ani ja nebudem pozerať a dnes som nejaka precitlivela, a k tomu mi ešte pridalo bratov rozvod ten je uplne hotovy kvôli deťom tie plaču že do BA nechcu nemaju radi Bratislavu ah jaj
Tete ako sa dnes mala?

hajdylca
11. jan 2010

ja som len pocula, ze i nejake 2 mesacne, ze na zapal pluc... ale tiez som spravy nevidela dlhoooo... potom len nechapem niektore nove skupiny na fcb 😔

blumka
11. jan 2010

olif, a ty beries zelezo?

garonka
11. jan 2010

olif to bolo dobre ako som sa zasmiala 😀 presne oni ho určite šlohli 😀
jejda ake čarovne datumy mate 😉 všetko spolu spada vau vau 😉
malinka krasne pribera a ja si myslím že už pôjdete domov 😉

zusika
autor
11. jan 2010

cisla?? nase rodinne stastne cislo je 7...ale prave 7.1. sme dostali tu najhorsiu spravu v zivote.... tak ja neviem...

no a v stredu o 10.0 - dakujem vam za vsetky pozitivne myslienky.....

ahojte!

blumka
11. jan 2010

gari, rozvod? a ake velke ma deti? nepekne im zacal novy rok ☹
Tete sa mala dnes asi fajn, boli sme sa povozit v Optime na vlaciku, teda ona sa vozila a ja som zatial skocila do Maderny, potom sme boli na hamburger a potom na "minku" (zmzlinku)...celkom pekny den, nie?
uz som potrebovala niekde vypadnut

andrea2603
11. jan 2010

olif, ja vám veľmi prajem tú stredu, lebo viem,že po tých týždňoch Ti teplo domova chýba. A maličkej to tiež bude len prospievať, keď vás oboch rodičov bude mať pri sebe. Dôležité je, aby si kojila.

julietka
11. jan 2010

garonka, aj mne sa vzdy tisnu slzy do oci ked vidim ako niektora matka odlozi babatko kraaasne do hniezda, ale na druhej strane sa tesim, pretoze pracujem (teraz samozrejme nie) s rodinami ktore cakaju na adopciu a prezivam s nimi cely proces, viem co to pre nich znamena a viem ake je uzasne ked napr.den pred stedrym dnom zavolaju ze maju dietatko z hniezda aby si prenho prisli, je to pre tych rodicov sok, ale krasny..

selyma
11. jan 2010

no babky, tak to babatko tych romov malo prio narodeni cez 3 kila a zomrelo ako 1900gramove. a rodicia neriesili ze nechce jest

blumka
11. jan 2010

juli a ty kde robis?

olifcek
11. jan 2010

blumi jo, davaju mi ;o) paq si necham predpisat aj dom, nech mam...ale vysadila som si euthyrox 😕 malickej sa vracala zltacka a mohla byt na vine moja stitka...a pamatam, ze mi lekarka ovorila ze keby som nebola tehu, tak by som lieky ani nebrala...tak ich uz asi 8 dni neberiem...ale uz maju vysledky krvi, na ktorej som bola pred tyzdno, v utorok, zajtra mam okolo 10.00 zavolat sestricke, opytat sa, ci ma chce lekarka vidiet, co jej poviem, ze iste chce, lebo ve dneviem, ci potrebujem ten euthyrox, alebo nie...a v tehu to treba riadne dodrziavat, aspon tak pisu na letaciku tabliet...

gari, no kusok spomalila, lebo predpokladali, ze uz bude mat asi o 60g viac, no nevyslo..transfuzka vraj aj v tomto pomoze...tak ja som fakt zvedava..lebo uz som veznom fakt dlho...x;o)

inak, manzel ma 19.3 meniny, ja 16.3 narodky, tak snad nepojdeme dom az 16.1 abo 19.1, chii..no hlavne, nech je bre...transfuzka vraj bola i preventivne dana, lebo malicka ma malo cervenych krviniek, a mohla by mat kvoli tomu respiracne probs, glg...ale tak...len aby sa uz nic ine nestalo...a nestane, verim, ze nie, malicka je fajn bojovnicka x;o) mala XENA

garonka
11. jan 2010

zusi budem na teba myslieť

blumi, jeho žena ho cely december podvadzala, brat ležal v novej nemocke po operacii pankreasu ani za nim nechodila skratka našla si nahradu a hotovo, ona potrebuje komfort, luxus a prachy len deti mi je veľmi ľuto, chlapček ma 7 rokov a dievčatko 5 rokov prave ona sa nevie dočkať na naše babo, brata to veľmi mrzí lebo decka plaču že do BA isť nechcu, a švagrine je to jedno, no smutne to je.
ale vravíme bratovi ona nech si ide le nech sa netrapi toľko

a čo maju nove v maderne? jeeeej Tete mala krasny vyletik 😉

zucana
11. jan 2010

xene len to najlepsie a skory odchod domov prajeme aj my z IT 😀

garonka
11. jan 2010

olif malinka je veľka bojovníčka 😉 😉 😉 no tak to by ste mali fajn osud, keby vas pustili presne cez tie datumy 16 alebo 19 fíha

olifcek
11. jan 2010

adi jo i kojim i flasa..podla toho aka je cula...ale ja ju doma budit nebudem, ja jej budem davat papat vtedy, ked bude chciet...snad mi nepochudne kvoli tomu...radsej nech papa kazdu hodku, a nie kazde tri...ja ju budit nebudem, ved je to stresujuce iste...

zusi, chjo...x;o(

blumka
11. jan 2010

gari a deticky daju mame? akoze viem ze vo vacsine pripadov ich prisudi sud matke ale mozno....
bola som pokukat dajaku nocnu kosulu, a maju presne tie co som si aj cez net kupila...trosku sice drahsie ako ma vysli cez net ale do 500 sk..co nie je zle...
olif, fakt xena..dobre si to vystihla...bojuje statocne...
pozistuj si co ma vela zeleza a papkaj doma toho vela a uvidis bude ok 😉

julietka
11. jan 2010

blumka na kuratele, takze sa pravidelne stretavam aj s takymito pripadmi a preto viem ze ludia ziju aj ovela horsie a ziju..na druhej strane riesime aj adopcie takze to je zasa taka mila druha strana tejto prace

blumka
11. jan 2010

juli, to je ale tazka praca...psychicky myslim, ze?
olif, podla mna by si ju nemala budit...ona sa bude budit sama ked bude hladna...ale neviem ako to je u predcasniatok...skus sa popytat na nazor viacerych ludi

maculik
11. jan 2010

zusi, krasne si to napisala. V stredu sa drzte, budeme na vas mysliet 😔

olif, dufam, ze malinkej transfuzia pomoze. Ale je dobre, ze ju takto sleduju a hadam vas uz naozaj pustia a konecne si budete uzivat spolocny cas 🙂

ja idem lezat, manzel kupe malu, pojde na bicykel a potom asi pozrieme film. Mam na nieco chut, asi si spravim hrianky so syrom a vajickom na tvrdo a paprikou, to mam velmi rada.

Tak dobru noc zatial 🙂

dudu
11. jan 2010

baby, kedz sa vam babatka otocili hlavicckou dole, mne sa este mala neotocila a mam s toho bobkz, ci sa este otoci 😒

olifcek
11. jan 2010

sely wow, aha, takze to chudnutie si vsimnut museli...

zuci diiikes x;o)

gari manzel ma narodky 17.11 fakt som zvedava, na ktory datum to padne...som presvedcena, ze uz sme si dost sokovymi terapiami presli...

blumi ja papam centrum materna, i tam je zelezo...x;o) ale jo, pozistujem, ci mozem brat i zelezo i centrum materna, i kyselinu listovu, i napriek tomu, ze je to i v centrum materne a dostava to i malicka...

zucana
11. jan 2010

gari to je mi tak luto....tych deticiek najma...nech je brat silny...

blumka
11. jan 2010

baby, viete co? ja mam strasnu chut na chlieb vo vajicku ale bojim sa ho urobit, lebo naposledy ked som ho robila som z neho neokusila ani kusok, lebo som sla do nemocnice...som ja ale poverciva

julietka
11. jan 2010

olifka malinka je naozaj statocna, ved bojuje od kedy sa prvykrat nadychla, princezna je naozaj velmi silna 🙂

garonka co to? aj moj brasko sa ide rozvadzat a tie ma zenu taku ..ani sa sa mi to nechce pisat..

blumka
11. jan 2010

olif, ja som chudokrvna, takze mne lekar odporucil aj vitaminy, aj zelezo extra...tak neviem ci by malickej nepomohlo keby si mala len extra zelezo...mozno v tych vitaminovych doplnkoch ho je menej...ale neviem

zucana
11. jan 2010

blumi tak si ho sprav a daj si na to syr alebo nieco ine ako naposledy 😉

olifcek
11. jan 2010

blumi a je bra ta kosela, co prisla? ja som svoju este na vlastne oci nevidela, chi

blumi, u som sa 3 sestriciek, co sa o nu staraju, pytala, a nezhodli sa v nazore x;o))) uvidime, co povie lekarka x;o)

macu, adi, ano, uz mi velmi chyba teplo domova, moct byt pokope vsetci traja...ale tak...snad to uz coskoro bude realitou

zoska
11. jan 2010

zusika
krasne si to napisala...obdivujem tvoju silu, je to prefektne ze dokazes takto rozmyslat a nepoddavas sa depresiam...velmi vám drzim palce a prajem celej rodinke uz len same šťastne dnicky...nestastie ste si vycerpali uz vsetko...

olif
nejdete prekrstit olifku na xenu? 😉 je to fakt zazracne dietko, kolko sily sa v takom drobceku skryva

garonka
11. jan 2010

blumi nechcem byť zla ale radšej by som bola keby deti zostali bratovi, henta i tak sa stale sťažovala ako su jej deti na príťaž a su to veľmi rozumne deti, Tomi chodil ako 9 mesačny, ja som sa mu od mala venovala, aj zvieratka ho učila a čo je šok mne povedal prve slovo mama, ja som až plakala, lebo bratova žena poznala v meste len butiky a kamaratky nezazlievam jej to no ma mrzí ako sa stale vyjadrovala, že si musí od nich odychnuť lezu jej na nervy.

zuci vďaka, potrebuje veľa sily ale upada dolu vodou kope si vlastny hrob, po operacii nesmie brať lieky ani piť a on si v noci vypil 7dcl vína lebo už nevladze ja sa len na to prizeram, ak by som nebola tehu aj by som pomohla, no vo vysokom štadiu tehu sa stresu vyhybam.
Stratil všetko, nema auto, byt a prichadza o deti, ja som mu aspoň tak pomohla, že som mu naše auto požičala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre