Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
4. feb 2010

martinka, ostali uz len detske a tie terezke nezozerem..az tak zle na tom nie som 😀 😀 ale idem si daco spravit, lebo vidim ze tu zas do polnoci budeme jedlo ospevovat a garonka zacne pudingy varit 😀
olif, dobuuu

janielah
4. feb 2010

ahojky 🙂

matesl dakujem, uz som sa aj manzelovi pochvalila, tak sa tesime...a zrejme skoncime pri jednom krsnom mene, nakolko nam chyba fantazia a nevieme na to druhe nejake vhodne dojst...

babky, ja som sa teda nicohó cele tehotenstvo nebala, akurat prenasania na zaver.. a kuknite, presne to sa mi stalo .. 😒

martinaj
4. feb 2010

jani a zajtra ides do nemocky? 😕

garonka
4. feb 2010

blumi nemame mlieko tak puding nebude taka smolaaaaa 😅 😅 😅

maculik
4. feb 2010

tak este som nestihla zmensit foto, aby som mohla pridat, ale zatial aspon kuk sem, dnes bola v nemocke fotografka, tak tu je Petko
http://www.babyfotografie.de/johanniter/2010/fe...

maculik
4. feb 2010

a pozerala som tabulku, tak krasne nas pribuda, gratulujem dodatocne vsetkym maminkam. Kto je dalsi na rade?
Blumi, ty uz mas datum dohodnuty?

janielah
4. feb 2010

mati ano, rano idem na monitor, ze ako je malej v brusku, ci bude v poriadku do pondelka, ked ma budu prijimat .. 😒

maci, krasny, ina uroven, ti poviem....mozme si tu len snivat vsetky na Slovensku... 😔

alex
4. feb 2010

jéééj maculik, aký je kráááásny 😵

martinaj
4. feb 2010

macu krasne fotia tie babatka 🙂

blumka
4. feb 2010

maculik..aky zlatyyyy 😉
nechcem to zakriknut ale asi 9.2 😉 v podnelok sa dozviem po monitore

garonka
4. feb 2010

macu užasna fotka to akoby Anne Gedesova ho fotila vau a v čiapočke vyzera rozkošne 😵 😵 😵 😵

blumka
4. feb 2010

a suzon sa dnes neukazala

martinaj
4. feb 2010

no jani tak sa drzte 🙂
babulky ja idem, zajtra pridem ako na koni ak cestou pod mojou vahou nezdochne 😀
dobru nocku a co najmenej behaciek na WCko 😉

garonka
4. feb 2010

marti dobru nockuuuuuuuu 😉

garonka
4. feb 2010

blumi ani granado sa tu dnes neukazala 😕

janielah
4. feb 2010

granado asi lieci zlahnutu chrbticu z tej nemocenskej postele ..

dobru mati..

blumi, tak nakoniec i Dzuliana predbehne Krpku ..

katina2209
4. feb 2010

garonka a ta supi tu dnes bola alebo uz isla do ruzinova a nevratila sa? nevies nahodou? mati uz som sa osprchovala dobru nocku ti prajem tak to uz tie palacinky nestihnem

vevoncek
4. feb 2010

Čaute kočky, Vevonček je ešte v pôrodnici, poriadne sa včera vytrápila ale výsledok ten šťastnejší a krajší som pridal do fotiek lebo sa chceme s Vami podeliť o naše šťastíčko. 😀 😀 😀

katina2209
4. feb 2010

maculik petko je krasny u nas kedy takto budu fotit v nemocnici za 10 rokov? 😉

maculik
4. feb 2010

No, a tu je nieco k porodu:
Tak dosli sme z kina (inak, Avatar bol super, len dost dlhy, na konci ma uz z tych 3D okuliarov boleli velmi oci), boli sme predtym zase este na koktail, ze ked uz sme v meste, a doma sme si lahli okolo polnoci. Ja som zaspala pred 1, mala som trosku kontrakcie, ale zase len take poslickove. O 2 zacala plakat Adelka a ja som sa na to zobudila a akurat som mala brutal krc. Tak som ju chvilu ukludnovala, medzitym dost velke bolesti a asi v 5min intervaloch podla odhadu. Tak som malu dala k V.do postele a isla si merat, lebo sa mi zdalo, ze su nejako casto. No a v kupelke som zistila, ze su po 3min a ze ani 10min horuca sprcha nezabera. Tak som sa rychlo este kremom depil., nech ich tam nevystrasim a isla pre manzela, ze teda ideme. Adelka bola uplne prebrata, tak sme k nej zavolali starku, vraj sa hrali tak do pol4, a o 3 sme vyrazili.
Do nermocky sme dosli 3,15, tak som sla na monitor, kontrakcie kazde 3min velmi silne, otvorena som bola, ale neviem na kolko.
Vypisali sme papiere a isla som na oddelenie. Asi hod.som bola vo vani, pila mineralku a predychavala. Potom sme boli v takej cakacej miestnosti, tam som skackala na lopte a okolo 6 alebo tak som si uz hlavu buchala o mur, ze som si nedala epi, tie bolesti boli hrozne. Hebammy (porodne asist.) boli suepr, stale ma chodili pozerat, masirovat krize a tak. O pol7 cca som zacala citit tlaky, este som chvilu cakala, no pred 7 som uz isla, ze citim tlaky. Tak som bola uz takmer otvorena uplne, ale ze este chvilu pockame, ci neodide voda a ze ak nie, tak ju okolo pol8 prasknu. Aj tak bolo, medzitym som ich uz prosila, ci mozem tlacit, ale nedovolili, lebo hlavicka bola v inom uhle, nez otvor a vraj musim lezat na lavom boku, aby sa tam napasovala.
Nastastie o tristvrte mi dovolili tlacit (ja uz som tam fakt takmer plakala, ze uz MUSIM, MUSIM), manzel este medzitym mi tam hovoril nejake teorie, ze existuju ludia, kt.si vedia vsugerovat, ze ich nic neboli, apotom vedia aj po uhli chodit (este ze som nevladala, lebo inak by som mu tam asi na to nieco fakt skarede povedala 😉 ,
no a 7,52 som maleho vytlacila, uff.... To bola riadna ulava, vsetko bolo zabudnute 🙂

Placentu som porodila o pol hodku a potom sme takmer do 2 museli byt este tam dole, lebo som krvacala.
Ale nastastie sa to napravilo a uz sme mohli ist poobede na izbu 🙂

Teraz sa akurat zobudil, ideme papat, papa velmi casto, takze to bude zaujimave.
A Adelka dnes, ked ho uvidela, bola uplne zlata, v aute z jasli sa len nanho divala a usmievala a doma uplne hikat zacala a smiat sa a chcela sa hned po nom valat, aj teraz vecer ho chcela ako babiku, ze ho da do vozika. No sranda to este bude ustrazit ju tak, aby som ju stale neokrikala.

No, ideme papat, tak este nakuknem, zatial pa 🙂

garonka
4. feb 2010

kati ja som len snorila v teme pôrod a kuk vo fore ružinov dala príspevok ale rodiť nešla mne sa zda že i ona ma naplanovanu sekciu ako blumka myslím že obe maju v rovnaky deň 😉

garonka
4. feb 2010

šťastny otecko vevon pozdravuj a maly je ozaj cela mama nadherny je 😵 😵 😵

martulanr
4. feb 2010

olif dôchodkove poistenie v socialnej poistovni

katina2209
4. feb 2010

ano oni maju 9.2. myslim no ked sa neozvyvala matesl ani do IP tak neviem viem ze dnes mala ist ku kadernicke 🙂 no maculik a tie kontrakcie sa stale stupnovali ja mam tie falosne uz skoro kazdy den a neviem ci to rozoznam od pravych no tie falosne tak do hodiny prejdu tak tieto asi neprejdu, len dufam,ze to v pohode stihneme s muzom do nemocky 🙂

suzon78
4. feb 2010

Ahojte 🙂

blumiiii ja som tuuuu, dnes taká zatajená, priebežne Vás čítkam, dnes som ale vyvárala a riadila, tak som mŕtva a ešte som aj zle spala, dáka úzkosť z pôrodu na mňa doľahla a mala som strašné tlaky na brušku, mala som pocit, že mi plodová voda odtečie, ale nakoniec som zistila, že to všetko spôsobila kapustová polievka 😝 , no a dnes neviem čo sa to dialo, čítala som si Vás a popri tom pozerala telku a zrazu som začala vidieť dáko matne a pred očami mi dobrú hodku tak čudne blikalo, neviem čo to bolo nikdy som to nemala, zmerala som si tlak a najprv bol trošku vyšší 129/78 a potom mi klesol na 119/70, keď som sa postavila, tak rovnováha v čudu a ani čítam sa mi nedalo, čo som zle vidiela, no a ten strach do toho, bola som sama doma, tak si to vieš predstaviť, tep vyskočil až niekde k výšinám, čakala som na muža, že pôjdem pre istotu do nemocky už som sa bála, že mi dáka cievka praskla, ale keď prišiel, tak som si poumývala tvár studenou vodou a prešlo mi to...ale už to nikdy nechcem zažiť 😝

suzon78
4. feb 2010

maculík petrík je nááádhernučný v tej čapičke ako obrázok 😵 😵 😵

suzon78
4. feb 2010

jéééj otecko ďakujeme za foto, pozdravujeme veve a maličký je naozaj celá mami a aký je zlatý 😵

katina2209
4. feb 2010

tesime sa s vevoncek s vaseho chlapceka cela mamina

blumka
4. feb 2010

suzon, ukazovala som vasu stranku manzelovi...velmi sa mu pacia tie zaluzky a rolety a to vsetko.. 😉

suzon78
4. feb 2010

blumi, tak som rada, že sa páčia 😉 , ak sa rozhodnete daj vedieť, dačo poriešime 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre