Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
9. apr 2010

ahojte... u nas noc v pohode, ale rana mame nejake dive teraz... len by papal a potom mi grcka... 😠 som z toho na prasky... 🙄 a potom sa storcuje... zaspal na mne... 😔 aspon neplace...
my este co a ako dovca uvidime... ale nic speci nechystame... blumi, chcela by som rovnaku ako ty... 😀 maltovu, alňe to tak skoro nehrozi...

zoska
9. apr 2010

cafte 🙂
leni pridavam sa k zvlastnym ránam, mala zacne revat,ale hladn byt nemoze, lebo sa zobudi hodinu po jedle...nechce byt ni na rukach ani nikde...potebovala som ist na wc, tak som ju polozila do rohu gauca, zakryla, oblozila vankusmi...zachvilu rev stichol, pridem a dieta spi 😅 a spi doteraz a dokonca od 6 do 7 spala v postielke na brusku 😕
leni, mas vajicko od baby smile? ak hej pouzivas este novorodenecku vlozku?

inak neviem ci je zmatena z toho, ze do nej nepcham nutriton, ale noc bola fajn celkom...napapala odgrgla, dala som jej gastrotuss, este som ju ponosila, kym zaucinkuje a dala spat...a spala 3 a4 hodiny a teraz spinka po rannom krmeni
a vecer si negrgla ani po polhodke, tak som jej dala gastrotuss a spala 4 hodky bez grgnutia...to som sa najviac bala ze sa zase v posteli dovracia, ale nem 😉

my mozno pojdeme na par dni so známymi do Beskyd na krásnu chalupu...maju ju prenajatu na 2 tyzdne, tk mozno na par dni vybehneme za nimi 😉

lenica81
9. apr 2010

zosi, este pouzivame, ale tvoja je dlha... 😉
a ten gastrotuss mate na radu pediatricky... ci to mozem naordinovat sama... cez den a v noci je to ok, v noci ani neodgrgavame a v poho zaspi a nic... ale rano sa kmase a tlaci nozkami na brusko, aby sa ponatahoval, este ho ani dvihnut nestihnem a uz je to tu... 😔

lenica81
9. apr 2010

moze byt, ze z noci ma plne brusko vzduchu... rasie dost, takze sa zatial az tak nestresujem, ale ked mi to bude robit kazdy den... 😖

lenica81
9. apr 2010

a este ma napadlo, na kt. stranke ste objednavali ten polohovaci vankus... lebo na dojciacom nemoze dlhsie spat... 😕

blumka
9. apr 2010

ten gastrotus davate na zahu? leni vy tiez grckate? chudata deticky...
mne sa Juli od tretej v noci pucila a prdela s placom, ale som si povedala ze chvalabohu ze len prdi ze uz je zdrava a nemusi brat ziadne lieky, prikryla som si hlavu perinou a neviem co sa dialo..spala som do siestej...
Pri Terezke som bola hore len si vzdychla a teraz musi Juli az plakat aby ma to zobudilo 😅

lenica81
9. apr 2010

ale iba takto po ranu... teda intenzivnejsie... ale prudom chvalabohu nie... rozmyslam, ci to nemoze byt aj tym, ze je prejedeny... 😔

blumka
9. apr 2010

leni, mozno, ale ako zistis kedy ma dost? to sa neda ked kojis..musis to nechat asi na nom...ale neboj to sa upravi...cim dalej bude lepsie

zoska
9. apr 2010

ja som gastrotuss rozhodla sama dat...nutriton nezaberal prilis dobre... a hlavne sme sa trapili kym sme to do nej dostali...
nutriton a gastrotuss su na reflux jedine priprvky- ob su prirodne, nie su to lieciva, ale doplnky stravy
gastrotuss pomaha na zahu, nutriton nie
kedze od pediatricky sme mali nutriton, tak jej zavolam ze som zacala davat gastrotuss, aby nebol nejaky problen z toho 😕 , ale v noci bolo all o.k., uvidime cez den

leni, na vajicko sa pytam kvoli tomu ze sa mi zda ze ma stlacene ramena moc uz, hlavne ked je v overale hrubom...na dlzku je to este ok, ale na sirku sa mi to zda uz uzke....lenze bez vlozky tam este lieta 😒

zoska
9. apr 2010

inak leni pozrela som album , maly zlatunký 😵 a ked vidím ten cumlík, tak to mas fajn celkom...niekedy je fakt dobre, ked si dieta aj cumlik vezme a mamina ma chvilu klud...lenze nasu z cumla natahuje, mala ho len raz a odvtedy ani za nic...mozem vsetky cumle zhodit, mame asi 4- rozne zncky, tvary, ale ziadny nechce...dokonca sme niektore ani nepouzili 😅

maculik
9. apr 2010

dobre ranko 🙂

tak my super noc, Adelka vraj nebola hore ani raz, az o pol8 sa zobudila, ze chce mliecko, a Petko bol hore okolo pol12, ked som isla spat, a potom kazde 3h. Parada
🙂

zosi, szuper, ze mate lepsie noci. a vecer este tak plakava, ci uz je lepsie?

blumi, no my sme planovali na dovol.az v sept., ked by Petko mal uz aspon tych 7-7,5mes, ale znami nas prehovorili, maju tiez take male babo, len o par tyzdnov starsie, a o 9mes starsiu kocku od Adelky, oni idu kvoli tej starsej, ma ekzem, tak jej to dobre spravi, no a ze ved chlapi sa o starsie postaraju a my budeme viac dnu ako na slnku, ale tiez si to uzijeme (dufam),. A Petkovi to mozno tiez dobre spravi na tu tvaricku, dr povedala, tak hadam to zvladneme. Aj ked som predtym neuznavala, ked sa s takymito malymi drobcami trepali k moru, no co uz, zmenila som nazor 😅
´

lenica81
9. apr 2010

ved to, inak baby, co odsavate a mrazite mliecko, do coho to davate... lebo malemu vcera to moje zmrazene nechutilo... 🙄

maculik
9. apr 2010

leni, tiez som sa vcera na to pytala, ze ako sa to mrazi. Nakoniec som to nechala v tom avent pohariku a dala do mraznicky. Tak uvidime, ked to niekedy vytiahnem.

Akurat mi manzel volal, bol s Adelkou u dr (kazala prist, ci nema to iste, co Petko, ked aj ona tak dlho kasle), no a ze bronchytidu nema, ani nic jej nenasla, ale ze musi ist na usno-nosne, ci nema nejakeho bacila, lebo ze to nie je mozne, ze tak dlho kasle, ved sa jej to vratilo po par dnoch, co dobrala atb a odvtedy kasle, pritom aj doma sme ju nechali zo skolky.
Tak ide v pondelok, som zvedava, co jej zistia 😒

maminnka
9. apr 2010

Matesl,
aj nasa mala sem tam ten cumlik na flaske dudle, ale prisla som na to, ze to robi vtedy, ked ho nespravne chyti. KEd jej polozim ten cumlik na jazycek, vzdy pekne pije.
Inak, kupila som Avent cumliky na flasky c.3 (od 3 mesiacov) a z tych je to ten spravny tok mliecka. Netreba ani zvacsovat dierky. Ked tak vyskusaj.

Blumi,
klobuk dole, ze dve deti sama okupat a uspat. Na to ja este nemam odvahu. Uz zvladam ist s oboma na ihrisko, ale tieto vecerne ritualy, to som este neskusala.

Leni,
mliecko som mrazila do poharikov Avent a potom som to ohrievala v ohrievacke. A v pohode to spapala.

maminnka
9. apr 2010

Macu,
mne Petik kaslal pred rokom asi tak 2 mesiace a nic mu nikde nezistili. Potom to preslo a odvtedy je pokoj, klop-klop.

lolka
9. apr 2010

dobre ranko 😉
macu, a ako dlho Adelka kasle ? moja neterka tiez stale kaslavala, behali po vysetreniach, brala homeopatiu a furt rovnako, nic jej nenasli ai namala horucky.....a nakoniec zistili alergiu na laktozu - a pomohlo 😉 zistili jej to asi v 3 rokoch....a to ma tak rada mlieko, jogurty 😒 zrejme to nebude tvoj pripad, len ma to napadlo....

maculik
9. apr 2010

mami, no som zvedava, ci zistia nieco Adelke. Lebo ved mala atb na zapal priedusiek asi pred mesiacom, potom par dni bez kaslu a odvtedy kasle stale, nezabera ziadny sirup, zvlhcovanie vzduchu solou a pod.

dnes ma Vladko volno, tak malu necham poobede s nim a ja s Petkom ideme ku kamaratke (k tej Ceske, co sme sa zoznamili cez Konika), mala sice ist aj Adelka, nech sa zahra s jej malou, ale nechceme, nech ju nakazi...

A Petko ma novy zvyk, pre mna ale dost bolestivy 😀 - papa, papa a zrazu zatne tie jeho bezzube dasienka a zacne sa mracit a vydavat taky smiesny zvuk, no a mne skoro idu bradavky odpadnut 😝 😀 Alebo pre zmenu ich zatne, prestane papat a zacne sa vyskierat, no zlaty je, len dufam, ze sa to odnauci, kym mu narastu zubky 😉

maculik
9. apr 2010

lolka, no ona kasle takmer stale, odkedy je v jasliach, teda skor pokasliava, ale posledny mesiac je to dost intenzivne.
Fuha, dufam, ze to nebude alergia na laktozu, ona tiez miluje mlieko aj jogurty...
A ako to teraz riesia, to nemoze uz papat mliecne? 😒

lolka
9. apr 2010

macu, presli na sojove mlieko, celkom jej chuti, vyrazne obmadzila syry, jogurty, zmrzlinu len ovocnu. mala uz ma 6r. tak si zvykla, ale niekedy to porusia a doprajeu jej, hlavne ked je u babky alebo su sviatky....nastastie to nie je vazne, len je potom zahlienena a kasle. dolezite je ze vedia z coho to mala a co zabera 😅

lenica81
9. apr 2010

macu, s tymi dasnami to mam aj ja... ale len na pravom prse mi to robi... 😒 😅

zoska
9. apr 2010

macu,
vecer je to este stale take uplakane...ale uz lepsie, alebo som si len zvykla 😅
zistili sme ze zabera dat ju do vajicka zdvihnut do vzduchu a hojdat ako na hojdacke...ked ju mm na zemi a len tak ju hojdam to nezabera, musi byt vo vzduchu a lietat hore dole 😀 lenze vajko aj s nou m okolo 10kg, takze cakam kedy mi odidu krize 😝
ale ona tam ani nepipne, oci roztvorene a asi za hodinku tam aj zaspi...takze nase vecery su asi take, ze sa s muzom striedame v hojdani dcery vo vajci a stazujeme sa ako nas z toho boli chrbat 😀 romantika 😀

teraz je v lehatku, rehun sa na hracky a tak sa pokakalaaa, jeziz ma to az neviem kde, smrdi mi tu, ale je len 30min. po jedle, tkze este ju nejdem prebalovat, lebo vsetko vyvráti 😖

martinaj
9. apr 2010

ahojte 🙂 Simonko zacal v noci velmi kaslat a soplikuje.... podla mna je to alergia, mne uz tiez zacala.... ma cervene ocka, stale kycha... ☹

lenica81
9. apr 2010

halo... nemate ten link na polohovaci vankusik... 😕

lenica81
9. apr 2010

uz som si vygooglila... 😉 zosi, vy ako polohujete... teda okrem vajca... 😉

zoska
9. apr 2010

leni
mame vyvyseny matrac v postielke- je podlozeny osuskami, nakloneny asi 30stupnov
ked ju mam na gauci tak mam taky vankusik, ktory pod nu podkladam, je zlezany na jednej strane, cize na tom lezi ako na naklonenej rovine, ale nieje extra vysoky...
potom ju davam coraz castejsie do lehatka http://www.zekiwa.de/zekiwade2/index.php?wipper
a obcas ju davam na brusko na par minut, lebo na nom sa jej nepaci ked ma hlavku dvihat a svaly posilovat, opica jedna

martina, aj take male babo moze mat alergiu uz? fuuha, to mi je luto ☹
idete s nim na nejake vysetrenie?

zuci
prosim ta, ked davas malej rifle alebo nejake nohavice co ma po nimi?

blumka
9. apr 2010

zosi, ty si tu raz davala link na caj spokojne brusko, nemas ho este niekde?

zoska
9. apr 2010
zoska
9. apr 2010

občas mame aj spokojne babo 🙂

selyma
9. apr 2010

Zoska, Nelka je pomamky, hejze?
Vy davate babatkam cajik? Lebo ja nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre