Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

kika58
8. feb 2010

no veru mohol by niekto vymysliet taku pracku ze by sme to odtial tahali uz vyzehlene 😀 😀 😀

garonka
8. feb 2010

kika mne by taku trebalo lebo ja svokre periem naschval pradlo tak aby ho mala veľmô pokrčene 😀 😀 😀

garonka
8. feb 2010

baby kukam RTL tam rodia tehule v tričku nohy prikryte plachtou manžo podopiera svoju drahu na tej posteli a ešte aj obuty je
a normalne pomaha pri pôrode teraz jej kuk medzi nohy preboha môj by odpadol raz dva 😀

kika58
8. feb 2010

ja som sa realizovala v skryni asi tak pred tyzdnom, malej sme kupili skrynu na vecicky, tak som sa prehrabavala haldou maly veciciek a triedila, totizto mala som nazhrnane po 7 detoch 😀 plus uplne novucke co som dostala a pokupila, vam poviem statocna halda oblecenia, tak som to vsetko pretriedila, do skryne ulozila tak do jedneho roka a ostatne zase popratala do perinaka 😅 ale toto su take krasne povinnosti, horsie to uz bude ked pride ta spalna a budem vsetko oblecenie vynasat po schodoch do podkrovia ale to uz hadam budem aj v termine, tak to zase bude aj na nieco dobre, mozno to priblizi porod 😅 😅

maculik
8. feb 2010

garon, svokra musi byt rada 😀
a takto som aj ja rodila. Mala som normalne volne tricko, postel bola taka bez tych drziakov na nohy, manzel bol obleceny len tak, ako prisiel so mnou, stal pri mojom boku a informoval ma, ako sa maly posuva von - taaak, uz je vonku hlavicka, uz aj pliecka, brusko atd. a potom prestrihol snuru a hotovo 😉

kika58
8. feb 2010

garonka ty si dobraaaaaaaa, ze naschval aby bolo pokrcene 😀 😀 😀 dobra dusa
no ja som svojmu vravela, ze ked sa nebude citit nemusi byt pri mne do sameho konca, ze staci na vzdycharni a on ze to nie, ze pokial to mne nevadi on by tam chcel byt az do konca 😅 😅 😅 no neviem ci bude taky statocny aj potom

maculik
8. feb 2010

kockyyy, manzel aky podplacac - pise mi, ze berie volno na piatok a pondelok, ak ho pustim v sobotu na futbal 😅 No idem premyslat a vyjednavat 😀

kika58
8. feb 2010

no a u nas ho v porodnici oblecu do nemocnicneho munduru, co nie je zle si myslim
ale kocky co to uz mat za sebou uprimne v dobrom vam zavidim, cim viac sa to blizi sa zacinam bat 😨

kika58
8. feb 2010

maculik to vyuzi a nevahaj, jednak ked ho nepustis na futbal bude zduty a takto ked ho pustis budes dobra zenicka co mu to dovolila a este budes mat dva dni k dobru, tejto sance sa chop a nepusti 😀 😀 😀

martinaj
8. feb 2010

macu pekne 😀 vyjednavaj 😀

garonka
8. feb 2010

macu ale to je aspoň atmoška uvoľnena a celkom sa mi to pozdavalo, ona v pohode v tričku a on rifle a triko a porodila raz dva a ešte aj vody sa jej dali napiť vau
a tu? prehaňaju jedna radosť, dones košeľu, nepi, nejedz fuha

tak vyjednavaj 😀 to iste robí aj môj ak môže ísť na hokej tak berie jedeň deň voľno a zatim to je dobre 😀

maculik
8. feb 2010

kika, no ved ja ho nakoniec pustim (nie ze by som mu niekedy nieco taketo zakazovala), len je to na pol dna, tak dufam, ze to od obeda do vecera s oboma detmi zvladnem 😉
ale chcem vyjednat, nech si neberie cely den volno, ale radsej cely tyzden vzdy poobede od tej pol3, ked dovezie malu z jasli. To by mi bolo lepsie, ved doobeda, ked som sama s malym, tak doma byt nemusi.

garonka
8. feb 2010

kika i ja sa bojím a sledujem sa neustale ale z toho mi asi poriadne prepína 😎

maculik
8. feb 2010

no mne tiez davali vodu, vlastne aj dole na porodke, aj hore na izbe som mala vody, kolko som chcela, ranajky boli bufetove, takze som si mohla nalozit hocikolko, aj otocit eset, cely den caj, kava a tie take drinky na kojenie k dispozicii. Ale tak ved to aj patricne stoji 😖

garonka
8. feb 2010

macu a ta fotka sa mi veľmi pači ako sa Adelka k tebe tuli a Peťko haja taka jemna fotka užasny pohľad 😵 😵 😵

garonka
8. feb 2010

macu jj ale stalo to zato nie? tak ja keby som chcela vodu tak asi nedaju hm

koľke su dnes na poradni? granado, blumka, Alex a kto ešte? Mates je kde? a Ewe? suzon tu bola a aj zoska ešte i leni tu bola no rozmyšľam 😀

maculik
8. feb 2010

garon, to som s malym isla po chodbe, ze sa v kuchyni odfotime, a Adelka sa mi zavesila na nohy, tak som si cupla a takto sa pritulila, tak to manzel hned cvakol. Ale je to zlate, ked sa aj tulka, ked kojim, no maznak maly 😵

maculik
8. feb 2010

no, uz je maly hore, tak zatial 🙂

kika58
8. feb 2010

no mne povedali v porodnici ze vodu pri porode mozem tak 2-2,5 dcl mineralku nebublinkovu
a ze manzel si ma doniest nieco aby tam neumrel od hladu, tak ten moj hned zahlasil ze šnicle 😅 😅 😅 a klobasy

matesl
8. feb 2010

ahojte babulky,

vcera cez den to tu bolo take riedke 😉 tak som si vecer rozkukala film, a mala som zaklapnuty notas a uz o 22:00 ma bralo, tak som si sla lahnut. ale nad ranom som zas nemohla spat...aj ma chytali bolesti v podbrusku a v krizoch, ale som nejako zaspala, takze nic z toho...som aj tajne dufala...ale nic 😀

no a lolka to este nema za sebou...odtiekla jej voda, ale nemla kontrakcie a otvorena na 1,5 cm...takze lekari cakali kym bude tak na 3 cm a daju vyvolavacku. ale pisala som si s jej muszikom a tak cca pred hodkou zacali kontrakcie, tak utekal za nimi do nemocky...takze teraz treba na nich mysliet, idu do finale.
ak nieco budem vediet...napisem...dufam, ze to lolke nebude vadit, ale myslim, ze keby mohla sama vam da vediet
😉

maculik
8. feb 2010

kika, no jasne, snicle a klobasy bude to, na co zrovna budes mat urcite chut 😀
kakatka pridala foto, kraaasna je malinka 😵

kika58
8. feb 2010

no macu ale on mslel na seba a nie na mna 😀 😀 😀 to akoze posilnenie pre manzela pri porode mne donesie tych 2 dcl vody 😅

lienka2
8. feb 2010

ahojte 🙂
co to.. lolka rodi? aj ja uz chcem 😅 doki dnes na poradni zahlasil, ze tento tyzden porodime.. nebola by som proti, lebo poslickovia chodia kazdy den, brucho mi uz visi az kdesi dole.. a stale len striehnem ci sa maly hybe, ci mi neodtiekla voda.. co som uz dnes v noci chytala paniku ze odtiekla, ale vraj to nebola voda.. tak potom ako ju spoznam?

idem vas docitat co nove 🙂

maminnka
8. feb 2010

fuuu, zeny, ale sa cinite, ja som v robote, nestiham vas citat 🙂

Macu, vyjednaj vyhodne podmienky! Nie je len ze si beri volno, ale co vsetko za tie dni spravi a ako sa v noci postara o Peticka!

No ale som rada, podla toho, co pisete, ze mam takeho muza ako mam. U nas je to naopak, hehe... Ja som zvyknuta vsetko robit sama a on mi stale hovori, naco to robim, ze ved staci povedat... tak sa ucim nechavat veci na neho. Co sa tyka domacich prac, to mame roky podelene, co robim ja a co on. Este ze mame susicku (tym padom nezehlime) a umyvacku riadu (ani riad neumyvame). Ked je niekto z nas chory alebo tehotny 😀 😀 , tak ten druhy prebera vsetko. Ja de facto teraz len vodim maleho zo a do skolky a chystam ranajky, obsluhujem pracku a susicku.

Zvysok robi vacsinou moj muz. Aj vratane takych veci ako je kupanie maleho vcera, ked sa cely od hlavy po paty natrel kremom. Najintenzivnejsie samozrejme na tvari a vo vlasoch! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Sa teraz rehocem, ale vcera som myslela, ze infarkt dostanem.

maculik
8. feb 2010

kika, jaaaj 😀 😀
mami, no maly sa chce pacit, tak zacina pouz.kozmetiku, zvykaj si 😀

maminnka
8. feb 2010

Macu, on ten krem pouzil ako sampon, doslova ho mal rozotrety na kazdom jednom vlase, akurat sa stazoval, ze preco ten sampion nepeni. A potom skonstatoval, ze to je aj tak dobre, lebo mu aspon nepojde do oci, na co mu manzel povedal, ze to teda pojde, lebo to sa ta jeho hlava musi aspon 3krat nasamponovat a osprchovat, aby mu to zislo dole. No a to uz spustil zachvat revuuuu....

lenica81
8. feb 2010

lienka, tak to mas fajn... a mozno i za par... ja mam poradnu zajtra, tak uvidim, ze co a ako... ale ja zatial nic extra necitim... som rada, ak ten moj tancuje... idem ja studovat nieco o dojceni... 😎

inak, mami, ty to mas doma zabavne... 😀 😀 😀

ja si este musim kupit nieco pod zub do porodky a zabalit, kebyze rodim v noci a nedostanem nic jest... a nejaku zasobu napojov... na potom... inak, kamoska ked rodila, tak ju cievkovali, lebo pila v 1. dobe... takze, neviem co je lepsie... vraj to bolo dosti neprijemne... 😖

kika58
8. feb 2010

lienka drzime palceky nech to mas tento tyzden za sebou
inak mne povedali ze preto len tak malicko na zvlazenie ust ziadne nalievanie sa vodou 😕
maminnka s tym krem dost dobre 😀 😀 😀 len to musela byt fuska to zmyt
no ani ja nemam nic pod zub, a baby ja nemozem zohnat normlane dlhe poporodnicke vlozky, kazda lekaren ma len take krpate, najskor som kupila tie gazove, lebo jedna sestricka povedala ze tie su najlepsie a v porodnici mi povedali ze treba take riadne a nech maju aj foliu, takze ja nemozem ist rodit nema vlozky predsa 😀 😀 😀 a kapsu som zabalila a prebalila uz 3 x
najskor to boli 2 kapsy teraz uz jedna, ved je pravda, ze treba veci najskor na jeden, dva dni potom uz dojde mangel s dalsimi 😀 😀 😀
a co sa chystas kupit pod zub, mne radili vraj hroznovy cukor je dobry a nejake maslove sussienky ze tym nemozem poblizit

zoska
8. feb 2010

ta kakatkinaSimonkaje taka zlatá 🙂 fotka v tej manzelskej posteli je super...

jj leni odskrtavam zo zoznamu...dozehlene uz mam, ujo tepovac uz odisiel, pracka doperie za chvilku tak vyvesim a idem na nakup...potom za kamoskou na kavu a prechadzku lebo vonku je nadherne 😉

a skrinu necham na poobedie, lebo to co v nej mam ani zdaleka kominky nepripomina 😀
dnes nevarim, ostalo od nedele a ostatne prace pockaju na ostatne dni 😉

zucana
8. feb 2010

vidim ze tu fici nocna aj denna 😀
deda gratulujem...lolka drzim palce ...a este niekto dokelu a vypadlo mi to....
inak my sme mali celkom dobru noc...zacali sme s dudlom totiz 😉 (davam aj foto) ale davam ho iba na zaspanie...a spali sme s prestavkami neuveritelnych 8 hodin
inak baby ze ked som jej dala dudel tak to neznamena ze bude menej jest?ona bude iba menej castejsie jest a potom sa napapa naraz zejo?
inak ona ho itak vypluje ked zaspi...
martular preco by som mala odsat?lebo ja nemam odsavacku a ani bych nechcela...a ona tak praveze pekne ten zaciatok roztaha...
inak davam aj foto tej stolicky...baby kuknite to ci je to ok poloha pre nu 😉 dikes
a olif mala mi tiez na zaciatku vypluvala dudel ale potom som jej ho tam drzala chvilku...podla mna by ti pomohol ...lebo aj mne teraz ked trosku vygrcka uz viem ze ma dost (aspon myslim ze dobre robim) a dam cumlik aby uz nejedla...
a baby aj som sopliky tahala aj ja dnes rano ale tou ustovou...musim ist kupit to elektricku...ale to neznamena ze je chora to ma len hlieny trosku nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre