Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
22. dec 2009

no mam ho 2,5 cm...a ked lezim poctivo, pochvali ma na kontrole, potom povedal, ze nemusim az tak prisne lezat, ze je to dobre, potom samozrejme som si davala mensi pozor a uz som si vypocula, ze som to prehnala...napisal stav zhorseny...nepise mi tam nejake hodnoty ani cisla, len mi povedal, ze som na spicku prsta otvorena...potom som zas lezala a zas povedal, ze je to citit, ze v poriadku...tak neviem.

ale ja sa zasmejem, ked dopadnem jak Olif, ze ked pojde do tuheho, ze sa mu nebude nakoniec chciet otvarat 😅 lebo pred tehotenstvom, mi stale hovoril dr. je ho mam velmi pevne stiahnuty a mozem mat aj problem s otehotnenim... nakoniec po pol roku snazenia to vyslo a teraz sa skratil...

priroda je priroda

a Suzi, kde teb NAJVIAC TAHA...MNA TEN STRED BRUCHA OD rebier po pupok...ta cast je uuuplne ze napnuta

matesl
22. dec 2009

mandle a mlieko praktizujem...seper vec zatial - aj kled ja som ciste mlieko nikdy nevypila...len s grankom, proste som to nemusela 😖 ale teraz mozem, ked pomaha 😵

suzon78
22. dec 2009

veru ani mne mlieko moc nechutilo a okrem toho ma strašne zahlieňuje, ale teraz v tehu som si ho normálne oblúbila 🙂 a koniek koncov treba nám veľa vápnika, takže zabíjame dve muchy jednou ranou. Vieš čo ja mám celé brucho napnuté ale asi viac od pupka dole, tam kde je malá. A aj pohyby dieťatka robia svoje, na CTG to bolo krásne vidieť, keď malá šaňtila, tak mi aj bruško tvrdlo

suzon78
22. dec 2009

vidíš, tak len ležkaj a všetko bude OK a ak sa bojíš, že potom sa mu nebude chcieť otvárať, tak si pár dní pred termínom urob dlhšie prechádzky a neboj pôjde to hladko. Inak ako hovorila Olif s infekciou, to nie je sranda, lepšie je ísť radšej hneď k doktorovi, ako by malo byť neskoro..

matesl
22. dec 2009

CTG to su tie pasy? co sa chodi asi posledny mesiac, ze? to mi este nerobili...tak to by som bola zvedava ako by to bolo u mna, ked maly vystraja, lebo to sa mi prevaluje cele brucho. a ked sa prepina a hlavicou zacne dole tlacit, tak vsetko dole citim...hlavne mechur 😉
juj no musime vydrzat, ja este 2 mesiace, termin mam 23.2. konik ukazuje nejak inak...
a fakt sa divim tomu tvrdemu bruskiu, lebo ja uzivam 3x1 guajacuran, co je vyslovene na uvolnenie hladkeho svalstva...a aj tak...no nic...vydrzat 😵

raz ked som dokonca liezla na kozu tak som si zastonala akurat sa dole maly krutil, mi stvdlo a vydulo sa spodne brusko, tak ho aj ohmatal dr. ale nepovedal nic, ze by to bolo nejak stvrdnute...tak neviem...asi je to fakt individualne, ako aj s pokozkou, niekomu sa strie urobia hned ako brusko vykukne a niekomu vobec...

olifcek
22. dec 2009

Suzon, kebyze o infekcii ci zapale viem, iste by som konala

matesl
22. dec 2009

len ako tu infekciu zistis doma...jej tiez az v nemocke na to dosli a to rano bola este u svojho lekara.

ono asi ani to nie je dobre ked ta casto niekto kontroluje...pocula som o nejakej nemocnicnej bakterii...

matelko1
22. dec 2009

trosku som si zdriemla a vy ste sa teda riadne rozpisali.... 😅

suzon78
22. dec 2009

ano ano, to sú tie pásy, moja ešte viac vystrájala, keď mi ich dali, lebo ich musia dosť stiahnuť. Prístroj zachytáva pulz dieťatka a kontrakcie bruška. Inak primár mi povedal, že tiež nevie, prečo je to bruško stále tvrdé, ale že hlavné je, že krčok to neovplyvňuje...

suzon78
22. dec 2009

olif, veď ja viem, ale ako si povedala ak to spozorujeme, máme hneď konať. Vieš, že aj mne teraz v nemcke zistili dáku infekciu a tiež som nemala žiadne príznaky, dali mi ešte na 3 dni čípky, tak dúfam, že zaberie. Ako sa máte?

martinaj
22. dec 2009

ahojte 🙂 tak ja som si zdriemla a teraz som dopiekla vanilkove rozky 😝

suzon78
22. dec 2009

presne ako hovoríš mate, tiež mám podozrenie, že som to chytila v nemocke, lebo v ten deň ma 3 doktori kontrolovali palpačne..

martinaj
22. dec 2009

baby, da sa este pridat do tabulky februaroviek? 😎 ja som v nej neni ☹

matesl
22. dec 2009

ani ja som v nej neni 😲

suzon78
22. dec 2009

marti - robila to olifcek, neviem, či to vie aj niekto iný doplniť, skús sa ešte spýtať zuci...

martinaj
22. dec 2009

jaj no tak olif ma teraz ine krasne povinnosti 😵

matesl
22. dec 2009

no pekne suzi,

ja inak tiez po takom vysetreni po tej rukavici mam divny pocit...ale naposledy kultivacie boli vraj na jednicko, laktobacila mam habakuk takze sa pekne stara o prostredie, a mam aj silnejsi ciry vytok, tak sa asi tak prirodzene cistim...
iba raz som v 5 mesiaci mala candidu...ale cipky pomohli...

suzon78
22. dec 2009

veru tie najkrajšie 😉 , nech už aj mi máme také starosti, že? Jáj nech už to máme za sebou, trošku sa bojím pôrodu, čí sa to viac blíži...

matesl
22. dec 2009

inak myslim, ze prave Olif davala nejake hesla na zapisanie do tabulky...

suzon78
22. dec 2009

ano aj mne dala heslo aj ma tam dopísala..

suzon78
22. dec 2009

ale myslím, si, že by nemal byť problém sa tam doplniť, určite poznáš excel, len si doplň riadok a dopíš sa tam, ide to podľa abecedy. Prepošlem Vám správu od olif a dopíšte sa tam...

olifcek
22. dec 2009

Baby i blum vie v pohode pridat. Je to ako excell x;o)

suzon78
22. dec 2009

máte to v pošte 🙂

matesl
22. dec 2009

jej ahoj Olif

ako dnes malinka?

martinaj
22. dec 2009

suzon dakujem 🙂
ahoj olif 🙂

olifcek
22. dec 2009

Malicka je pod fialovym svetlom...bilirubin sa kusok dvihol. Odsala som si kusok kolostra, mala ho vecer dostane. Palia ma ale bradavky z pumpovania, hech.

olifcek
22. dec 2009

Manzelik mi priniesol teple gastany, je skvely. A aj mliecko na mliecko x;o) mala ma dnes o 19.50 treti den...

suzon78
22. dec 2009

olof, tak si sa konečne tých gaštanov dočkala 😉 , ako dlho budete asi v nemocke? Sesterka rodila v 32 tt a maličká bola len 2 týždne v inkubátore...

martinaj
22. dec 2009

olif, to palenie prejde, respektive si zvyknes.... ale kremuj si bradavky 🙂 aby nepopraskali 🙂

suzon78
22. dec 2009

mne doporučili kalciovú mastičku a vraj sa ani nemusí umývať...tebe sa aká mastička osvedčila marti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre