Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
6. jan 2011

@olifcek nemam foto, aj som ich chcela cvaknut, a mame vybite baterky vo fotaku, musim dat nabit. Skoda, lebo zlati boli 😵

maminnka
6. jan 2011

@rivatha zacyklit heslo sa da tak, ze omylom zadas nespravne a kliknes na to, aby si system zapamatal heslo a prihlasoval ta automaticky. Potom si mozes menit hedlo, ktore chces, on ho stale porovnava s tym zlym, ktore ulozil a kedze to nie je to iste, tak ta neprihlasi.
@olifcek este nestaviame, len projektujeme.. a tu, v ramci mesta
@maculik my sme kupovali topanocky ako prve, tie ma v jaslickach a doma ju nechavam bosu, nech nie je cely den obuta v topankach

olifcek
6. jan 2011

@maminnka jaj, ale tak... i stavat sa budeee.. bude velky, ci mensi? 😵 😵

svetlankat
6. jan 2011

caute baby, vcera ked som tu zavitala tak mi potom nesiel kon, konecne sa tu clovek po celom dni ukaze a nejde kon, och joj, u nas novinka, my uz vobec nestvornozkujeme, uz len chodime a tym padom uz sa Miska dostane uplne vsade, uz miotvara dvierka na linke, aj dvere na skrini, kedze su zasuvne a aj do kumbalu vecka a kupelky kedze su zasuvne, takze je to u nas zaujimave, ale zato radostne.
@rivatha gratulujem k chodzi sikulak malinky, tak docitam vas neskor, idem este popratat, udkladame vyzdobu.

A inac baby, mne sa vysypali cele usta, vnutornu peru mam opuchnutu a aj koren jazyka, moze to byt alergicka reakcia na med? zjedla som asi 3 dcl medu lebo som sa kurirovala. Asi som to prehnala.

svetlankat
6. jan 2011

@blumka a este som chcela reagovat na ten cipok, ako si pisala prekrojit po dlzke, pisala som to uz vcera ale uz mi to neodoslalo, nam lekarnicka radila po prekrojit po dlzke, ze tie tablety ako aj cipky su odlievane a moze sa stat, ze sa vsetky ucinne latky zleju na jednu stranu, takze preto je to lepsie po dlzke, ze mas istotu, ze tie ucinne latky mas zhruba na rovnako, ale to len co ona vravela

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
6. jan 2011

@maculik zatiaal sme doma aj ked teda az od 10teho by som mala ist do roboty len to este pripomen...
@olifcek ved ja som boal oki len sem tam este mam hlieny...
no idem ja do inej temy lebo som velmo nasrata.... 😝

zucana
6. jan 2011

@maculik zatiaal sme doma aj ked teda az od 10teho by som mala ist do roboty len to este pripomen...
@olifcek ved ja som boal oki len sem tam este mam hlieny...
no idem ja do inej temy lebo som velmo nasrata.... 😝

marina87
6. jan 2011

@olifcek maju v tych zdravotnickych potrebach, kde si kupila topanocky, nejaky vyber? len tak pre info, aby som vedela, ked budem mat cestu okolo 🙂

no my sme dnes zacali 4nozkovat, proste malinka nabehla na 4 a isla - bol to uzasny pohlad 🙂

svetlankat
6. jan 2011

@marina87 jej gratulujem sikulka

marina87
6. jan 2011

@svetlankat dakujeme 🙂 ...... a k tomu medu - ano, moze to byt z toho, niekedy staci velmi malo :(

maminnka
6. jan 2011

@olifcek maly dom to nebude, ale ci velky, to si netrufam povedat... nieco medzi tym.

olifcek
6. jan 2011

@maminnka juj, super... uspesni ludia 😵 😵 😵 len to stahovanie paq... kedy asi chcete zacat stavat?
@marina87 jj maju, no my sme potrebovali 17tky, z tych mali len papucky a tie, co sme kupili, ale su super, @svetlankat videla 🙂 a i @maminnka ma take...

blumka
6. jan 2011

bujaka...konecneeeeeeeee....mm bol dnes v blave a vzal si pc takze som bola mimo 😀
@maculik, ja som sa na topanky pytala kamosky fyzioterapeutky aj kvoli tomu ze juli spickuje a ze ci ju to nebude nutit ist na celu nozku a ona mi povedala ze male deti do troch rokov maju cim viac behat naboso...aby sa formovala klenba, samozrejme najidealnejsie su rozne povrchy. a co sa tyka prvych topanok, tak az ked bude chodenie prevladat nat 4 nozkovanim, lebo ako @rivatha pisala tie papuce aj pri stvornozkovani dost vadia..ale ze tak na hodinu denne neuskodia... takze radsej by som ti poradila kupit protismykove ponozky ako papucky este teraz... 😉

olifcek
6. jan 2011

ja som kupila topanocky za 13.50eur a nosime par minut tyzdenne... zabudam obuvat 😀 😀 😀

olifcek
6. jan 2011

@matesl ako helicbakter u Teba a drobca?

alex
6. jan 2011

ahojky,
@olifcek @matesl išla k svokrovcom na Myjavu a malý je negatívny. Hádam sa nenahnevá, že som podala info za ňu 😅

olifcek
6. jan 2011

@alex jeeeej, tak to je super x;o) dakujem 😉

olifcek
6. jan 2011

@alex jeeeej, tak to je super x;o) dakujem 😉

avaka
6. jan 2011

caute

avaka
6. jan 2011

caute

avaka
6. jan 2011

caute

avaka
6. jan 2011

caute

avaka
6. jan 2011

😀 😀 😀 ,to co??? 😀 ,to sameeeeeeeeee 😀

avaka
6. jan 2011

my sme dnes zase zaspali az po 21-ej... 😒 ,neskoro spime poobede,ale ked viem,ze E vie zaspat po 3 hodkach,tak sa mi zda vela ju pretazovat a nechavat ju hore aj 5-6 hodin...ale cez den spi super,doobeda cez 2 hodky a poobede cca 40min
a ked uz sme pri tom,@zucana,ani my nespime v postielke,ani to neriesim,len ostatni to riesia 😅 ,mala je hore kazde 2 hodky,niekedy viac,niekedy menej a neviem si predstavit k nej vstavat a prekladat,to by som bola uplne kaput 🙄 ,takto sa aspon mozeme tulit 😎

@svetlankat,no moze to byt z medu..a si alergicka?,mozno ani nevies a ked si ho zjedla tak vela....mna z lieskovcov svrbieva jazyk

@olifcek ,dik za pochvaly,ale len tak sikovna ako ostatne deticky 😉 ,ved teraz to vyzera,ze je na urovni skolkara.. 😀 ,sice si zapamata vselico,ale vela napr.nevie ruckami urobit,aj knihu uz jej tolko ukazujem a nerobi ju stale...

zacala som malu menej kupat...umyjem je zadok,ruky,tvar,dam na prebalovak,ze ju ponatieram a ona zacne revat,ukazuje na sprchu... 😔 ved kvoli tomu kratkemu kupaniu,ktore ma rada trpela celu tu ceremoniu s vyzliekanim a obliekanim...no ale co uz,na pokozku jej to bude lepsie,aj ked aj predtym som jej dala len trosku vody,ani som ju nemydlila,ale aj tak...
a inak,konecne sme kupili meteo a mame doma 36% vlhkost,to je malo ,ze?asi treba zvhlcovac...nebude nam to potom doma plesniet?mate skusenost?lebo mali sme s tym problem...

lolka
6. jan 2011

dosla som na skok, doplnila nejake info ohladom chaty, tak kuknite
Viki ma sople, spi nepokojne, tak k nej furt odbieham 😖
pa

olifcek
6. jan 2011

@avaka my mame od narodeia malej tiez taky merac vlhkosti a teploty zaroven... vlhkost ma byt na 40%, my mame ale bohuzial okolo 34-36 len x;o(((((( mame na radiatore hrniec s vodou i taky dlhy plastovy ,,one,, pod kvetinac... bez toho by sme mali len okolo 30% 😒 tiez kupime zvlhcovac.. a neboj, nebude plesniviet... ale uz co nevidiet budeme moct otvarat na celu noc vetracku a bude to ok.. 🙂

maculik
6. jan 2011

@avaka ahoj,ahoj, ahoj 😀
aj ja kupem malo, len 2-3x tyzdenne, inak len umyjem v umyvadle al.pod sprchou a je to. Sice vo vode je velmi rad, dokonca ked nahodou kupeme Adelku (a jeho neplanuje) a on to vidi, ze sa napusta voda, tak hned sa doplazi do kupelky a caka pri vani a ked nahodou ho teda len idem umyt do umyvadla a potom utieram na pracke, tak mam co robit, aby som ho udrzala, co sa cely vykruca a prevaluje. Takze uz sa ich snazim kupat len spolu (Petrik sedi v tom sedatku) alebo Adelku az ked P.uz spi.

@blumka @olifcek diky za odpoved. Tak ja zatial nekupim, ma len pancusky a na tom ponozky, kupila som aj tie take s gumennou podrazkou, ale to sa mu zosuchuje, takze ma len tie obycajne, zospodu akoby trochu protismykove. My este nelozime, tak ho nebudem zbytocne mylit zatial, uvidim, ci sa rozlozi alebo to preskoci.

a uz mame krasnu spalnu, len postel sme nepremerali a je sirsia, nez sme mali, takze nocne stoliky sa nam nezmestia povedla posteli (teda 1 hej, ale druhy nie), tak ich budeme mat inde. Ale neva, aj tak zatial tam bude P.postielka, takze aj tak zatial musia byt mimo.

A idem pomaly spat, dobru nocku 🙂

avaka
6. jan 2011

@maculik dobru,dobru,dobru.... 😀
a nech sa vam v novej spalni dobre spinka... 😵
ja by som kludne kupavala,mali sme to taky vecerny ritual,ale ked je tak sucha,musime riadne obmedzit... 😒

@olifcek vraj ma byt 45-55%,ja som tiez davala hrniec,ale nic moc a je vraj lepsie na studeno)teda studena para)alebo aspon mokry uterak vedla postielky,nie na radiator,ale kto to ma stale menit,ked som ten isty namocila vzdy,tak o 3 dni smrdel... 🙄

olifcek
6. jan 2011

@avaka eee, nas merac ma v strede smajla.. a uz ked je 40, tak sa usmieva x;o)

selyma
6. jan 2011

Ahojte maminy. Prisla som na skok. Tak dnes kataastrofa den, ale vlastne aj vcera, predvcerom. Klauduska ma uz 2 zubky ale je na nevydrzanie, ked to mam takto napisatz. Nemozem na zachod, nemazem ist zapnut pracku varit. Stale len pri mne a ked nie tak rev, ale taky, ze sa jej slzy neskutocne valia. A ked je pri mne, tak nie vedla mna stoji, ale na mne, mne na nohach. Tesnejsie ani nemoze byt. Ale byzera to tak, ze dalsi zub bude zajtra. Vydrzat, vydrzat. Zajtra ale uz nebudem sama, pride manzel domov, ale az vecer a len na vikend.

blumka
6. jan 2011

@avaka @olifcek ja mam info ze idealna vlhkost je od 40 do 55% 😉
a idem spat, bru 😉

maminnka
6. jan 2011

zienky, vsetky vase deti uz ukazuju prstom a rozpravaju aspon slovo, dve?

hajdylca
6. jan 2011

@maminnka nie- nie- nas ani prstom neukazuje, ani jedno jedine slovko zrozumitelne nevie povedat 😀 ALE konecne vie dat pa-pa 🙂
@zoska dakujem moc, skusim vygooglit ci maju i v Ba alebo v okoli predajnu 😉

olifcek
6. jan 2011

@blumka maximum uz nepamatam, ale asi sme ho neprekrocili x;o) no viem, ze minimum je 40 😵 😵 no a teraz uz vlastne viem i maximum, od Teba
@maminnka my ano 🙂 uz dlhsie ukazujeme prstekom i rozpravame, dnes uz rozpravame viac, a je snaha opakovat, tak ale... neznie to vsetko ako ma, kedze je este malicka 😀 😀
@blumka bruuu, vyhajaj sa do ruzova

avaka
6. jan 2011

@blumka ,aj ja som tak citala...teda45-55
@maminnka ,my prstom ano,uz dlhsie,asi od 7,5 mes,.aj povie pa pa,ta ta, ba ba ba(ako bac).ha (ako hav),bb (brum),pa- pa vie krasne zrozumitelne,ta- ta ako tak,ostatne su skor akoby zaciatocne pismena...ale nepovie vobec ma -ma 😒
a prstom este nemusia ukazovat,som citala,ze niektore zacnu uz v 9 mes....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre