Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. dec 2009

no su to palky...to asi kvoli tym gulickam...ale ja som tie gulicky citila a vies ja som taka citlivka na zvuky pri spani 😅
inak samoska ze som tie rebierka tak obrala od mastneho ze ostalo len dobre masko...mne praveze doky povedal ze mozem jest co len cchem praveze mam jest aj vela rozneho masa...a ja robim napr.vsetko na vode alebo min.oliv.oleja 😉
len teraz som zbastila tu cokinu a pootm som si dala kiwi a uz zacinaju pirati...

zucana
8. dec 2009

gari poznam aj medovu...ale toto som vymyslela ked som sa pozrela do chladnicky 😀
a dobre to bolo...
a ozaj papate med v tehu?

garonka
8. dec 2009

mňa od kiwi pali zaha ale nepalila keby som jedla s mierou lenže ja si nakrajam na tanierik aj 5kusov 😅 a to je veľa
i mne tie guľky v noci šuchotaju ale až tak že sa najprv zobudí pes a potom drahy 😀 a neviem sa pretočiť na druhy bok raz dva funím a ešte aj panvova kosť bolí ah jaj

loginka
8. dec 2009

alex, mne sa tiez paci aj Jakub aj Alex, ale uz si zacinam zvykat na Dominika, lebo doteraz to bol chlapcek a Laura 🙂 a Misko bol moj naj, velmi by sa to hodilo k priezvisku, ale uz ma sesterka

suzon no veru odbijem naraz 😝 , tiez sme sa natrapili kym sa to podarilo, takze som velmi vdacna a dufam, ze to dotiahneme do stastneho konca (vsetky 🙂 )

garonka
8. dec 2009

zuci ja si med v tehu dam aj do čaju sem tam a aj na vianočku s maslom inač je to alergen pre male deti to viem že med sa vtedy nesmie ale v tehu je v menšej miere neškodny
šupla som do albumu kočík 😉 kuk 😵 ale som ho zakryla lebo drahy ho stale okukuje a neter tu chce stále chodiť babiky povoziť 😀

zucana
8. dec 2009

ja musim zaklopat ze spavam lepsie ...mam dva velke vankuse pod hlavou a dva po stranach 😀 muz to vola ze si robim bunker kazdy vecer 😎 a vikinka sa tiez polepsila v noci...moze byt ze uz rozoznava tmu? lebo cez den je ziva 😕

garonka
8. dec 2009

očka maju otvorene ale či vidia no neviem ale v noci sme v kľude hajame tak asi aj oni citia že maju spať ale naš maly sem tam v noci buntoší 😀

zucana
8. dec 2009

garonka jaky peknucky 😉 my nas nemame ani poskladany len je odkrabicovany 😕
a medom sladim a ked ma boli hrdlo si trosinku dam...len caj pijem kazdy den tak snad ten med nevadi....

zucana
8. dec 2009

som to niekde citala ze v 8 mesiaci uz rozoznavaju tmu a svetlo...a mala buntosi akurat ked idem na wcko 😉
idem ja do sprchy uz by sa patrilo aj vlasy umyt zajtra totiz idem na pripravu tak nech tam nevyzeram ako cvok...

garonka
8. dec 2009

zuci vďaka 😵 😵 😵 a som nevedela že ma reflexne pasy 😀 aspoň budeme svietiť 😀
nam ho v predajni poskladala som bola prekvapena veď nemusela ale vysvetľovala všetko okolo toho a naša neter si aspoň po predajni povozila všetky babiky z regalu 😀
neboj zas nepapame veľa medu a pila som čaj aj bez medu ale sa mi zda kysly tak troška osladim mňam

garonka
8. dec 2009

zuci no bež ja sa sprchnem večer aby suseda mala čo hovoriť 😀

maminnka
8. dec 2009

babulky: k odsavackam soplikov: tie balonikove vyzeraju pekne, tak milo, ale nic nevytiahnu, aspon podla mojich skusenosti a ak aj ano, trva to neskutocne dlho, Odsavacka, co sa pripaja na vysavac, je uzasna vec, prilozite k nosteku a za sekundu su vsetky sopliky von. Neotravuje to dieta (deticky odsavanie nemaju radi), je to rychle a efektivne. A urcite to babetku neublizi, my ju mame od narodenia a v pohode. Ved vyskusate na sebe 😀 . Je to system prespekulovany, nebojte sa, nesaje to od nosteka takym tahom ako ked vysavate koberce 🙂 jemnucke ako vanok 🙂

maminnka
8. dec 2009

a este k tomu odberu krvi, aspon ten, co som absolvovala ja dnes, je na zistenie protilatok, ak je mamicka Rh negativ, ci sa v jej tele nevytvaraju protilatky, ak by babetko bolo Rh poz. Vysetruje sa to na zaciatku tehu a potom po 28.tt.

garonka
8. dec 2009

maminka ta odsavačka je super aj švagrina ju používala pri prvom babu ale sranda ak maly počul vysavač už reval ale hlavne nosík mal čistý 😉

garonka
8. dec 2009

a aku maš krvnu skupinu?

maminnka
8. dec 2009

garonka, myslim, ze ani nejde o krvnu skupinu, ale o ten Rh faktor, ten mam negativ. Vseky mamicky Rh negativ sa sleduju, kvoli tym moznym protilatkam

nas maly pri zvuku vysavaca zaspaval, hehehehe... na tom najslabsom vykone samozrejme, vraj to detom pripomina zvuky v brusku a ukludnuje ich to... u nas fungovalo 😀

garonka
8. dec 2009

no ja mam krvnu skupinu 0+ a Rh faktor negatív a krv mi nebrali nechapem no na poradni sa opytam prečo 😕

zucana
8. dec 2009

gari spytaj sa lebo ako maminka hovori je to dolezite...ale ked mas 0 a za tym plus tak to plus je pozitiv (rh faktor) tak nechapem....
inak baby mna by tak bavila medicina...len krvi sa bojim...normalne rozmyslam ze by som si v IT urobila medicinu....aj ked uz jednu vysku mam no len ci bych to zvladla...
skusim povedat muzikovi ze ci ma bude zivit 😀

garonka
8. dec 2009

zuci ani ja nechapem ale to bude prva otazka na gynde 17.12 😀
ja by som chcela v pôrodnici sa o babenka starať ale krvi sa bojím ah jaj 😀

alex
8. dec 2009

garonka, keď máš krv 0+, tak Rh faktor je pozitív, alebo máš 0- a vtedy je Rh negatív, ale prečo ti to tak blbo napísali do knižky, tak to sa čudujem 😒 Skús sa sestričky u lekára opýtať.

Zuci med by nám teraz nemal uškodiť, ale keď budeme kojiť, tak nesmieme, škoda, lebo v zime taký dobrý čajík s medíkom a citrónom... 🙂
A tiež som čítala, že už vedia detičky rozoznávať tmu a svetlo.

garonka
8. dec 2009

alex ani ja to nechapem ale opytam sa určite nech ma nestresuju toľko 🤐

alex
8. dec 2009

No my by sme už tiež mohli ísť kočík objednať 😅

garonka
8. dec 2009

ja bez medu neviem žiť 😀 a ešte aj medovníky ovoniavam 😀 ale ako vraví alex pri kojení sa nesmie ☹

zucana
8. dec 2009

no ja teraz veru pijem s medom lebo mam cervene hrdielko

alex
8. dec 2009

ja som len zvedavá, čo budeme papať, keď budeme kojiť. Ani sa nečudujem, že sa vtedy chudne, keď sa skoro nič nemôže 😀

zucana
8. dec 2009

alex 😀

maminnka
8. dec 2009

garonka napadlo ma toto: ak mas O +, to je Rh pozitiv, ako Ti pisu kocky . V knizke mas asi poznamku, ze negat. To znamena, ze test na protilatky bol negativny, nie ze Tvoj Rh faktor je negativny.

garonka
8. dec 2009

alex nam bolo povedane, že kočík pride po Vianociach alebo v novom roku a vo štvrtok ako sme ho objednali nam majiteľka volala, že z Blavy dorazil tak si mame pre neho prísť 😀 v predajni sme boli presne o 9.00 a vozítko bolo v predajni o 17.00 😵

loginka
8. dec 2009

baby ake fusaky ste kupovali?

garonka
8. dec 2009

maminka vďaka za vysvetlenie lebo ja som z toho riadny blbec 😅 ah jaj už len sa dať komplet do laty a bude ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre