Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
3. nov 2010

ahojte 🙂

kocky, ja uz som dokojila. V nemocke som stratila mlieko, snazili sme sa to rozkojit, pouzila som snad vsetky recepty, ktore poznam. Natalka sa snazila, tahala, tahalaaa, ale nic. Vcera uz ju to prestalo bavit, nechcela uz tahat, len ma hryzla. Dnes sa uz nechcela ani prisat. Som z toho smutna, dufala som, ze to potiahneme aspon do roka ako s Petikom :(
No nic, uz som to oplakala. Snad ma dobre zaklady za tych 8 mesiacov. Beba jej chuti, tak aspon v tomto sme na tom lepsie, lebo Petik mi UM odmietal celkom.

svetlankat
3. nov 2010

@maminnka urobila si co si mohla,zaklad ma urcite, tym sa vobec netrap. Je dobre ze malej chuti UM, keby nie to by bol vacsi pruser. Tak neplac vsetko je ok, hlavne ze ste spolu zivi a zdravi. 🙂

laxity
3. nov 2010

@olifcek fúha to dosť neskoro chodíte spávať...má riadnu výdrž Oliv 😕 , to mi už ťažkú noc pomaly za sebou...mne Naty spala od 15.15 do 5.30 s dvomi prestávkami 🙂

@rivatha to fakt sa už ani odrážadlo sa neodporúča? 😒 sila

svetlankat
3. nov 2010

@olifcek yt si tapa, vobec si nelam hlavu nad takymi hovadinami, a za tie chrumky este dostanes.

svetlankat
3. nov 2010

@laxity maly spachtosko 🙂

olifcek
3. nov 2010

@maminnka juuuj....ale veru, zaklad ma, to je hlavne 😉

@laxity dr., ze tonevadi, ze pekne rastie, pribera, ze proste je moc ziva, ze s tym nic nenarobim...hehe...

@svetlankat co dostaneeem? tesiiiiiiiiiim, zboznujem prekvapka 😝 😀

laxity
3. nov 2010

@svetlankat v noci možno...ale ona mi zase cez deň vôbec nepospí 😕

@olifcek veď ja ti nevravím, že to vadí...len že ako to má posunuté ako moja Naty trochu naopak 😉

svetlankat
3. nov 2010

@olifcek 😀 😀 😀 😝

svetlankat
3. nov 2010

@laxity aha tak to mas cez den dost rusne, Miska zacala cez den trosku viac spavat. Aj sa jej to poobedne spavanie posunulo tak neviem ako dnes pojdeme plavat, asi ju budem musiet budit.

zucana
3. nov 2010

@maminnka to je mi luto ale neboj zaklad ma a si spravila co si mohla 😉
my sme vstali o 8.30 ako obvykle od 7mej vo velkej posteli a mala sen asi ze ju niekto nahanal normalne dychcala a trepala sa 😕
teraz sa hrame...ona sa vobec nechce drzat...pusti sa a drzi sa bez drzania 🙄 potom gecne na zadok....
a chce sa vystverat na gauc....cezo mna...a tie gilucky su pre nu super....najlespie je ked ich nechce pustit a stvornozkuje s nimi to je pohlad......nemam baterku na fotak zabudla som na sk ale ked pride ofotim predstavte si ze ma 2 gilucky a na predlakti stvornozkuje 😀

olifcek
3. nov 2010

@laxity jj, viem, len soms a ja bala, ze to vadiiiiiiiiiii 😉

lenica81
3. nov 2010

@maminnka netrap sa, hlavne ze si v poriadku a s malymi doma... 😉

@zucana 😀

@olifcek to mna uz by asi kleplo chodit tak neskoro spavat... normalne chodim cca okolo 10tej, maly ma rano od 6-7, akokedy... a to si zvyknem s nim aj cez den trosku pospat... aj teraz idem, len som vesala pradlo a pokym sa druhe operie... 🙂 😔

zoska
3. nov 2010

@maminnka si si toho preskakala za troch 😖 ma to mrzi velmi, ved si tak bojovala...ale malá je spokojna tak nemusis viac smutit, uz sa neodstane a drzim vam palce nech vas vsetkych choroby a starosti dllllho obchadzaju 😉

@zucana 😀 toto Nelka nerobi, ona da vec do ust ako havo a ide dalej 😅 su tie deti prefikane 😀

svetlankat
3. nov 2010

@zoska jej aj my davame do ust a tak ideme. Je to fakt komicke

zoska
3. nov 2010

inak baby mam problem 😒 mala nechce byt v postielke ani za noc ☹ asi som urobila chybu ze som ju tam davala aj ked nemala spat a ona sa tam salela a teraz ked chcem ju uspat cez den, tak len v kociku...ona mi proste v postielke bud place alebo sa postavi hned a blbne...a vecer kwed mi zaspi a chcem ju prelozit do postielky, ze kym ja pojdem spat aby bola v nej, aby nahodou nespadla z postele, tak sa mi okamzite preberie a zacne tam plakat a hned sa stavia na niohy...vo velkej posteli mi spi, mozem ju prekladat hore dole, ale akonahle ju dam do postielky tak sa zobudi 😖

a teraz neviem ako ju mam naucit ze v postielke sa spinka...nam vonku zasa buchaju a ju to rusi a dnu mi nechce spat, resp. ja ju tu uz neviem uspat, kedysi mi spavala vnutri, nakojila som ju a zaspala so mnou na posteli alebo som ju supla do postiely, ale teraz nehrozi....neviem ako ju to uz teraz naucit...
teraz je na balkone, ale neviem ako dlho v tom hluku pospi 😠
ja idem zatial varit, snad aj dovarim

blumka
3. nov 2010

@zoska mne juli cez den tiez nechce spat v postielke...tak spava v kociari...a vnutri...lebo uz ju kadeco vyrusi a susedia maju nejakeho papagaja na balkone ci co tak aj to ju zobudi..tak mam kociar v spalni a tam ju uhojdam a spi...vecer zaspava v postielke, uz 4 den sama...

svetlankat
3. nov 2010

@zoska juj neviem vobec poradit, my sme s tym vobec problem nemali. Miska ide do postielky len spinkat, aj cez den a aj v noci. teraz spinka od pol deviatej v postielke.

blumka
3. nov 2010

@zoska, ale vidis ..aj juli v postielke len spi..ziadne hranie, ziadne hracky..ani ziadne odkladanie na par minut ked nieco potrebujem urobit..striktne len na spanie..mozno tak zacni robit a bud trosku prisnejsia ak teda chces aby tam spala...a mozno by som to skusala len na jedno spanie...kedy sa ti uspava najlahsie, vies ze isto zaspi tak vtedy a par dni, mozno tyzden, dva tak robit a zvykne si ze to jedno spanie je tam v postielke a potom rpidas dalsie...no neviem, len tak hovorim co mi napada...lebo ja tak chcem skusit, najprv teraz riesim to vecerne zaspavanie bez ruk..ked si na to juli zvykne a uz to bude samozrejmost tak sa to pokusim urobit aj cez den

olifcek
3. nov 2010

@zoska ja isto neporadim, my hajame spolu.... 😕

olifcek
3. nov 2010

inak oliv este od rana nespala, hech...dnes tomu spanku pocas dna neublizi moc a itak pojde okolo polnoci hajat...asi zacneme Olivkou baterky nabikat, hehe

olifcek
3. nov 2010
blumka
3. nov 2010

@olifcek, och toto nema chybu..ja osm juli pred tyzdnom vydrazila nieco podobne..za 5 eciek..ale len cisto kozusok

olifcek
3. nov 2010

@blumka ja uz Olivke asi viac kupovat ako ma nebudem...ale neda mi aspon nekuknuuuut....TeTe si uz zohnala supravku? x;o)

i toto je fajne, no len spodok
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2670961

teuska
3. nov 2010

caute babulky, vsetky vas pozdravujem
vobec nestiham pisat, lebo mam maleho uplakanca a duracelku v jednom, prave teraz od rana zaspal, a kedze to nebude dlho trvat, bezim rychlo varit obed

@olifcek super napad, ved bateriek treba stale vela 😅

my vecer sme zaspavali 7 mesiacov tak, ze som maleho polozila do postielky, dala mu cumlik a plienku a on sam za chvilku zaspal. To sa ale pokazilo a teraz zacal plakat, ked odchadzam, tak ostavam s nim, necham ho nech sa unavi, ked vidim, ze uz je unaveny, tak ho zoberiem na ruky, aby som mu obmedzila to otacanie a lezenie a ked uz mu padaju ocka, tak ho znova polozim do postielky, aby vedel ze zaspava on sam a v postielke.

babenky potrebujem poradit, este som nedavala vlocky, neviem ake a ako sa pripravuju, uvarim ich? Mam mixovat, alebo nie? A mam aj pohanku doma a ani tu neviem pripravit. A este cestoviny, to je jedno ake? Tiez uvarit a rozmixovat, ja zatial len mixujem, lebo ho napina, mame len jeden zub aj to len malinky kusok, tak ked vylezie este jeden skusim nemixovat. Dakujem za rady

@maminnka urcite ma dobry zaklad, netrap sa koli tomu, ja som dceru kojila len 3 mesiace a vobec nebyva chora.

blumka
3. nov 2010

@teuska cestoviny bezvajecne a je jedno ake..
vlocky ak mas jemne staci namocit a nechat zmaknut ak mas tie vacsie tak aj ich povar chvilocku...zmiesaj s cim chces a ak chcem pomixuj ak nechces nemixut
pohanku som nevarila, len pohankove krupy a to sa vari tak isto ako cestoviny...

laxity
3. nov 2010

@maminnka 😔 až teraz čítam...urobila si čo si mohla 😔

blumka
3. nov 2010

@olifcek terezka ma az dve...od babiek 😀 ale juli nema zatial..len vetrovku a rozmyslam ze overal jej kupim az ked zacne chodit..ved mozno zacne az vo februari a bude mi v podstate zbytocny ale teda neviem, no...mozno ked najdem nejaky pekny tak kupim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre