Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
4. mar 2010

od vcera som opuchnuta....vytrhli mi zub, co ma uz dlho trapil apred porodom nechceli, tak dosiel teraz na rad.
som sa aj bala, lebo ma strasili, ze cez hnis (opuch) co som pod nim mala mi nezaberie az tak anestetikum, ale dalo sa to vydrzat 😅 uz nech to len odpuchne, lebo vyzeram ako sysel 😖

olifcek
4. mar 2010

gari a to chodis k nemu a aj k tej svojej obvodacke?>

lolka mala je krasnucka

zucana
4. mar 2010

lolka mam taky pocit ze sa nam tie viktorky potatili 😀

lolka
4. mar 2010

olif, dakujem 😉
zuci, mi hovor....este ze je to baba, lebo inak ako keby ani nebola moja 😀

matesl
4. mar 2010

lolka, my to mame na 3 a nereaguje to zrazu..., vybrala som maleho a nic sa nespustilo...
zas som to skusala ako podla nmavodu a nic, skusim si nastavit vyssiu citlivost.
vasa stale spinka v postielke? ja stale potom vstavam ked zaknuci...zatial ho mam vacsiu cast noci pri sebe, ked je nekludny 😅

lolka
4. mar 2010

mati, tak my sme mali opacny problem....skusali ste sa na to popytat v predajni ? hm....neviem v com by to mohlo byt. nasa mala spi sama v kosi, tam je aj monitor. s nami je len ked kojim, potom ju dam odgrnut a sup to kosa 😉

zucana
4. mar 2010

loli ved si kukni moju 😀 sme na tom rovnako 😀

matesl
4. mar 2010

juj loli, takto dopadol zub...ja mam tiez hrcku nad korenom jedneho zubu :( ale neboli

janielah
4. mar 2010

babky ahojte. ideme my uz spinkat, Krpka je uz v kosiku, tak dufam, ze bude zasa dobra noc dnes.
dnes uz nebola tolko pricucnuta, uz to bolo lepsie, inak zevraj aj tym splnom to moze byt, ze babatko je nekludne...tak uvidime zajtra zasa, ci to bude o trosku lepsie opat, 🙂 papa

olifcek
4. mar 2010

matesl nas monitor zacne ricat az po 20sekundach, nie hned

olifcek
4. mar 2010

jani a ja som dnes s malou i na wc musela 😵 dnes chce byt veeelmi somnou, hech

matesl
4. mar 2010

juj loli, kupovali sme ho v Brendone v Raci, bol problem aby sme sa po slovensky dohovorili, robia tam same madarky, a nemala som pocit ze tomu rozumeli...bo kukali na to jak puci 😅 , akusim sa s tym potrapit ak to nepojde supnem im to spat, nech sa s tym oni vytrapia 😀

a negrcka ti v noci? zobudis sa tiez na kazde pomrvenie?

olifcek, ja som to o pol noci zabudla vypnut ked som ho vybrala...a do rana svietilo zelene ze je vsetko OK... no uznaj

olifcek
4. mar 2010

matesl no...tak taky monitor Ti je na nic veru....

inak, pene fotky mas x;O)

matesl
4. mar 2010

no, ze olif 😀 to tam ani nmeusi byt...tvoja malinka spi s vami ci v postielke?

matesl
4. mar 2010

maly mi strasne chrape teraz, dufam ze len z toho ako sa dobre napapal.., ze nema upchaty nostek...kedy davate kvapky?

olifcek
5. mar 2010

matesl s nami spinka veru 😉

ja davam kvapky ked pocujem plny nostek..

katina2209
5. mar 2010

ahojky babulky este spinkate my sme od pol piatej hore a teraz zadrumkal malicky

zoska
5. mar 2010

ahojte,
baby boli sme u dr. na krv kvoli bilirubinu...brali jej to zo zily na hlave...skoro som tam umrela, ako plkala...
a na prvu poradnu mame prist az ked bude mat 4 tyzdne, to sa mi nejak nezda...ved vy pisete ze ste boli uz po dvoch tyzdnoch...dokelu, ani neviem ako priberame ani nic ☹

inak vcera ma chytila zimnica, horucka, skoro som odpadla, triasli sa mi ruky ...proste vycerpanie a aby toho nebolo malo, zacalo ma boliet to zlomene rebro, lebo mi do neho mala kopla a asi ho posunula a mam zapaleny prsnik... zatial ho masirujem a mala z neho pije, ale je v nom menej mliecka, lebo je hladna uz po dvoch hodinach...

teraz este spinka asi ju ten odber krvi vystavil, chudatko...ja sa citim ako na baterky, uz mi je do placu aka som unavena...a to mam len jednu zubrienku...
baby ja vas obdivuje...mam pocit ze to prestaqvm zvladat a idu na mna nejake divne stavy...

este otazka ako sa zohriev zmrazene mliecko...treba nechat rozmrazit alebo take zmrazene supnut do vodneho kupela...ci ako???

sorry za pochmurny prispevok, ale potrebovla som t aspon takto dostat von

janielah
5. mar 2010

ahojte babky.

zosi, ja sa tiez niekedy pristihnem pri myslienke, ze nechapem, ako to ostatne zeny zvladaju...ja sa tiez citim riadne unavená a to veru mam dobrucke dieta... a ked si predstavim, ze o tri tyzdne statnice...no veru neviem, ci tam pojdem... 😒

my sme mali celkom ok noc, a predstavte si, pustila som malej hracieho macika a zaujal ju, dokonca ho sledovala ockami 🙂

teraz sa pomalicky budi tusim, tak asi budem musiet ist k nej ...

katina2209
5. mar 2010

zoska aj my ideme na poradnu az ked bude mat maly mesiac neboj to je normalne,zoska daj si paralen ja som mala to iste a za jeden den pomohlo volala som nevlastnemu otcovi on je gynekolog a to mi poradil a vsetko mlieko treba z toho bolaveho prsnika odsat aby ti tam nevznikla hrcka
neboj zoska kazdy si prejdeme takymi stavmi a ja som sa nemohla ani pozerat ked maleho ockovali do rucicky mi bolo az do placu 😔 😢

maminnka
5. mar 2010

Zoska,
rozmrazovat by sa mliecko malo v chladnicke, ale ked nestihas (ako ja vcera), tak do vodneho kupela, ktory by ale nemal mat viac ako 37 stupnov.

Dufam, zer TI zapal skoro ustupi a aj vsetky bolesti. Ja tiez depkujem, odchadza mi mliecko. Pijem ako najata, doslova sa nalievam, odsavam kazde 3 hodiny a efekt zatial ziadny ☹ ☹ ☹ ☹

martinaj
5. mar 2010

ahojte, tak u nas sa nic nezmenilo.... stale mame akcne noci.....
zosi skus teplu sprchu, mohlo by to pomoct....
no ja mam jedine stastie, ze je mm doma este aj buduci tyzden.... inak by ma porazilo na 100%.... Verca sa nam zacala naschval pocikavat.... uz som z toho na nervy....

zoska
5. mar 2010

mami
dakujem za radu...no ja sa pytam, ze ak bude treba kvoli tomu zapalenemu prsu rychlo rozmrazovat tak aby som vedela ako na to...

uz sme po papani, a herecka sa rozhodla nespat, takze moje nadeje ze si zdriemnem su v keli...

dala som si na prso octovy obklad, uvidime ci pomoze 😕
kapustu som nezohnala v nasich potravinach 😠

kati dala som si paralen aj vcera vecer aj dnes rano...inak v noci som sa zobudila taka spotena, ze som mykala koselu a musela menit plachtu... o tri hodiny ma mala okakala, takze dalsia prezliekacka...

janulka no nezavidim ti tie statnice...ja mam az za 3 mesiace, ale tiez mam bobky riadne

snad uz ked budu mat tie nase poklady aspon tie dva mesiace tak bude lepsie...nejaky rezim, viac spinkania v noci a tak...

janielah
5. mar 2010

zosi a neboj, ak by sa ten prsnik nahodou nezlepsil, su aj antibiotika, co hned pomozu, ja uz ich mam za sebou, lebo mne sa ten zapal prsnika rapidne zhorsoval .. 😒 ale uz je vsetko v poho .

mami, ako je to mozne ??? nestresujes sa nejak vela? niesi strasne velmi unavena? alebo preco do kelu potom ti mliecko odchaza ?!? ☹

zucana
5. mar 2010

bre rano pripajam sa k lamentujucim...mame pre zmenu opuchnute ocko ..vraj kvoli tej nadche asi a o 17 mame ist doktorke
vcera sme od 21.00 do 23.30 co je jej nocny cas na spanie bola hore a min. od 22.00 jedla...potom 3.40 jedla 5 min...aj to kusok grcla a o 6.40 jedla 10.min vsetko vygrcla ale este 5 min. dopila...teraz o 9.30 si dala 13 min.bez grcky...a hajka na mne anjelik moj malicky
dycha ok len ked ju dam na chrbat jej to tam steka a ja nic nedokazem odsat ma to proste vzadu... 😢

zucana
5. mar 2010

mami neni to tym ze iba odsavas?
inak uz chrape anjelik maly....

zucana
5. mar 2010

inak muzik doniesol detske cd s tal.piesankami a viki je kludna pr tejto 😀

https://www.youtube.com/watch?v=EEWY9YS8JBU
olifcek
5. mar 2010

zosi mozes mat probs. so stitkou, ked sa tak potis....skus ist na endo....

zosi uff, z hlavky??? malickej beru zi zily na predlakti, z paticky alebo z palceka , z hlavy bych im nedovolila

boli sme na tretiu injekciu, kontrola 19.3, ked je mm prec a este i meniny v ten den ma, hech...bola som aj ja u obvodaka, nech mi vezmu krv na krvny obraz, v pondelok budem volat kvoli vysledku, a s malou sme boli i u pediatricky predsa len. dycha cisto, cize priedusky aj plucka su ok, ze nasivin nech nedavam, ze staci libenar a odsavat len ked vidim, ked pocujem, ze to neva, ze babatka to tk mavaju, ze im i mliecko moze tak zostat niekdem zabudla som uz de, chi....nevazili sme ju, nechcela som uz oliv trapit hladom 🙂

zuci vypocula a kukla som piesen, hech...

zucana
5. mar 2010

olif ved aj mne povedala ze cisto dycha ale ona proste sa aj tak davi ked lezi...ze akoby ju to hrdielko skrabalo a proste aj teraz pocujem....no uvidime co povie...a este aj to ocko k tomu...ked tu clovek ani nevie co robit aby dobre spravil....a nasa lekarka je taka zeby nedavala hned antibiotika...som z toho na nervy ☹

olifcek
5. mar 2010

zuci ved to je super, ze nie hned antibiotika 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre