Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
24. jan 2010

o, aj ja som sa zabudla pochvalit, ze ta noc ma tiez vystrasila, ze som si dnes pobalila taku do nemocky. Dufam, ze som na nic nezabudla 🙂

maminnka
24. jan 2010

Olif, pokojne si zemiaky daj.

janielah
24. jan 2010

zuci 😀 si zo mna s olifkou srandu robite? 😀

Mala bude Simonka, najprv mala byt Saska, ale trosku som si viac ja pytala Simonku, tak bude Siminka malinka.
Keby sme byvali pri sebe, tak ja by som ti furt teraz pri malej asistovala 🙂 mkozno by aj moja krpka sa zacala konecne na svet pytat .. 😔

maminnka
24. jan 2010

Jani, Simonka je krasne meno 🙂

mmaarrttiinnaa
24. jan 2010

ahojte ja sa hlasim bola som v Presove na tom ctg v utorok idem zas zase sa im nieco nepacilo a na ultrazvuku dr.zistil ze sa makicky este rosku viac vytocil na lavu stranu a to uz bol pekne dole som zvedava ci sa pekne vrati do stredu ked nie tak budem musiet na sekciu lebo mi dr. povedal ze normalne sa rodit neda ked je vytoceny na niektoru stranu 😒

blumka
24. jan 2010

aaaaaaaahojte..
dakujem za opytanie, Terezke uz je lepsie, dnes je bez teploty, pri cikani uz neplace ze ju boli, ale castejsie sa pocikava do gatiek, lebo kym stihne dobehnut k nocniku tak to neudrzi..no ale vela pije, lebo ju stale nalievame, tak asi nestiha a mozno to ma aj tym zapalom, ze to nevie udrzat...

olif, vy sa s malickou mozete za chvilu dostat do rastoveho spurtu, to byva okolo 6 tyzdnov, vtedy deticky maju potrebu viac papat, tak sa potom nezlakni ak si mala bude pytat aj kazdu hodinu a pol...ono to prejde po par dnoch, len vela maminiek sa zlakne, zacne si namyslat ze babo len vymysla alebo ze nemaju dost mliecka a zacnu dokrmovat alebo inak riesit...
a este jedna vec, tvoje mliecko je priamo usite pre tvoje dietatko..takze sa neobavaj toho zeby si ho mala malo vyzivne alebo nebodaj slabe 😉

nasa Terezka ma "fajeja" a vola sa Luky 😀 😀 a "velmi ho ubi" 😀 😀

blumka
24. jan 2010

jani, pekne meno ste vybrali pre Krpku 😀

selyma
24. jan 2010

terezka ma frajera? 😀 To je nejako skoro. Ja som mala prveho aj posledneho v 17

blumka
24. jan 2010

sely 😀 mame znamych, co tu dost casto chodia a oni maju 4,5 rocneho chlapceka, no ale to je laska...sa len pusinkuju, stiskaju, krasne sa vedia spolu hrat, vobec si nerobia napriek...proste si sadli. Sme sa jej dnes len tak pytali ci to je jej frajer a ona ze ano...a est dodala ze "ubim Lukaska" 😀 😵 😵

garonka
24. jan 2010

blumi jej prva laska to je krasa nie? to je Terezka hapyyy 😵
môj synovec nechcel do škôlky jeden čas chodiť lebo mala Eliška stále okolo neho sa krutila, pusinkovala ho a on ju nechcel a mne povedal, že je škareda jemu sa pačia take ako ja 😀 ta mala bola veľmi krasna ryšuľka s kučeravymi vlaskami 😉

olifcek
24. jan 2010

mati nevaaaa, dolezite je, ze bude bre x;o)

blumi velmi pekne dakujem, toto je fakt super vediet...x;o)

janka fakt pekne meno x;)

TeTe sa nezdaaaaa x;o)

blumka
24. jan 2010

gari 😀 😀 asi si krajsia ako rysulka 😀

janielah
24. jan 2010

dakujem babky, tesim sa, ze sa vam paci SImonka 🙂 aj manzelovi som to povedala a tak tu pysne sedi 😀 ze ako dobre sme vybrali 😀

Babky? Vas neboli taka duta bolest vzadu pod pravou lopatkou? Mne sa to kazdym dnom zhorsuje, uz neviem ako mam byt... 😖

Martinka a ako sa ti to babatko otocilo? Preco by muselo ist sekciou?

blumka
24. jan 2010

olif, neni za co 😉 kedykolvek..my sme to zazili, mala som pocit, ze mam malo mlieka, tak som zacala okrem kojenia aj odsavat a asi po 3 dnoch sa to zas dalo do normalu 😉
no nasa tete je herecka, zase skusa a z postele vykrikuje ale ze nechce ocka ale mamku, lebo vie ze mamka bude kludna a ocko na nu bude kricat 😅

selyma
24. jan 2010

Posledne dva dni citim,ako mi tvrdne brucho, ale neboli nic, to su falosne kontrakcie? Ale asi nie, ked nebolia. Je to normalne? Nie ze by som to mala kazdu minutu, len ich citm castejsie, ako to bolo kedysi

blumka
24. jan 2010

sely mne uz tvrdne brucho stale, uz to ani nevnimam, ale prvykrat mi tvrdlo teraz v noci, som normalne nemohla spat..to som este nezazila

zucana
24. jan 2010

krasne simoniatko bude mat janinka 😉
inak olif aj moja tak papa...zaspi pri papani dam ju do kosa a za 5 min.si pyta znova...tak jej opat dam...a takto asi krmim tak hodku...ale odtrhnem ju od prsa az ked sa necha....lebo ked sa nenecha tak potiahne...a zasa prehlta tak keby iba dudlala tak to by neprehltala nie?

selyma
24. jan 2010

a neboli ta to blumka?

blumka
24. jan 2010

nie, neboli, len je to taky neprijemny pocit..kontrakcie alebo poslickovia vyzeraju inak...

katina2209
24. jan 2010

Ahojky nam akurat odisla navsteva tak sa hlasim no dnes je to zase nejake zle maly mi tak naraza do podbruska hlavickou a boli ma to ako keby ma rezali nozom az do krizov pri prvom som to tak nemala myslite,ze je to normalne? Tak ma to boli ze tu az zvreskńem niekedy taky tlak az na konecnik 😒

olifcek
24. jan 2010

zuci, tiez si vravim 😅 zuci a ukazali Ti, ako malickej vezmes prsnik, ze jo? x;O)

blumi a ked si si odsavala, aj si jej to davala z flase? ci ako si prisla na to, ze je to ok? lekari poradili? x;o)

prave zvazujem, ci si nemam pred kojenim odsavat mliecko, nech ma malicka viac zadneho tukoveho mliecka...

maminnka
24. jan 2010

Katina, aj ja to mam a pri prvom som o nicom takom nechyrovala... toto tehu je uplne ine ako to prve, ale to je vzdy tak, myslim.

blumka
24. jan 2010

olif, nie, nedavala som jej z flase, len som si tym odsavanim zvysila tvorbu mlieka, lebo mala zvykla pit kazde 3-4 hodiny a zrazu kazdu hodinu a pol, tak aby som zvysila produkciu tak som po krmeni este odsala...
olf, ja myslim ze pred krmenim netreba odsavat, ved ked je mala na jednom prsniku a ty citis ze ho vyprazni tak sa dostane az k tomu zadnemu...
ale ked si si nie s niecim ista, tak skus sa popytat tu na konovi v teme Dakujeme annag..ona je laktacna poradkyna a co ju tak citam tak to ma fakt hlavu a patu 😉

katina2209
24. jan 2010

Maminnka vsak to prve bolo uplne labuzo ani tie panvove kosti ma tak neboleli a teraz sa v noci neviem od bolesti ani otocit tak to neviem ci vydrzim do terminu, v utorok mam ist so syncekom na plavanie ale uz sa dopredu bojim ci to tam zvladnem a uz ste po veceri ja som dnes mala chlebicky oblozene

selyma
24. jan 2010

dakujem Blunka, tak dufam, ze to nic nie je.

blumka
24. jan 2010

baby,, ja tiez toto druhe tehu mam vacsie problemy ako pri prvom...chodim ako kacka, co ma tak nenormalne bolia kosti, tiez sa od bolesti neviem v noci otacat a ked sa mam postavit a ist na wc tak paneboze, hviezdicky vidim, brucho mi tvrdne, poslickov uz mavam, kadejake vytoky, kvasinky som uz mala 3x, co predtym v zivote...no neviem co to 😕

katina2209
24. jan 2010

Inak ja vazne rozmyslam nad epiduralkou pri prvom som nemala, ale asi si to zaplatim a ked vydrzim tak si to nedam, ale radsej pre kazdy pripad

olifcek
24. jan 2010

blum ved to, mne sa malokedy bolestivo naleju prsniky x;o( neviem odhadnut kolko malicka vypila a ci len predne...ale zvykne pit aktivne 15minut, a to predpokladam, ze uz i zadne pije...

a dakujem za tip

malicka uz mala taky den, ze papala kazdu hodku a pol, max. dve, hech...takze moze byt, ze rastla, jo? x;O)

blumka
24. jan 2010

olif, ale to je dobre, ze sa ti bolestivo nenaleju...to by bolo zle..by znamenalo ze ich pravidelne nevyprazdnujes a ked sa to deje, tak sa praveze tvorba mliecka zastavuje..ved naco, ked ho nik nepije...
Keby Olivia pila len predne, tak by pila urcite castejsie..predne je skor na pitie a zadne na papkanie...spinka ti pekne, kolko ma pocikanych plienok za den?

garonka
24. jan 2010

aj ja som spozorovala že mi v noci stvrdne brucho a to ležím na boku 🙄
take nepríjemne to je

blumi môj synovec je do mňa zaľubeny on chce iba taku ako ja 😀

a stym tvrdnutím brucha som si ja riadne pokašľala, ešte že som tak dlho vydržala lebo moja doktorka je lajdak lajdacky koľkokrat som jej vravela, že mi tvrdne brucho tak to je len z pohybov maleho no houby a keď si sama nedam magne B6 ta neviem len mi odvrkla, že môžem brať hociake magnezium no je normalna?
a zato sa mi aj krčok paradne skracoval už ho mam 1,5 ale je tuhy a uzavrety 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre