Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
18. dec 2010

@alex @zucana @maminnka @laxity @dorotka @lolka @matesl @lenica81 @raa2 @maculik: kedze nikto sa nevyslovil apriori proti stretku v Hopsasa, navrhujem teda tam.🙂

@lenica81 uz som tam bola viackrat a nebol problem s parkovanim. Kusok odtial, cca 50 m je parkovisko, ktore cez den byva vacsinou celkom prazdne.

@raa2 autobus tam chodi, je to vlastne kusok od polikliniky Sustekova alebo od obchodneho domu s nabytkom DOMEX.

@alex myslim, ze o 14,00 tam este nebudu velke deti, prave preto som to navrhla, ze tam o takom case budu take deticky, co nechodia do skolky este 🙂 cize nase 🙂

@laxity v pohode mozes prist aj s mm 🙂 on si moze kavickovat a my detickovat 🙂 miesta je tam dost 🙂

maminnka
18. dec 2010

kocky, pozdravuje vas @katina2209, tiez jej neostava cas na MK...

@olifcek ozaj... Olivka uz bude mat narodeniny! No ale povedzte, nebudu tieto Vianoce o milion % krajsie ako tie minulorocne?

@dorotka to vyzera hrozivo, co pises, este ze sa malinkej nic nestalo, v tomto smyklavom pocasi sa aj ja dost bojim, aby som sa s Nataly na rukach neskydala dakde...

@zucana dufam, ze let Ti nezrusili!

maminnka
18. dec 2010

@ewelyne pride tiez na stretko?

lenica81
18. dec 2010

ahojte, ako vikend... tu nasnezene a snezi dalej... 😵 esteze nemusim nikam autom... 😅 ale mm ide na nakup, lebo toho bude vela...

tak ok, v hopsasa to bude ok... ale sa za nimi nalietame... 😨 😉

ja idem upratovat, a tak, klasika vikendova... a potom upeciem rafaelovsky kolacik...

lenica81
18. dec 2010

@maminnka nemam na nu kontakt, viete ju niekto zavolat... 😕

teuska
18. dec 2010

Caute babulky 😀
Ako sa mate? Co je tu nove? Ja vobec nestiham. Maly a vianocny cas mi davaju zabrat. 😀 😀
Prosim vas viete mi poradit, maly mi zacal kaslat. Teplotu nema a ja neviem, ci mu mam davat nieco od kaslu. Existuju aj nejake cajiky alebo homeopatika? A este som sa chcela opytat, pouzivate teraz pre deticky nejaku manducu alebo nieco na nosenie?

teuska
18. dec 2010

Pozeram, ze mate stretko, aj ja chceeeeeeeeem. Nemoze niekto prist do Nitry?

teuska
18. dec 2010

Vlozim fotky z Mikulasa. Ta prva je, ked Mikulas prisiel 😀

olifcek
18. dec 2010

@teuska kukam z mobilu. My len v manduce existujeme vonku. Fotky su mile. Dcerka cela Ty, ci?

lenica81
18. dec 2010

@teuska jaky vyhuk dala... ale zlata je... 😉

lenica81
18. dec 2010

@teuska jezisi, maly... prepac... citala som to zaradom a sa mi to poplietlo... ☹ 😔 sypem si popol na hlavu...

maculik
18. dec 2010

Peknu sobotu prajem 🙂
Ja od rana som v jednom kole, najprv dlazky vysavat a umyt, potom vonku s Petrikom (Adelka ma stale teplotu, tak ostala doma s mm), teraz sa hrame, kym Petrik spi. Mm isiel este dokupit nejake veci a vecer vyraza na Sk zaviest auto, takze ja musim pobalit jeden kufor, ktory nam svagor vezme do BB, aby sme mali toho menej a do mensieho kufra musim pobalit to, co nam musi vystacit od utorka do soboty, kym prideme do BB.

A sa nam trochu pokazili plany, mm chcel na Sk zaviest Renault, aby sme tam mali vacsie auto, predsa len pohodlnejsie, a vcera bol v servise a zistili mu taku chybu, s ktorou nemoze ist, sice by mu to vedeli opravit uz vcera, ale stoji to tolko, ze to nechavame az na januar, kedze teraz musi platit skolku za 3mes a druhu polku za tu spalnu, co v januari dovezu. Takze musi tam doviezt moj Fiat, ktory je mensi a preto to takto aj s tou batozinou spravime, ze svagor nam zajtra pride pre ten kufor do BA.

@maminnka super, tak tam v tom centre, ja si to musim vytlacit aj s adresou, lebo neviem, ci sa na hoteli dostanem na net. Na @laxity telefon mam, keby nahodou meskam alebo co, tak dam vediet.

maculik
18. dec 2010

@dorotka2 hej hej, palacinky by mohli veru mat 😀
uf, a este ze sa nic horsie nestalo, skus si nohu setrit terza cez vikend, ked bude doma mm, aby si v stredu mohla dojst 🙂

raa2
18. dec 2010

@alex @zucana @maminnka @laxity @dorotka @lolka @matesl @lenica81 @raa2 @maculik tak my prideme, mm nas dovezie aj odvezie 😉
@maminnka dakujem za info busov, lepsie teraz cez zimu ist autom 😉
som si akurat teraz na chvilku sadla, od rana som sa nezastavila, matik spi uz hodinku, snezi tu, krasne.
Kolac som upiekla, podaril sa 🙂 Mame uz aj stromcek, 2 metrovu jedlicku, povodne som chcela mensi 😉

olifcek
18. dec 2010

@maminnka veru, minuly rok sme vianoce nemali, no dostali sme aspon ten najvacsi dar v zivote x;o) tento rok si ale dame vsetko co sa patri a budeme hlavne spoluuuuuuuuuuu 😉

@dorotka2 fiiiha, esteze sa nic nestalo... ja sa toho obavam vzdy, ked ideme s OLiv, nakolko sa nosime v nosici...

zucana
18. dec 2010

cafte baby zijeme ale poviem vam ze hroza....
o 16tej sme vyrazili z padovy lebo zacalo trasne snezit a kalamita jak hovado lebo vsak v IT ma 90% aut letne pneumatiky v zime a dosli sme o 17.30 na letisko nastastie viki aspon na 30 minut zdriemla.....let mi posunuli 19.40 takze sme sa s viki motali po letisku a vypila mi plnu flasku dzusu a jedla chleba...vela letov bolo zrusenych lebo snezilo jak o hubu....o 20.30 nas nalozili do lietadla a tam nam povedali ze mozeme odletiet az 21.45 lebo musia lietadlo upravit a odladnit....no takze viki v lietadle....behali sme hore dole....sedeli u kazdeho cestujuceho a bola nastastie uzasna.....a potom sme vzlietli a viki vobec nespala lebo nechali zasvietene a davali obcerstvenie nastastie neplakala.....o 23.20 sme pristali....cestou domov zaspala a potom sa zobudila a hrala s babinou a tetou do 1.30 kym som sa ja osprsila a najedla....zobudila sa 2krat v noci so strasnym placom ale spali sme do 9.30 teraz hajka....snehu je tu teda kopec krasne ale takyto zazitok dakujem pekne esteze viki od 16tej do polnoci to zvladla uzasne....
takze HOPSASA? kedy????

olifcek
18. dec 2010

@zucana aspon, ze si uz doma x;o)

video z pred chvile x;oD

https://www.youtube.com/watch?v=sDlabBi_F2o

no,. ideme do mesta, paaa

zucana
18. dec 2010

@olifcek a ty sa nebojis ze sa olivke nieco stane?? 😕
a ked si na to zvykne a bude sa tak hadzat dozadu?
ja len akoze pytam....

olifcek
18. dec 2010

@zucana ee, nebojim. Robi to iba na posteli, a s tatkom, inde ee. Kludne sa pytaj

olifcek
18. dec 2010

@zucana ee, nebojim. Robi to iba na posteli, a s tatkom, inde ee. Kludne sa pytaj

zucana
18. dec 2010

@olifcek ok
inak baby v heinburgu ziadne bio maso...3 obchody som obehla...
a tu sosovicu z alnatura ste aku davali tu oranzovu cize cervenu alebo hnedu?dik

lucia411
18. dec 2010

cafte baby, ako sa mate?nas prisli navstivit sopliky 😝 celu noc sme boli hore, co sa Celi tak tazko dychalo....tieklo jej to vsade, chuda moje..teraz uz spinka, nespala cely den, mozno nejakych 40 min 😅 uvidime aka bude tato noc, no dala som jej do postielky surovu cibulu na dychanie,ta pomaha...vidno, ze je vikend nemam co citat dievcata....no o 20.15 mi ide finale supertalentu na RTL tak sa tesim....zelam pekny vecer

lucia411
18. dec 2010

@lucia411 ale chvalabohu mame odsavacku na vysavac....to je vynalez storocia toto 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolka
18. dec 2010

@zucana prave ukazovali v spravach ake su problemy s letmi kvoli pocasiu, tak som na teba myslela a citam,ze ste dobre docestovali. Viki bola uzasna, super, ze aj pocas cakania ste sa zabavili, ludia museli mat zabavu 😉 a to sa vam dalo v lietadle chodit, ved tam je taaaak malo miesta 😅
@lucia411 skore uzdravenie, nech sople co najskor zmiznu. cibulu do postele ?to som este nepocula. a to musi byt asi osupana, ze ? 😕
@olifcek video vyzera nebezpecne, ale vidno, ze Olivke sa to paci 🙂 pozerala som aj dalsie - Ziravka, tu mame aj my, Viki tam tiez rada hadze kocky a vybera 😵

my sme boli dnes hlavne doma, dali sme malu prechadzku, prezliekla som periny a som nejaka hotova a unavena 😅

na stretko sa tesim, len sa obavam, ze uz tak nepokecame, 😅 😀

svetlankat
18. dec 2010

@zucana tu oranzovu my sme ju mali opat dnes, Misa ju ma velmi rada

svetlankat
18. dec 2010

@lucia411 skore uzdravenie

svetlankat
18. dec 2010

@teuska jeeeej pekne fotos

olifcek
18. dec 2010

@lolka jj, uz sme sa stretli s nazorom negativnym i kladnym x;o) no Oliv to robila vcera a dnes i to len chvilku, velmi sa jej to paci x;o) hlavkou netrasie vlavo a napravo, ani hore a dole, cize nic nehrozi, ale tak.. ako @zucana pisala... hned ako som jej odpisala, tak Oliv bola v naruci nasej kamaratky, boli sme v cukrarni, oni dve sa salili a Oliv sa chcela tak dozadu hodit.. hech... takze nech akokolvek bude chciet, uz toto nebude mat ako zabavku 😉

lucia411
18. dec 2010

@lolka no poradila mi to jedna pani ano osupanu velku cibulu, pomaha to na sopliky skor odidu a nostek sa uvolnuje, mame uz odskusane a fakt to pomaha
@rivatha ano, dala som jej vankusik taky väcsi do postielky aby bola viac hore nie rovno....a dakujem dievcata

maculik
18. dec 2010

ahojte,
uf @zucana tak to ste riadne pocestovali, ale aspon, ze vam nezrusili let. My sme tak minule meskali z Viedne, ked som isla naspat sem sama s detmi, 1,5h sme cakali na letisku, nastastie boli zlati. Ale teda neviem, co by som s nimi dvomi robila, keby nas nechaju tak dlho cakat v tom stiesnenom lietadle...

mm uz je na ceste, dufam, ze dobre dojde, lebo vraj su zle cesty, v Rak.velmi nasnezilo, tak hadam do zvladne. Nastastie z Viedne nie su porusene lety, tak by zajtra mal dojst, a vo Frankfurte uz tiez lietaju, tak v utorok dufam odletime.

@olifcek ja si myslim, ze Oliv to hadzanie sa dozadu ani nemusi mat len z toho jasenia sa s ockom 🙂 my to s Petikom nerobime a aj tak sa hocikedy, ked ho mam na rukach, zrazu tak hodi dozadu, ze mam co robit, aby som ho udrzala 😝

@lucia411 diky za tip s cibulou 🙂 CIbula je ale celkovo dobra, aj na kasel, ked budu moct drobci med, tak je vyborne na podporu vykasliavania cibulka nakrajana nadrobno a zaliata medom a potom ten medik (a kto chce, aj cibulku) papat. Adelka to zboznuje, ja by som to do ust ale nedala 😅 😀

lucia411
18. dec 2010

@maculik spravne ten recept s medom a cibulou poznam este od mala...mama nam robila take vecicky miesto tabletiek...urobila taky akokeby odvar z cibule, nechala to odstat a tu stavu nam stale dala vypit...a aj teple mlieko s medom na hrdlo je tiez super 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre