Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
8. feb 2010

ja som sa uz tiez zbalila do nemocky...mam cestovnu tasku jednu vcsiu v igelitke 3 baliky vloziek...tie sa tam uz nevtrepali 😀
hroznovy cukor mam tiez a n jedenie zatial nic..pochybujem ze budem hladna a ak tak manzel skoci do bufetu alebo na benzinku

garonka
8. feb 2010

zosi mne tam uvaria puding 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale hroznovy cukor zbalím i ja hoci som ho dala drahemu kupiť v sobotu a zabudol 🙄

zucana
8. feb 2010

baby hodte link na ten katkin album pls

kika58
8. feb 2010

ved ani ja sa hladu nebojim ja v stresovych situacich nedokazem nic zjest 🤐
zuci co viem od starsie setry co ma dve deticky, tak ona tiez dla dudlik ale nie stale, ale viem ze obe dievcatka si takto naucila ze uz od 6 tyzdna ani nemusela v noci kojit papkali neskoro vecer a skoro rano povedzme tak o 22:30 a potom okolo 5:00 vsetko prespinkali a nepytali papu v noci, dudlik ukludnuje a je lepsie ked dudka ten ako tvoju bradavku ale to nevravim z vlastnej skusenosti, lebo este ziadnu nemam ale ja mam tiez nachystane dudliky pre malicku a ked bude treba tak jej ho dam.... viem ze tu je vela nazorov odlisnych takze kazdy si musi zvazit sam co je dobre.....

matesl
8. feb 2010

garon,

vy co ste mali za plodnu noc, akurat ked tu nie som 🙂 a aj dnes vam ide kym dam info o lolke, ty uz to mas nastudovane, ty si riadna SIS-ka 😀
takze lolkin muzik informoval inu temu..no neva, mne pisal na skype...tak uvidime, cakam potom sms, ze mi dojde 😉

inak dnes v noci bolo asi nieco v ovzdusi, ze sme tak zle spali a to som teda vcera nejak ani kyselinu nemala, co bolo super.

a garon aj ja mam poradnuj v piatok, nie si v tom sama, teda k vydrzim ;)

lenica81
8. feb 2010

ja mam hroznovy uz zbaleny a chystam sa na maslove club susienky... tie mam velmi rada, ale casto ich nekupujem, lebo su maslove... 😅 a banan by mozno nebol zly, len ci ho v ten inkriminovany den budeme mat doma...

nam hovorila sestricka na pouceni pre mamicky, ze lepsie dudlik ako bradavka a nedajboze vlastne prsty, lebo od toho sa uz vobec neda odnaucit... este zajtra mam prednasku s laktacnou, tak uvidim, co ta povie, i ked hovorila, ze dojcit mozno az do 6 rokov, co mne pride trochu vela... 🙄 ci...

inak moze po sexe odtiect plodova voda a ze si to clovek nevsimne... neviem sa k tomu dopatrat na nete... 😔

kika58
8. feb 2010

hroznovy cukor som si kupila a uz aj pojedla musim este doplnit zasoby, inak som zhanala aj ten malinikovy caj a u nas ho nikde nemaju 😖 😖 😖 v jednej lekarni povedali ze objednaju ale to uz je asi jedno a hlavne neskoro, tak si varim alchemilkovy caj teda ked nezabudnem ale neprehanam to veru s nim 😨 😨 😨
matesl ty si s PB? alebo si s niekym mylim....

martinaj
8. feb 2010

leni ked odtecie plodova voda po sexe, to by si si asi vsimla 😕 , nie?

lenica81
8. feb 2010

inak zuci, mala je milunka... ako dlho ti vydrzala v tej sedacke...

dnes mi ide fakt blbo ten net... 🙄 😠

garonka
8. feb 2010

mates hej snorila som ako FBI 😀 ja to mam v krvi 😀

a taka som bola rozkekešena že som ani spať nechcela a tak sa nečudujem, že som bola každu hodinu hore 😀

no super a o ktorej maš poradňu? ja o jedenastej a to si zas vysedím 3 hodiny 😠

lolkin mužík bol v teme mamičky z misediek no ale ak ti bude písať rychlo šup so spravičkou oka? 😉

kika58
8. feb 2010

ja dufam, ze odtecenie plodovej vody si urcite vsimnem 😕 😕 teda dufam, zatial nosim len intimky a si myslim keby tie boli malo tak to bude asi plodova voda

lenica81
8. feb 2010

no, sak prave, ze som bola na wcku a to si vsimnut nemusis, ci... 😕 alebo to proste nevies zadrzat... je to take mimovolne... ziadne priznaky ale neprichadzaju, asi stresujem... ja neviem, ale ak je maly aktivny, sice nie nejako extra, tak by to malo byt v poriadku... joj... asi mi uz preskakuje... nech to mam za sebou... 🙄 asi sa barz kontrolujem...

zucana
8. feb 2010

mala mi v sedacke vydrzala 10 minut ale aj preto lebo bola pokakana...teda dufam 😀

maminnka
8. feb 2010

podla mna ak vam ta voda odtecie naraz, to sa neda nevsimnut 🙂 si pamatam, ze to bolo minimalne liter, aj viac...

martinaj
8. feb 2010

leni ked odtecie plodova voda tak to je viac menej supa a zostanes mokra.... ine to je ked odteka postupne....

lienka2
8. feb 2010

a moze voda odtiect aj nie naraz? stale rozmyslam co to bolo v noci, ale ked doki tvrdi, ze plodovka nie.. tak hadam to nebola ona..

lenica, myslim ze teraz sa uz kazda z nas kontrole viac 🙂 tak sa nestresuj 🙂

zucana
8. feb 2010

lienka ja som mala tiez vodnaty vytok pred porodom a plodovka to nebola...ta ked mi odtiekla tak to bolo aj viac ako liter....tak neboj 😉

lenica81
8. feb 2010

oki, tak sa setrim a uvidim zajtra na poradni... 😒
my prvorodicky ako stresujeme... joj...

idem ja pozerat pomaly zensky magazin a citat si... taha mi pc oci... 😎 a vonku je tak krasne, ale vyprala som si moje tehu teple nohavice a nemam v com ist von... v satickach by mi asi nozky zmrzli... 😀

este nakuknem...

katina2209
8. feb 2010

ahojte tak som vas docitala uz som prisla z utz tak babenko sa ma dobre vraj nepovedala mi s urcitostou ze chlapec iba babo bola tam pani doktorka vaha 3384 gramov placenta III vyrazna,plodova voda v norme prietoky 0,58 v norme podla menstruacie tak som zvedava kedy pojdeme mozno presne na termin ach jaj hlavne ze vyzera vsetko v poriadku...
Lenica to s tou plodovou by si si vsimla to ti neodtecie hned vsetko na wc ale bude postupne odtekat svagrina si musela dat dve hrube vlozky ked isla do porodky a este aj nohavice mala mokre 🙂

lenica81
8. feb 2010

zoska, este mam dotaz k soc poistovni... myslim, ze ty si tu na to taky expert... som take nieco nasla...

3) Sociálna poisťovňa: II. pilier dôchodkového poistenia
Ak nastupujete na MD a chcete byť v II. pilieri dôchodkového poistenia, musíte to oznámiť do SP najneskôr do 30 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o priznaní materského.
Ak svoje rozhodnutie byť zúčastnená na starobnom dôchodkovom sporení počas poberania materského poisťovni v uvedenej lehote neoznámite, bude za Vás štát platiť poistné na dôchodkové poistenie len do prvého, štátneho priebežného systému.

to znamena, ze to nestaci do tych 15 dni od narodenia dietata... lebo ja mam rozhodnutie z 18. januara a to do 30 dni nestiham... este neviem, kedy sa narodi, ale termin mam 19teho... hm... som z tychto byrokratickych papierovaciek na nervy... 🙄

matesl
8. feb 2010

ja mam tiez hroznovy cukor zbaleny v taske...a muszik ma nakupene horalky, keksiky, deli...ze do porodnice a ja mu to pomaly po veceroch vyjedam ;)
som mu povedala, ze v najhorsom sa cestou stavime na pumpe a dokupi si 😀

martulanr
8. feb 2010

Leni aj ja to riesim teraz ale staci to poslat postou a pri malom som nevyplnovala tak som zvedava co teraz bude

kika58
8. feb 2010

baby chcem sa vas spytat, mne stasne stupla vaha za posledny mesiac a to fakt sa neprejedam mne sa zda ze mi ide hore pomaly zo dna na den, kazdy mi vravi ze som moc nepribrala mne sa tiez nezda, ze by som bola az tak obryna ale zacinala som na 58 a teraz mam 76, nemoze to byt tym ze sa zavodnujem alebo co.... 😕

martulanr
8. feb 2010

Kika teraz babo najviac priberaaa tak to je normalneee 😀 neboj

Zuci ta stolicka je super aku ste mali noc? u nas pohoda akurat od 5 - 6 trochu mrnkal ale dalo saaa 😀

matesl
8. feb 2010

leni, fiha, to si kde nasla o tom II pilieri, no asi sa tam tiez zastavim, mne uz tiez doslo rozhodnutie o materskej...

baby inakminule som si vsimla ze v LIEDL maju take paoiuerove vlozky aj nocne, tie by mozno bolo dobre do porodky a maju aj kridelka 😉

kika ja som z BA, neviem co mi to nesvieti tam 🙂

matesl
8. feb 2010

chcela som si to upravit bv profile ale nechce mi to zobrat ☹

martinaj
8. feb 2010

moje dieta zaspalo 🙂 idem sa aj ja natiahnut 😉
zatial papa 😎

lenica81
8. feb 2010

no ved matesl, ja som vedela, ze sa to ma az po porode a pozeram, ze soc poist nieco zmenila v januari a zatial je to bez zaruky a na tej stranke soc poist nieco najst, to je ciste fbi... joj... som mala uz vsetky formulare vytlacene, len ked sa maly narodi, tak ze vypisem a posielam a kukam jak puk teraz...
😠
tu som to nasla...

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

zosi, nieco k tomu nevies... ☹

blumka
8. feb 2010

ahojte...tak som tu...monitor sa nekonal, zajtra na osmu mam naklusat na prijem a budu ma rezat 😀 teda dufam, ze to zajtra stihnu, lebo sa lekar vyjadril ze uz maju naplanovanych dost sekciii

leni, odtecenie plodovky si vsimnes na 100% bud ti to susne tolko ze sa skoro utopis alebo ti bude odtekat postupne ale nie ze rano 2 kvapky a vecer dalsie dve...proste vzdy ked sa postavis bude z teba nieco tiect...ale nie len ako vytok ale trosku vacsie mnozstva ako keby si cikala a nevies to udrzat...ja som tak mala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre