Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
19. sep 2010

@blumka tak choditko by som nechcela pre malu, viem ze dlhe sedenie v nom neni dobre pre dieta. Viki je na podlozke casto, len ked sa zacala pretacat, tak sa z bruska otoci na chrbatik a tak sa zabava. ale jasne, ze nie kazde dieta ma rovnaky postup vyvoja, mam synovca a neter - ani jeden sa neplazili ani nestvornozkovali, on sa pohyboval v sede a ona sa rovno postavila a potom uz na zemi nechcela byt. a su zdravi a v pohode 😵

blumka
19. sep 2010

@lolka no to je jasne, ze kazde sa vyvija svojim sposobom, len proste podla mna a teda aj podla odbornej verejnosti je lepsie fakt vsetko nechat na deti a nech si oni robia co chcu...Vidis, ja som si myslela ze ked je juli taka velka a tucnucka ze sa snad ani nerozhybe a ona sa zacala plazit o mesiac skor ako to urobila terezka...a pritom terezka bola aktivnejsie dieta, juli je taka pohodacka...lenze je viac na zemi ako bola terezka, ona sa viac chcela nosit, juli sa niekedy dokaze na zemi sama hrat aj hodinu...staci jej ze ma vidi. Ja si myslim ze prave preto ze je na tej zemi, sa zacala tak krasne otacat, rotovat a plazit a uz sa dava aj na styri a pokusa sa o ineco...keby som ju posadzovala tak by mozno na oko zpevnela, lebo by sa dokazala udrzat v sede ale horsie by to uz bolo s padmi a vratenim sa do sedu...ja v tom proste nevidim nejaky vyznam, dat dieta sediet a ked spadne a place lebo sa nevie znova posadit, tak priskocit k nemu a znova ho dat sediet...ved to je o robotu viac pre mna 😅 Mna dost teda strasia tie rozne odborne clanky podla ktorych za bolesti chrbtice a kadejake skoliozy moze aj skore posadzovanie deti, samozrejme aj vela inych veci ale aj toto, tak ako ma v tehotenstve strasilo ze nesmiem jest plesnivy syr, lebo mozno akurat ten jeden kusok co ja zjem bude mat v sebe listeriozu, tak som celych 9 mesiacov do seba nedala ani kusok syra pre istotu, tak ma teraz strasi to aby som svojmu dietatu neprivodila nejake zdravotne problemy v neskorsom veku 😉 Ja ma kamaratku fyzioterapeutku, kazdy Julinkin pokrok s nou predebatujem, rozoberame co ako robi, ako sa plazi, ci pouziva ruky, nohy, co by malo nasledovat, ona ma vzdy vystriha pred niecim co nemam robit...a ja si teda na tomto dam zalezat 😉

sorry za dlzku, bola som skoro cely den sama nemala som s kym pokecat 😀 ..uz idem spat 😀 😅

granado
19. sep 2010

čaute baby ako sa tu mavate?občas si vas prečitam ale neako pri dvoch deťoch už nezostava čas/musime sa učiť do školy, no hrozná zabava/.momentalne sme všetci nakapatý, teda Nelka už snad je dobra, zuby zatial žiadne aj ked som myslela že teplota bola z toho.Nelka sedi uplne bez podpory, plazime sa a dnes sme krasne preštvornožkovali obyvku. 🙂 😀 beriem to ako uplnú novinku lebo Maťo my neštvornožkoval tak pre to sa tak vytešujem. baby ako u vas rieši lekar ten vigantol?

blumka
20. sep 2010

dobre rano 🙄 som spala 5 hodin...no aspon nieco 😅
o jedenastej nesutocny rev, som vzala juli na ruky cela sa triasla, vzpierala sa, naechcela byt ani na rukach ani sama, ale to bol taky plac ako od strachu, tak som jej do ucha zacala potichy spievat az sa ukludnila...pol hodiny som ju tak mala a zaspinkala...potom o pol piatej znova..ona este potom na hodinu zaspala ja uz velmi nie. Neviem ci sa jej daco snivalo, ci co 😔

svetlankat
20. sep 2010

dobre ranko
@zucana aj vam vsetko naj naj naj, nevedela som ze aj vy ste 19-teho.
@zoska juj tragedia velka. uprimnu sustrast jeho rodine

svetlankat
20. sep 2010

@blumka ja len trosku k tym odbornym clankom, ano nieco na tych clankoch je, vela pravdy, ale netreba to brat ako bibliu. v uvodzovkach. Dufam, ze som sa ta nedotkla.
@blumka a chudatko male asi sa jej nieco zle snivalo, alebo zubky. Miska sa mi takto strhavla kvoly zubkom uz su von tak je na chvilu lepsie kym nepojdu dalsie

blumka
20. sep 2010

@svetlankat nene nedotkla, ja neberem ako bibliu clanky, ale clanky + vyjadrenia pediatrov + fyzioterapeutky 😉 a ked sa tieto tri zlozky zhoduju tak sa uz nad tym vazne zamyslam 😉

svetlankat
20. sep 2010

@olifcek olivka sikovna, my ideme dnes na popradsku pozriet do kolegyne, ale zajtra kludne dobehni ak mas chut

svetlankat
20. sep 2010

@blumka tak to hej to je pravda. Ja som tiez z ortopedkou predebatovala chodak + clanky + vy tu a vysledok? predany chodak

blumka
20. sep 2010

@svetlankat ani dnes nepride mm k tvojmu mm, nie je na predajni cely den...a bohvie kedy najblizsie bude, pred dusickami kazdy chce mat pekny hrob tak maju fofry 😉 ak pojdeme plavat tak ti donesiem kluc tam, oki? ale to tiez neviem, lebo juli ma stale sopliky a ja neviem ci to su len take zo zubov alebo klasicka nadcha. 😒

ivka79
20. sep 2010

Ahojte, bre ránko 🙂
Diky za rady ohľadom sedenia.
Ešte som chcela jednu radu, či neviete nejaké linky na dobré a nie veľmi drahé internetové hračkárstva - s ktorými máte aj skúsenosti. Rada by som sa už poobzerala po darčekoch vianočných.
@blumka, mne sa takto Jurko budieval s plačom skoro do troch rokov. Vždy zabralo iba úplné prebratie a následné uspanie. Museli sme buď zažať lampu alebo otvoriť v noci okno aby sa prebral. Doteraz nevieme že čo to bolo ale zo dňa na deň to prešlo a teraz spáva ako poleno. 😉

blumka
20. sep 2010

@ivka79 no ved to som presne musela vcera v noci urobit...uplne ju prebrat, a potom znova uspat..lebo ona kricala akoby sa mne branila a ked som ju prebrala tak zrazu sa ukludnila, mozno su to nejake nocne mory alebo tak. o tyzden ideme na poradnu sa spytam lekarky

ivka79
20. sep 2010

@blumka, ja som sa vtedy tiež na to pýtala a jedine čo mi odporučila tak dávať nejaké homeo - buď sedaliu, alebo relax..ale vôbec to nezaberalo. Takže my sme si s tým užili...

blumka
20. sep 2010

@ivka79 hmm..sedaliu mam doma ale to je az od 30 mesiacov...mne totiz nieco podobne robila aj terezka, aj ked ona az tak neplakala ako juli. A vlastne dodnes Terezka obcas placka zo sna alebo rozprava ale to len taky vykrik a spi dalej.

ivka79
20. sep 2010

@blumka...takže asi len vydržať, aj keď lahko sa to hovorí...človeku až srdce puká keď vidí ako dieťatko plače 😖

svetlankat
20. sep 2010

@blumka ok nie je problem, inac som zachytila minule ze otvaraju kurz aj o piatej v stredu, uz tuto stredu bude. niektore baby presli na tu piatu. My ostavama o stvrtej.

blumka
20. sep 2010

@ivka79 no nic ine mi asi neostava..ja len dufam, ze to je len nieco take obcasne a trosku to pripisujem aj zubkom 😉
@svetlankat zatial mi viac vyhovuje o stvrtej, tak to dotiahnem do konca 😉 neskor by mi uz asi juli bola velmi unavena, lebo ona spinka tak do tej 14:45 😉

svetlankat
20. sep 2010

@blumka aj nam presne tak.

maminnka
20. sep 2010

ahojte 🙂

Natalka sa dnes rano posadila, pekne sa vytiahla az do uplneho rovneho sedu 🙂 nastastie ju plazenie bavi, ona travi na brusku vela casu a ja som rada. No to stvornozkovanie jej stale nejde... ale nic si z toho nerobim, nie je to az take podstatne.

jaja32
20. sep 2010

Ahojte, tak my sme spinkali od 19.h do 6,30h. Teraz sa pripravujeme na dalsi spanok.
@blumka asi ju trapia tie zubky? Ja som sa rozhodla, ze choditko, alebo ako sa to vola, vobec nekupim a podla vyjadreni odbornikov si musim davat pozor na to, aby som nedavala Natalku casto sediet. Ja uz ked neviem co s nou, tak ju na chvilu posadim a ona sa hra. Je to len chvila, ale predsa. Nam sa nejako nechce zacat lozit a s plazenim to nie je tiez slava. Pretaca sa sem a tam az sa dostane tam kam chce 🙂 tak hadam nam nic neutecie a budeme aj lozit.

Natalka ma trosku popuchnute lave ocko, uz davnejsie sa mi zda, ze ho ma uzsie ako prave. Odkedy dostala stafylokoka a mala sopliky, na ktoru stranu viac spinkala, tam mala otecene ocko. Teraz to je stale lave. Mam robit paniku? Neslzavie, tak neviem. Uz davnejsie mi dr. vravel, ze to budu tie sopliky. Teraz nejako nemame sopliky, len tak normalne, ako aj my dospelaci.

jaja32
20. sep 2010

@maminnka mne Natalka nechcela byt na brusku, dlho sme bojovali a teraz sa len na brusko dava, tak snad aj nam sa nieco podari

avaka
20. sep 2010

Ahojte,
aj ked oneskorene ,ale Olivke a Vikinke vsetko naj. 😵 😵
My sme sa snes zobudili 4:50,potom sa mi este podarilo o 6 -tej uspat na 40 minut...a teraz znova spime 🙂

@blumka ,aj E mava obcas v noci take place a tiez prestane,az ked ju zoberiem na ruky do vertik.polohy,to ju preberie a prestane..asi sa naozaj detickam nieco zle sniva..

Mna sa tiez dr.pytala na poradni,ci uz sedi sama,tak som povedala,ze nie,ze ju neobkladam a nedavam..Ja ju sice niekedy dam,ze sa vytiahne za ruky,ale potom lahnut,aj v kociku je v polosede,lebo inak by sme nikam nemohli,ale mas pravdu,hned to vidiet,nechce lezat,potom sa stale len jeduje,lebo by sedela..

@jja ,tak ste si spravili vikendik 🙂 Aj nasa mala uz vydrzi dlho byt hore,sa to stale meni...predvcerom cez obed bola viac ako 4 hodky,to nebyvalo...

@zoska ,to sa hrozne uz cita,musi to byt strasne pre rodinu 😔 Ja mam vzdy tiez taky strach,ked mm byva stale za volantom,ale radsej ani nemysliet...

maminnka
20. sep 2010

kocky, ak zvyknete objednavat z www.mytoys.de, tak odporucam, tento tyzden je tam 50% zlava na vela detskych hraciek a aj obecka, tu je priama linka: http://www.mytoys.de/Babywochen/KID/de-mt.mk.baby/

postovne je sice tusim 15 EUR, kedze to pride kurierom, ale aj tak sa to oplati, pretoze tam maju perfektne hracky a vyborne ceny. Ja uz objednavam aj na Vianoce 🙂

avaka
20. sep 2010

@jaja32 ,aj my sa hlavne kotulame 🙂 a s ockom neviem,my sme mali take,ked sme prisli z porodky,to som davala kvapky...

@maminnka , 🙂 dik,kukneme,inak,co som objednala toho psa Freda,tak malu absolutne nezaujima,radsej som mala nakupit kefy na jej vlasy,ked jej ju dam,aj sa necha obliect.. 😅
no idem varit,zakial spinka,prisli mi ingrediencie.. 🙂

maminnka
20. sep 2010

@lolka maju tam aj tie papucky, co sa ti tak pacia a su u nas drahe, tam su myslim za 17 EUR.

selyma
20. sep 2010

ahojte babky. Prisla som si po radu. Najprv ale ako dojcime.
4 - 5 hod. dojcenie
8 - 9 hod. dojcenie
12 - 13,00 hod obed
15 - 16,00 hod. olovrant
19 - 20 ,00 dojcenie
v noci dojcenie.
Otazka k tomu. To je normalne, ze od 12,00 do 16,00 nedojcim? Nemoze to sposobit, ze bude mliecka coraz menej? Ona si ani nepyta pocas tej doby, len niekedy este o 17,00. Nie je to dlha prestavka?

maculik
20. sep 2010

ahojte,
tak sme po prechadzke, Adelka je do 12,15 v skolke, plakala len trochu, ked som odchadzala a po 2min uz bola ticho, tak som zvedava, co povedia.

kocky, neviete recept na nejaku rychlu polievku (normalne pre nas, dospelych a Adelku), v kuse varim dokola tie iste, uz chcem zmenu. Napr.mam doma cervenu sosovicu (tu inak planujem zacat davat uz aj Petrikovi od 8.mes), tak z tej.
@blumka ty by si mohla nieco poradit, ake polievky varievas, co moze aj Tete?

@selyma to je normalne, ze nedojcis aj 4h. Ked vydrzi, nemusis jej zbytocne davat. Mliecko sa velmi neznizi, ono sa prisposobi, to inak uvidis aj casom, ked uz budeme dojcit len rano a vecer, ze vzdy bude dost. Bud rada, ze po obede uz nepyta, ze ti vydrzi.
Ja po obede musim o hodku dokojit, inak by nezaspal. Ale zase potom tiez vacsinou nekojim az do vecera, kedze po olovrante mu zvycajne staci.

maculik
20. sep 2010

@maminnka jeeej, dakujem za link, ja odtial casto objednavam, ale uz dlho som tam nebola, tak super za upozornenie, cez obed, ked budu spat, hned pozriem. super 🙂

ivka79
20. sep 2010

@maminnka, dá sa tam niekde aj prepnúť angličtina, bo ja v nemčine slabá ☹

selyma
20. sep 2010

@maculik dakujem, to je potom dobre. Som sa trocha bala, ze stratim pomaly mlieko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre