Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
30. okt 2010

@matesl jej sikula u nas je to presne tak.

Idem hajat, dobru noc vsetkym

avaka
30. okt 2010

ahojte,ja si asi idem este kuk ordinaci...

@matesl ,aj nasa mala dnes uz urobila par krockov na kolienkach a uz sa 2.den na ne aj stavia 🙂

Kocky,aj vasim detickam sa tak smyka na podlahe?ja som myslela,ze kvoli tomu len plazi,lebo ked isla na kolena,hned ju smyklo,tak sa hned dala vzdy na brucho...ci to je len trening? 😅 ,lebo na posteli uz krasne rucky,nozky preklada a zacala lozit,ale na zemi nejde...Ja som jej aj vcera skusila nalepit kobercovu pasku na kolienka,ale nepomohlo,bola hladka... 😀 a nikde som nevidela,ci nie su protismykove kolienka...

@olifcek ,ani E nema cez den cas na mm,hlavne,ked sme mimo domu...preto rozmyslam,ci nedavat uz vodicku,zato vecer a v noci si to dobehne,ale sa mi zda,ze ked cez den nechce,tak potom dalsi den vecer to citim,taha mi mlieko az niekde z paty... 😅 a dalsi den,zase o.k 🙂

laxity
31. okt 2010

ránko 🙂

@avaka šmýka ale ideme 😀 , my sme sa vôbec neplazili, rovno začala štvornožkovať 🙂

My strašíme od piatej hore 😅 , ale tatik si zobral malú a ja som ešte do 6.30 potiahla...zmiatla ma zmena času 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminnka
31. okt 2010

protismykove chranice na kolienka, napr. tu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=943202&tab=6
my sme to nikdy nepouzivali...

@rivatha suhas s Tebou, aj s clankom, za ruky nie je dobre vodit podla mna. Nerobila som, ani neplanujem.

avaka
31. okt 2010

dobre ranko 🙂
my sme tiez vstavali o 6-tej,presne ako som predpokladala,ze budeme po zmene casu 🙂

@laxity ,@rivatha,@maminnka,dakujem 🙂 aj som myslela,ze to musi len natrenovat...inak tie chranice som aj citala,ze nie su dobre,babo si musi na kolienkach drzat rovnovahu,skor som myslela nieco,ako je na ponozkach na chodidle,to protismykove,tak take kolienka....no neva,ved to urcite zvladne aj bez toho 🙂
@rivatha ,tiez som to zrovna vcera citala ten clanok,je tam aj o posadzani,dobre to tam bolo veru rozpisane...
inak,ja som dala E predvcerom cerstvy rozok a tak v noci plakala a prdkala,chudatko 😔 ,takze uz viem isto,ze to ma z toho cerstveho peciva..
Idem robit na obed lososa,tak kuknem do temy,co tam ,sa mi zda,ze som tam minule videla receptiky.. 😝
a malej som varila na 2 dni a ci ssom 1/2 nevykydla do drezu...? 😅 tak varim aj jej...tusim sa trosku rozpapala aj s tou zeleninkou 🙂

laxity
31. okt 2010

@rivatha dobrý článok, tiež som ho dávnejšie čítala aj na FB niečo bolo, preto vravím, že sa netreba s deťmi nikam ponáhľať, tak ako aj so sedením, s nočníkom či chodením...je pravda, že moja Naty sa včera na mňa vyštverala na nohy, ostala stáť, tak som ju chytila pod pazuchy a kráčala ako bocian...to bolo prvý a posledný krát...ona na to všetko príde, tak ako aj so štvornožkovaním som ju nikam nenáhlila...načo? 🙂 ...ale myslím, že iné baby tu písala o náznakov chodenia...tak snáď si prečítajú 🙂

@maminnka ako sa cítiš? ako doma? určite lepšie ako v tej hroznej nemocnice... 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
31. okt 2010

@rivatha tak mňa sa dosť ľudí pýtalo, či už štovrnožkuje a keď som povedala že nie...tak hneď vraveli, aby som jej dávala hračky pred ňu aby šla za nimi...aby som ju motivovala...a načo? hračky mala všade naokolo ona sa rozhodla kedy to rozbehne 😀

zoska
31. okt 2010

ahojte,
no naposledy čo som tu bola, tak bolo o 10 stran menej 😕
no narocny tyzden za nami 😔 niekedy ked bude viac casu tak napisem
Nelka je v noci hore uz kazdych 40-60 minut takze bojujeme....

len som sa vam prisla ukazat aby ste na mna nezabudli 😉
ak sa stalo cosi dolezite alebio su nejake zmeny tak mi dajte vediet,
pekne sviatky vam zelam

lucia411
31. okt 2010

ahojte baby...tak my mame prvy zubok..huraaaaaaaaaaa 😀 a viete aky?no lavy ocny zubok...a uz sa taha pravy vonku....preco vysli prve zubky ocne?nase dieta bude ale mudre 😀 ale sme happy konecne prvy zubok!!zelam peknu nedelu

maculik
31. okt 2010

Ahojte,
ja som mala otras noc, okrem toho, ze bol Petrik hore hadam kazdu 1,5h, tak potom nad ranom bol hore v kuse 2,5h. Takze som teraz dospavala, idem sa najest a zoberiem ho von. Mm isiel hrat futbal, Adelka spi, mama varila a teraz nech si trosku oddychne, lebo kvoli tomu jeho revu ani ona nespala.
Tak zatial peknu nedelu, nakuknem a docitam uz az vecer.

@lucia411 gratulujem k prvemu zubku 🙂)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zusika
autor
31. okt 2010

ahojte dievcata...mate niektora cislo na Loginku? - Silvia Bobosikova - ma dvojicky...... Mne sa ho podarilo vymyzat... 😒
ak najdete-poslite do IP....Vdaka a majte sa krasne! 🙂

maculik
31. okt 2010

@zusika ja nie, ale je na FB, tak ak nikto na nu nema cislo, tak jej mozem napisat, nech sa ti ozve. Ale ona sem nakukava, tak jej napis tiez IP, nech vie, ze si ju spominala 🙂

zucana
31. okt 2010

@zoska a nechces ist k dr ze ci to nie je nejaka intolerancia na nieco alebo co jej je .....ved to je extrem nie?myslim na teba 😔

@avaka majuaj take pancuchy protismykove....v brendone napr.v blave....

ja som parkratskusila viki chytit a chodila ale nerobim to iba ked sme niekde v restike tak na sekundu ale skor ze pod pazuchami na chvilinku

no a tu je strasne pocasie ale boli sme vonku
peknu noc prajem 😵

loginka
31. okt 2010

@maculik, ze nakukava 🙂 tak som nakukla ako sa mate?
@zoska to musi byt uz des, co sa deje? stale pyta papat? ci je chora?
@lucia411, blahozelam k prvemu zubku
neviem kto spominal ze tu uz vsetci stvornozkuju, no my este nie, drzime sa pri zemi, aj ked posledne dni zacali sponovat nozky, akoze do stoja
ja chodenie za ruky zakazem pod hrozbou trestu a to hlavne babkam, lebo ked im to niekto ukaze, ze to tak ide, tak sa zavesia a je koniec

baby davate mliecko aj cez den, ci uz len rano, vecer?
ja davam na prvu aj druhu veceru, sem-tam dam kasu, vtedy davam na olovrant, inokedy ma na olovrant jogurt, je to v pohode?

zoska
31. okt 2010

cafte 😉
takze...v skratke, Nelka na seba stiahla vysoku stojatu lampu, stihla som ju zachytit, takze ona je v pohode, len lampa na marne kusky....bol to rana takze revala o ducu co sa tak zlakla....
potom si tresla hrkalkou o lice, takze ma mensi monokel a zaklincovali sme to padom postele vecer, nastastie padla cez ruky , mala trosku udrete celo, ale inak vsetko ok
a toto vsetko sa stalo v utorok, takze som sa chvilu potrebovala dostat z toho ze som neschopna matka....

a ten nocny spanok/ nespanok.... ona ma nejaky neklud aboco...proste cestuje po posteli, potom sa jej uz neda nikam ist tak zacne plakat, alebo strati cumel....ked som nevedela co jej je uspala som ju cuckanim- to je najjednoduchsie...no min. noc som sa zatala....nakojila som ju len 3 krat po polnoci a stacilo...inak vzdy ked bola hore tak som ju nosila a vzdy mi na rukach zaspala...cize to nie je o hlade... niekedy som ju nechala pomrncat otocila na brucho a mala zaspala....lenze zmena je len ta ze ja ju csto nekojim ale hore som aj tak...
a @zucana dr. som volala...odpoved...musite vydrzat 🙄

skusim cosi docitat,inak pekny vecer 😉

zucana
31. okt 2010

@zoska an nnechces zmenit lekarku uz konecne?

zoska
31. okt 2010

@zucana 🙂 už sa na tom pracuje...len momentalne na koho sa spýtam na toho nepočujem nič dobre...asi sa pediatri v MT dohodli, že to budú flákať 😠

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avaka
31. okt 2010

@zucana ,dik 🙂 ,som ich teraz aj pozerala na nete,aj su dost drahe..aj si ich skusala?poviem mm,nech pozrie v BA,ked pojde,pomeriam dlzku,lebo teraz,co som kupila pancuchy su nam vsetky velke..a kupovala som nasu velkost.

@loginka ,ja kojim aj cez den,ale casto sa stava,ze mala nechce,lebo ju vsetko zaujima,tak nema cas...az vecer sa poriadne napije a v noci...ale ked pije,tak rano,pred dennymi spankami a v podvecer,a v noci +davam desiatu,obed olovrant

@zoska ,nie si neschopna,len mas akcne dieta 😉 a lekarka,bez komentara... 🙄,nasa zas vravela"no uz by ste mohli mat pokoj..." 😅
ja mam malu v posteli,neviem ako by som ju tolkokrat v noci prekladala,ale ked sa zobudi,pocuca a nezaspi,tak ani ja nespim,aj ked neplace,lebo lozi,hadze sa o paplon,asi sa tym uspava a ja sa bojim,ze spadne,tak nespim... 😒 a este nemam kde dat malu lampu ,lebo teraz ju bavi hryzt kabel.. 🙄
baby myslite,ze uz dieta tomu moze rozumiet,ze nema ist na kraj postele? 😕 ja viem,ze sa zgula,aj ked tam ist nechce.. 😀 ,ale ja som si vsimla,ze ked sme spolu v posteli,E stale skusa preliezt "barikadu",akoby sa spoliehala,ze som tam,tak moze a ked ju oblozim,idem do kuchyne a kukam na nu odtial,tak sa hra len v rohu postielky a neprelieza(samozrejme sa na to nespolieham) Ja som jej par krat ukazovala na hranu postele a zdoraznila,ked liezla,ze POZOR!,povedala som jej,ze tam moze spadnut a ona,ked bola tam naklonena a ja som ju drzala,tak si tam mavala rukou do prazdna a kukala dolu... 😕 a pri tom slove POZOR vzdy zastavi a kukne na mna 😕

avaka
31. okt 2010

@rivatha a davas mu cez den aj vodicku,?lebo mne ked nepije,neviem,ci uz dat...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea2603
1. nov 2010

ahojte.
Ani Liv ešte nelozí, ani sa neplazí, len sa na bruchu jeduje 😝

@zoska u nás niečo podobné, ale teraz posledné 2 noci bola hore len 5 krát a vždy cucla a spala ďalej. Ale také nekľudná a nervózna je aj cez deň, tak jej v stredu zoberie krv, či sa tam niečo neukáže, poprípade pošle na gastro.,
dokonca povedala, že takéto nespokojné deti môže poslať aj na neuro a tam dajú nejaké tabl., ale nech sa radšej nepýtam aké 😕 , ... určite dobrý humus 😝 . Ja mám stále pocit, že Liv je nespokojná z toho, že jej pretrváva reflux, síce negrcká, ale ona zje tie jej 3-5 lyžičiek niečoho a už grgá. To asi nie je normálne, že?

svetlankat
1. nov 2010

@rivatha
@avaka ja vodicku ponukam, ale nepijeme, tiez kojim hocikedy cez den a v noci asi tak dva tri razy sa zobudime, takze uz neriesim. Dr vravela, ze kojene deticky kludne mozu odmietnut ine tekutiny ked maju mliecko, ze je to uplne ok. A tiez si myslim ako pise rivatha, ze uz mozu poznat okraj postele, Miska sa naokraji zastavi a uz len nakuka dole.
@zoska vobec nie si neschopna, my uz mame tiez prvu modrinku na cele, preleteli sme cez samrlik, to je taka mala stolicka.
@lucia411 gratulujeme k zubku.

My sme vcera kupili Miske to auticko chicco co ma
@zucana a @olifcek,su skoro podobne tie dve.Miske sa veeelmipaci. Mozem len odporucat

svetlankat
1. nov 2010

@avaka nam sa tiez smyka, ale tiez stvornozkujeme. Oni sa to naucia aj tak, Aj pri vstavani sa smykalo a uz sa postavime aj na podlahe uplne v poho.

maminnka
1. nov 2010

@zoska nie si neschopna matka... teraz to uz bude velmi casto, ze sa deti udru, spadnu, nieco na seba stiahnu. Pri prvom dietatku este casto clovek nema taku skusenost, co vsetko by sa mohlo stat. Ja som casto len zirala, ze aj toto dieta dokaze a ze je to vobec mozne. No napadlo by ta, ze si bude z kvetu oberat listy a jest? Ze by na seba dokazala stiahnut a prevratit obrovsku a tazku stolicku? Nerob si vycitky, to proste patri k detickam, co sa prave zacinaju pohybovat... je to uplne NORMALNE.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre