Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. jan 2010

mami nasa malicka uz bola 3x pod svetlom. 2x po jednom dni, a raz 2dni...no a dnes nam prisla opat zlta, tak snad jej uz vzali krv a ked zanesiem mliecko, dozviem sa ako to vyzera...

olifcek
2. jan 2010

mami uff, to si sa asi inak bala o maleho, ze?

selyma
2. jan 2010

No maminnka, tak som pribrala 12 kil. Ale to este nieje konecne.

maminnka
2. jan 2010

Olif, velmi som sa bala, mas pravdu. Hlavne ked som ho tam bola pozriet, nebudem Ti pisat vsetko, co som tam videla a zazila, aby si nebola smutna. Nedali mi ho ani na kojenie, pretoze som bola po dvoch transfuziach a to sa minimalne 1.5 dna nesmie kojit. Mal velmi vysoke cislo, preto tie jeho infuzie, ani ho odtial, spod toho svetla, nevyberali. Ale kleslo mu to potom rychlo, ine deticky, co mali slabsiu zltacku, boli iba na tych lozkach, babybelt, ci ako sa to volalo, tym to trvalo aj tyzden, kym sa bilirubin pohol dole...

Sely,
ved to nie je vela... to mas urcite len z toho zadrziavania vody. Moja kamoska pribrala 34 kg a kym prisla z porodnice, 25 bolo dole. Sama voda, bola ako bublina!

zucana
2. jan 2010

baby ja mam sama bilirubin trochu vyssi..to znamena ze aj mala bude mat?alebo z coho je ta detska zltacka?

olifcek
2. jan 2010

mami ved to, malicka je silna, pretoze fakt bola na kratko vzdy a ked bola dva dni,to mala vysoku hodnotu x;o(

zaniesla som mliecko, rekodr som si odsala, 130ml, hech, plna mala flasticka x;o) ale pytala som sa, ci malickej brali krv, tak, ze nie, glg, a ze tie neony a steny na zlto dost skresluju...dnes je sestricka,. ktora sa k malej sprava ako ku svojej, hech, az ked mi slzy vcera vyhrkli, ked sa Olivky pytala, ci pojde s tetou prec...stale sa s nou pekne zhovara, mojka sa s nou...takze verim, ze keby cosi, tak by ju pod to svetlo dala...ved o cca tri hodky zanesiem dalsiu davku, tak sa jej opytam, ci ju kukla i ona...

pretoze ked mal nas drobcek tu vyssiu hodnotu, zdala sa mi uz od obeda predosleho dna zltsia...a ked, tak si ju zajtra nevezmem na kojenie, len sa s nou pomojkam a pocvicim xo)

olifcek
2. jan 2010

zuci jo, z bilirubinu je detska zltacka...

maminnka
2. jan 2010

Olif, bud rada, ze je tam taka sestricka, ona tie deti lubi a to je pre ne velmi dolezite. NIKDY TA nenahradi ako mamicku, lebo Olivka vie, kto jej je mam, v tom sa deti nikdy nemylia. Sestricka sa ani nesnazi mamicky narhradit, ale dava im cit, tym detom, a pozuitivnu energiu a to je velmi vela! Ale viem, ako sa citis, hormony su hormony.

130 ML???? To je parada! Ved to si sa uz rozbehla riadne, obdivujem Tvoju vytrvalost!

maminnka
2. jan 2010

Zuci, je toa si nejako takto:

..."Žltačka (ikterus ) u novorodencov je častým javom, ktorý súvisí s vyšším počtom červených krviniek a ich kratším životom. Pri rozpade krviniek vzniká žlté krvné farbivo - bilirubín, ktorý je zodpovedný za prechodné žlté sfarbenie kože, slizníc a očných bielkov. Žltačka vzniká na druhý a tretí deň po narodení, nedosahuje zvyčajne vysoké hodnoty a netrvá dlhšie ako 7 až 14 dní. Hladina bilirubínu sa orientačne určuje podľa špeciálneho prístroja meraním cez kožu, ale na presné stanovenie hladiny bilirubínu je nutné vyšetrenie žilovej krvi."

olifcek
2. jan 2010

MAMINKA ja viem, ze ma nechce nahradit, len to bolo vcera, ked som mala slabu chvilku, ze s Olivkou cvicim, ona mi poplacka a paq ju sestricka nakrmi...uz ked ju balila bola malicka v pohodenke...ale dnes, ked sme docvicili som si malicku zabalila do plienky a prilozila k sebe, hned stichla a druhykrat dokonca hladala papat, hehe x;o) divala sa na mna a bola tak spokojnucka, juj..uz sa tesim, az si ju budem vediet sama zabalit a dat jej papat x;o))

mami jj, 130ml, chi...x;o) ale pred dvoma, ci troma dnami sa mi podarilo okolo 22.00 140ml a o 1a 1/2 hodky dalsich 60ml x;o)

asi mi pomaha, ze som s malickou castejsie, ze pijem jablkovy juice zriedeny s vodou, kojenecne cajicky, a chodi ma podporovat moj skvely manzel...som zjavne v psychickej pohode, tak sa dari x;O)
mam malicke babo, tak sa snazim odsavat a odsavat a odsavat x;o)

jedna sestricka ma tam raz oslovila, ze jaj, to ste vy? nasa dojka? hech...a teraz som sa s nou stretla, pozrela na plnu flasticku, zasmiala sa, pokyvala hlavou a povzdychla si x;o)

som jedina, co nosi mliecko v takmer pravidelnych intervaloch a vzdy minimalne 60ml...vlastne uz sa snazim minimalne po 80ml, kedze malicka pije 60ml x;o)

DAKUJEM ZA POVZBUDENIA x;o)

blumka
2. jan 2010

olif, ty si super...aj tvoja malicka..joj, ako vam fandim 😵 😵 😵

zucana
2. jan 2010

mami dik len ma aj zaujimalo ci ked ja ho mam vyssi trosku tak automaticky bude mat aj mala...
inak prave mala tak natahuje nozicky cela sa vlni...tak sa hrame ...steklim ju a ona sa vzdy pohne
a muz vari veceru a isiel precedovat cestoviny a vsetky mu padli do umyvadla a nebolo ciste tak som mu povedala nech to vyhodi a urobi nove tak je vytoceny 😕

maminnka
2. jan 2010

Olif, si skvela mama a to, ze si v psychickej pohode a ze vidis, ako Olivke chuti Tvoje mliecko, ze si ju mozes privinut, to vsetko priam naplna tie pohariky mlieckom. Robis pre Olivku to najdolezitejsie 🙂 Ozaj, napadlo ma, niekto sa Ta to uz pytal, preco jej nemozes z tej flasky davat sama papat?

ozi, Sonickine trojicky si nevidela?

blumka
2. jan 2010

nasa Tete mala napr. zltacku z modriny ktoru jej sposobili ked ju tahali von zvonom...tam sa jej vlastne tiez rozpadavali tie cervene krvinky a to sposobovalo ten vyssi bilirubin...kebyze nie tej modriny tak asi ani zltacku nema...ale mala slabucku

maminnka
2. jan 2010

Zuci, podla mna to s Tvojou hladinou bilirubinu nema nic spolocne, zltacku mava vyse 70% deticiek

zucana
2. jan 2010

my mame vsetky vyssi bilirubin...aj mamina aj segra...
ale zltacky sme nemali...ked sme sa narodili
inak olif ja ta kazdemu davam za priklad... 😉

babulka123
2. jan 2010

ahojte.. ja len davam odkaz..

ahojte, zdravi vas Laura a Dominik, narodili sa dnes o 10:18 a 10:19 cisarakom, maju 1,7 a 1,8 kg. su malinky ale zdravucky, maminka LOGINKA oddychuje...

loginka gratulujeeeeme..

alex
2. jan 2010

Jééééj loginke veľké gratulujem!!!!

suzon78
2. jan 2010

Ahojte 🙂

zuci, nemusíš sa vôbec báť, mne tiež už dávno zistili zvýšený bilirubín, ide o poruchu tvojho metabolizmu, predpokladám, že na to neberieš žiadne lieky...ak nie, tak si na tom ako ja, a to znamená, že tvoje telo sa so zvýšeným bilirubínom vyrovnalo a nemá žiaden vplyv na dieťatko a ani na to, či bude mať po narodení vyšší bilirubín. Každé novorodeniatko má na druhý až tretí deň po narodený zvýšený bilirubín, ktorý vzniká z dôvodu vyššieho množstva červených krviniek, pri ich rozpade vzniká žlté krvné farbivo - bilirubín, v normálnych prípadoch ich zvýšené množstvo netrvá viac ako 7-14 dní... 😉

zucana
2. jan 2010

jeej logi gratulujem a drzim palceky nech rastiete ako olivka 😉
a dik suzon
lieky neberiem je to min.zvysenie...segra ma vyssie hodnoty

zoska
2. jan 2010

Logi jeeej 🙂
gratulujem, želám veľa zdravíčka anjelikom a tebe vela sil 😉

zoska
2. jan 2010

Olif, ty si super 🙂 😉 Dufam, ze budeme všetky tak dobre zvladat ako ty... za chvilocku uz pojdete domkov 😵

Ja mam akurat za sebou prvu varku prania a zehlenia mini veci...este ma caka par pracok 😝 ale vsetko postupne...mnzel skonstatoval, ze nase dieta ma viacej veci ako on...a to je uz co povedat 😀

hajdya j tebe vela šťasticka na skuske... 😉

blumka
2. jan 2010

logi gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem...to je super ze su zdravucky... 😵 😵 😵
baby, vyzera to ze uz zaciname 😅 😵

suzon78
2. jan 2010

Mamičke Loginke srdečne blahoželáááám 🙂 k dvom krásnym zlatíčkam, držkajte sa !

alex
2. jan 2010

juuuj, už tu budú len samé takéto super správičky o narodení našich pokladíkov 🙂

olifcek
2. jan 2010

maminka mozno aj mozem, opytam sa ich...ale malicka, i ked nie je na pristrojoch, je v inkubatore JISky, takze tak postupne vsetko robime x;O) vcera som sa jej pokusila vymenit plienku, no dala som ju naopak, hehe, zadok dopredu a predok dozadu no a dnes to uz bolo ok, len som ju slabo prilepila x;O)

nevidela som trojicky, ja som na 17 poschodi, oni na 16, kde je JIS oddelenie, tam su deticky, ktore potrebuju pristroje...ale videla som maminu, ma krasne oci

blum nasa malicka nastastie modrinky nema...

akurat, ze mi detska lekarka povedala, ze mozno moja stitna zlaza jej sposobuje opakovanie sa...teda, beriem euthyrox, ale uz od zajtra si ho vysadim...na vizite zajtra a aj v pondelok poviem, ze potrebujem vziat krv kvoli stitnej zlaze a malickej, to mi lekarka poradila, lebo takto to nebude trvat a bude to hned...ja si pamatam, ze mi vravela, ze ked uz nebudem tehu, ze mi uz lieky mozno ani nebude treba, teda tak mi vravela endokrinologicka, tak som zvedava...

blumka
2. jan 2010

olif, ja viem ze tvoja malicka nema modrinky...len som uviedla priklad ze aj z toho moze byt zltacka...ja som niekde pocula nazor, ze u predcasne narodenych deticiek je zltacka automaticka...ale raz isto prejde..a myslim ze do toho 11.1 by ste to mohli zvladnut 😉

zucana
2. jan 2010

baby a ja som to tusila ze dalsia bude loginka 😀 😎

maminnka
2. jan 2010

LOGi, blahozelaaaaaame!!!!

blumka
2. jan 2010

zuci, tak kto bude dalsi? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre