Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mimisash
24. jan 2011

@maminnka dik za radu🙂

laxity
24. jan 2011

@maminnka akože fakt super, Natálka je úžasná 😵

keju
24. jan 2011

@maminnka dakujem a podla coho si vedela, ze uz iba tak mu staci spinkat? proste nechcel spat ked si ho dala? mam skusit teda podla teba aj ked budem vidiet ze ma utlm tak ho nechat hore o hodinku dlhsie a az potom ulozit?ako si na to isla ty?
@teuska my sme zaspali v tejto chvilke 😒

lalipop
24. jan 2011

nam sa pustaju sopliky a mala spala vcera v noci strasne. bola hore asi 20 krat. dufam, ze dnes to bude lepsie. cez den si to zato dospala, spala v kociku 4 hodiny. len kedy to dospim ja?

maminnka
24. jan 2011

@keju bolo to o tom, ze sa jej predlzoval cas do dlsieho spanku, dlho spava azvdy po 3 hodinach. ale asi pred mesiacom uz ani za svet, tak som to posunula na 4 hodiny, to jej vyhovovalo. Sice vecer zaspavala az po 21,00, cize pre mna nic moc, ale velmi rychlo sa jej to posunulo na 5 hodin bdenia a to je uz vlastne iba jeden spanok. prislo to tak nejako prirodzene. A presne ako pises, nechcela zaspat.

lalipop
24. jan 2011

@olifcek dnes som bola pozriet len pre zaujimavost kolko stoja v obchode nove papucky a lacnejsie ako 8 eur ani nemali. vy ste tam z lacneho kraja.

hajdylca
24. jan 2011

@keju no vidim, ze mame doma rovnake chlapiny 😔 nas drobec spinka UZ 15 minut 😔 a tiez cez den ma este dva spanky prvy medzi 10-12 spava cca hodinku a druhy mava medzi 15-18 tiez cca hodinku, dnes sa mu druhy spanok skoncil okolo pol 18...
uz sme ho skusili i nedat spat ten druhy spanok, ale raz zaspal sice o 20, ale bol hore kazdu pol hodinku potom, a druhy krat zaspal az o 21 co bol taky unaveny ze sa nevedel ani ulozit... takze ja este s rusenim druheho spanku pockam chvilku, lebo rano i ked vstane o pol 9 (ako dnes) tak uz o 10 ma kruhy pod ocami, a zyva a je umrnkany....
@ale kubkovi prajeme vsetko najlepsie 🙂

avaka
24. jan 2011

ahojte 🙂
@svetlankat,ja niekedy avokado zmiesam aj s maslom....a tie kusky v plienke mame tiez,celu kukuricu a tak.. 😅
@alex,vsetko naj k vymesacninam Jakubkovi 🙂
@keju ,aj u nas sa tak predlzoval spanok a potom mi spavala vzdy inak,rano,raz do 6:40,potom do 8-mej,potom niekedy aj do pol10-tej 😅,ja som ju davala po 3 hodinach,pekne zaspala,ale poobede len v kociku
teraz zaspava po 4 hod.,ked sa zobudi z 1.spanku po 13:30,tak uz ju nedavam poobede,lebo mi neskoro isla spat vecer.Uz sme par dni fungovali na 1 spanku,ale ked spala malo,v noci sa budila a bola dlho hore,nechcela som ju pretazovat (tiez potom vecer ani zaspat nemohla)a dala som ju aj poobede,ale neviem ci to nie je chyba,sa mi zda,ze je z toho pomylena potom 😒

baby ja som dnes robila malej tortu na zajtrajsiu party 😎 ,bude o den skor,kedze mame v stredu plavanie...mala sa mi zobudila skoro,ani som ju nemohla dorobit...ale potom som ju tam vysadila a robila so mnou 🙂
tak sa tesim zajtra na deticky,jedno ochorelo,ale ostatne snad pridu...som tak zvedava,normalne mam chvenie v bruchu,moje male dievcatko uz bude mat rok!ja asi budem aj slzit...

ozaj,kupila som sviecku 1,ale sa mi nepaci 😒 tak tam svieti ta trapna biela kocka....ja tam mam zapichnutu zatial skoricu 😅 ,ked stuhne,nech mi tam zostane otvor...ja by som do nej najradsej vopchala knot,sa mi tam hodi....to je asi blbost,ze? 😅

alex
24. jan 2011

Kočky ďakujem pekne za Jakubka 😀

my sme včera spali druhý spánok len pol hodinku a boli sme u našich a malý mi normálne zaspal na rukách o šiestej. Dala som mu piť čajík, kecali sme a segra že kukaj a malý hlava odkvecnutá a spal 🙂 Pospal asi trištvrte hodinku. Ani mu nevadila telka, ani keď sme kecali. Len segra sa začala smiať a to ho prebralo. No a potom sme išli domov, okúpali a síce mu trvalo dlhšie zahajať ale zaspal a spal od 20:30 do 00:30. To sa nám nestalo veeeľmi dlho. Potom som si ľahla k nemu a budil sa síce na cuckanie, ale pocucal a hajal ďalej.
Dnes sme spali len jeden spánok, poobedný, lebo doobeda sa u nás v dome vŕtalo, tak sa nedalo. Išli sme von a vonku hajal hodinku od 13:18. Zahajal už pred 20-tou, no klasicky po 2,5 hodinke už bol hore a pocuckal.

lalipop
24. jan 2011

@alex aj mz prajeme jakubkovi vsetko dobre. u nas to vcera bolo s tym spankom podobne - mali sme navstevu a to ju zobudilo po pol hodinke. vecer zaspala uz o 20.00, ale v noci sa bulila - asi jej idu sopliky. zato dnes vonku to dospala, v kociku spala 4 hodiny, tak som ju druhy krat ani neulozila na spanok.

alex
24. jan 2011

@lalipop ďakujem 🙂
tak to krásne pospala, že 4 hodiny. To mne keď malý spí dlhšie ako dve hodinky, tak idem skontrolovať či vôbec dýcha 🙂

lalipop
24. jan 2011

@alex vies ja ju uz poznam a ona mi najlepsie spi vonku. tak ju o 10.00 supnem do kocika a horsa do ulic, ked spi tvrdo tak ju este dam s kocikom na balkon a spi tam aj dalsiu hodinku. vascinou sa budi o 13.00 ale dnes dospavala

alex
24. jan 2011

@lalipop vonku je dobrý vzduch, to preto sa im tak dobre hajá vonku. Aj mne malý vonku krásne spinkal. Len mne už bolo dlho, lebo som si nedala pančuchy pod rifle 😅

lalipop
24. jan 2011

@alex no treba sa radsej poriadne obliect, aby sme nepoprechladali. kto by sa potom staral o nasich drobcov? nasa uz nacina soplit, lebo starsi to doniesol zo skolky.

alex
24. jan 2011

@lalipop zajtra už sa vyzbrojím 😀 My máme soplíky stále, ale netečú, len počuť občas a vyťahujem mu vatovou tyčinkou také čo vidieť v nose.

lalipop
24. jan 2011

@alex a to som chcela ist s malou rano na krv , lebo brala zelezo a teraz neviem, ci mam ist , ked je soplava, aby to nemala znizene z choroby. no uvidime rano.

alex
24. jan 2011

@lalipop asi bude lepšie ísť, keď bude úplne fit, aj keď neviem či to choroba ovplyvní nejako.

lalipop
24. jan 2011

@alex este som sa chcela spytat na to stretnutie co ste mali s dievcatami z fora. kedy a kde to bolo? pozerala som si tvoje foto. ste tam zlate aj s detickami.

alex
24. jan 2011

@lalipop to bolo 22.12. v Bratislave, taká kaviareň pre detičky to je, Hopsa sa. Je to tam fakt pekné, detičky sa pohrajú a maminy si aj pokecajú.

lalipop
24. jan 2011

@alex tak idem si uz oddychnut. dobru noc,

laxity
25. jan 2011

dobré ránko

@avaka a akú si nakoniec robila tortu? potom napíš aká bola prvá narodeninová oslava 🙂

andrea2603
25. jan 2011

dobré ránko,
@avaka aby si si nemyslela, že môj systém u nás funguje na 100% 😝 😅 , Liv tiež občas vymýšla, ale väčšinou pekne leží, hľadá si miesto a zaspinká, väčšinou do 10 minút, sem-tam dlhšie 😉

kočky a mali sme tu taký album s fotkami a bola tam tabuľka, čo robila @alex , že kto sa kedy narodil, tak kde ho nájsť, však ide február, tak nech viem, že kedy má kto 1 rôčik 😵

a snívalo sa mi so @zusika , že som ju bola pozrieť v pôrodnici /ale skôr to vyzeralo ako niekde v byte/ a že mala 2 dievčatká, nie párik.

alex
25. jan 2011

@andrea2603
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/februarovky2...
tu ho nájdeš, len škoda, že sa mi tam nedá dostať, neviem prečo. Mohli sme tam popridávať foto našich ročných bábätiek. No skúsim napísať adminom, že prečo sa tam nedá dostať.

laxity
25. jan 2011

@alex super, až teraz aspoň vidím, kto sa kedy narodil...a 5 nás je čo sme 22.2.2010 😵

maculik
25. jan 2011

Dobre ranko 🙂
Tak my uuuuuuplne najhorsia noc za neviemkolko poslednych mesiacov. Spala som dokopy asi tak 2h, a to cca v 20min intervaloch. Petrika asi bolelo brusko, budil sa s velkym placom, nevedel sa ulozit a zaspat a velmi prdkal. Uz som nevedela, co s nim, nad ranom uz ani papat nechcel (hm, lebo asi uz velmi nemal co..) a nakoniec asi o 5 pri mne zaspal, okolo 6 som ho prelozila do postielky a spal uplne tvrdo do 8, aj to ho zobudil udrzbar, prisiel nieco opravovat (ja som mu povedala vcera, nech dojde na 8, lebo ze okolo 10 P.chodi spat). Adelka sa zobudila pred 7, ale to som vyhnala mm, nech sa o nu postara a ja som skoro hodku este spala. Tak velmi sa mi nechcelo ist z postele, ked ten buchot zacal, ale musela som, myslela som, ze idem obliect malu a ked som vosla do izby, mm ju prave obliekal, akurat ze jej isiel dat pod rifle len ponozky a kratky rukav 😅 Ale bola uz pekne napapana aj umyta, takze parada 🙂
To brusko ma asi zo vcerajsej polievky, robila som vlockovu a dala som tam karfiol a brokolicu, tak asi z toho, lebo inak fakt neviem, co by mu uskodilo. Takze odteraz polievky a jedlo bez tychto veci :(

Teraz sa tu Petulik vykecava, papat odmietol, spat pojdeme neviem kedy.

@alex jej, super ta tabulka 🙂 To je dobry napad popridavat do albumu fotky rocnych drobcov 🙂

@laxity ten 22.2. bol fakt nejaky plodny datum, vcera na cviceni sme boli 5deti a z toho 3 boli narodene 22.2.2010 😎 🙂 Som si hned spomenula na teba a spol. 🙂

blumka
25. jan 2011

dobre ranko 😀
my sme uz po poradni, dnes aj rocna aj trojrocna 😀 Juli vazi 11kg, Terezka 13kg 😀 , Terezka podrastla za rok a pol o 17 cm 😕 😀 ale v roku a pol merala tolko co Juli uz teraz 😀 😀 😅
vsetko je ok, akurat ze lavu nozku dava trosku dovnutra, teda spicku, takze nam kazala jej obcas obut papucky naopak, uz vidim ako ju presviedcam ze tak moze, bo doteraz ona nas buzerovala ked sme ju nahodou naopak obuli. A juli mam masirovat achillovky, vraj vela deticiek spickuje bo maju ich skratene, ale ze ked ich posiela po ortopediach a neurol. vsetko je ok a ze masazou sa to vyriesi...
a samozrejme aj juli zaockovala..boze to bolo revu ale mame fintu...zapli sme jej vsetky lampy aj tu velku co ma ked do hrdla pozera tak bolo po placi 😀 a terezka zlata ked pocula juli plackat zacala jej spievat...
Doktorka sa pytala na slovnu zasobu terezky ale ona hned ze ona vie vela pesniciek a basniciek, tak ze ci im daco zaspieva co ma rada..a nasa Terezka zacala spievat Otcenas 😀 😀 to je u nas teraz novinka, chodime s nou na detske omse a ona sa z nich naucila sama spievat cely otcenas 😵

jaja32
25. jan 2011

@blumka jeej, vy ste ake sikovne...uz aj poradnu mate. Juli je uz slecna a o Terezke ani nehovorim....ta uz snad aj na vydaj bude 😀 😀 To muselo byt zlate, ze Otcenas 🙂 Dr. musela byt prekvapena. Juli tiez beries do kostolika? Ja sa bojim, ze nas vyzenu....na dedine musi byt ticho cez omsu, ale skusim u brasku.

blumka
25. jan 2011

@jaja32 jasne, my chodime vsetci...ale nechodime tu do Krasnej, aj ked by sme velmi radi, lebo mame fajn farara...ale nie je tu vela miesta na kocik a na pripadne vykriky julinkine...tak chodime na Jazero na detske omse, akurat sedia aj na Julinkin rezim...vzdy stojime za zborom, terezke sa velmi paci ako deti spievaju a juli si tiez tlieska...je tam aj taka bocna kaplnka akoze pre deti ale tam nechoime, lebo prave ked tam je vela deti tak ony sa zacnu nahanat a jacat, takze my sme medzi ludmi, ale terezka samozrejme ze nesedi na zadku, ona si pochodi, vyjde obcas az pred oltar, pokuka sa...niekedy beha hore dolu s jednym dievcatkom...taka kostolna kamoska 😀
ale ja mam zo sebou vzdy chrumky a cajiky pre obe a cumel, tym im zapchavam usta ked uz to prerastie cez urcite hranice 😀 🙂

lenica81
25. jan 2011

@blumka 😀

jaja32
25. jan 2011

@blumka 😀 😀 zlate, skusim aj ja v meste ci nejaka detska nie je....ale brasko to isti 😀 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre