Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. mar 2010

tie supinky...my ich este nemame, ale, ked sa urobia, vraj je fajn naolejcekovat a vycesat...niekde, ze naolejcekovat hodku pred kupanim a po kupeli vycesat

alex
2. mar 2010

Inak sme mali včera prvú poradňu. Všetko je ok, navážili nás a máme 3190g. O týždeň máme preváže nie, tak uvidíme ako priberá a či mu stačí moje mliečko. Ja si myslím, že hej, lebo ho mám teda požehnane. Jakubko je dobručký, papáme síce aj hodinku, niekedy aj dlhšie, lebo meníme prsia a tak si robíme pauzu vždy, ale potom spinká pekne, alebo gúľa svojími očkami a pozerá po svete. V noci sa budí tak 2x, takže pohoda. Len ja som nevyspatá, lebo ma bolí to šitie, no ale dnes sa to zlepšuje.

Čo sa váhy týka, tak po pôrode mi zostalo ešte 6 kíl zo 14,5, tak som zvedavá, kedy tie pôjdu dole.

vevoncek
2. mar 2010

ahojte teda vy stíhate všetko ako je to možné? ja uspím malého niekedy si aj ja pospím lebo som nevyspatá po noci a to malý celkom dobre spí a niekedy si porobím poriadky keď spí alebo navarím a vy tu stále vypisujete a mne je ľúto že nemôžem tiež alebo si vás aspoň prečítať

inak aj moj malý chrapčí ale tiež má noštek čistý ale doktorka hovorila že mu môžem dať raz za čas tie kvapky boli vzorky v prenatal boxe nejako na L sa volajú to sú pre deti na zvlhčenie sliznice a pýtala som sa aj na odsávanie tak že to nemám robiť pokiaľ nemá malý nádchu, aby som mu sliznice nepodráždila.

inak je malý zlatý rastieme boli sme už aj na klbikoch ešte ideme na ušné kôli tomu že v pôrodnici si malý nedal spraviť vyšetrenie lebo reval a asi nás doktorka pošle aj na očné lebo sa malému robia karpinky. ja som myslela že je to normálne že sa robia karpinky vašim deťúrencom sa nerobia???

a s bruškom máme aj my problémy vždy keď idem prebalovať pocvičíme si na bruško potom natrieme bruško pupíkom a pred jedením dávame kvapky espumisan a na večer sab simplech alebo keď je veľmi zle vtedy dáme sab simplex a aj tak ho bolí bruško a aj feniklový čaj pijem.

ale ja mám zase taký problém že malý niekedy keď papá sa strašne nervuje lebo ho bruško bolí a potom sa poriadne ani nenapapá vypľúva prso a nervačí potom ho hľadá potom chvíľu papá zase vypľuje a nervačí a vtedy mám také nervy

inak v noci spinká celkom faj okolo pol noci papá potom okolo 3tej a potom ráno okolo 6tej ale ja sa aj tak cítim nevyspatá

vevoncek
2. mar 2010

mne zostalo po pôrode asi4 kilá navyše už sa teším keď ich zhodím konešne ale o tie kilá mi ani tak nejde ako o brucho rada by som ho spevnila ale bojím sa cvičiť aby som náhodou mlieko nestratila alebo aby malý neprestal papať ak by mu nechutila, lebo už teraz máme to papanie také všeliaké

vevoncek
2. mar 2010

zoska a tebe som chcela napísať o tej štikutke náš malý tiež štikutka a najlepšie zaberie keď mu dám dudel ale ten moc nechce alebo papať alebo ho nosím na rukách ale tak aby mal hlavičku a bruško vyššie ako riťku a nožičky, lebo sú dve príčiny jeho štikutky buď keď je veľmi pocikaný alebo keď je veľmi najedený a to mi hovorila doktorka že keď je veľmi najedený môže sa mu štikutkať a vtedy by nemal byť dolu hlavičkou ale trochu vyššie a že aj celkoho keď majú detičky plienky tak by mali mať vankúšik pod hlavičkou aby sa im mliečko nevracalo späť a keď je bábo napapané tak ani cvičiť by sa nemalo s ním lebo aj vtedy môže začať štikutkať

blumka
2. mar 2010

vevoncek nedavaj mu vankusik pod hlavicku, radsej mu hlavu vyvys tak ze vyvysis cely mattrac , babatko nema mat v postielke nic co by mohlo ohrozit jeho dychanie, moze sa v noci prevalit zabori hlavu do vankusika a udusi sa..a dalsia vec, kvoli chrbtici by deti minimalne do roka nemali mat pod hlavou nic

maminnka
2. mar 2010

Matesl,
ja odsavam, ked uz citim naliate prsniky, 4krat denne. Na jedn krat odsajem viac "porcii" mliecka, cca tri, odlozim do chladnicky a vyberiem, ked mala ide papat.

olifcek
2. mar 2010

neverim, opat sme pri prebalovani neplakali 😕 same usmevy, stastne ocicka a kecali sme...ja sice neviem, co mi oli vravela, ona nevie, co ja jej, ale je to priiijemne 😵

maculik
2. mar 2010

olif, tak parada, ze uz neplace 🙂
Petrik teraz buva, nasi si tiez lahli, Adelku manzel dovezie az o 5, lebo sa mu nedalo odist 3, kedze dnes musi odist z prace "skor" - tzn.o 5, lebo vezie nasich na letisko.
Inak, stale ma dost boli to brucho, dufam, ze mi tie atb zaberu.
a to viac, ako hodinove spanie aj cez den vam zavidim, Petrik spi tak hodinu, max.1,5h. O 4 alebo dokonca len 2h mozem len snivat 😅 😝

zucana
2. mar 2010

baby ja som to tu zakrikla spali sme 3,5 hodky najedli sa 5 min a zalomili na mne...nechapacka...asi lebo bola od 8mej akcna....alebo sa jej fakt na tom gauci na vankusi spalo super aj ked sa budila na prdkanie 😅

zucana
2. mar 2010

a supinky mame na cielku tak to nebudem vycesavat 😀

blumka
2. mar 2010

zuci aj ja som to zakrikla, juli dnes este nespala 😀 😅 🙄

zucana
2. mar 2010

😀 😝 tak ta nasa dala v polospanku dalsich 5minut a spi...noc bude zaujimava 😕

blumka
2. mar 2010

ja uz som dala malu do hojdacky, lebo dnes je od osmej len na rukach..uz nevladzem...esteze mi Terezku vzala svokra, lebo fakt neviem co by som robila s dvoma detmi naraz 😕

teuska
2. mar 2010

Caute baby 😅
Ja vas obdivujem ako to stihate este aj pisat 😀 Ja nestiham ani dychat a to je maly celkom zlaty. Chcela by som pridat fotku do februaroviek ale neviem sa prihlasit. Mozte mi niektora poslat IP.

martinaj
2. mar 2010

no kati, mates, kedy ideme kocikovat? 😀
moje mladsie cely den spi... 🙄 to bude noc...
zajtra ideme do socialky tak rano vstavame 😠

maminnka
2. mar 2010

Martina, na som v SPO este nebola: co tam treba prosim Ta, vybavit, okrem nahlasenia rodneho cisla dietata na materske? Dakujem!

maminnka
2. mar 2010

Martina, malo tam byt... ja som v SP este nebola...

ivka79
2. mar 2010

Ahojte,

tak my hlásime: 21.2.2010 o 1.00 hod v noci sa narodil Lukáško, váha: 3430, dĺžka: 49 cm.

A pôrod bol "letecký" 🙂.... o 24.00 som šla z domu do nemocnice a o 1.00 bol malý na svete. Všetko prebehlo veľmi rýchlo. Mala som ale zelenú plodovú vodu, tak mal malý trošku problém s kožičkou...mal tam také pupáčiky, ale už máme mastičku a je to už celkom OK.

Z nemocnice sme prišli vo štvrtok.

Idem si Vás prečítať trošku...Ahojte.

mmaarrttiinnaa
2. mar 2010

ahojte kocky dnes sme sa vratili z nemocnice zdrzala nas zltacka idem vas docitat a trosku sa doma zorientovat 😉

martinaj
2. mar 2010

mami ja tam idem s tym rodnym listom a potom pojdem na urad prace, soc. veci a rodiny vybavit rodicovsky prispevok ... inak neviem, snad mi povedia co este 😅

olifcek
2. mar 2010

juj, tesim, ze sa tu vraciate vsetky 😵

andrea2603
2. mar 2010

ahojte.
olif aj ja sa teším a bola by som rada keby môžem sem chodiť častejšie,len Livka mi to veľmi neumožňuje 😅 aj teraz ju mám v šatke, podriemkáva, tak aspoň dočítavam.

ivka, aký super dátum nar. a ešte aj o 1.00 🙂

na SP dávajú vyplniť aj reg.list, kde treba napísať dátum nar.dieťaťa, teda aspoň tu v NZ.

selyma
2. mar 2010

Ahojte babky. Som doma!!!!
Nasa Klaudika sa narodila cisarskym, 25. februara, 3145 a 53 cm. Velmi ju lubime

Dnes prvy krat doma. Poradte, to ju mam prebalovat pred kazdym kojenim?

teuska
2. mar 2010

JEEEEEJ babulky gratulujem k dalsim babatkam
Selym ja stale pozeram sms a ty si uz doma 😅 Gratulujem a prajem vela vela mliecka a pohody. 😉 🙂

maculik
2. mar 2010

ahojte, tak nasi uz odisli, ledva stihli lietadlo, lebo ako vzdy, Vladko meskal a vyrazali az po pol6, a to mali aspon o 5. Ale stihli.
Drobci obaja spia, som zvedava, dokedy potiahne Petulo, ja zatial odpisujem na zanedbane maily kamaratom a robim nejake bank.prevody 😝

sely, ivka, gratulujem k drobcom 😵

sely, no ja prebalujem az po papani, ale to preto, lebo mne vzdy pocas papania kaka. A kedze kojim takmer kazdu hodinu, tak to by bola obrovska spotreba a nic ine by som nerobila.
Ale zalezi, ako casto kojis a tiez, ci ti vydrzi neplakat, kym ho pred papanim prebalis. Lebo napr.Petrik by vtedy velmi reval a tym padom sa velmi nahlta vzduchu a po papani velmi place, lebo ho to tlaci.

Inak, pekne meno ste vybrali, mala som jednu super spoluziacku Klaudiu, odvtedy sa mi to meno velmi paci 😵

kika58
2. mar 2010

vitam maminky z porodnice, niekto sa vratil a niekto tam zajtra nastupuje 😕 😕 😕
len dufam ze ma uz dlho nenechaju bruskatu ...
ozaj ale ja sa stale citim ako februarovka aj ked mimi bude marcove 😨 😨 😨
drzte mi palceky ozvem sa ked sa vratime domov, dufam ze to bude coskoro 😨

maculik
2. mar 2010

kika, poslala som ti do IP moje cislo, ak nemas na nikoho ineho, tak mi napis, dam sem vediet 🙂
a zajtra sa drz, tfuj tfuj tfuj!
a nie ze sa potom odstahujes do marcoviek, pekne sa vrat sem 😉

blumka
2. mar 2010

kika, drzim zajtra palce...pekny datum budete mat 😉

kika58
2. mar 2010

dakujem za ciselko, urcite sa ozvem 😅
no a ja sa nikam stahovat nemienim, ja len aby ste ma tam nevysankovali, ked budem rodit az v marci 😨
drzkajte sa vsetky, nech vas pokladiky posluchaju 😵 😵 😵
papa, dufam, ze coskoro

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre