Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
14. jan 2010

Alex, Leni, ja som sedela pri stene, celom k oknu, takze som tak maximalne mohla vidiet vase chrbaty. Dobre boli tie dve zienky, co tam vlastne nechceli byt... ja to nechapem, ako sa nechame zmanipulovat, ze ideme aj tam, kde o to absolutne nemame zaujem.

maminnka
14. jan 2010

Ewe, my sme v 2,5 roku vymenili cumel za velky bager. Povedali sme, ze je cas, kedy smetiari odvazaju cumliky do cumlikoveho nebicka a vsetky velke deti, ktore cumliky daju na okno, dostanu hracku, po ktorej tuzia. MAly dal cumlik na okno, ked siel na obed spat a poobede, ked sa zobudil, u nas zazvonil zvoncek a za dverami stal vytuzeny oooobrovskyyy bager. Vecer trochu plakal za cumlom, a tym to skoncilo. A poviem ti, bol to riadny cumlikovy zavislak!!!

zucana
14. jan 2010

baby ja mam zasa som si nasla na vlozke taky cvrk ruzoveho az krvaveho (predtym cely den vodovy vytok ako obycajne) vzdy o takejto dobe to mam...potom nic....zasa iba voda...mam zas volat lekarovi alebo je to fakt normalne...

katina2209
14. jan 2010

Ahojte babulky hlasim sa mame doma odpaleny pocitac zak som si pozicala notebook od manzela aby som sa aspon zahlasila ze som este v celku a ako sa mate vy a ako olifcek uz je doma?

ewelyne
14. jan 2010

zuci ja neviem...

vodnaty mavam aj ja, je to oki vraj, ale tie krvave cvrky, to neviem... pozerali ta na poradni vcera, ci to nie je len ta nejaka cievka...
ale zasa, ak mas akukolvek neistotu a strach, tak volaj a chod, ved za to nic nedas. ako aj mne vraveli na pohotovosti ,ze lepsie prist aj trikrat a zbytocne ako vobec a potom raz a neskoro....

kati, hej olifcek s olivkou su uz domka .

blumka
14. jan 2010

ewe, ja mam odporucanie od ocnej kvoli sietnici...
tiez nechapem lekarov pristup ved uvidime...mne moj lekar povedal, ze jedine vtedy porodim normalne tak len vtedy ak pridem do nemocnice a hlavicka uz bude zo mna trcat...no srandista... 😀

a pristup lekarov no comment....ale je to o nas ludoch, kym sa nezaneme stazovat nic sa nezmeni

zucana
14. jan 2010

ewe pozeral ma predvcerom a vraj sa modifikuje krcok....
este pockam do 8smej a ked este pojde ruzove tak zavolam....malu citim...a normalne je tam taka akoby zliazka krvicky taka milimetrova...

blumka
14. jan 2010

boze pisem ako hotentot...dufam, ze ste pochopili 😀 😀 😅

katina2209
14. jan 2010

nam padol dudlik akoze do kanala a uz potom sme povedali,ze iny uz kupovat nebudeme celkom dobre to vzal ani velmi neplakal...
a pribrala som 12 kil dnes som sa velmi nalakala lekar mi napisal zelezo ze mam hodnotu pod 10 a ako som ho zacala brat tak ako som bola na wc ani som nemala stolicu a ako som sa utrela krvave tak neviem co s tym mali ste to niektora?
zuci vsak ty uz si v termine to moze byt aj ta zadka nie?

zucana
14. jan 2010

kati no zatka asi nie ked mam cvrk 3ti den vzdy raz za den v skoro ten isty cas....

blumka
14. jan 2010

kati a nemas hemoroidy? neboli ta to?
zelezo vie pekne zapiect, tak vela pi a kup si lanove semiacka

blumka
14. jan 2010

zuci, to moze byt z tej celkovej namahy za cely den, krcok ti uz makne tak ti praskaju cievky...mozno..

supi
14. jan 2010

kati a nevies kedy je dalsia prednaska v ruzinove? Teraz by malo byt tusim o dojceni a starostlivost o novorodenca?, este raz by som sa tam chcela ist pozriet aspon omrknem priestory...

katina2209
14. jan 2010

no tak zuci skus zavolat hadam to nebude nic vazne vsak mozes ist uz rodit akurat predvcerom porodila moja znama dvojicky dvoch chlapcov mala termin 31.1. a jeden chlapcek mal 2,6 a druhý 3,3 pekna vaha.
blumka bolelo ma len brucho ale zlatu zilu nemam jedine nieco vnutorne

blumka
14. jan 2010

kati, to su super vahy na dvojicky 😵

babce, neviete ako to je, ze ked sa narodi babo kolko musi mat minimalne vahu aby ho nedali do inkubatora?

katina2209
14. jan 2010

jee ahoj supi som ti odpisala uz si spominam aj na teba mala si tusim vlasy v cope a bola si tam aj s manzelom nie? neviem kedy bude dalsia prednaska no dufam,ze to nebude take ako ta predtym 😉 A bude s tebou manzel pri porode¨?

zucana
14. jan 2010

neviem blumi ... ale to nie je podla mna iba o vahe...

blumka
14. jan 2010

zuci, dajme tomu ze by som porodila o tyzden, v 36tt, pluca uz vyvinute len vaha mensia...len tak teoreticky ma to zaujima

katina2209
14. jan 2010

no obidvaja su zdravi vsak nemuseli ist ani do ikubatora isli cisarakom boli otoceny jing a jang

ewelyne
14. jan 2010

zuci, tak to by mohla byt ta cievka, ale ved cinkni, budes kludnejsia 😉
ja som take nemala ani zatka mi neodisla pri prvom. pri prvom som len mala prve 4 mesiace krvacanie-kvapkanie v case "akoze " menstruacie... a to som sa vzdy inak nalakala ked to zo mna zacalo kvapkat...

katina2209
14. jan 2010

moja svagrina rodila v 37 tyzdni a mala nebola ani v inkubatori a mala 3,3 kg

ewelyne
14. jan 2010

blumka, v BA na Antolskej davaju deti narodene v termine s hocijakou vahou do inkubatora "pre istotu" no co ti poviem...

ale neviem aka musi byt vaha, aby nedali...

ewelyne
14. jan 2010

myslela som aby normalne nedali a do akej vahy davaju... 😉

blumka
14. jan 2010

vygooglila som ze vaha je 2500g aby nedali...ale nielen od vahy to zavisi...je tam este toho dost, a aj v 36tt sa moze narodit babo ktore nemusi ist do inkubatora, a je v podstate donosene...
ja len preto sa pytam, lebo mi dnes doki tak s kludom povedal, ze aj keby som uz rodila ze uz by to bolo ok...tak som sa trosku zacala zaujimat

zucana
14. jan 2010

baby som volala a povedal ze je to normalne ale ze kedze ma vidi velmi nesvoju ze mam zajtra rano dojst...teraz to zas nemam...ale preco vzdy vecer ta cievka...najprv zacala ta voda...teraz zasa toto...ja neviem vam sa to zda normalne? co ked si ma nechaju v nemocke ? 😕

maculik
14. jan 2010

Ahojte, blumka, super, ze vsetko ok na poradni 🙂

vidim, ze ste zase vyvarali, mnam, chutky ste narobili so sladkym, hned som si musela dat 4 cokoladove gulky zo stromceka 🙂 Manzel isiel pre svokrovcov, su tu kazdu chvilu, tak to este vyuzivam a docitavam, lebo od zajtra ma svokra bude drzat v posteli 😒

S tymi lekarmi vam to nezavidim, ja nastastie som to mala super, pri porode bola len asistentka, potom dosiel dr a dalsia sestricka cakala vedla, kym jej podaju babo. Inak nikto. A pri vysetrovani mam vzdy len dr, tu sestricky pri vysetreni nie su. Ale som zvedava, ako to bude pri porode tu, no nesla som do Univerzitnej nemocky, tak hadam tiez bude len jeden dr.

blumka
14. jan 2010

zuci, ked si ta nechaju, tak porodis...ty sa uz chystaj, moja...kazdy den to moze u teba prist...mas uz v brusku krasne donosene babatko, ktore sa moze pytat na svet aj dnes... 😉

babce este k tym lekarom...v usa nemoze byt lekar v ambulancii sam s pacientkou, musi tam byt bud sestricka alebo je vitany aj napr. manzel..aj pri normalnej poradni 😉

andrea2603
14. jan 2010

ahojte.
čítam,že super výsledky u lekárov, gratulujem 🙂

zuci, ja mám stále taký vodový výtok, ale tak nepravidelne, najviac asi hned ráno.

maculik
14. jan 2010

zuci, podla mna to tiez moze byt ta cievka. Ono radsej je lepsie vysetrit a byt si na istote, nez pochybovat, tak rano chod a uvidis. Ale ked to uz mas par dni a predvcerom ta vysetrovali a nic nezistili, tak hadam to nebude nic vazne...

ewelyne
14. jan 2010

zucana, neboj sa, vodnaty vytok je ok, voda by z teba tiekla tak, ze by si hned vedela, ze je to voda..
zatka, moze aj po kuskoch, stale aj ked vypadne, porod sa moze spustit aj za dva tyzdne...
ked malu citis, je to ok. keby som necitila, isla by som.
len aby ta zajtra zasa nekukali a nepodrazdili dole velmi... ale zasa si v dobrom tyzdni a vikina podla mna vie,
kedy sa ma narodit 🙂 😉 😵
a v nemocke by si ta nechali podla mna, ak by si mala kontrakcie, otavrala sa, alebo by ti odtekala voda...
a tak...
toto nevyzera na nemocku velmi, nebojaj 😉

a blumka, ako pises, kym sa nezacnu pacienti ozyvat a nebudu stat za tym, na co maju pravo a komunikovat, tak sa nic nezmeni...

maculik, tak to sa da aj tu, len musis razne trvat na svojom 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre