Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
12. okt 2010

@svetlankat všetko naj naj k 8 mesiačikom aby Miška bola stale taka krasnučka 😵

maminnka
12. okt 2010

@zucana aj u mna moze

jaja32
12. okt 2010

@svetlankat Miske zelame len to najlepsie a najkrajsie 🙂 🙂

lenica81
12. okt 2010

@svetlankat aj ja sa pripajam k blahozelaniu malej Miske... nech je hlavne zdrava...

inak, @zoska setri sa... aj ked je to tazke... 😔

a marodi nech su co najskor opat zdravi... 😔

blumka
12. okt 2010

@svetlankat aj ja prajem vsetko naj Misulke 😉

dorotka2
12. okt 2010

@zucana u mna tiez

zucana
12. okt 2010

a o kolkej?o 15.00 moze byt?

laxity
12. okt 2010

@zucana a kde to bude?

dorotka2
12. okt 2010

@zucana takto sme sa asi stretli aj pred tym a mne to v celku vyhovovalo, ved sa dohoneme na 15 a ak niekto pride skor, alebo neskor, ved sa pockame. Akde sa stretneme, aupark, avion, alebo eurovea?

zucana
12. okt 2010

no navrhnite....ja sa prisposobim...neviem ako ste sa citili v aparku ci lepsie ako v eurovei ale avion ak sa da tak nie 😉

svetlankat
12. okt 2010

dakujeme baby. my sme sa prave vratili z poradne, mame 7300 g a 65,5 cm. Uz mozme davat korku chleba, rozok, piskotku, uz aj biely jogurt a dr doporucovala zaviest vecer kase. Ale do tych kasi sa mi moc nechce.

olifcek
12. okt 2010

@svetlankat jeeeej, my sme fakt predbehli babatka x;o) jak vahou, tak i dlzkou x;o))

nevyznam sa x;o(( co je nam do auta lepsie? vajicko, ci autosedacka?

olifcek
12. okt 2010

@svetlankat miske vseeeetko naaj

olifcek
12. okt 2010

@svetlankat my uz i strukoviny vraj mozeme...@blumka, co Ty na to?

maculik
12. okt 2010

ahojte,
boli sme v meste, presli sme sa po slniecku, napapali a potom som isla pre Adelku, teraz robim papat jej, lebo dnes vraj dobre nejedla, a pojdeme zase von, je krasne.

@olifcek no autosedacky su vacsinou az od 9kg, tak asi vajicko.

olifcek
12. okt 2010

@maculik dakiiii

@svetlankat prosim si vajkoooo....cez IP sa dohodneme, kedy si pridem, jo? x;o)

lenica81
12. okt 2010

@olifcek cervena sosovica od 8. mesiaca ukonceneho... ale s ostatnymi by som este pockala do roka... okrem zeleneho hrasku... ten davam... 😕

njonja
12. okt 2010

@zucana , @svetlankat, @maculik dakujeme k prianaima🙂) som ja ale mama, zabudla som!!!!

Tak uz som tu, dufam, ze uz budem castejsie🙂
Boli sme na SK, ako som hovirla, prechoreli cely cas, cize sme sedeli len alen doma☹ Ale lepsie sediet dom v Bratislave, ako dom tu. Tam mam aspon celu rodinu okolo seba. Maly sa poriadne rozmaznal, stale ho dakto nosil na rukach! A tie noci! Tym, ze bol chory a nemohol dychat nosom, plus kaslal, bol hore kazdu pol hodinu a zvykol si spat pri mne s prsom v puse! Som prisla naspat taka zdemolovana, ze sa nemozem na seba ani v zrkalde pozriet🙂 teraz ho to odnaucam, co su tiez dobre galeje....
Inac uz stvornozkujeme konecne, dokonca sa mi stavia na kolienka s oporu, blaboce ako magnetofon stale dokola (keby sa ho tak dalo niekde vypnut 🙂 ) no a pribera. Netusim, kolko vazi , ale je raidny bugros! Uz aby chodil a vsetko to schudol🙂
Inac kocky, ako jedia (co a kolko) vase deti? Ja mam pocit, ze mi je strasne vela a keby som mu davala viac, zje este viac. Je to taka mala kyselina po mamine!
My jeme takto:

6:00 ranajky - mliecko
9:30 bud mliecko alebo ovocie, niekedy k nemu aj mliecko (1 banan alebo 1 hrusku alebo 1 jablko), niekedy s vlockami
13:00 obed (masko/zltko, zeleninka, zemiak/ryza/proso/vlocky) tak asi jeden Avent poharik
16:00 mliecko alebo ovocie, niekedy plus mliecko
18:00 kasa 140 ml (ryzova, kukuricna, prosova) alebo mlieko
pred spanim mlieko
v noci 1 az 2 krat mlieko (24:00 a 4:00)

Vy ako papate? je to vela? Ak ste to uz niekde pisali, stopnite ma, ak viete , hodte stranku, precitam🙂

no, idem si vas ako-tak docitat dozadu...

njonja
12. okt 2010

@svetlankat vsetko naj k vymesacninam.-)

loginka
12. okt 2010

@njonja my tak podobne, akurat mame obed az po spani cize pred spanim est edame mliecko(mala) alebo jogurt(maly) a v noci papame coraz viac, dnes napr. do 24.00 sa cickovala 4x a potom do rana tiez 4x
@maculik robis s tym nocnym papanim nieco? ja som skusila len chvilocku malu pozdrzat, ponukla flasku, hladkala a potom taky revisko, ze zobudila Dominika vo vedlajsej izbe

dnes sme mali hraskovu s mrkvickou a hov.maskom, chutilo, ale co dorabali pri jedeni, je sa coraz tazsie, z lehatka maly uteka, Laurinka mi neustale chytala lyzicku, celi boli zeleni
ta cervena sosovica, to je taka normalna? kde ju maju a ako sa pripravuje?

loginka
12. okt 2010

baby ja by som tiez rada prisla na stretko, ale cez tyzden nemam ako, cez vikend vam to nevyhovuje?

zucana
12. okt 2010

zajtra kupim malej hrasok dik za tip

@njonja my papame takto:
7:30 mlieko
10:00 ovocie
12:00 mlieko
14:00 obed (zelenina,maso,ryzova/presnicna/kukuricna/muka/cestoviny) 3/4 advent pohariku cca 170 gramov
17:00 mlieko (trochu)
19:30 vecera (zelenina,maso,ryzova/presnicna/kukuricna/muka/cestoviny) cely avent poharik cca 200 gramov
21:00 mlieko
22:00 cuc
23:00 cuc
5:00 mlieko

takze asi papame viac menej ako vy...

zucana
12. okt 2010

@loginka cez vikend chcem byt s nasimi 😒 a keby sme pre teba nejak prisli a rozdelili si malych do aut 😀

maculik
12. okt 2010

@loginka no ja som tiez asu 2x skusila maleho len nosit a ukludnovat inak, nez na prse, dokonca aj mm ho vzal, ale nehrozilo, nezaspal. Asi to mliecko este potrebuje, nejdem to teraz riesit, sice som uz unavena riadne, ale skusim este mesiac-dva pockat a potom uvidim.

Akurat teraz som zacala riesit denne zaspavanie. Lebo pokial nezaspi na prse, tak ho musim hladkat, kym nezaspi. a uz niekedy mam toho dost, ako aj teraz, ked je A.doma zo skolky, chcela som sa trosku aj jej venovat, tak som ho zacala od toho oducat, nechala som ho plakat a chodila k nemu a trvalo to 15min a uz spi. Uvidime, ako bude vecer 😅 a potom dalsie dni.

Takze teraz idem upratat kuchynu, Adelka papa cestovinky a pocuva pesnicky a ked sa maly zobudi, pojdeme zase von.

maculik
12. okt 2010

@loginka tu cervenu sosovicu maju vacsinou vsade a je super, staci ju trosku povarit a uz je hotova, ked sa povari dlhsie, tak sa rozvari tak, ze ju uz ani pucit netreba (ak deti vedia uz papat nemixovane).

blumka
12. okt 2010

ahojte zeny...
@olifcek vam isto este vajko 😉 je bezpecnejsie ako sedacka a olivka je este malicka aj tak 😉
@svetlankat, a lekarka dala nejake vyjadrenie naco mas davat kasu? podla mna je tam zbytocne vela cukru, ak ti Miska pije dost mliecka tak mliecna ti je zbytocna a v noci ti spi krasne, zeby si ju potrebovala dat kvoli spaniu..no neviem...aj co sa tyka piskot, by som na tvojom mieste pockala, ked uz nie kvoli cukru, tak kvoli vajicku co obsahuju 😉 ale to je na tebe, ja len posuvam info..
@njonja Juli papa presne tak ako je to u vas, casy su ine ale obsah rovnaky 😉 len to co mas 9:30 ze bud mlieko alebo ovocie, tak u nas je jogurt alebo ovocie a to asi tak 3x do tyzdna, inak len mlieko 😉
@olifcek, co sa tyka strukovin, tak podla mna treba odskusat...olivka uz bude mat 10 mesiacov, a vlastne ona nikdy nemala nejaky extra problem s naduvanim, skus uvidis..strukoviny su velmi dobre...inak niekde som citala radu, ze ked sa papa strukovina, nemalo by sa maso, lebo v oboch su nejake bielkoviny a dokopy by to bolo vela na babo...
no to je cisto laicke vysvetlenie, odbornejsie vam to neviem 😅

olifcek
12. okt 2010

oliv sa nam stavia na kolienka a uz i na nozicky zacina...na kolienka trenuje, ked prelieza cez tatka, jasne, ze ho i prelezie, hehe, spuntik malicky a na nozicky v postielke, kde ju davame na chvilku, nech sa pohra a hrajka sa niekedy viac, inokedy menej...x;o) jasne, musime byt s nou, hehe, inak sa snazi vyliezt von, asi dame nizsie matrac...a to som nechcela, aby sa stavala na nozicky vdaka postielke...ale nastastie to skusa malo, takze verim, ze je to v ramci zdraveho vyvoja ok 😉

olifcek
12. okt 2010

@blumka jj, malicka je esteee, len vies, ja sa vobec nevyznam do tych veci do auta x;oD

a s cim jej mam teda strukovinku urobit?

olifcek
12. okt 2010

ryzu mozem olivke normalne davat? tak skusim x;o)

blumka
12. okt 2010

@olifcek mna sa lekarka na poslednej poradni pytala ci sa uz juli stavia v postielke na nozky, takze to je ok 😉 ved uz ti oliv bude mat 10 mesiacov, to uz niektore deti aj chodia, tak sa toho neboj 😉
a tu strukovinu..no so zemiakom akoze strukovinova polievka, ne? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre