Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
25. jan 2010

inak baby, co chodite na monitory, robia len monitor alebo aj vas prezeraju zdola alebo aj utz ci co? lebo mne moj gynekolog povedal ze sa uvidime az sest tyzdnov po porode, ze uz sa mam hlasit len v nemocnici...

maminnka
25. jan 2010

uz mi nacisto hrabe... napisal som "ju" a pritom my mame "jeho"... 😀 😀 😀

zoska
25. jan 2010

blumi ja som bola min. tyzden usvojej dr. na poradni- pozrela ma zospodu, spravila vyter na streptokoka a poslla ma na pasy... na pasoch mi uz nerobili okrem monitoru nic...
tento tyzden idem zase ku mojej dr. na kontrolny odber krvia a poradnu a zasa mi vypise listok na pasy, ale pozeraz zospodu ma uz nebude(myslim)
bud. tyzden asi pojdem tiez na poradnu k svojej dr. lebo mi zase musi vypisat listok na poradnu...takze ja 9ty mesiac chodim na poradnu k svijej dr. kazdy tyzden a na pasy do nemocky...

ozaj blumi mas nejaku satku na odporucenie? a aka min. dlzka satky je dobra...vo vela inzeratoch predavaju satky zdovodu ze su im prikratke 😕 mna oslovila amazonas 4,5m

zoska
25. jan 2010

musi mi vypisat listok na pasy...nie na poradnu...uz mi sibe

blumka
25. jan 2010

zosi, ved to, lebo mna uz moj lekar nechce vidiet, vyter mi robil minule, na krv mam prist 2.2 ale to len so sestrickou skecnem a mam sa hlasit v nemocke..no zajtra idem tak sa opytam..
a satku? zalezi od uvazu...niektore sa daju uviazat s kratkymi ale na niektore potrebujes dlhu satku...takze asi je lepsie dlhsia aby si mohla experimentovat a robit rozne uvazy...ja mam 5 m satku, cize najdlshiu, ale to rpeto lebo som kupovala cez ebay uz pouzitu a bola za super cenu..
ta amazonas vyzera pekne..pekne farby a dobre ze ma zosikmene konce, lepsie sa to viaze ako ked su rovne..ja tiez na tej mojej mam zosikmene..ja mam didymos...
pohladam niekde na nete typy uvazov a aku dlhu satku na jednotlive uvazy treba a mozno podla toho sa budes lepsie orientovat...ale 4,5 m nie je malo

suzon78
25. jan 2010

blumi asi je to individuálne...ja už k svojej gynekologičke nechodím. 2 týždne chodím do pôrodnice a primár mi každý týždeň robí všetko: plapačné, ultrazvuk - prietoky, váha bábätka a potom ma pošle na monitoring.

baby tak čo mám robiť mám si tie bradavičky vypáliť tým bradavičníkom, neuškodí malej ten tekutý dusík, nemali ste takéto problémy?

mmaarrttiinnaa
25. jan 2010

blumi ja od 36tt chodim uz len do nemocnice na poradnu ku svojmu gynekologovi pojdem az po 600-nedeli a v nemocnici mi robia ctg , sono- prietoky a pozeraju zdola ci krcek drzi ale ja chodim kazdy 2 den

maminnka
25. jan 2010

Suzi, ja mne sa take teraz vytvorili, ale pockam az po porode, potom to budem riesit.

blumka
25. jan 2010

zosi kukni tu http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/tabulka... pri satke STORCHENWIEGE klikni ta TABULKA VELKOSTI a sa ti otvori take okno a tam mas popisane ake druhy uvazov su vhodne pri akej dlzke satky...
ja som najcastejsie viazala Terezku do kriza s kapsou, takze na to mi bola ta moja dlha dobra, lebo tam je treba vela latky...

blumka
25. jan 2010

suzon, ja by som sa poradila v lekarni alebo rovno s lekarom...radsej
martinka a ako si na tom? uz lepsie?

suzon78
25. jan 2010

mami, len sa mi niektoré zväčšujú, ja som tiež rozmýšlala, že po pôrode, len som sa bála, že keď v nemocke si ju začnem už prikladať, aby to nechytila, predsa len to je vírusové ochorenie...tak neviem, myslíš, že by to malej mohlo ublížiť?
Nechápem potom kožného prečo mi to pred mesiacom vypaloval a nič nepovedal a riskoval, v lekárni mi to tiež neodporúčali, tak teraz neviem....

maminnka
25. jan 2010

Suzi, asi preto neodporucaju, ze to nie je mozne na tehotnych testovat. Mozno ten lekar vedel, ze sa to do tela nedostane, ze ten dusik ostane len na povrchu... fakt neviem... ale ja mam skusenost, ze ked je zena tehotna, kazdy lekar sa jej boji ai chytit, aj chirurg, ktokolvek, len aby nieco nepokaslali. Na liekoch to pisu tiez preto, ze nemaju klinicke testy na tehotnych a aby sa kryli.

mmaarrttiinnaa
25. jan 2010

uvidime zase zajtra co mi povedia v nedelu ked som tam bola tak mi ctg natacali az 2krat malicky je stale vytoceny dolava takze asi bude sekcia ja osobne kontrakcie necitim ale monotor ich stale zaznamenava 😒

v stredu zacinam 38tt dceru som rodila v 38tt tak by sa aj syncek mohol pochlapit a uz ist von ja sa na to ctg kazdy 2 den aj tesim len lezim a pocuvam jak malemu bije srdiecko a jak kopka este si to vychutnavam o chvilu to uz bude minulost aj keby vydrzal do terminu tak uz len 22 dni co je to oproti tym 9 mesiacom co sme uz spolu presli 😉

blumka
25. jan 2010

matka, ja som tiez necitila kontrakcie a mala som ich...a mozno sa maly este umudri a otoci sa 😉

zoska
25. jan 2010

dakujem blumi 😉

ewelyne
25. jan 2010

😉
maminka, pekne si to napisala... s tou istotou. si myslim, ze je to dolezite... aj nam na jednej prednaske hovorili, ze deti si potom veria- sebavedomie, ego a tak... lebo ze ked su malinke a placom davaju najavo to co nevedia povedat a ten plac je odignorovany a nikto nepride, nikto tam nie je.... a oni su taki bezmocni a jediny prejav ktory oni dokazu niekto ignoroval, ze sa to potom v detstve a dospelosti odraza.... to su take tie mudre- ved co "nech sa vyplace, ved od revu zaspi, nemam nato nervy" atd.... 😠
hmm, to nam jedna teta psychologicka vravela 😉

blumi aj ja sa tesim na satkovanie 😉 ale aj na kocikovanie 😉

ja som tiez prve kontra necitila vobec..

suzon78
25. jan 2010

díky mami ....s tými voľnopredajnými máš veru pravdu, každí sa radšej istí., to je fakt..skúsim sa ešte primára zajtra opýtať, či odstrániť, alebo dojčiť aj s bradavičkami a po kojení odstrániť... 😉

katina2209
25. jan 2010

tak sme stastne dorazili zo skoly idem si ja na chvilku lahnut lebo som sa cestou do skoly musela dva krat zastavit co mi maly v brusku dva krat hlavickou tak narazil do panvy ze som to ledva predychala

martinaj
25. jan 2010

ahojte 😀 tak my sme si s malou krasne pospali 2 hodky 😵 len netusim ako ju vecer donutim spat 🙄
matka drzime palce 😵

selyma
25. jan 2010

Ahojte babky. Matka, to uz tak? Ale este isto vydrzis.
Katina, mna bolia klby a panva tiez, ked dlho lezim na jednom alebo druhom boku, ale urcite nezavidim tebe, ty to mas asi horsie.

zucana
25. jan 2010

tak nechtiky strihat nesli ale som jej ich trosku okusala a odlomila aj ked iba tie najdlhsie 😀
inak som sa objednala k pediatricke...ze o 3 tyzdne mi chcela dat termin...ja ze akoze sorry mala zltacku a rada by som skorej...tak ze nabuduci stvrtok....to je opat sila system..ako je to na slovensku? a prve ockovanie mam po 2,5 mesiacoch...

selyma
25. jan 2010

u nas doma zuca, lekarka ta samam navstivy po prichode, u nas po 3 dnoch, iny kraj, iny mrav

martinaj
25. jan 2010

no zuci presne ako selyma pise, k nam pride doktorka po prichode z nemocky....

maculik
25. jan 2010

jeeej, vy pisete a pisete a ja spim a spim 😀
Mala taha uz 3.hodinu, ja som pri nej pospala asi 45min, potom sa zobudila, vzala som ju k sebe a zaspala este na mne. Tak som pri nej lezala skoro do pol4, no uz som musela ist cikat, tak dufam, ze z postele nespadne.

Blumi, u nas je to tak isto - keby s nou zaspavam ja, tak vymysla. Teiz do roka zaspavala len pri kojeni, co bolo zlate, ale ked uz len ma mala ako dudel a mliecko uz velmi nebolo, tak to bolo nic moc. Ale krasne sa naucila spat sama, tiez by som nezniesla tu vyrevaciu metodu, mam dost, ked ju to niekedy chyti cez obed, to idem radsej k nej, nevydrzala by som ju pocuvat.

maculik
25. jan 2010

a satkovanie chcem tentokrat aj ja robit, len este nemam satku, musim ju ist potom aj s malym kupit, hadam mi poradia.

olifcek
25. jan 2010

juj, mam obavy x;o( malicka dnes papala parkrat po hodine...asi 3x? 4x? uz som bola bezmocna, lebo i brusko ju zlostilo a ona vtedy pyta papat...tak som ju dala na brusko...kusok polezala, potom zacala hlavkou otacat a zlostit sa, tak som ju dal ana chrbatik...no o chvilku opat neskutocny plac, tak uz som bola riadne rozladena a opat ju dala na brusko,no nejak naraz stichla, som sa zlakla...dala som ju na chrbatik a odvtedy neplakala x;o( pockala v perinke kym ju zabalim, kym si umyjem ruky i bradavky...x;o( napapala sa, a po pape, ked som ju dala lahnut, sa pogrckala, trosku viac...ale obycajne by pytala papat, ale teraz nie, zacala byt ustata az zaspala...poplakala som si, lebo sa bojim, ci som jej nejak neublizila, ci som ju nechtiac neudrela, ked som ju na brusko dala x;o((( ale niesom si nicoho vedoma...teraz spinka...myslite, ze je len fakt unavena? ved buntosi v podstate od 2rana...ked papala o 2hej, potom o 3tej, potom o 4tej a aj o 5tej, potom spinkala 3 hodky, neskor 2hodky a potom opat po hodine papala...x;o(((

olifcek
25. jan 2010

nas nik nenavstivil, lebo bru pediatricku sme nablizku nemali a k vzdialenej som nesla...

olifcek
25. jan 2010

a mam blby pocit, ze ked zacnem spinit, ze to malicka nejak v mliecku citi, lebo i napriek tomu, ze mam umyte bradavky, tak ju niekedy napne a tvari sa nepekne pri tom...niekedy sa to zopakuje i 2x zasebou, a na treti krat, ked mliecko vytlacim a natriem na bradavku i dvorec, tak je bre x;o( co sa to robi? x;o( mali ste to niektora?

zucana
25. jan 2010

TAK TO JE UZAS...
a este k nejmozem ist len na objednanie (u kazdej tu pediatricky...)
olif na brusko ju mozes dat...inak ja si vzdy zabudnem umyt bradavky kurnik...ale tak snad je to ok....ved mam ciste veci a mlieko nedezinfikuje.....
inak mala ma casto stikutku je to normalne??

olifcek
25. jan 2010

zuci len neviem, ci som ju dost jemne otocila...x;o( ale tak, davala som ju na brusko na posteli, kde bola perinka a na nu...tak verim, ze som jej nemohla nic udriet o perinku, trebars hlavku, ci hrudnicek x;o((((

proste...zachovala sa nestandartne a mne z toho hrabe...boze, tak si prajem, aby sa zobudila opat s tym jej krasnym placom, ktory bude znamenat, ze ma hlad...a, ze je vsekto v poriadku

i nasa malicka mavala na zaciatku velmi casto stikutku, teraz pomenej...skus ju dlhsie nechat vo vyvysenej polohe x;O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre