Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
15. jan 2010

no a este radka sa neozvala, ze uz???

lenica81
15. jan 2010

o logi nic nove odkedy nam dala spravu jej segra... takze, aj oni sa asi zabehavaju...

ja si idem nieco vybavit, tak hadam neskor este nakuknem...

matka331
15. jan 2010

ewwe mne konik ukazuje dobre tyzdne

lolka
15. jan 2010

cafte 😉 zase ste toho toooolko popisali....

jani, s tou vahou sa vobec netrap !!! pribrala si - no a co, si tehulka, kazde telo reaguje inac, drzi sa v tele voda a vela robi aj predispozicia. po porode budes mat frmol, tak kila pojdu dole a aj kojenie ti velmi pomoze.
a pokial nemas zdravotne problemy - co nemas, tak nech si ta sestricka "pani p." necha tie indiskretne poznamky pre seba!!! ja neviem, niektori lekari su fakt hroznii 😠 😠 by som chcela vidiet ich keby v kratkom case pribrali tolko kil, tak velmi sa zmenilo ich telo, naval hormonov......ach jaj 😖

mne konik ukazuje termin o 2 dni skor ako mam v tehu knizke....ale aj tak tie dni beriem +- par dni.

baby, moze sa este brat magnezium ? strasne mi tvrdne brucho a som citala, ze od 36tt by sa uz nemalo brat 😅

garonka
15. jan 2010

lolka ja ešte beriem magnezko a kamoška bola v 38tt brucho jej tvrdlo ako skala tak jej dokina to magnezko predpísala tiež som sa čudovala 😕

maculik
15. jan 2010

ahojte, tak som este nakukla, poctivo lezim, svokor navaril zelen.polievku a svokra domace rezance s tvarohom a ja som si na to dala aj domaci malin.dzem, a teraz idem spat k malej. Tej zase trochu stupla teplota, ale hadam bude ok.

Jani, pozerala som Tvoje foto. Pridavam sa ku kockam - ta sestricka nech je ticho, ona tam nie je na to, aby ta posudzovala. Dolezite je, ako sa citis ty. Ako uz baby pisali, vela mozes mat zadrzanu vodu - lebo teda ja tych 30kg na Tebe nevidim, nech sa divam, ako chcem.
Ja som to mala pri malej. Ked som povedala, ze mam +16-17kg, tak sa na mna divali, ze kde, ale to bolo vsetko voda a po porode mi ostalo malo. Ja viem, 17 nie je 30, ale je to vela.
Uz sa nenechaj vyprovokovat, kasli na nu a ak si ona lieci komplexy z toho, ze je tucna, nech to laskavo nerobi v praci 😠 Maminka to dobre napisala 🙂

Oki, idem ja buvat, tak zatial pekny dnik 🙂

lolka
15. jan 2010

garonka, mne kamosky - maminy ,tiez radili ho uz nebrat.....teda pokial nechcem porodit v marci 😀 😖
uz si ho sice nedavam, ale vcera som si supla 2 tabl., som sa citila ako s kamenom na bruchu 😒 v pondelok mam poradnu u porodnika, tak sa opytam

suzon78
15. jan 2010

zuci diky, ja som myslela, že to musím ležať na chrbte, nabudúce pri ctg im poviem, že sa necítom pohodlne, či môžem ležať na boku. Som rada inak, že si v pohodke...už sa to pomaly blíži 😉

jani - nerozumiem tomu prístupu v amb. do ktorej chodíš a to celého personálu, máš peknú súmernú tehuľkovskú postavu, vôbec nie si tučná, ja to nechápem. Nič si z nich nerob a na budúce im prehovor do duše, ako povedala mami, nech sa hanbia ! Ja som zase pribrala do zatku, stehien a vyzerá to smiešne, som ako taký pavúk 😀 tenké ruky a lýtka a uprostred, ako guľa 😀 , ale teraz si z toho nič nerobím, priberanie je teraz prirodzené a keď porodím, dám sa do laty, resp. naše deti nás dajú do laty 😉

suzon78
15. jan 2010

matelko, gratulujem k výsledkom, babätká majú krásnu váhu 🙂 a bielkoviny v moči som mala aj ja a tiež to bol len výtok..takže v poho 😉 , keď aj tvoj doktor bol kľudný, tlak máš v poriadku, tak preto si bol aj istý...

suzon78
15. jan 2010

lolka ja mám brať magnézium do konca 37 tt, potom už nie, ja mávam skoro stále tvrdé bruško a niekedy to je fakt dosť nepríjemné, doktor povedal, že po 37tt aj keď bude ako skala, to musím vydržať, lebo telo sa už musí pripravovať na pôrod...

zucana
15. jan 2010

baby spala so docitam potom tuto stranu...ale matelko bielkovina v moci moze byt...aj z mlieka aj ze si pila malo vody...ja som tiez mala a zmizlo...
a gari moja sa tak vygula nalavo...tiez tak stvrdne tam a napravo ani brucho nemam...je tot aka spicata veza nalavo...to viem ze ide spat....
idem do billy
som mrtva...potom este dospim 😉

blumka
15. jan 2010

babce, vy co ste uz v 37tt, tak by som vam radila uz to magnezko nebrat...keby ze aj rodite tak je to uz ok...
mne vcera doki zahlasil ze uz aj moj tyzdne je ok, takze vy sa fakt nebojte...radsej ked vam tvrdne brucho, tak si lahnite na chvilu ak sa vam da a odychnite si...
matelko, krasne vahy 😉

blumka
15. jan 2010

baby, ja uz asi tyzden aj viac mozno spavam len po 6-7 hodin denne a cez den mi to vobec nechyba...a to som ja zvyknuta spavat aj 10 a viac...teda ked sa da....
celkom sa tomu aj tesim, len nech mi to ostane ked sa Dzuliana narodi 😅

lolka
15. jan 2010

blumka, tak ja denne spim cca 10 hodin 😀 ale je pravda, ze nie vzdy....niekedy sa v noci zobudim a nemozem 1-2 hodiny spat alebo nemozem zaspat 😒 casto sa mi stava, ze ked idem v noci na wc-ko, rychlo sa preberiem a nemozem zaspat......to je asi priprava tela na caste nocne vstavenie 😅

matelko1
15. jan 2010

mne primar povedal,ze nadalej mam uzivat magne B6-3xdenne 1 tabl.
mne konik tiez ukazuje o 2 dni skor termin porodu.ale aj tak ja porodim skor,mozno koncom januara,uvidime kedy mi primar navrhne sekciu.
ja spat vobec nemozem.šx za noc sa zobudim a potom uz nemozem ani zaspat.prevalovat z boka na bok sa nemozem,lebo ma vsetko boli a tam mam aj drobcov a oni mi hned davaju odpoved,ze nepohodlne, a na chrbte sa mi velmi zle spi.

blumka
15. jan 2010

lolka, v prvom tehu som spavala aj 14 😅 😅 😅 teraz sa mi jednak neda popri terezke ale ani sa mi vecer nehce, radsej si pozrem nejaky film alebo vysivam alebo neico robim 😉

maculik
15. jan 2010

Ahojte, tak som zase nakukla, spala som s malou a oddychovala, Vladko teraz ju zobral k dr, lebo ma od vcera teplotu, aj sa zobudila, no a ako naschval to zase vyslo tesne pred vikendom, to je uz pravidlo... Tak radsej nech ju pozrie, ci to ma len zo zubkov, alebo chytila virus nejaky alebo co. Ach jo, chuda male....

Super, ze su tu svokrovci, mozu s nou byt, lebo mne dnes zase hrozne tvrdne brucho a vystreluje do krizov bolest, tak som rada, ze mozem lezat.

matelko, to mate krasnu vahu a paradne sa drzite, ved uz ste 36tt a to cakas tie riskantnejsie, jednovaj.dvojicky. Super 🙂

zucana
15. jan 2010

cafte baby tak uz som dlho nepisala ze sa nam nieco pokazilo 😉 takze klima vo vikininej izbe....supeeer 😠

zucana
15. jan 2010

matelko veru krasna vaha...idem aj ja skusit este trosku spat...

selyma
15. jan 2010

Ahojte babky. Tak jed rozpravate o spani, tak ja zaspim v sekunde, lebo nezvyknem cez den. No ale to pretacanie z boka na bok aj mna dost namaha a je mi to nie velmi prijemne a bolia krize. A este ked mi treba na zachod? To je podivana
Ale vcera som prisla na to, ze ja sa tak strasne uz tesim. Uz by som chcela malu pri sebe, aj ked porod je bolestivy, ja si to pretrpim.

alex
15. jan 2010

ahojte maminky,
tak ja som v noci strašne zle spala, bolel ma zub, ale tak ukrutne, že mi to až do hlavy vystrelovalo a tak som bola nútená 1x za tehotenstvo aj lieky užiť, dala som si Paralen. Ráno som nabehla zubárke, že nech mi s tým niečo urobí a ona má dovolenku do 18.1., takže som nič nevyriešila, tak som prišla domov, dala zase Paralen, to už bolo po viac hodinách, tak som mohla a snažila som sa zaspať. Pozerala som telku a našťastie sa mi to podarilo a spala som až do pol druhej. Aj keď som pár krát bola medzitým hore, lebo v baráku niekto vŕtal, ale celkom som sa vyhajala. Našťastie zúbok už tak nebolí, ešte ho cítim, ale nie je to také, ako v noci. Ak by začal ale bolieť viac, tak utekáme na pohotovosť, lebo radšej znesiem jedno vytrhnutie, ako takúto bolesť ešte raz.

martinaj
15. jan 2010

juj baby vam sa zije s tym spanim cez den..... mne mala zase spala len hodinu a kym som ja zaspala tak sa zobudila 😠 ja nad takymi kravinami rozmyslam kym zaspim.....

zucana
15. jan 2010

chuda alex...zuny su hrozna bolest...poznam velmi dobre 😢

martinaj
15. jan 2010

no alex, ak ta to bude boliet chod radsej na pohotovost, aby si nejaky zapal do krvi nedostala 😖

selyma
15. jan 2010

A este som zabudla dodat, ako strasne rano bolia lkby, ci lonova kost. Au.
A bolest zubov ja neznasam. Ja som si v detstve vytrpela dost so zubami

zucana
15. jan 2010

baby ake tam mate pocko lebo my slnko a 10 stupnov tak ten fusak ani nevyuzijem...

martinaj
15. jan 2010

u nas mrzne cely tyzden okolo 0......

martinaj
15. jan 2010

zuci aspon nebudes musiet malu zababusit 😉
navarila som cokoladovy puding s jahodami a piskotmi a riadim sa pravidlom preco zjest jeden, ked mozem aj viac 😀

zucana
15. jan 2010

dobre pravidlo marti 😉

matka331
15. jan 2010

juj a ja som spapala celu margotku a teraz mi je troska tazko ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre