Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
18. jan 2010

Jani neboj, určite nám to výjde 😉

olifcek
18. jan 2010

blumi a ked ju prevraciam na chrbatik, tak hlavka jej padne dopredu? mamka mi ukaze, ked dojde, ale rada by som to uz vedela. ja som to i v nemocke skusala, ale nepamatam moc...

adi ja zatial nemam obvodneho pediatra pre malu, safla, ale uz v stredu mi daju kontakt na jednu, co si tu otvori ambulanciu, a s nou sa uz dohodnem, ze co a ako...tiez budem chciet, aby prisla a ukazala mi, ze co a ako... zatial som u byvaleho? ci sucasneho? primara detskej kliniky zo sace. ma tu na KVP pediatricko-neonatologicku odboru poradnu, no oni dom nechodia, ani mi predpisat lieky nemozu a tak...ale aspon malickej vzali krv, kukli ju...blbe je, ze tu nablizku nemame ziadneo dobreho pediatra, preto cakam na tuto zensku, vraj 20rokov sekundovala tomuto primarovi...tak snad sa rozhybe uz...inak budem nutena ist mimo bysliska, co sa mi moc nepaci, kym je malicka malicka... 😖

zucana
18. jan 2010

zide sa
😉
Kedy ísť do pôrodnice?
Keď začnete krvácať

Jasne červená krv (podobná menštruácii) je vždy! signálom na zvýšenú opatrnosť, treba sa preto nechať vyšetriť, čo sa deje!

Nepomýlte si krvácanie s odchodom hlienovej zátky - veľkého zhluku číreho hlienu, ktorá môže byť na konci zafarbená na tmavočerveno až hnedo starou krvou (prípadne jemným krvácaním pri uvolňvaní plodových obalov - množstvo krvi je minimálne!). Tu nie je dôvod na znepokojenie. Pri odchode hlienovej zátky ani netreba ísť do pôrodnice, je to len signál, že pôrodné cesty sa pripravujú, pôrod samotný však môže nastať v ten deň i o niekoľko dní či týždňov.

Keď odtečie plodová voda

Nie je čo riešiť. Viete s istotou, že pôrod sa už začal. Keď ste v termíne pôrodu, máte tak dve hodiny na doholenie, dobalenie, vychystanie a odchod. Nemáte čas dopozerať detektívku, ale nemusíte prepadať panike.

Ak odtiekla plodová voda pred termínom pôrodu (teda pred 38. týždňom tehotenstva), mali by ste ísť do pôrodnice čo najskôr!

Po odtečení plodovej vody sa už nemôžte kúpat (ale môžete sa sprchovať), používať tampóny... treba sa vyhnúť všetkému, čo by mohlo zavliecť baktérie smerom k bábätku.

Keď máte pravideľné kontrakcie

Obvykle sa odporúča ísť do pôrodnice, keď aspoň 10 -12 kontrakcií za sebou:

trvá minimálne 30s,
sú v intervale okolo 5 min,
sú tak silné, že nútia zmeniť dýchanie,
nejde odpútať pozornosť, rodička sa im musí naplno venovať.
Pôrod by mal byť dobre rozbehnutý, ale zároveň by ste mali mať dostatok času. Tieto časové intervaly kontrakcií samozrejme zvažujte aj vo vzťahu k:

vzdialenosti od pôrodnice,
dopravnej situácii,
ako dlho trval pôrod do tohoto okamžiku (ak ste sa dostali na 5 minútové kontrakcie po 10 hodinách, máte pravdepodobne viac času, ako keď sú kontrakcie hneď od začiatku takto intenzívne),
či zvažujete využitie epidurálu (vo všeobecnosti by toto mal byť vhodný čas na jeho podanie, ale môžu vám odporučiť ísť do pôrodnice skôr),
aké ste mali cervikálne skóre na poslednej poradni (ak bol nález pokročilý, pravdepodobne vám odporučia prísť skôr).

janielah
18. jan 2010

zuzi? na teba to fakt uz ide??? 😨

ja som si dala zavazok, ze pojdem, az ked tu budeme na tisicej strane 😀 tak mam este chvilku cas 😀

maminnka
18. jan 2010

Olif, ja chodim k pediatricke cez cele mesto od synovho narodenia a vobec to nelutujem, je to sice daleko, ale za tu doktorku mi to stoji.

olifcek
18. jan 2010

maminka ale my nemame auto, bojim sa s malickou v buse, ked je este tak prtava, fnuk. kebyze mame auticko, uz davno by som pediatricku mala...

zoska
18. jan 2010

olif mna ta tvoja dnesna otazka o kupani tak zaujala, ze kukam uz hodku na youtube rozne instruktazne videa 🙂 snazim sa odpozorovat, kde a ako drzat male atd....ja mam z toho taky strach, takeho cloviecika maleho a este ked je mokry udrzat...uff

maminnka
18. jan 2010

Olif, ked nemate auto, tak to plne chapem, preco chces doktorku blizko domu... urobila by osm to uplne rovnako.

lenica81
18. jan 2010

5-7 min... a podla toho, ako ju mas daleko... 😉

zucana
18. jan 2010

5 minut leni 😉
stale 10 minut...dufam,ze to vydrzim 10 este do rana 😀

zucana
18. jan 2010

boze nemala som tu cokoladu jest vika teraz aktivistka tancuje..... 😕

matesl
18. jan 2010

leni tie rebra bolia ako keby som ich mala narezene, ale obcas to aj prejde... 😅

jani, nie si sama, co sa jej veci tak dotykaju teraz, neboj, aj mne obcas vyhrknu slzy, ale to je z toho, ze sa citim hrozne obmedzena...a muz moze vsetko, za co vlastne nemoze, ale vysvetlim to svojim hormonom 😖

zuzi, no ak ti zacina porod, tak asi celkom fajn kontrakcie mas, ze nie su hned take velmi bolestive...moja, ja by som tiez nevedela ze co...a co ti vlastmne dr. povedal...ze to uz vyzera na porod? ci sa ti nejak nevyjadril<
?

lenica81
18. jan 2010

idem sa dat dokopy, bo zajtra poradna a nechcem toho doktora vystrasit... 😀

zuci, drz...

ja sa tiez snazim najst pediatra blizko, aby som dosla aj pesko... lebo mam sice auto, ale s tym parkovanim to v BA je dost blbe... 😠 a ja teda expert na parkovanie nie som... 😒

zucana
18. jan 2010

jj ze vyzera ze mam drzat 😉
a rano to isto bola zatka lebo bolo aj hustejsie trosicku...

matesl
18. jan 2010

leni 😀 😀 😀

matesl
18. jan 2010

yuci tak co budes robit<
a ked to yacne bzt kaydzch 5 min, pojdes?

zucana
18. jan 2010

jani aj ja sa vytacam v poslednej dobe 😅
leni mi hovor o rebrach...lave ...mi tlaci jak slak ritusou 😀

blumka
18. jan 2010

zuci, co to citam? ty ani spat nebudes, coo?

lenica81
18. jan 2010

no... ale pri 5 min. by mala ist... lebo porodi doma... ale vcera myslim, ze si z toho robila srandu... 😅

zucana
18. jan 2010

co ja vim...asi jo ...
teraz kludnim vikinku nech nesanti

lenica81
18. jan 2010

tak uz ziadna coki... 😎

lenica81
18. jan 2010

boze, je tak problemove si spravit pedikuru... 😠 uz ma brucho pomaly nepusti... a co o 2 tyzdne... 😢

alex
18. jan 2010

zuci nie že porodíš doma 😀

zucana
18. jan 2010

😀 to nie alex 😕

olifcek
18. jan 2010

zoska ja som kukala jednu page, tusim starostlivostodieta.sk x;o) ale i youtube vyuzijem veru x;o) vzdy pomoze, len nesmiem tak panikarit, jak dnes pri kupani x;o)

alex
18. jan 2010

olif no o chvíľku aj my budeme panikáriť a to už ty budeš profík v starostlivosti 😉
Tiež mám najväčšie obavy z kúpania. Iného sa nebojím.

katina2209
18. jan 2010

ahojky no nam na prednaske hovorili ze treba ist do porodnice ked su kontrakcie kazdych 10 minut tak zuci dufam,ze ti to zostane este tych 10 aspon do rana i ked si to nemyslim, drzim palce 🙂 za chvilku bude viki na svete

katina2209
18. jan 2010

olifcek a vyspis sa v noci spinka pekne olivka?

alex
18. jan 2010

a už mám vybratú pediatričku, teda ak nás vezme. Kamoška mi ju odporučila a ona robí takú 2hodinovú prednášku, čo sa týka starostlivosti o bábätko, tak som zvedavá, čo všetko sa tam dozviem.

katina2209
18. jan 2010

ja som tiez dlho nevedela maleho otocit pri kupkani tak som ho spociatku umyvala iba z jednej strany aj tak sa da 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre