Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
18. dec 2009

ja uz ani hodinu nevydrzim, normalne ma zacnu palit chodidla zo spodu...na a po dnesku ma aj kotniky vyvrtnute bolia, tak som si to natrela fastum gelom, dufam, ze to bude lepsie...

ma zdvihal aj taky chlapec, co tam predaval nota bene...no hanba uplna, ja kabelku rosypanu, ale tak co sa da robit...

janielah
18. dec 2009

idem si ja tie bolave čongále vylozit babky moje, tak dobru nocku vsetkym.

blumka
18. dec 2009

uz spinkate vsetky?
bola pri mne sestricka jedna zlata, ze aby som sa nebala tak si pride ku mne zdriemnut ak bude moct 😀

loginka
18. dec 2009

sranda blumka 🙂 a ty nespinkas, ved tam sa iste neda spat teda rano skoro buntosia

maminnka
18. dec 2009

Blumi, tak uz viem, kam dnes viezli tu moju kamsosku, ako si mi pisala... zlcnikove kamene jej nasli :(

maminnka
18. dec 2009

a ze malinke uz vsetky 3 maju cez 1 200 g, takze este aspon 3 tyzdne vydrzat, hovoril jej doktor, asi aby mali 1,5 kg drobciatka... dievcata, aj ja by som si rada pozrela fotky tych trojiciek, co ste tu o nich pisali, ale zasa nechcem sa niekomu naburavt do sukromia :(

blumka
18. dec 2009

logi, nespim, lebo sa mi absolutne nechce...nemam ziadny pohyb, vobec nie som unavena a to spavam po 4-5 hodin v noci...
a buntosia okolo pol siestej, ked chodia umyvat podlahu a ked chodi sestricka merat tlak, ale mne nemeraju takze ja spim dalej...a vstavam aze ked nas volaju na ranajky 😀

blumka
18. dec 2009

maminka, joj, chuda ta tvoja kamaratka..este aj toto..no ale malinke rastu pekne...tak nech sa drzia vsetci

blumka
18. dec 2009

a co tam nasa olifka robi

maminnka
18. dec 2009

Blumi, ja som na nemocke najviac neznasala, ked rano o piatej chodila upatovacka a priserne vrzgala a buchotala so smetiakmi... uaaaaaaaaaaaaa, by som ju... co je to za blbost, takto skoro rano.

blumka
18. dec 2009

hej presne tak maminka..okolo pol piatej pride susti s tymi sackami do kosa a trieska s mopom o skrinky 😀

maminnka
18. dec 2009

Olif bude zajtra asi rodit, ze? Juuuj, velmi na nu myslim...

blumka
18. dec 2009

ja sstale na nu myslim...

maminnka
18. dec 2009

a vsetky tie smetiaky samozrejme musia byt kovove a priserne vrzgat... to uz je asi nemocnicny kolorit toto...

blumka
18. dec 2009

my mame plastove nastastie nevrzgaju ale ona si to vynahradza sustanim toho sacku 😀 😀

ewelyne
18. dec 2009

ahojte 😉

tak som nejaka nachcipana ci co, tak pijem cajik- nech to zo mna zlezie...
dnes som bola chvilu v meste a dokupila predposledne darceky.

juuuj jani, este ze sa ti nic nestalo, musime asi vediet padat, ved bude aj mrznut.. esteze ze si na bok spadla...ja som mala dnes nieco podobne...
normalne som sedelav buse hned za soferom a jeden velky ujo, sa uhynal tak blbo v ulicke a spadol na mna a buchol aj brusko,
a strasne som sa zlakla... az ma vsetko zabolelo... take soky, ved to cloveku aj porod spustit moze... dokelu...
tiez bol lenivy urobit par krokov a taky ze meter osemdesiat...

blumi, to su teda partizani, a pritom ked pozries chartu prav a prava pacienta, tak na take veci mas prirodzene pravo a oni radsej ako teliatka...
ani sa ti necudujem, ze nespis, ked nic nerobis, nie si unavencek,ale aspon mas net 😉

no, ja som chcela zistit oficialnou cestou nejake oficialne stanovisko k ambulantnym porodom u nas na Sk,
lebo v podstate zozakona zakazane nie su, len sa nepraktizuju, ale ak niekto chce ist po porode domov, samoska nepustia a vyhrazaju sa... tak som sa bola pytat na Urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, lebo tam sa mozete stazovat na vsetko mozne ze, ohladne zdrav. star. ake je ich stanovisko, tak oni ze oni nic s tym,ze to ministerstvo zdrav. a tam mi zasa povedali, ze oni nic s tym, ze to urad.... no takze na Sk je to tak...
asi sa oficialnou cestou nedopatram k ziadnemu stanovisku .... a pritom prava hovoria uuuuplne nieco ine, ze?

maminka, no tie upratovacky, to musia tak skoro, aby stihli aj ostatne, no maju blbe normy a casy v praci... tak preto tak buntosia.... to ja som potom tiez nikdy nevedela zaspat...

blumka
18. dec 2009

ewe, vies kebyze sa toho dozaduje viac zien tak verim ze aj na slovensku sa spusti lavina a urad aj ministerstvo by malo hned jasno kto to ma v kompetencii...ja nechapem napr. preco zena v usa moze byt po prirodzenom porode uz o 24 hodin doma a u nas nie...a to si teda nemyslim ze je to horsou zdravotnou starostlivostou v usa...ja som sla po cisaraku domov skor ako chodia tu zeny po prirodzenom...
ved doma sa vsetky rany zahoja rychlejsie nie? ked clovek lezi vo svojej posteli,je obklopeny blizkymi tak je to jednoduchsie pre vsetkych..

ewelyne
18. dec 2009

blumi, ved to... to preto, ze doma ide vsetko rychlejsie a rodina je skor pokope. to aj sestra sla domov v UK az na druhy den, lebo stratila vela krvi, tak jej davali krvicku... no len u nas, to mi vravela jedna lekarka, ze cim si dlhsie, tym lepsie lebo je na platy personalu... a pritom niekedy paradoxne tie 4 dni tam su horsie ako samotny porod a a mas z nich vacsiu traumu... to ja som tak po prvom... sa normalne bojim, ze co ma tam caka zasa... som tam 4 dni prerevala... fakt bez srandy-to sa ani necudujem, ze zeny trpia depresiami a traumami z tych pobytov v nasich nemockach, z porodov a pristupu... no ale hold, nezmenime to tak skoro... to je dlha cesta...

blumka
18. dec 2009

ewe, pri mne na izbe teraz lezala jedna po cisarskom...v stredu rano porodila a domov sla o tyzden...za cely ten tyzden bola raz na nejakom vysetreni a to tiez v ten den ked odchadzala, inak jej len kazdy den pozreli jazvu...dieta jej nosili kazde tri hodiny a predposledny den jej ho nechali na cely den aj noc...ona stale len lezala ani sa nehybala aj som jej hovorila ze sa musi rozhybat lebo inak sa jej to bude hojit dlho...tak som nejak nepostrehla vyznam toho ze preco tam lezi tak dlho...ved to mohla aj doma..
ja som po cisarskom chodila uz na druhy den, lebo mi sestricky povedali ze tak sa rychlejsie zregenerujem...malu som mala pri sebe od prveho dna, ziadne kazde tri hodiny, rano som im ju vzala a v noci som ju vratila s tym ze ked bude revat maju mi ju doniset...tak aj bolo...rodila som v sobotu a v utorok som sla domov...a tiez mi chodili pozerat len jazvu a nic viac

ewelyne
18. dec 2009

no, asi tak.
ani maleho som okupat nevedela kym som domov neprisla a neukazali mi iny... tam nam ukazovali len sprchovanie pri kt. revali vsetky deticky...a co sa tyka ostatnych rad... tak dnes napr. moja poistovna hradi navstevy PA doma po porode a ta vsetko vysvetli osobne a nie hromadne .... a v podstate nic nove mi to tam nedalo a dost zle sa o nas starali... takze take, ze tam ta naucia vsetko- keci keci keci...
no niet nad domacu pohodu, ze? 😀

blumka
18. dec 2009

ewe, tu sa ani neunuvali ukazat jej ako sa babo kupe...ti vravim, celych 5 dni ho mala len na kojenie kazde tri hodiny, takze nakojila za nejaku polhodku trosku sa s nim pomojkala a uz jej ho brali...nemusela prebalovat, starat sa, ukludnovat, kupat, nic...este aj ked odchadzala sa jej sestricka pytala ci ma maleho obliect ona alebo si chce sama..no jasne ze to nechala na sestricku...

ewelyne
18. dec 2009

... blumi, no otrasne... ja by som toto nedovolila a chcela mat non stop male pri sebe... to je pekny zaciatok a pride domov a zblazni sa.... boze... 😖

ewelyne
18. dec 2009

ved to nie je prirodzeny pristup a tak....

blumka
18. dec 2009

ewe, no mne to tiez prislo divne...pochopim ze den dva mozno kym sa uplne clovek spamata z porodu ale tak dlho? a este mala stastie ze jej krasne sal, ze nebol problem s kojenim, lebo keby bol, tak by ma ihned napadlo ze ho na novorodeneckom riesia flaskou...

maminnka
18. dec 2009

hmm, nechapem preco, ale si to tej zienke tak vyhovovalo.. len co potom doma? ja som sa o syna starala od zaciatku sama, jedine ked mi tiekli transfuzie, bol u sestriciek

matesl
18. dec 2009

jeje a to ona co potom robila doma s tym babom, musela mat traumu z toho, ze ho ani chytit nevie isto...
ved ja som myslela, ze v nem,ocke si za to tak dlho, ze ta ucia co s tym babom, aby si sa vedela postarat...
aj ked dufam, ze nieco je instinktivne v tej zene, ze vie co treba a ako, ci nie? ja budem mat prve 😉

maminnka
18. dec 2009

Ewe, ty si kde rodila prvykrat? Tusim na Kramaroch, nie?

blumka
18. dec 2009

maminka, ono ani tak neslo o nu ako o to ze to jej sestricky povedali ze tak sa robi...ona si asi tak na stvrty den uz pytala, ze ci jej maleho nechaju aj na noc a povedali jej ze este nie...mozno keby nastojila by nechali ale nevidim zmysel v tom ze dieta je cez den na inom oddeleni ako mamicka ked su obaja v poriadku...ved rana po cisarskom sa nezahoji za tych 5 dni, bude ju to tazit este dost dlho ale to sa uz bude musiet o maleho starat nonstop, tak preco nie hned...jasne ze ked mal maly nejake vysetrenie ze ho brali
mne sa pacilo ako to maju vyriesene v usa...tam ma kazde babo pod svojou postielkou skrinku a vnej vsetko co potrebuje..plienky, masticky, utierky, kosielky, ciapocky, zavinovacky no vsetko...tu postielku som si rano zasikovala pekne ku sebe na izbu a uz sme boli spolu...a ked chcela papat papapla, ked sa pogrcala ja som ju prezliekala, ked sa pokakala ja som ju prebalovala a tak...na noc som ju davala sestrickam lebo som mala velke bolesti tak nech aspon v noci spim ale nosili mi ju ked plakala...samozrjme ked som nieco potrebovala ale som nieco nevedela na to tam tie sestricky boli...a mna sa rovno spytali ci mozu davat malej flasu alebo nieco ine...tak som flasu zakazala a krmili ju poharikom kym sa mi nerozbehlo mlieko...a to som tam nebola sama, bola to obrvoska nemocnica, vacsia ako tieto tri co tu su v ke dokopy a tam to problem nebol

ewelyne
18. dec 2009

hej, ale v blbu dobu... ked bol naval, ruzinov full a antolsku malovali... viem ze teraz par tyzdnov dozadu boli zasa extremy, a stopli prijem do ruzinova,tak vsetko slo na kramare a antolsku... a potom majju toho vela a odnesu si to fakt rodicky... lebo sa spravaju tak, ze "mozete byt radi, ze o vas niekto zakopol" 😖 😔

blumka
18. dec 2009

matesl ja som teda nemala v sebe instinktivne asi nic 😀 ale ked musis tak musis 😅 😅 a neviem ako to funguje v inych nemocniciach ale nemyslim ze dovod preco si tak dlho v nej je ten aby ta naucili ako s amas postarat o babo..
hej a este ma dojalo ako namiesto laktacnej poradkyne cely cas citala taku prefotenu ci postahovanu z netu brozuru o kojeni...no dakujem pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre