Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
27. sep 2010

@maculik a uz sa lepsie citis... 😕

maculik
27. sep 2010

@lenica81 no, uz ma hrdlo tak neboli, ale pre zmenu velka nadcha a trosku na hrudi ma boli. Idem o pol5 k dr, nech ma pozrie pre istotu, chcem byt o tyzden na stretku fit, ved hlavne kvoli tomu do BA idem (svokrovci aj nasi uz frflali, ze nedojdem domov, ale tak ja potrebujem aj kamaratky postretat, ved som nasim navrhla, nech dojdu v nedelu a stretneme sa u krstnych v Borinke. Tak uvidime 🙂

maminnka
27. sep 2010

@jaja32 juuj, ved sa nehnevaj, praveze to potrebujeme, aby sme si tu povedali vzajomne nazory, inak by nebola ziadna debata... ak som to napisala nejako utocne, tak sa ospravedlnujem, to nebol moj zamer. Prepac. Mam sice trochu iny nazor ako vacsina tu na fore, co sa tyka RP, aj ked teda mna sa tato zmena RP tiez negativne dotkne. Este raz prepac. Nechcem tu kazit tu dobru atmosferu co tu mame.

maminnka
27. sep 2010

@svetlankat suhlasim s tym, co si napisala, nie je fer, aby matky, co pracuju, boli zvyhodnene oproti tym, co su doma. Ostat s dietatom doma je to najlepsie riesenie. Samozrejme, do prace nech ide, kto chce, ale nie na ukor matiek, co ostali doma. A tiez si myslim, ze nie je spravne, aby matky v praci dostavali viac penazi ako tie doma, ak som to teda spravne pochopila- ten navrh zakona.

maminnka
27. sep 2010

@zucana dakujem za podporu 🙂 ozaj nie som hadavy typ cloveka, ja vyslovene neznasam konflikty

olifcek
27. sep 2010

@maminnka svetlanka ale pisala opak...ci? aby sa rozlisili tie. co pracuju od tych, co ee

maminnka
27. sep 2010

@olifcek ja som reagovala na tuto vetu, co @svetlanka"Som za aby mamicky mohli pracovat a poberat RP, ale nech neberu mamickam ktore pracovali." Zle som si to vysvetlila? Ved tiez si myslim, ze to ma byt rozlisene.

olifcek
27. sep 2010

@maminnka 😉

zucana
27. sep 2010

inak ja sa o ten RP moc nezaujimam bo mam ine problemy (ze nedistanem nic) ale moj nazor je nech tie co chcu ist pracovat nech idu a zarabaju si teda bez RP a tie co chcu byt doma nech maju RP ved to nie je na ich ukor...
ale preco by sa mal znizovat???
a inak v noci straaasny rev asi zly sen musela som zaznut a ist sa prejst po chodbe..... 🙄
a inak vika ked ide spat tak este 20 minut minimalne si sada v postielke chce rozoberat hniezdo hadze sa o postielku a vselijake cviky robi.....keby som tam nebola isto si ublizi...to aj vase deti robia? jak ju tam dokelu mozem nechat samu???

maminnka
27. sep 2010

@olifcek ale nie tak ako je to stale platne teraz a tiez nie tak, ako to navrhuje Mihal. Ani jedno nie je spravodlive.
Ale pred casom sme tu uz mali debatu ohladom RP a napisala som, ako to vnimam ja. Nikto z nas nemal dieta kvoli RP, a nikto z nas ked sme ich cakali, nemal 256 EUR, bol to len predvolebny tah jednej strany, ako si naklonit na svoju stranu rodiny, po volbach to malo byt zasa vzate spat, ale to malokto vie.

olifcek
27. sep 2010

@zucana 3/4 zvysili o 25 eur na 190 a nam 1/4 znizili o 66 eur na 190...dali nas na uroven tych, ktore v zivote nemakali, nestudovali, len beru a beru

olifcek
27. sep 2010

@maminnka su rodiny, ktore si povedali, ze 190by bolo malo ale s 256 je to veselsie...ide o princim, dali, nech neberu, ved mihal sa tolko dusoval i s premierkou, ze vsetko budu robit pre rodiny...premierka dokonca, ze rocny plat pre mamicky, ktore pracovali, mihal radil mamickam, ako stat odrbat, v podstate...

maminnka
27. sep 2010

@olifcek predvolebne tahy, bolo to zvysenie, nic viac, cista politika 😒 😒 😒 dosah na ludi nikoho nezaujima, zial.

olifcek
27. sep 2010

@maminnka ratala som, ze prideme o 480eur..njn...

suzon78
27. sep 2010

@blumka zaregistrovala som sa na facebooku ako Zuzana Jánošová Holosová, pridala som si ťa do priateľov 🙂

kto tam má ešte profil, tak viete ako ma nájdete 😉

maminnka
27. sep 2010

@olifcek viem, ze im radil, ako mat vyssi prijem na MD. A dokonca po volbach povedal, ze mamicky budu spokojne. Nuz, dufam, ze pociti dostatocne, ze nie su.

olifcek
27. sep 2010

mna skrie, ze to oliv o ne pride...

suzon78
27. sep 2010

čaute inak 😉

olifcek
27. sep 2010

@maminnka i ja dufam, ze pociti...ja sa chcem opytat nejakeho pravnika, ci pochodim s rozhodnutim, ktore mam, na ktorom uuz je rozhodnute, ze do 2 rokov veku olivka dostne 256, nie je tam nic o tom, ze to kedykolvek mozu znizit..

olifcek
27. sep 2010

@suzon78 ahojky x;)

maminnka
27. sep 2010

@olifcek ale asi tam je odvolavka na nejaky zakon alebo nariadenie.. a ten sa da hocikedy novelizovat, popr. zrusit.

suzon78
27. sep 2010

je to hrozné, ja som sa to dozvedela len tu od vás, že znížili RD, katastrofa ☹, nám teraz strecha dosť urobila škrt cez rozpočet, čo nám ju tie krúpy zničili, máme úver na krku a malá bude tak isto ukrátená, ale to nikoho nezaujíma, oni vôbec neriešia, že človek môže mať aj nepredvídateľné výdavky...a nemá z čoho potom čerpať

olifcek
27. sep 2010

@suzon78 ak to 12.10. prejde, dostaneme 190,10eur ☹

zucana
27. sep 2010

@maminka presne predvolebny tah...suhlasim
kto na to doplati ? zasa nevinni.....a jasne @olif chapem .....suhlasim .....tu sa to neriesi....tu mas 3 mesiace po porode a 2 pred 80% platu a potom 6 mesiacov 30% platu a potom ciao ciao ked sa nevratis do roka do prace tak ta prepustame.....a kolki si myslite dokazu vyzit z 30% platu 6 mesiacov?
tu stale sa ma pytaju tie uzasne talianky ze kedy idem do prace...ziadne ze ako sa mas?ako sa ma mala? ale kedy sa chystam do prace lebo oni uz pracovali 😠

olifcek
27. sep 2010

@zucana su hrozne.... 😠 ja pevne verim, ze to utiahnete aby sisi vikinku uzila co najdlhsie 😵 😵

u mna ale neobstoji, ze inde je to inak...ja zijem tu, tu platim dane, tu vychovavam svoje dietatko...uvidime ako to cele dopadne

olifcek
27. sep 2010

@maminnka jaj, musim kuk, ale istotne mas recht.. ☹

suzon78
27. sep 2010

@olifcek dúfam,že to neprejde 😔

olifcek
27. sep 2010

pisala som m snack ohladne moznosti kupi ich pohankovych chrumok v ke...budem informovat

http://www.chrumky-pex.com/products/chrumky-poh...

olifcek
27. sep 2010

baby, mam odpoved...

Dobrý deň prajem,
podľa nášho vedomia, v KE predáva len Metro. Možno natrafíte aj v iných obchodoch.
Nie je problém poštou poslať, len tam sa predraží o poštovné. Naša cena 1balenia je 0,33 €. Poštovné na balenie cca 3€ / podľa veľkosti a hmotnosti balenia./
Ďakujeme za Váš záujem
S pozdravom
Ján Pölcz

takze @svetlankat @garonka @blumka @lienka2 a dalsie mamicky z ke, chcete take chrumky? a kolko balickov? zistim este, co stoja v metre, ja do metra ale kartu nemam, niektora z vas jo? ak ee, objedname ale uz viac, nech to postovne je nepovsimnutelne x;o)

garonka
27. sep 2010

@olifcek jej my do metra chodíme ale tam sme nezaregistrovali take chrumky ale iste ich budu mať
ja by chcela lebo nam chutia kukurične ee 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre