Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
4. mar 2010

ali asi myslis zelenu, ale to neznamena, ze je babo hladne..to moze byt, ze nepapa zadneho mliecka dost, alebo, ze pijes cajiky na mliecko, a preto je zelena..

zucana
4. mar 2010

macu veruze aj ja mam taky variabilny ale ja som to zaplatila vecer a variabilny ze 1 som dala 😀
mala konecne na mne zaspinkava a kvapkam tie antibiot.kvapky 😒
ona je taka certica ale taka krasnna hlavne ked haja 😀

olifcek
4. mar 2010

zuci antibiotika mas na soplik, ci do ocka?

zucana
4. mar 2010

inak baby moja mala sa budi vzdy 3.30 a 7.00 a vzfy pije len 5 min.... 😲

olifcek
4. mar 2010

zuci to v pohode, tak jej staci

zucana
4. mar 2010

origos su na oci ale mame davat do nosa kvoli zapchatemu aby jej to neslo na plucka a priedusky...

garonka
4. mar 2010

babky uška čistíte babenkam? ja sa bojím
alebo ako ich čistite?

maly mi haja od 9:00 a každe 3 hodky papa normalne je načasovany ako švajčiarske hodinky 😀

ali môj ma kaki take žlte praženičkove ale včera som vypila jablkovy džus tak ho troška prehnalo joj

olifcek
4. mar 2010

zuci ako sa vola ten liek? mozno ho mam doma uz...a ked nie, popytam od lekarky pre Oli..

gari jo, cistim, vatova tycinka pre babatka, olejcek aviril a len tak zvonku, do vnutra sa ist nema x;O)

garonka
4. mar 2010

olif taky olejček modry v sklenenej fľaši? no skusim i ja

olifcek
4. mar 2010

gari jo 😉

suzon78
4. mar 2010

Ahojte 🙂

dnes je zamračené 😠 škoda, tak som ju dala aspoň na denné svetlo, idem vykúriť a povyzliekam ju, stále sa mi zdá hnedá, inak díky olif, za web stránku tej lak. poradkyne, tam som sa dočítala, že žltačka trvá aj mesiace, len dúfam, že malá nemá nad 500 a že jej nestlúpa, 11.3. ideme na kontrolu, tak som zvedavá čo pediatriča povie...

ja som tiež pila v nemocke jablkový džús, ale sestričky mi poradili, že nech ho radšej nepijem, aby malá nemala alergiu, že najlepšia je voda, tak pijem Lucku..

moja má kaku stále riedku takú žltú a občas aj hnedkavú, to je dobre, či zle? Má mať tuhú? Ja si ale hovorím, že zatiaľ z mliečka asi ťažko, či?

garonka
4. mar 2010

olif ja kukam a to je aviril s azulenom no smrdí mi tak to je asi ten že jo? 😕

garonka
4. mar 2010

suzon čaukoooooooooo

i ja pijem Lucku hi a môžem i ten džus ale malemu neurobil dobre len ho prehaňalo môj zlaty

kaki je oukej

my ideme v pondelok za ujom neonatologom na kontrolu bilirubínu už teraz sa hrozím ako ho bude tam tyrať 😠

alex
4. mar 2010

my máme kaku takú zelenú a sú v nej akoby tmavé bodky. No budem musieť malého nechať piť dlhšie z jedného prska, nech pekne papá aj zadné mliečko.

zucana
4. mar 2010

olif tobral sa to vola

suzon78
4. mar 2010

ja používam len olivový olej, ale na riťku dávam predsa len detský gél Klorane bébé gel je hypoalergénny a bez mydla obohatený o nechtík a lipotroteíny 😉 je to veľké balenie, tak sa umývam ním aj ja, nevonia bohvie ako, ale nie je dráždivé a to je hlavné...

garonka
4. mar 2010

ali aj tvoj Jakubko ma take dlhe nožky ako žirafka aj naš bučik take ma 😵

suzon78
4. mar 2010

ahoooj gari 🙂 prečo týrať? Ako prebieha to vyšetrenie? Malej brali len krvičku z prasta a zo žily keď som bola v BB v nemocke na pozorovaní srdiečka, mala biliribín nad 500 vraj II. pásmo, ale pulzné svetlo ešte nebolo treba, dávala som jej čierne uhlie, lenže pre lieky na srdiečko som ich musela vysadiť, lebo znižovali ich účinok. Tak mám dávať len na denné svetlo, najlepšie slnko, slnko sa jej však nepáči, strašne vreští, lebo jej je teplo a viac sa telíčko namáha 😔 , zdá sa mi, že tá žltačka jej vôbec nemizne. Gari tvoj je ešte žltučký na pohľad?

garonka
4. mar 2010

suzi praveže nas pustili domov stym, že ma len hranične hodnoty tak fajn hajal na slniečku ale na poradni ma zdrbala doktorka ako nas mohli pustiť domov tak nas poslala za neonatologom hi Olif ho pozna, tam mu brali krvičku z ručky a ja že prečo neberu z päty tak ako v nemocke
minuly piatok mal nižšie hodnoty ale i tak nam sestrička kazala prísť teraz v pondelok zas na odber že aky ma bilirubín
na pohľad je pekny svetlučky ale bielka ma slabulinko žlte
a doki s nim tak nadhadzuje ako s pol ročnym babom som sa riadne čertila že neznamena ak važí okolo 4290g tak s nim natriasaju ako s veľkym babom, maly reval ako tur a ja snim 😔

suzon78
4. mar 2010

kuk alex, našla som niečo o stolici, tá zelá je vraj u kojených bábätiek normálna 😉
a aj tá riedka čo má moje je OK, tak som rada 🙂

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=st...

alex
4. mar 2010

joj suzon ďakujem, si ma ukľudnila 😉

suzon78
4. mar 2010

gari chudáčik, to je teda prístup 😕 inak s mojou tiež tak hrozne manipulovali hneď po pôrode, keď ju vážili a merali, manžo urobil video, no som sa divila, otras, ako s takým zvieratkom 😠 ale našťastie pediatrička je ok a manipulujem vždy ja s ňou, ona ju len popočúva a odváži pekne opatrne..toho 11.3. ideme na kontrolu kĺbov, som zvedavá, čo tam budú s ňou stvárať, už ste boli niekto?

Moja má už zajtra 3 týždne a ešte nič nepribrala Vám už prekročili pôrodnú váhu? Moja vážila pri narodení 4100g a teraz 3860g a stále si drží váhu tak okolo 3800g ☹

maminnka
4. mar 2010

Suzon, a co keby si malinku dala na slniecko, az ked spi? To by mu nevadilo... aspon nasej malej to vtedy nevadi...

maminnka
4. mar 2010

Suzi, "jej" by to nevadilo, nie jemu, prepac

suzon78
4. mar 2010

mami no včera bola zlatučká, presne ako hovoríš, keď zaspala som ju dala a bola na slniečko 2 hodky 🙂 , lenže to bol zázrak, inak vždy ju dávam po kojení, keď zaspí, ale ako náhle ju dám na slnko inštinktívne sa vystiera a spiera a potom pláááč. Tak som ju dávala tak po 15:00 keď bolo menej ostré, lebo na obed ťažko dýchala a bola total spotená, pre ňu je to dosť vyčerpávajúce, nechcela som ju trápiť, ale je to začarovaný kruh, takto sa jej nikdy nezbavíme...inak nechápem kardiológ mi povedal, že žltačka ju vlastne chráni, nechápem ako? Musím sa ho spýtať, keď pôjdeme na kontrolu 😒

matka331
4. mar 2010

ahojte....baby ja sommoju nemala do teraz v perinke som jej vobec nedavala perinku alesom zistila ze je perinke kludnejsia aj lepsie spinkaa....tak ju davam do perinky aj pre chrbticku je to lepsie ze?mate vsetky babetka v perinke??ajmoja mam kaku taku riedku vecsinou takej zltej farby....uska jej necistiim ale pisulku jej cistimlebo mi povedali v porodniici ze jej mam cistit s tamponikom a olejcekom ze to biele jej vycistim len olejcekom ...

blumka
4. mar 2010

ja mam malu v perinke len ked spi...s chrbicou perinka nema nic spolocne

martinaj
4. mar 2010

ahojte 🙂 tak ja hlasim, ze mame furt prehodenu noc s dnom 🙄
mm aj Veronika maju nadchu a kaslu, uz to od nich chytil aj maly ☹ este dobre, ze nema teplotu ( klop,klop,klop)
baby, ten spanok sa upravi sam? no a este som zabudla, maly furt grca..... aj 2 hodiny po jedle niekedy a to si dobre odgrgne.... 😠

blumka
4. mar 2010

marti upravi. juli tak mala 2 tyzdne a potom zrazu zo dna na den sa prehodila

andrea2603
4. mar 2010

ahojte.
matka, ja mám Livku skoro celý deň v perinke, lebo keď aj deti a manžel pestujú, tak im je lepšie, keď je v perinke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre