Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
15. dec 2009

tiez si myslim, ze materske mlieko je lepsie, viem, ze existuju tzv. mliecne banky. Inak by to nemalo vyznam. Urcite sa mliecko v nich upravuje.

zucana
15. dec 2009

uz som napisala kamoske pediatricke ci je to safe...
jasne ze je materske mlieko najlepsie...len ma napadlo ze ci je to safe...ked si pomyslim ako sa musiem stravovat aby babatko v tom mliecku malo naozaj to podstatne...neviem,ci to kazda zena dodrzuje a ked ma nejaku infekciu vsetko sa prenasa...dokonca aj protilatky mliekom sa prenasaju...lebo ta pediatricka mi povedala ze ona sa da zaockovat proti tej chripke a ze babatko kojenim ziska protilatky...to len napr.

katina2209
15. dec 2009

martula a ako panvové kosti bolia? mňa najviac večer a v noci a teraz ma bolí pravý vaječník ako keby mi ho malý tlačil

martulanr
15. dec 2009

kati tak ze ledva chodis co krok to utrpenie citim sa ako po pôrode 😠 najlepsie je lezat s vylozenymi nozkami

olifcek
15. dec 2009

i moja segra odsavala pre ine, lebo mala vela mlieka...ale mamicky vraj museli suhlasit a vraj boli nadsene, ze ich babo dostane materske mliecko. pacoi sa mi ta individualita 😵

katina2209
15. dec 2009

no ja sa už teším na budúci týždeň už si poležím len mňa to najviac bolí keď sa prestanem pohybovať... čiže večer a v noci to tí naši chlapci robia mne tam asi veľmi tlačí hlavičkou alebo čo 🙂 a aký ti dali termín pôrodu?mne povedali,že je malý o týždeň vačší

katina2209
15. dec 2009

voľakedy mali ženy aj dojky, keď nemohli kojiť žiadna umelá výživa neexistovala a ľudia boli zdraví ako buci 🙂

martulanr
15. dec 2009

kati ja posledny januar. idem urcite 😀 uz mam naplanovany 😀 😀 😀 teda ak sa mu nebude chciet ist skôr

olifcek
15. dec 2009

martu Ty poziarnicka 😀 😀

jo, len ked lezite a treba vam na wc, tak idete skriabat stenu, jak ta panva boliiiii..ale asi sa roztahujeme, nie? tak je dobre x;o))

kati jo, v noci sa budim nsa panvu,. a to sa len prevratit chcem z boka na bok...ale je super vediet, ze je to v poriadku, kedze to mate viacere x;O)

janielah
15. dec 2009

tak ja som si prave pospala taku hodku 😉
aj mna boli brusko, akokeby vajecniky a niekedy akoby cele podbrusko...zvycajne navecer, tak neviem co to je...
ale mna uz boli chvilami vsetko, dokonca aj zapastia ma zacali boliet, to ako ma manzel zdviha za ruky..

uz si zvykam na to, ze boliet ma nic nebude az ked to bude za nami vsetko...pred tym nie...

martulanr
15. dec 2009

Olif ale pri malom som sa musela tiez roztahovat a takto ma to nebolelo vtedy mi nic nebolo hadam tento drobec nebude o moc vačšííí 😉

olifcek
15. dec 2009

janka mna Ti dnes tak bolelo lave zapasdtie...myslela som, ze to ma co docinenia s operaciuo ganglionu, co mi robili pred par rokmi na narkoze...take krce som v nom mala a aj obe dlane ma takto bolievasju najma rano, ale uz i cely den, ako dnes, napriklad x;o((

i ja som na hodku zalomila, hehe...zobudil ma budik, lebo drahemu som chcela v obyvacke zapnut na plne obratky radiator, nech tam ma teplo aaaaaa on ho rano nestisil, hech...

katina2209
15. dec 2009

no mňa tá panva bolela aj keď sa mi sťahovala to som až stenu škriabala,dúfam,že teraz to bude lepšie a olifcek radšej keby nás to nebolelo mňa to pri prvom bolelo až posledný mesiac pred pôrodom a teraz už 3 mesiace minimálne

olifcek
15. dec 2009

martu nestras jooooo? 😅 ved mna ta panva uz dlho boli...niekedy je to pohoda inokedy bolest jak des... 😨

olifcek
15. dec 2009

kati no, mna to uz boli od polovice oktobra a mam pocit, ze kazdy den 😕

martulanr
15. dec 2009

nestrasim ja strasim len v noci 😀
a to ja mam boky normalne siroke tak kde do kellu sa este rozdrapuju co maly vypochoduje von?

martulanr
15. dec 2009

idem si ja lahnut a strikovat vecer vas este kuk 🙂

olifcek
15. dec 2009

martu ja zas hovorim manzelikovi, ze mala s anarodi a rovno bude chodit 😀 😀 je vacsia o dva tyzdne vraj, ma dlhe nozicky kopka o dusu, siroku pavu mam a asi sa stale rozsiruje...

alebo ro budu tie uska? x;oDDD

katina2209
15. dec 2009

ja sa tiež čudujem baby,že kam sa to ešte rozťahujeme ja tiež mám normálne boky možno budeme rýchlo rodiť,že len vyčlupnú von 🙂

olifcek
15. dec 2009

kati tak si prajem aby si pravdu mala x;oP kiez by ma ani nastrihnut nemuseli a nestihli ani x;o))

katina2209
15. dec 2009

no keby to tak bolo tak by som chcela aj tretie 🙂 musíme myslieť pozitívne

andrea2603
15. dec 2009

baby mňa nič nebolí, aspoň necítim že by sa mi niečo rozťahovalo 😕 , asi som z tých dvoch predchádzajúcich dosť porozťahovaná 😀 . Ale stehná ma bolia ako pri svalovke, tá vnútorná časť.

zusika
autor
15. dec 2009

ahojte.... mam pre vas zaujimave citanie... 😉
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=269

Logi...no to kojenie po cisarskom bude trosku problem...to chapem...ale uvidis...zvladnete to...

Deda...krasne medovnicky....mas nejaky speci sacok alebo cim to zdobis....? mna to caka cez vikend

Jani...to ani neviem,ze drahy uz ma pracu....to je super!!! myslim si, ze ak ma normalneho sefa...vzdy sa da dohodnut... aspon na par dni by ho mohol ukecat....

😉

andrea2603
15. dec 2009

zuci, švagriná rodila 3 mesiace po mne a keď krstili, chcela ísť predtým na omšu, tak som strážila jej synčeka a keď začal vrešťať tak som ho nakojila /samozrejme, že sme sa tak predtým dohodli, že ak by sa skôr zobudil a nedal by sa utíšiť/.

zucana
15. dec 2009

adi tak to je jasne...ved to je v rodine a keby som ta poznala tiez bych si od teba vzala mliecko 😉
ja tu mam len jednu zlu skusenost v nemocnici kde idem rodit neviem ci som vam spominala ale tu to funguje tak, ze su navstevy od 14-17 hod a na izbu vam moze prist hocikto. to znamena ze kazda mamicka si moze zobrat babatko pri seba do izby aby ho prisli pozriet kto chce. no a muzovho kamosa zena mala spolubyvajucu jednu indku.ja nie som ziadna rasistka ani nic podobne ale v tej malej poporodnej izbe boli 2 male babatka prave narodene 2 mamicky a 30 indov ktori smrdeli az k vytahom...a to si nechcem predstavit ze prave od tejto mamicky bych dostala mliecko...tak len vysvetlujem moje uvahy...preto chcem aj sama izbu...pritom dalsie dve kamosky mali stastie mali spoluroditelky mlady baby velmi mile...ale nikdy nevies...
kati inak ja bych tiez chcela aby ma nensatrihavali 😅

andrea2603
15. dec 2009

zusika, ja som nosila Lele v šatke, dojčila na požiadanie a spala vždy so mnou 🙂 . Doteraz spí 😅 .

zucana
15. dec 2009

tak preto v IT deti ziju s rodicmi aj do tridsiatky...lebo po narodeni ich hned daju do inej izby 😀
inak to som nevedela ze ju nemozem hned supnut do toho ruksaku co mame 😅
idem pozreit satky 😉

zucana
15. dec 2009

neviete hodit nejaky link na tie satky ktore su dobre?

andrea2603
15. dec 2009

zuci, ja neviem, lebo šatku som mala požičanú od segry, ale viem, že tam može byť bábo od narodenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre