Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

palculienkastellka
22. sep 2010

@svetlankat dakujem 🙂

palculienkastellka
22. sep 2010

@palculienkastellka odpoved blumke malo patrit jaja32. este sa na tejto stranke asi dobre nevyznam ;) sorry, za preklep :D

palculienkastellka
22. sep 2010

@lenica81 dakujem 🙂 som zo senca. byvame tu v rodinnom dome, tak je to super pri babatku. kedykolvek mozme byt vonku a kupili sme aj taky maly bazen, tak uz sa tesim na buduce leto, ked sa v nom bude malinka clapotat 🙂 v kocariku je stellka rada, dnes sa mi nedarilo ju uspat ani tam. teraz uz zaspala pri manzelovi. ten bol na rybach, tak zaspali spolu 🙂

maculik
22. sep 2010

@blumka jááj, káva 🙂 ja som na prvý pohľad myslela, že nejaká fajná čokoládka, len mi nešlo do hlavy, že prečo náplň, ale potom som pochopila :D

blumka
22. sep 2010

@maculik no ked chces tak aj cokoladu mas z toho 😀

olifcek
22. sep 2010

na travenie je biely nevhodny, na to cierny lepsi je...ale z bieleho sa viac pribera x;o) my kupujeme tiez lien cierny, extra cerealny od vamexu, ale Olivke rozok sem tam 😉

hajdylca
22. sep 2010

@blumka @jaja32 a ostatne co mate gusta- su nove kapsulky 😀 https://www.dolce-gusto.sk/SK/shop/Pages/Vsetky... a https://www.dolce-gusto.sk/SK/shop/Pages/Vsetky...
my mame stale problem s kakanim... minuly tyzden mal drobec uz i dva dni len ovocie, potom sa na druhy den i vykakal, ale tak velmi vzdy musi tlacit... predvcerom nic, vcera len take kamienky, a dnes to iste- a tlaci chudacik pri tom... slivkova vyzivka nezabera, asi mu skusim zajtra uvarit ovsene vlocky a dat s jablckom... od vcera mu davam i probiotika....
ozaj davate vigantol?

avaka
22. sep 2010

to co bolo dnes v tych bazenoch?? 😅 aj E bola dnes nejaka vyhukana na plavani,sice neplakala,ale len kukala..a to bola teda vyspata,lebo spala 3 hodky ako drevo,som ju musela budit...ale jasne,ked sa v noci nevyspi...teraz zaspala o 20-tej a uz som bola za nou 4x 😒 a keby aspon mrnkala pri prebudeni,ale otak spusti,hlavne v noci to je hroza..
@alex @garonka,krasne zubale mate 🙂
mne dnes mala zobrala prst a tak silno mu don kusala a potom ho priam vytrhavala von z ust,narazala o dasno...tak ktovie ci aj nam uz nepojdu..
@maminnka,no co Ti este k dnesnemu dnu chyba.. 😅 ,ale to vinko to spravi,my ked sme mali navstevu,tiez som si 1dcl dala..
no a dnes sme si dali prijemnu prechadzku s @jja aj s jej obidvoma kockami 😵

zoska
22. sep 2010

@hajdylca mne vcera dr. povedala ze vigantol nemam davat, ale nedala mi ani nic ine

hajdylca
22. sep 2010

@zoska 🙂 dakujem, ja som jej volala uz davno a povedala, ze zatial nie je nahrada 😕

garonka
22. sep 2010

@zoska ani my nemame davať vigantol a do poradne mame presne mesiac tak vtedy mi povie čo mam davať, divne no

garonka
22. sep 2010

@hajdylca nam pri kakani zaberaju ovsene vločky 😵

avaka
22. sep 2010

@lenica81 ,nas organizmus si uz na chrumkovy "liek "zvykol,prestal zaberat,uz niekedy nervaci aj s chrumkami.. 😀
@blumka,nevadi Tete,ze frajer je mladsi? 😕 😀
no asi pojdem 5.x do spalne,mm do niecoho kopol a rachoooot...

olifcek
22. sep 2010

@hajdylca ja davam vigantol...a skus robit prikrm z brokolice, tiez pomaha, len daj i vodicku, nech je to riedky prikrm, huste zapeka

@avaka toto robi aj oliv s tym hryzenim...hryzie mna i mm...ale ii palcek, a vlastne vsetko miestami tak akoby trhala...to uz sa asi zubky hlasia, lebo uz to nie je to klasicke zuzlanie co pozname uz par mesiacov...

ja skusim zajtra konecne zavolat pediatricke a opytam sa na vigantol, ale ten nas nesmrdi ani nic podobne...

blumka
22. sep 2010

@olifcek ja viem ze cierny je lepsi pre nas ale pre deti nie je vhodny a teda neviem preco 😉
@avaka no asi jej nevadi, vies laska je slepa 😀

olifcek
22. sep 2010

idem haji, bru noc...vyzeram vraj velmi nezdravo...len unavena som, takze v poho 😀

olifcek
22. sep 2010

@blumka skusim net, ale az jutre, zaujima ma to s tym chlebom x;o) a grahamovy mozu? x;oD

zoska
22. sep 2010

@garonka my ideme az 23.11, cize odva mesiace a nic mi nedala, dufam ze nezabudla, lebo to je celkom mozne 🙄
a dala mi NATRIUM FLUORATUM- to je na prevenciu dobreho trvaleho chrupu a este mi dala homeopatikum CHAMOMILLE 15CH- na nervozitu zo zubov

palculienkastellka
22. sep 2010

@zoska stelle dal jej pediater namiesto Vignatolu Vitamin D3 400 I.U: Generica/tak je napisane na krabicke/ - zevraj je to nahrada. nie je na predpis a stal cca 3 eur.

blumka
22. sep 2010

@olifcek zatial som toto nasla Dobrým zdrojom sacharidov je pečivo a cereálie, ktoré sú tiež bohaté na vitamíny, minerálne látky a vlákninu. Ich množstvo závisí od toho, či je pečivo biele alebo celozrnné, či sú cereálie celozrnné, ryža lúpaná alebo prírodná. Viac zdraviu prospešných látok obsahujú celozrnné výrobky, ktoré sú taktiež vhodnejšie pre zdravú výživu. Biele pečivo naopak telu dodáva iba sacharidy a energie, v stravovaní by preto malo tvoriť len menšiu časť.

U malých detí to ale neplatí na 100 percent. Napriek tomu, že sa dospelým odporúča konzumovať denne približne 23-30g vlákniny, detský organizmus by si s takým množstvom neporadil. Preto je vhodné, aby v stravovaní detí do desať rokov prevažovalo pečivo biele. Celozrnné pečivo je dobré zaraďovať postupne (napríklad 3 krát týždenne).

Mnoho rodičov kupuje s dobrým úmyslom svojim deťom tmavé pečivo. Väčšinou ale netušia, že s celozrnným pečivom nemusí mať vôbec nič spoločné a že môže ísť o pečivo iba prifarbené. Je preto potrebné sledovať informácie na obaloch výrobkov alebo kupovať také, na ktorých sú hrubé kúsky a zrniečka skutočne viditeľné.

zoska
22. sep 2010

@palculienkastellka a to su kvapky? inak krásne meno má tvoja dcerka- u nas bolo vo vybere stela, nela, ela 😉

zoska
22. sep 2010

@blumka @olifcek ja som minule kdesi citala ze pre deti nieje vhodne tmave pecivo, ktore obsahuje semiacka a vlakninu, lebo detske telo to nevie dobre stravit a vysledok by mohlo byt bolenie bruska, tazoba, nevolnost...

avaka
22. sep 2010

@olifcek ,no snad su to zuby,ved nacase,a to by som nikdy nepovedala,kolko sily ma v tych dasnach.. 😕
ja vigyntol davam,nesmrdi,ani dr.nic nevravela..ale zabudla som sa jej spytat....ale ja som jednu dobu skoro vobec nedavala,co som zabudla,tak teraz radsej davam.. 😅
@blumka a tak moderna je Tete a ten rozdiel sa casom vyrovna.. 😀

palculienkastellka
22. sep 2010

to su kapsule. kapsulu prestrihnes a je v nej vitamin. dakujem 🙂 u nas aj ema, vanessa..manzel ma priezvisko palec a ja som palcova, tak som aj trochu musela k priezvisku nieco vhodne vyberat 🙂

zoska
22. sep 2010

no 😅 @blumka ma predbehla 😉
a graham je v podstate celozrnna muka, takze Olivke radsej obycajny rozok 😉

maminnka
22. sep 2010

no mazem toto cele, kedze ste uz odpovedali ovela vystiznejsie

loginka
22. sep 2010

cafte zienky,
tak sme boli trochu chori s Dominikom - odsavali sopliky po prvy raz a pod.procedury, teraz som chora pre zmenu ja, 😠 uz aj mam antibiotika - aj ked kojim, ale potrebovala som lebo mam zapakl priedusiek, takze fasa, aj som bola sama s detmi, no uz je tu mamina, tak si snad trocha oddychnem
zuby ma Domi 2 a treti leze, Lauri ma take boele dasienka, takze cakame

baby kedy a co zavadzat ako 3 prikrm? my totiz papame takto: rano mlieko, desiata ovocie, okolo obeda pred spanim mlieko, potom obed zelenina maso , dalej kasa a Lauri mlieko a pred spanim mlieko
chlebik davam korku - oni to radi zmolia v pusinke, vonku sem tam chrumku ked su nespokojni
spinkaju klop klop dobre, cez den 3x - doobeda do hodky, obed aj 2 hodky a pooobede polhodku
v noci sa Lauri uz budi menej 3X a Domi 2x - dufam ze som to nezakrikla 😝

blumka
22. sep 2010

@zoska ved kukam ze rovnako piseme 😀 ja som inak uz skusala dat terezke celozrnny ale jej to ani nechuti, biely zdlabne hned aj s korkou a s tymi kadejakymi "zdravymi" sa babre...ale co ma rada to su tie celozrnne polystyrenove chlebiky 😀

zoska
22. sep 2010

@palculienkastellka dakujem 😉 a este otazocka...cely obsah kapsuly jej das?
mne sa zda ze dr. cosi trepala o 12tich kvapkach a pridem do lekarne a vsetko tabletky tak neviem ci som mala halucinacie ci co

blumka
22. sep 2010

@loginka kasa sa rata ako prikrm takze vy uz mate tri..podla mna staci, nemate sa kde ponahlat..este pockaj mozno do 9. mesiaca a mozes dat ovocie ale mozno sa popytaj v teme o prikrmoch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre