Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

teuska
2. jún 2010

mami kanalizacie nie, len ta voda strasne smrdi, to je vlastne uz od vcera a je kalna a v kuse tahaju cerpadla vodu z pivnice aj v noci, tak ma uz boli hlava z toho zvuku, ale dobra sprava, vyzera ze dazd ustal 😅
My sa v noci budime dvakrat na papanie, ale ked sa napapa spinka dalej, takze noci v pohode, ani ockovanie to nezmenilo, ale 12 hodin spanku v kuse? by som sa bala, ze mi zomrie od hladu moj maly hlados a asi by mi roztrhlo prsia

maminnka
2. jún 2010

zienky, mne Natalka po ockovanie ozaj okrem zvysenej spavosti nemala ziadne vedlajsie ucinky, klop-klop... asi som dobre urobila, ze som to rozdelila... Ale zatial sme ockovali iba raz, nechcem to zahovorit, uvidime buduci tyzden...

maminnka
2. jún 2010

Teuska, ja musim vecer mliecko odsat, ked idem spat, lebo do rana by mi ich tiez roztrhlo, hehe... a to mas rano vidiet, ako sa nevie dojest 🙂

teuska
2. jún 2010

@maminnka 😀
baby aj vase babatka pistia? Moj maly ani neplace, ale hned zacne pistat a aj ked ma dobru naladu, tak vyska, ale dcera mi to nerobila. Nejaky je hlucny 😅

maminnka
2. jún 2010
maminnka
2. jún 2010

len si to prekliknite na sobotu 🙂

teuska
2. jún 2010

@maminnka sobota je krasna 😀
ale dovtedy budeme mat plavacie blany 😕

matesl
2. jún 2010

@blumka, juj moja

inak mam napad baby v ramci dobrxch vztahov tu na chate, co keby sme si tak na 2 noci vymenili deticky, tym co spia celu noc a viac na chvilku dostanu tie nase co maju problem spinkat, co blumi? 😀 😀 😀 😀

matesl
2. jún 2010

kati, prijala by si?

a pampers premium trochu pohltia aj stolicu, treba skusit ci vyhovuju.

ja som teraz cez stranku najlacnejsieplienky objednala aj tie ich Bambini ci ako sa volaju a v poho celko, su za 250 sk myslim...ale papmpers premium davam von a na noc, doma ked casto prebalujem stacia aj lacaky 😅

teuska
2. jún 2010

@matesl beriem 😀 kto chce menit so mnou, moj maly je v noci zlaty, ale papat musi 😅

matesl
2. jún 2010

@maminnka a ako si to rolozila?
skusim poprosit dr ci by to aj nam tak neurobila
a malinka ti ma velmi peknu vahu

maminnka
2. jún 2010

Matesl, ja sa nehlasim do vymeny, ja som si to uzila so svojim synom... a travalo to 2 roky

janielah
2. jún 2010

Dobre ranko dievky.

Tak mame aj my ockovanie za sebou, tak mi bolo malej luto, ani som sa radsej nepozerala, ked jej to pichali...ale zvladli sme to v pohode, ani velmi neplakala, hned som si ju zobrala na ruky a uz sa smiala...maly anjelik je to moj.
V noci neboli ziadne problemy, aj ked som ju viac pozorovala a skusala celicko, ale prespala celu noc, tak dufam, ze to uz nebude mat ziadne ucinky. Klop-klop-klop.
Tiez ideme o sest tyzdnov zasa...

A predstavte si, moje najvacsie dievcatko (porodnou vahou) z februaroviek mi za mesiec tentoraz pribralo len 470 g. Tiez som sa nejak vystrasila, ale nebudem to riesit, lebo je to ok. A to na mna tiez lekarka pozerala ako na deba, ze preco si ju prikladam castejsie ako tri hodiny...hahaha, takze dieta vie najlepsie, kolko potrebuje mliecka.

matesl
2. jún 2010

@maminnka a grcka ti ako, stale rovnako, mne teraz z neho stale tecie a take ze smrdi to...je citit ze to nie je cerstve...ale nechapem, asi z toho ockovania, lebo uz sme boli dobre na tom...chudatko moje, ja uz som bola vcera vecer taka nervna ze sa budil aj do pol noci co on aspon to pekne spinkal...juj, ale vzdy si uvedomim, ze on za to nemoze

matesl
2. jún 2010

@teuska papanie mi nevadi, moj v noci sa hadze a vzdycha a mrnka, papat az tak casto nepotrebuje, ako som si myslela, to len ukludnit potrebuje 😅

teuska
2. jún 2010

@janielah aj mne maly za tento mesiac pribral len 500g, oni uz teraz nebudu tolko vela priberat, lebo ja by som maleho uz ani neuniesla 😅 on je moja mala cinka 😀

teuska
2. jún 2010

@matesl na to pouzivam dudlik 😅

matesl
2. jún 2010

baby ale pocuila som ze ma byt extremne teple leto...a dr mi povedala ze aj ked je dojceny a ma reflux cez den trochu prevarenej lucky dat aby nebol dehydrovany...ale nie nan noc, iba ked je pod dozorom

my mame vo vchode dalsie babo, pred vcerom dosli z nemocky, ale este neviem co a ako, ved pri kocikovani zistim
hrozne vela deticiek mame ti v nasom vchode narodenych, na kazdom poschodi aj 2 a to este 2 moje susedy cakaju, uz sa tesim

matesl
2. jún 2010

@teuska aj nas neplace, len tak piska jak baba, a mrnka, on place len ked hodi hlavickou a buchce sa o mna ked ho mam na rukach aj to len ked je uz unaveny a ked ho pichala dr...preto mi aj slz vyhrkli, lebo on neplace skoro vobec, len mrnka...a ked sa obcas prebudi, ale to len v poslednom case, asi sa zlakne ci co...ale netrva to dlho, vezmem ho, prihovorim sa mu a hned prestane, aj po ockovani jak ho vezmem na ruky tak sa len tak pozaluje ale potom uz neplacka

matesl
2. jún 2010

@teuska a dostanes bonus odo mna balenie plienok ak mi hop naucis na dudel 😀 on ho nechceee

maminnka
2. jún 2010

Matesl,
hehhe, ja som pocula, ze ma byt extremne studene leto 😀 😀 😀 😀 tak teraz ako?
To mate super, ze je tolko deti v dome, budu sa spolu hravat. U nas po nasich detoch ja najmladsie tusim 11 rocne. A ziadne dalsie deti sa ani necrtaju.
No a grcka stale rovnako, niekedy takmer vobec, inokedy vygrcka vsetko, co vypila. Ja uz som rezignovala. Raz z toho hadam vyrastie.
Ockovanie sme rozdelili tak, ze hexa vakcinu minuly tyzden a pneumokoky buduci tyzden.

matesl
2. jún 2010

a este mi maly pride taky posmutnely, tak na mna z toho kocika uprene kuka, bez nejakeho pohybu, ale potom tam zaspinka...ale tie jeho oci jak na mna hladia z kocika

teuska
2. jún 2010

@matesl ja som jedina od ktorej za zaciatku maly zobral dudel a zacal dudlat 😀 Ale vraj je lepsie ked nema dudlik, ale nasho to v noci hned uspi
plienky beriem 😀
aj mne maly obcas grcka viac a obcas vobec

matesl
2. jún 2010

no vidis mami, a to o pocasi davali v pocasi vecer min tyzden, na JOJ myslim...no tak to je des

matesl
2. jún 2010

@teuska my sme mali dudel uz v porodke, este obvodacka sa mu smiala ze je dudel vacsi nez on a potom ho nejak zacal odmietat...nem chapem

teuska
2. jún 2010

zasa prsiiiiiiii 😖
ja nechcem extremne teple leto, to radsej to chladnejsie, som zimny typ 🙂

katina2209
2. jún 2010

Matesl ja by som vymenila na chvilku 🙂 ,alebo keby som mala aspon niekoho aby som mohla spat v kuse aspon 5 hodin 🙂
Matesl ja som naucila na dudlik nas Matko tiez odmietal a teraz mi vecer pekne zaspi v postielke iba mu dam zopar krat dudlik ked ho vypluje,ale ako ho ulozim uz ho nevyberam z postielky... Ten dudlik mu vzdy pridrzim,aby ho hned nevyplul a on si ho potom zadudka....A hladkam ho pritom po licku.... Vsak sa zastav na cajik alebo na slabu kavicku ukazem ti ako 😉
V Lidli maju mat od zajtra akciu na to velke balenie pampers 150 ks za 22,99...

raa2
2. jún 2010

@katina2209 aj ja som nasho Matika tak naucila, niekedy hodi spekulaciu v postielke ze vyhodi cumlik, ale ked mu ho dam naspat do pusy tak pekne spinka dalej...a vyhodi ho az ked zaspinka. ja hladkam po rucicke, to ma rad.
tie pampersky je dobra cena, my sme kupovali v tescu za 24,90...

raa2
2. jún 2010

@katina2209 a kedy sa narodil Matko? vypada to tak ze podobne ako nas 🙂

katina2209
2. jún 2010

@raa2 Matko sa narodil 10.2. jee aj ty mas Martinka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre