Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
13. jan 2010

babce a kolko sa odporuca nejest pred porodom?

julietka
13. jan 2010

zuci, tak budeme drzat palciska, ale dufam ze je vsetko v poriadku, ci to len preventivne ta chcu zobrat, alebo kvoli tlaku?

suzon78
13. jan 2010

zuci, takto to vyzerá, nie je to nič hrozné, dá sa to vydržať, len je to taký väčší tlak, no musí to trošku zatlačiť, aby mal správny údaj... 😉

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/t...

lenica81
13. jan 2010

no... ten instrument je teda sympaticky... 😖

garonka
13. jan 2010

ahojte 🙂

zusi myslela som na teba a aj sviečočka mi horela 😔

zuci tlak maš v poho neviem ako u vas ale tu sa berie hraničny 140/90 ja som na poslednej poradni mala 130/90 asi z toho že som mala upchaty nos a ustavične som smrkala že ten spodny mi z namahy vyskočil 🙄
a teraz som akasi nesvoja lebo v pondelok idem do šace za pôrodníkom a ak mi tam zmeraju tlak a vyskočí až nad normu ma porazí 🙄

matka331
13. jan 2010

garonka moze byt ze ti v pi porodnikovi vyskoci tlak lebo aj men vyskocil asi od strachu 😀 😀 😀 😀 😀

lenica81
13. jan 2010

ja mavam tlak taky rozny, ze to ani pravda nie je... ale co som tehu a v podstate nevykonavam fyzicku aktivitu... tak moj tep nenormalne stupol... to zas bude makacka, dat sa po porode do formy... teda az po dojceni...

ale ten moj maly je fyzicky aktivny az az teraz... 😀

garonka
13. jan 2010

mati no nestraš ma lebo ten ujo si ma tam potom necha 😀 no dufam, že nie a tebe ako vyskočil na aku hranicu?

zucana
13. jan 2010

no podla mna nielen kvoli tlaku ked mi vcera povedal ze sa meni krcok...este ho aj mikroskopom pozeral...tak neviem
ale muz je viac vystresovany ako ja 😀

maculik
13. jan 2010

Ahojte, co mate nove?
Ja som rano bola na poradni, potom este u zubara, kaz asi nemam, ale nebol si isty, no nechcel nadarmo vrtat, tak mam prist po porode a spravi mi rentgen.

Na poradni vsetko ok, prietoky aj ctg v poriadku, maly ma cca 2,5kg a je uz tak dole, ze dr sa bala viac vo mne "sparat", co tak citila hlavicku. Krcok zatial drzi, ale pokozka je taka tenka, ze ocakava, ze sa rychlo zacnem otvarat a mam byt v pohotovosti, lebo to vyzera na rychly porod. Bude to vraj isto pred terminom, ale tazko povedat, kedy, ze moze to prist zajtra, no aj o tyzden. No nic, zajtra vecer dojde svokra, tak potom uz budem na pokoji, ze ma s malou kto ostat 🙂
Dalsia kontrola o tyzden.

blumka ako?

maminnka
13. jan 2010

ja mam odjakziva nizky tlak, niekedy ked som bola darovat krv, kazali mi i najprv vybehnut po schodoch 3 poschodia alebo urobit 100 drepov, aby mi vobec mohli krv vziat 🙂 ale v tomto tehu si vyskocil a je idealny 🙂 aspon cosi...

lenica81
13. jan 2010

macu, dobre spravy... a ze rychly porod... tak si to odmeraj... zatial co som pocula, jedna druhorodicka to mala od odchodu z domu po porod 45 min... 😉 ci nebudes novy rekorder...

garonka
13. jan 2010

macu supeeeeeeer spravy no nakoniec budeš z nas prva? 😅 a druha žeby bola zuci 😅 ja chcem byť posledna 😵

lenica81
13. jan 2010

garon, tak to ti asi nevyjde... sme tu aj mladsie... teda s mensim tt... 😀 ale mozes to skusit... podrzat...

matka331
13. jan 2010

gari tak sa od zaciatku tehu som mala tlak 120/80 a teraz ked som bola v porodnici na pvej porani som ola taka vystrasenaa ze mi namerali 130/70 😀 😀 😀 tak uvidiiim ako to bude na dalej poradni lebo 19 idem este k mojej doktorke a tam budem mat urcite 120/80 a 20 idem na poradnu zas do nemocky tak som zvedavaa aky tlak mi namerajuu....
macu no tak ´drzim palce aby vsetko bolo ok ..a aby si mala takyy ryychly porod ako ti povedala doky 🙂
baby a keby ze vam tu nestihnem napisat ak sa nieco udeje ako vam dam vediet ze uz som mamicka??

zucana
13. jan 2010

mati vymen si s niekym mobil ;) inak tlak mas super ....
maci drzim palce..uvidime kto bude prvy 😀

maminnka
13. jan 2010

juj, to je parada, ze sa uz chystate rodit 🙂 uz sa vidim o mesiac, vsetky budete mat porodene, uz budete doma z nemocky a ja tu budem sediet v depke, ze a co jaaaaaa? 😀 😀

blumka
13. jan 2010

macu...tu sooom...zajtra poradna tak budem mudrejsia 😉 dnes mi je lepsie, zatial brucho netvrdne ani nic neboli, tak dufam, ze sa Dzuliana umudrila 😅

garonka
13. jan 2010

leniiiiiiiiiiiii no ja by som radšej podržala 😀 😀 😀 😀 ale jasne neda sa to 😕

matka veď ty maš ukažkovy tehu tlak 😉 nemaš vysoky, hraničny je 140/90 a spodny ak je 90 tak to nem dobre, ja som v prvom trimestri mala 160/100 😠
hoď do IP číselko a dam ti aj ja svoje 😉

garonka
13. jan 2010

blumi ako malu podarene volaš 😀 ja volam svojho Tobík len svokra sa nevie s tym menom zmieriť 😕

lenica81
13. jan 2010

tak ja padim na prednasku... zatial sa drzte a nerodte... 😀 nieze sa vratim a soky dostanem... ouki...

blumka
13. jan 2010

gari, ja ju tak kadejako...Dzuliana, Juli, Zuli (to ako po francuzsky), Terezka bola vzdy Terezka alebo Tete tak teraz sa vytesujem 😀
najlepsie ju aj tak vola Terezka, pre nu to nie je Juli ale Mašo (ona stale tvrdi ze tam je Tomasko a nie dievcatko Juli 😀 )

blumka
13. jan 2010

svokra uz svoju sancu na pomenovanie deti mala, tak nech si hundre kolko chce 😉 Nam zasa kazdy vyhovaral Terezku, ze ked ju budu volat Terka ze to nie je pekne...tak som zakazala volat ju Terka a doteraz ju este nikto tak neoslovil 😉

maculik
13. jan 2010

jeej, olif, tak super, ze idete domov, potom nam daj vediet, ako sa dari, ale neboj, vy ste sikulky a tebe pojde vsetko od ruky 🙂
garonka, nestras, nebudem este prva, chcem vydrzat aspon do nedele, zajtra dojde vecer svokra, tak este im musim dat instrukcie, napisat plan a ozaaaaaj, ja stale nemam tu koselu, do kelu, ja som na nu uuuuplne zabudlaaa!

zuci, som zvedava, ci dnes alebo zajtra uz budes maminou 😵

maculik
13. jan 2010

leni, 45min? preboha, ved to ledva do nemocky by sme dosli 😅

blumka
13. jan 2010

maculik, ja som pri prvom tehu spavala v manzelovej koseli 😅 dala sa dobre odopnut na kojenie a bola mi tak akurat pod zadok

garonka
13. jan 2010

blumi hehehehe ona chce Tomaška čo? 😀 😀 😀 Dzuliana je take podarene 😀 ja svojho volam Tobík, Tobi a mala Emma neter Tobiašek 😀

blumka
13. jan 2010

gari 😀 tobiasek je pekne..take mile 😵 a nahodou Tobias je pekne meno..aj ked ho povies zdrobnene aj ked normalne...svokra nech cusi 😉

garonka
13. jan 2010

macu ja mam košele asi 8 😀 a vezmem všetky 😀 no len tu s otvormi vaham či vziať mne sa tie otvory rozchadzaju a ak sa mi prsia naleju ah jaj to ako budem vyzerať ako dojka 😕
nebojaj vydržííííš 😉

blumi aj ja som chcela odjakživa Terezku a kamoška v nemocke dala babu take meno až som plakala od radosti ale mala ak je zla vola ju Tera 😠 joj a Tete je take roztomile 😉

garonka
13. jan 2010

blumi ona veľmi chcela aby sa volal po mm Michal ale razne bolo povedane nie, lebo keď počujem ako menuje svojho syna tak mam husiu kožu 🙄 Mišuľoooooooooooooo a môj mm to ignoruje no vravím chuďa naš syn ak by sa mal volať po otcovi Michal, tak Tobias jej nereže lebo nema ako to meno skomoliť 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre