Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
29. jún 2010

@olifcek dobrú noc prajem 😉

blumka
29. jún 2010

@olifcek, drzte sa...

jja
29. jún 2010

@tatiana1985 neporovnavaj...moja ma 74 cm a 8500 g.... 😒

laxity
29. jún 2010

@jja 😕 😕 😕 pekne 😉

lenica81
29. jún 2010

@jja ja som mala menzes a mlieko mam nadalej... neboj, co ti doktori trepu... vsetko je v hlave, takze netreba stresovat... 😎
tak na tieto miery my mozno niekedy dojdeme... 😀

olif, laxi, drzte sa a dobru... ja padim tiez... 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
29. jún 2010

Ahojte,
@olifcek budeme na vas mysliet, drzte sa, potom sa ozvi.
@laxity to mas dobre, ze ta este po prijme pustia domov. A po operacii tam musis ako dlho ostat?

my tiez konecne spime, dnes zaspal o 9, uspavat som zacala nieco po osmej. Ale vedela som, ze skor nezaspi, lebo posledny spanok mal do 18,15 a on tie 3h proste asi nie je unaveny alebo co. Aj sme boli vonku od 15,30 do 16,30, ci nezaspi, ale figu, zaspal az pred 6. Keby sa mi podarilo posunut mu posledny spanok tak, ze by sa budil najneskor o 5, tak by o tej 8 spal. Ale asi chcem vela 😅

Adelka odpadla hned, ako ju mm dal do postele a ked som odchadzala od Petrika, uz spokojne odfukovala. V skolke sa vyblaznili s vodou, premocila saty aj nahradne tricko, tak prisla domov v kratasoch a tenkom rolaku, ten tam mala este od zimy 😀

lolka
29. jún 2010

@laxity operovali ma v statnej nemocnici a bola som tam tyzden.

maminnka
29. jún 2010

@maculik krasna princezna je Adelka 🙂 A ked vidim Petika, tak si nemozem pomoct, ale fakt cely V. 🙂
@hajdylca daj potom vediet, ako budes spokojna

a vsetkym PEtkom a Petkam vsetko naj 🙂 dakujeme za toho nasho Petika 🙂

maminnka
29. jún 2010

Olif,
aj my sa pridavame a budeme na vas mysliet!

dorotka2
29. jún 2010

@olifcek drzkajte sa, obe
@laxity no, mne sa inak zda, ze Viki je nejaka vysoka. Vcera u lekara som ale babenky stretla maminu, ktora mala 5 mesacnu dcrku, ktora sedela, uz sa pekne drzala aj na nozickach, bola podla mna nizsia ako Viki, lebo ta pri nej vyzerala ako obor, co sa vysky tyka, no mala 9 kg a teda nozicky ako ked dve rucky viki spojim. Ale spokojne usmiate a sikovne babo 🙂

blumka
30. jún 2010

ahojte 🙄
otrasna noc...juli zaspala o deviatej, o jedenastej sa zacala vrtiet tak som ju supla na brusko, spala do jednej, najedla sa a zobudila sa, tak som do stvrt na tri bola s nou na fitlopte, potom spala do pol stvrtej a zasa sa zobudila, tak som zobudila mm nech ju bere on, neviem ako dlho mu to trvalo asi tak polhodky kym ju uspal..no a od pol siestej uz je hore..samozrejme vychehtana ako keby spala 24 hodin ☹
Vcera sme mali navstevu, dost vela ludi bolo u svokry, akoze nebrali ju velmi na ruky ani ona nejak neprotestovala, praveze bola vyrehotana ako vzdy, len mozno predsa bola trosku potom v noci nekludnejsia...musim si to odsledovat

svetlankat
30. jún 2010

Dobre ranko, my sme tiez mali otrasne noc a to my zvykneme spinkat celu noc, mam pocit, ze sme celu noc boli hore. Vcera sme tiez boli medzi ludmi, tak sa nam asi v noci premietal cely den, plno zazitkov a tak. Ved uz su nase deturence vnimavejsie a vsetko nove je pre nich zazitok.
@blumka ja som to uz u nas odsledovala a poviem ti, ze u nas to takto funguje. Cim viac prezijeme cez den, tym nekludnejsi spanok v noci

svetlankat
30. jún 2010

@olifcek drzim palce, uz nech to mate za sebou.

svetlankat
30. jún 2010

@tatiana1985 my sme boli na poradni teraz 24.6. a mala ma 5850g a 58,5cm, je to v poriadku, u kazdeho je to individualne. Mne mala vydrzi nepapat aj styri pat hodin, ked nechce tak nechce. Uz som sa tu s babami xkrat radila ohladom papania ale uz to fakt nema zmysel riesit. Asi Miske staci, ako pise annag dolezite su pocikane plienky, ak ich mate nie je co riesit. A hnotnostny prirastok ma tak je to ok. My tu medzi februarovkami patrime medzi tych najmensich. Ale zober si to aj z tej lepsej stranky, je lepsie nosit na rukach 6 kg babatko ako 8 kg. A nasa Miska by sa teraz iba nosila, niekedy mam pocit, ze kociar mozem odlozit

svetlankat
30. jún 2010

@svetlankat a daj vediet ako zubkyy, som zvedeva? mna Miska kuse a potom sa mi vyskiera do tvare, betarka jedna

svetlankat
30. jún 2010

@olifcek a daj vediet ako zubkyy, som zvedeva? mna Miska kuse a potom sa mi vyskiera do tvare, betarka jedna, boze zasa sama sebe pisem

zoska
30. jún 2010

dobre ranko,
@olifcek uz asi odovzdala Oliv lekarom, velmi na nu myslim 😉

inak my otrasna noc, kazde 2 hodiny hore...od piatku spava takto...bud je casto hore alebo sa okolo jednej na hodinu zobudi...neviem co sa jej porobilo, ale neviem ako dlho vydrzim takto fungovat 🙄

blumka
30. jún 2010

@svetlankat pri Terezke to plati, aky den, taka noc...aj dnes v noci zo sna vykrikovala, lebo vcera bola cele poobedie medzi detmi, ved bola aj total unavena vecer, zaspala skor ako Juli 😅
len u Juli som si to akosi nevsimala..ale asi zacnem, no ale ja ich nemienim kvoli tomu ze potom zle spia izolovat, tak dufam, ze si rychlo Juli zvykne a bude vediet spracovat tie denne podnety

merala som ju a vychadza mi to na 68 cm..ale to bolo take kadejake meranie, tak neviem ci sa toho mozem drzat. Poradnu mame az 14.7 prehodili nam to z 6.7, tak som strasne zvedava na miery

katina2209
30. jún 2010

Ahojte babulky tak ako vidim blumi aj zosi vy mate take noci ako my....
My sme tiez kazde dve hodinky hore potom Matko mrnci musim ho ponosit dam didku a spi...
Ja sa tak hrozne bojim uz som skusala aj teplomerik a Matko uz stvrty den nekakal a ani s tym teplomerikom sa nevykakal mam zavolat k doktorke? A dnes som dostala prvu mrchu... nemate babulky s tym skusenosti ci by to malo byt este ked kojim pravidelne kazdy mesiac?
Nas Matko mal 4 mesacny 6900 gramov a 64 cm...
Zucanka uzivaj si dovolenku citam, ze je ti super....

cukruska1920
30. jún 2010

Babulky pomoc ☹ je to velmi zle ked mam v mojom tyzdni CS3 ? vcera som bola na pohotovosti lebo mi casto tvrdlo brusko, neotvaram sa ale ze mam makky krcok a dole a ze aj to skore v mojom tyzdni neni dobre...tak mam lezat aby som sa nezacala otvarat.... dufam ze sa nezacnem ☹

andrea2603
30. jún 2010

@cukruska1920 oddychuj 😉 . Ja som mala CS v cca. 22.týždni 4 /síce na viacrodičku, že to nieje až také hrozné/ a tiež som mala viac oddychovať /chodila som do práce/. A potom od cca.30.tt som mala CS 2, tak nechápem, či ozaj sa to môže aj zlepšovať, alebo MUDr. tam hádzal čísla ako na športke 😅

andrea2603
30. jún 2010

... a veľa žien kojí aj po nástupe pravidelnej menštruácie 😉 . Švagriná kojila 1 rok a menštruáciu začala mať, keď mal jej synček 3 mesiace.

cukruska1920
30. jún 2010

@andrea2603 len ja som bola pred 2 tyzdnami na poradni a uz tam mi dal SC3 a nic mi nato nehovoril ze to je zle alebo co 😕 ale lezat urcite budem

katina2209
30. jún 2010

Cukruska oddychuj a nenamahaj sa ja by som na tvojom mieste ani nepracovala ak este pracujes, radsej sa nepremahat...

andrea2603
30. jún 2010

@cukruska1920 ja som tie vyššie čísla tiež dostávala za mäknutie krčka, našťastie som sa neotvárala.

cukruska1920
30. jún 2010

@katina2209 nepracujem... som doma...ale chodila som sa tulat po meste a tak...ale uz odzvonilo...radsej budem lezat

blumka
30. jún 2010

tak nam skoncilo vyspavanie na balkone, svokra si dala robit okolo domu chodniky a garaz...uzasne nacasovanie 🙄

katina2209
30. jún 2010

Babulky neviete mi niektora poradit s tym kakanim?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre