Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
21. nov 2010

@zoska nadherne fotky! ta 4 je uzasna!
@maculik ten kolac vyzera uuuchvatne... zeby som i ja skusila niekedy? 😉
@svetlankat i ja som si dala vlasy od pasa ako si videla a postupne, su uzasne, ked su rozpustene, len casto ich mam v gumicke x;o)

jaja32
21. nov 2010

kuk 🙂

maculik
21. nov 2010

@zoska krasne fotky 😵 Nelka aka modelka, ako sa krasne smeje 🙂
to u nas by nehrozilo, P.ked zbada fotak, tak sa okamzite "rozplazi" k nemu a mam po zabere. Este niekedy stihnem, ale keby ho mam stylizovat a on ma pozovat, tak to asi by z toho nebolo nic 😅

no nic, kocky, idem ja citat a potom spat, chcem ist najneskor o 10, lebo sa uz teraz bojim noci...

Tak prajem dobru a prespanu noc! 🙂

blumka
21. nov 2010

@jaja32 😉 kuk 😉

olifcek
21. nov 2010

@jaja32 ahoj smejko

avaka
21. nov 2010

@zucana ,Viki ina macherka 😕 😵 ,super,uz zlieza,to ja este ani nemozem zacat ucit,ked Ela este nestoji..ale zaujimave je,ja ju nechavam na posteli a ked idem prec,ona si nedovoli ist na kraj,ked ju sledujem nenapadne,tak je v postielke,az ked pridem vystrkuje rozky..da sa na kraj a viri rukou vo vzduchu(to som jej ukazovala kraj postele,tak skusa,ze dalej uz nic nie je....) a Viki bude teda asi prva behat,sikula 😎
@maminnka ,vitaj naspat,Tatry su na jesen krasne a este vam aj pocko vyslo,tesime sa na fotky 😵
@zoska,aj ja sa pripajam k zelaniu,vsetko naj..naj.... 🙂 ked Ti mala nezje obed,das jej nieco ine,alebo pije mlieko?ja som este aj dnes letela do obchodu,nech ma pestre...karfiol,kur,masko,mrkva,hrasok,por...a ona dala 3 lyzice a zacne robit bbbbbbbbbbvvvvvvvv a pluje po celom svete...potom zuzle rozok,chce ho do ruky a ja trpnem,take kusy trha...no nemozem jej ho nechat,zabieha jej..
a krasne fotecky,ja sa stale len chystam,uz som par spravila,ale sama doma,tak nic moc a ciapku sme nezohnali ☹ ,len ruzovu a je mala...

jaja32
21. nov 2010

@blumka @olifcek 🙂 🙂
mm mi prave povedal, ze bol pri malej (kedze ja si tu vypisujem) a ona v spanku povedala mama 🙂 jeeej

zucana
21. nov 2010

@zoska krasne foto
@olifcek tak si ma vystrasils ze som letela sa pozriet na papiere od dietologicky a je tam aj bravcove.... Preco sa nemoze??? A kupujem bio maso kontrolovane Ale zaujima ma preco.

avaka
21. nov 2010

@jaja32 🙂 😵

nasa Ela ani m nevie povedat,ale skusa to ,ked jej poviem...ja na to tak cakam,asi mi sibe,dnes sa mi aj snivalo o tom,ze sme niekde boli a malu musel ktosi zobrat do auta,asi sme nemali miesto a odviezli ju k svagrinej,ze tam aj prespi...a ze potom sa neter preriekla,ze ma naschval nevolali a ze celu noc strasne plakala a kricala mamaaaaaaaa...mama---Som sa zobudila spotena... 😅

olifcek
21. nov 2010

@zucana zuzka ja neviem preco, ale i lekarma ma upozornovala, ze bravcove v ziadnom pripade, ze to staci od troch rokov, ze je dost druhov maska, ktore moze, ze bravcove nech urcit enedavam... a je to i v papieroch od blumky, jak tak kukam...

avaka
21. nov 2010

@zucana ,tusim je tazsie stravitelne,alebo co 😕

olifcek
21. nov 2010

@avaka Oliv ke dpride ku kraju postele, lahne si na brusko a diva sa dole, hehe... ako davnejsie @svetlankat pisala, deticky dobre vedia, ze je to nebezpecne 😉

oliv ako prve hovorila baba, potom tata a az tak mama x;o) najprv mama len ked bola nervna, alebo ma nevidela, teraz uz i ked sa salime

svetlankat
21. nov 2010

@zucana aj mne dr vravela ze bravcove este nie ale tiez neviem preco, akurat viem ze je najnezdravsie zo vsetkych

zucana
21. nov 2010

@olifcek tak ak pojdes k lekarke ta sa spytaj preco...lebo tu som sa este aj pytala a ze mozem....
a tak aj sunka je bravcova...aj tu vraj mozem ale to viki nechuti
a travi to super....a velmi jej chuti tak som z toho v keli teraz

blumka
21. nov 2010

@zucana, bravcove je tazko stravitelne tak preto neskor

svetlankat
21. nov 2010

@olifcek Misa krici mamamamama ked za mnou stvornozkuje alebo ked ma zbada. ale nemyslim si ze uz vie coto znamena.

blumka
21. nov 2010

@zucana sunku by som este nedavala...kvoli soliam a kadecomu inemu co do toho natrepu...

olifcek
21. nov 2010

@zucana ja este sunku nemam davat, ze od roka najskor, a ked, tak hydinove... idem k nej druheho, tak sa opytam i na dovod.. premna nebol dolezity, ved je dost ineho, co mozu.. aj neuro ma na to upozornovala inak... k nej idem az v januari... skusim ete hemato, k nej ideme 8meho x;O)

jaja32
21. nov 2010

Natalka hovori mama kazdy den...aj ked si myslim, ze nie cielene a dnes takmer cely den kricala jaj jaj jaj 🙂

svetlankat
21. nov 2010

@zucana Čo nepodávať

do 1. roka: citrusové plody (výnimku tvorí banán), kiwi, ananás, mango, figy, ďatle, červené a červené bobuľovité ovocie dopestované u nás (červené jablká, jahody, višne), ríbezle, egreše; paradajky, zeler, papriku, reďkovku, chren, strukoviny, orechy; korenie (vanilka, škorica, muškátový oriešok, karí, bazalka); sladkosti a sladkovodné ryby;

do 3. roka: morské ryby a kôrovce, bravčové mäso, zabíjačkové špeciality, údeniny, huby.

Novú potravinu je nutné zavádzať s odstupom 3 – 4 dní. Uvedený časový úsek umožní sledovať reakcie tela, trávenie, rýchlosť presunu potravy črevami, jej spracovanie až po konzistenciu, frekvenciu a sfarbenie stolice. Badateľné sú aj zmeny na koži (kožná alergická reakcia). Prvé mesiace by malo dieťa dostávať výhradne doma pripravené príkrmy, priemyselne vyrobené sú určené k preklenutiu istých situácií (návšteva, nákup...) a nemajú tvoriť základ jedálnička dojčaťa.

toto som nasla na webe

svetlankat
21. nov 2010

🙂 🙂 🙂 @jaja32

maminnka
21. nov 2010

@svetlankat so vsetkym suhlasim, ale to bravcove az od 3 rokov sa mi zda prehnane...

maminnka
21. nov 2010

kocky, ale to slovko "mama" znie uzasne, vsak?

svetlankat
21. nov 2010

@maminnka ja si tiez myslim, ze od 3 rokov je to prehnane, uz dvojrocne deticky papkaju skoro vsetko, poniektore uplne vsetko

olifcek
21. nov 2010

@zucana pisala som na gmaily @annag a aha

já: ahoj Kati, preco sa bravcove masko smie az od troch rokov, nevies? ja nedavam, ani sa nechystam, ale lekarka ma na to upozornovala i v papieroch od blumka to mam, ale zucana uz dava a zaujima ju to, u nich v IT vraj smu
Odesláno v 21:30 v(e) neděle
Katarina: všade smú, to si zas niekto vymyslel novú normu , ničím nepodloženú. bravčové mäso sa považuje za menej zdravé, než povdzme hydina, ale zase hydina je dopovaná hormónmi , atb. bravčové mäso má i vlákna, ktoré môžu bábätkám vadiť pri papaní. ale žiadne obmedzenie neexistuje podľa odporúčaní ESPGHAN a EU odporúčaní. Môže sa jesť akékoľvek mäso , môže sa jesť pečeň ! najmä pre vynikajúci prísun želez a žiadne vlákna

zucana
21. nov 2010

tak tu aj morske ryby mozme od 9.mesaica....nasla som toto:
Bravčové mäso obsahuje nevhodné živočíšne tuky, s vysokým obsahom choesterolu, čo môže byť príčinou obezity a neskôr porúch srdcovocievnych. Chudé bravčové mäso občas môže, vo vhodnej úprave. Samozrejme doplnené zeleninou

my jeme iba bio a kare to najchudsie maso....takze sa nebojim....a kazdy den ho nejem....a keby mi to lekarka nenapisala na papier tak ani nedam.
no a sunku nedavam ani ja.tiez mi pride slana...aj ked kupujem bio a poviem vam taky sajrajt co je v slovenskych vyrobkoch.....v sunkach najma....totiz ked som bola na SK tak som nemohla mliecnu bielkovinu a tak som sa pytala aby mi dali co obsahuje sunka a tam je iny sajrajt...tu je aspon BIO bez nicoho

jaja32
21. nov 2010

a poniektore maju rok a papaju rezen so salatom 🙂

olifcek
21. nov 2010

@maminnka veru, je to uzasne, i ked ma Oliv objime, ci hlavku si na mna polozi... cistu lasku z toho citit x;o)

svetlankat
21. nov 2010

@zucana @maminnka ja som este neskusala davat, ale myslim si ze ked Vikinke nic nebolo, ziadna reakcia, bolave brusko, tak je to ok, a pokial bolo dobre uvarene. tot moj nazor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre