Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
2. jan 2010

Ahojte babky. TAk to som necakala, ze to brusko moze klesnut uz v takom tyzdni, ja myslela, ze to tyzden dva pred porodom. Ale som o cosi mudrejsia. Dakujem.
No aj ja budem mat manzela pri porode, sam sa ponukol a vsetkym uz aj rozprava, ze on bude pupocnu snuru strihat, tak ja pozeram len ako puk. A myslim si, ze aj tak tam asi nebude dlho, bud mu nebude dobre alebo rovno odpadne. Uvidime. 😀

matesl
2. jan 2010

ake sme my hrdinky, co Zuci? 😀 obavam sa ze tiez budeme take mimo, ze aj zabudneme, budeme len kukat na babo.... 😉
Sely, tak to je mile, no ved uvidis ako to bude naozaj, ci najde odvahu tu pulzujucu snuru prestrihnut 😅 no ja by som to nedokazala

maminnka
2. jan 2010

hehe, ja sa smejem, ked citam, kolki muzi si myslia, ze odpadnu. Neviem z coho 🙂 Ved stoja maminke pri hlave, nevidia takmer nic, nic ich neboli... 🙂

matesl
2. jan 2010

no ved to...a ked neodpadneme my od bolesti, z coho chcu odpadavat oni 😝

selyma
2. jan 2010

No babky, ja len pozeram na tu moju 34tt. Pamatam akoby to bolo vcera, co som sa sem prihalisila a bolo tam 6 😀

maminnka
2. jan 2010

Selyma, ja mam zasa pocit, ze toto tehu trva nekonecne dlho :( Zial, velmi si ho neuzivam :(

blumka
2. jan 2010

maminka, moj muz bol aj pri nohach ked som rodila..este ho sestricka zavoala nech sa ide pozriet ze uz vidno trosku hlavicky a vlasky 😀 a on siel.. 😀 😀 😀

selyma
2. jan 2010

No a v poslednej dobe sa pozorujem, ze som taka mohutnejsia 😀 , zdaju sa mi hrubsie ruky aj prsty aj nohy. To aom asi za posledne dva tyzdne tolko nabrala. Do teraz by som ani nepovedala, mala som normalnu tvar, aj ruky... Tak az teraz je to asi na mne najviac viditelne, ze to som tehotna. Ludia si mozno doteraz ani nevsimli.

olifcek
2. jan 2010

moj pri porode byt nemohol, tu nemoze byt pri cisaraku...ale bol somnou hned ako sme vysli zo saly...x;)

zusi veru, ked malu uvidis zabudnes na vsetko, slzy sa vtisnu do oci, v hrdle pocitis hrcu, rozpravat Ti nepojde...

pamatam ako som tam trpla, ci sa mala nadychne, ci bude plakat...a ked som ju pocula a ptom videla, a ked ju zabalili opat mi ju priniesli ukazat...boze...nezabudnutelne...na to nezabudnem nikdy, i ked to odfotene nemam...na fotenie som ani nemyslela pri tych bolestiach a strese...

olifcek
2. jan 2010

mne manzel povedal, ze aka som schudnuta, ked ma nedavno videl x;o) este som sa nevazila, ked mam pravdu povedat, ale viem, ze uz sa skladam nie zo 66% vody, ale uz asi i z 80% vody x;o))

olifcek
2. jan 2010

ne zusi, ale zuci tam malo byt, to preklep x;o)

maminnka
2. jan 2010

Blumi, vaazne? Fiiha, to som este nepocula, ten moj nech je len pekne pri mojej hlave 🙂

Sely, ja som si vsimla to iste, hlavne na fotkach, ale skor si myslim, ze je to zadrziavana voda v tele.

selyma
2. jan 2010

Keby to bola voda, tak to by bolo asi lepsie nie? Nez tolko kil

maminnka
2. jan 2010

jasne, ta voda po porode raz dva odide... take to "napuchnutie"... kolko si pribrala na vahe?

zucana
2. jan 2010

alex vsetko naj k meninam 😉

alex
2. jan 2010

Ahojte babulky,ja som len pred hodinkou vstavala 😅
Zuci dakujem! 🙂

hajdylca
2. jan 2010

alex aj ja prajem vsetko najlepsie k meninkam !
u nas nenormalne vonku fuci...
cikat som za tie 2 hodky co som hore, bola snad uz aj 5 krat, a to som nejako moc extra nepila 😕

pekny den

a zoske drzim palceky na skuske 🙂

olif malinka je nadherna, kazdy den pozeram aj 3 krat tie videjka 🙂
selym ja som uz musela prstene odlozit, lebo som mala nenormalne opuchnute okolo...

blumka
2. jan 2010

ja som tiez uz napuchnuta ako balonik 😅
maminka, no v usa ten porod beru trosku inak..tam aj pri cisaraku moze byt manzel, ved v podstate potom uz len pri mojej hlave stal a rozpravali sme sa kym lekari vyberali malu 😔
Aj ked som este tlacila predtym alebo lezala a predychavala kontrakcie tak lekari mi zakazdym oznamovali co idu urobit a preco to idu urobit a ci si to zelam alebo nie, aj ten cisarak vlastne bol nas vyber po dlhom trapeni...proste tam vidiet iny pristup...
alex, vsetko najlepsie k meninkam 😉

maminnka
2. jan 2010

Blumi, no ano, to je iny pristup. Tomu sa hovori informovany suhlas nie ako u nas, ze ti na zaciatku celeho porodu daju podpisat papier, ze so vsetkym suhlasis 😠

zucana
2. jan 2010

baby sme sa boli prejst a zastavila soms a v jednom oblubenom obchode s keramikou neviem ci poznate...THUN a uz zacali vypredaje tak som nieco kupila...ale musim sa tam este vratit lebo tam bolo moooc ludi a hned sme sli domov lebo sa nedalo chodit..dnes zacali vypredaje...pojdeme pekne v utorok doobeda ked budu ludia v robote 😉

olifcek
2. jan 2010

hajdy si milunka, dakujem x;o) je podarena, naozaj x;o) boznujem ju, a ako krasne vonia, juuuj...a ked si ju priviniem, hned prestane plakat, poznaaaa maaaaa x;o)

dnes sama papala a dala si o 9.00 35ml, a teraz vecer 40ml, wow, onedlho uz nebudem musiet mozno odsavat, az zosilnie este....zatial mame stale vahu 1900g, uz druhy, ci treti den...x;o) hlavne, ze nechudneme...x;o) a je 36tt+4dni...

sestricka ma potesila, ze ked bude mat malicka nieco cez 2kg, a uz nebude musiet byt v inkubatore, ze si ju i otecko bude moct privinut...

ALI VSETKO NAAAAAAJlepsie

olifcek
2. jan 2010

blumi, ja som asi mala stastie, ze v den porodu sluzil Dr. Suchanek a Dr. Bulecova. pretoze od sameho zaciatku som vedela, co sa deje a diat bude. akurat, ze sa to potom vzrtlo a bol predsa cisarak. na porodnej sale somnou kazdy pekne komunikoval, oznamovali mi dopredu, co sa bude diat, a ked som lezala, rozpravali sa somnou, zistovali, ako mi je, ako sa mala bude volat a pod. ked sa narodila, hned mi ju Dr. ukazal, a zavtipkoval, ze je asi manzel riadny chlap, lebo je malicka ako predpokladal priblizne o 2t vyspelejsia, dal ju sestricke a ta mi ju este raz priniesla ukazat...x;O) bola som nad mier spokojna x;o)

zucana
2. jan 2010

olif super spravy drzim palceky... 😉 a domov kedy budete moct ist nepovedala?
ja mam v pondelok vecer doktora tak snad bude vsetko oki...

olifcek
2. jan 2010

zuci, az mala bude mat vahu 2160g...

zucana
2. jan 2010

tak to bude za chvilinku neboj .... drzime palceky 😵

olifcek
2. jan 2010

no snad do svoch tyzdnov...velmi by som chcela aby uz buducu nedelu....nech sme 11.1.2010 domenka

zucana
2. jan 2010

olif tak myslime na teba...
inak tu je strasny chaos teraz...jak dnes zacali vypredaje...moj muz isiel do obchodu a ze sa otocil a ide naspat domov ze sa neda ani autom hybat...

blumka
2. jan 2010

olif, tak to super lekarov si mala 😉 ja uz som skoro na 100% rozhodnuta ze idem teda do Novej..uz aj ked tam maju moje zaznamy a predsa len, je tam JISka a uz som si to tam odskusala..sice nic moc nemocnica, ale noo..to prezijem 😀
a super spravy ze malinka uz takto sama papkala...a tych 2160 bude za chvilocku, neboj...tesim sa s vami 😉

olifcek
2. jan 2010

no ale ten bilirubin ma stve...lieta...chjo...

maminnka
2. jan 2010

Olif, drzim palce, aby sa ten bilirubim uz umudril a zacal pomaly klesat. Nedavno som citala, ze je dolezite, aby klesal pomaly. No ale Tebe ide jasna vec o to, aby uz LEN klesal, ze? Aj moj maly mal velmi vysoku haldinu, 48 hodin bol pod svetlom, infuzie v hlavicke... ale potom sa to pohlo a uz to slo len dole, ale hadam 2 mesiace trvalo, kym sa celkom vyplavil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre