Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
22. júl 2009

majte sa kočky ráno som tu jak na koni idem do spršky lebo som až nechutne lepkavá s toho dnešneho horúceho dňa 😀

olifcek
22. júl 2009

martinka: pa a prijemnu noc...

snad nebude tropicka ako slubovali v predpovedi pocasia ☹

mmaarrttiinnaa
22. júl 2009

prijemnú nocku všetkým

joanna333
22. júl 2009

ahoj martina, tu v BA je to hrozne. neda sa ani dychat. a zajtra ma byt 35 stupnov...

loginka
22. júl 2009

no to sa tesiim 😒 😎 😒

hajdylca - ja citam sumrak 😉 - momentalne koncim 2.diel, take teenage ale dobre sa to cita

vidim, ze sa uz lucite, tak dobru nocku, ja idem dociiitat posledne 2 kapitoly 🙄

zucana
22. júl 2009

martinka tak to sa mozes vyjdarit k tomu mojmu rozmyslaniu o pripravku na trubu 😀
inak olif tak sme boli na pizzi...dala som si s mozzarelou a sampionmi a na vrch parmezan bola dobra ...ale tu robia take velke ze som nezjdla celu
na veceru som si dala take ruzove tricko co ma taky vacsi vystrih a namalovala licka ruzovou a muz ze som ako prasiatko a mam mliekaren....tak mi to tehotenstvo pekne zacina 😉

olifcek
22. júl 2009

zucana: hehehe, mas vtipneho manzelika, chii x;o)

no ja som si chcela dat vyzivu, ale neodolala som polievocke, je mnamky...ale zajtra v rozumnejsom case si ju dam aj s nastruhanym syrom a kuskom kyslej smotany, mnaaam

babyyyyy, kupila som nove baterky do digi vahy, lebo uz boli slabe az sa uplne vybili, aaaaaaaaaaa....teraz tvrdi, ze som pribrala len kilo a pol, ale to som najedena a napita, cize zajtra rano to bude skveleeeeee, jup, jup, jupiiii, nakoniec vaha buducej svokricky vazila spravne a nasa nie, lebo mala slabucke baterky.

ja som tak happyyyyyyy...lebo fakt nepapam vela, a ked papam, nevladzem velke porcie, tak mi to nesedelo, ved ani maternica este nie je tak tazka ako bude, ani placenta, ani prsniky....nic, no x;o))))

olifcek
22. júl 2009

zucana: jo, original mozarrela je mnaaaaam...a parmezan, juuuuj. ja som si s tym urobila spagety v taliansku, no, skveluckeeee

olifcek
22. júl 2009

ble, mame tu 24 stupnov x;o(((( to bude noc x;o((( neviem spat, ked je tak teplo. vietor nefuka, cize ani prievan sa urobit neda...grrr

idem si ale lahnut...bru noc vsetkym x;O)

mmaarrttiinnaa
23. júl 2009

dobré ranko všetkým ja už nemozem spat este je len rano a u nas uz tak horuco ☹

filiatko
23. júl 2009

Dakujem za odpoved, ja idem k lekarovi zruba v 12.tt a tam uz by mi mal urobit odbery a dat aj knizku 😉 este jednu otazocku kedy sa chystate k zubarovi? Ja som strasny strachoput, chcem ist az tak v 4. mesiaci az ked bude malinke vyvinute a bude uz rast. Bojim sa ze by ten moj velky strach to mohol neako ovplyvnit 😒 A hlavne mam aj strach ze tam mam urcite aj neaky kazik, chystala som sa k zubarovi este pred otehotnenim ale nevydalo 😉 boli sme rychlejsi nez navsteva u zubara. myslite ze to moze neako ovplynit a moze zubar nieco robit? Pocula som ze injekcia sa nedava tak trpiet a vypotit sa zo strachu a ist s 2 kilami menej od neho 😖

loginka
23. júl 2009

bree ranko 🙂 😎

ja som tiez hore uz od 6, prechadzam sa po zahradke, kym sa este da 🙂
ja lubim mozarelku s paradajkami a bazalkou, je teraz mozarella pre nas ok?,aj ked je to teda cerstvy syr?
ked ano, utekam kupit 🙂

k zubarovi pojdem tiez, ale je to moj ocino, takze sa az tak nebojim 😉

mmaarrttiinnaa
23. júl 2009

ja pojdem k zubarovi az po 1.8.lebo do konca jula ma dovolenku spravne by si mala ist v prvom a 3 trimestri tieto dva prehliadky su povinne ak nebudu tak ti nedaju porodne podla zakona taka blbost neviem preco nestaci jedna prehliadka

mmaarrttiinnaa
23. júl 2009

logi tak ti to maš s tym zubarom super a ten syr si pokojne kup

zusika
autor
23. júl 2009

ahojte kocky!!!
ja som po mensom flame - aj ked bez alkoholu... kamaratovi sa vcera narodila dcera tak sme boli "zapijat" - ja som bola vodic......strasne som sa tomu tesila..... kratko po porode som volala s cerstvou maminou.... tolko stastia co z tych ludi ide..... aj ja to chcem zazit....
no a vecer ma cely cas ten kamos chytal za brucho, lebo ze jemu to uz teraz chyba...a ze ma bude chodit chytat za brucho stale ked ho budem mat velke....lebo ze to je nieco uuuzasne..... 😀 pozname sa 100 rokov, je mi ako brat, tak mi to vobec nevadilo.... a hlavne keby ste videli ako sa velmi tesil..... a stale sa pripijalo na Adelku...a bol tam aj cerstvi stryko aj dedko...a tak strasnesa opili....moj mangel dnes prisiel do porace a este mal 1,7 promile 😝
takze dnes ma kludovy rezim a vodica 😀 pokracuju v piatok,ale to ich uz necham.... uz teraz sa bojim ako bude ten moj zapijat nase dieta

zucana
23. júl 2009

cafte baby tak ja prave idem k zubosovi.bola som min.tyzden na kontrole a ze nemam kazy ale idem na dentalnu hygienu aby sa nezapalovali dasna....
tak pak se ozvu a marti o tej trube si mi neodpisala...ze ci moze pripravok cistriaci ked este citit v trube nieco zle sposobit ked som tam piekla....dikes 😉

olifcek
23. júl 2009

filiatko: injekcia sa dava x;O)pytala som sa na to lekara, lebo dnes o 13.00 mam byt u zubara. povedal, ze vsetko, co je lokalne, babatku nemoze uskodit x;o) ja osobne sa nebojim rezania nikde na tele, ale zubara sa bojim ako cert kriza, hehe. normalne mi je az zima,, ked tam som a nahodou chyti vrtacku, brrr...dufam, ze dnes to bude preventivka a nic viac, hehe

martinka: to ma naozaj aj zubar vplyv na peniazky od statu???? skoro som odpadla teraz, glg. esteze tam idem dnes, ked som este v 1triemstri, kedze mame 11tyzden a 2, ci 4 dni -mam dva rozne udaje na dvoch papieroch, hehe, teda co sa dni tyka x;o) ale aspon viem, ze pojdem dnes urcite a potom aj v tom tretom trimestri x;o)

zusika: mangelik ma vodica a moze byt v pracicke opity? hech, asi je majitelom, coooo? x;o)))

no baby, takze info x;o) moj lekar na NT samozrejme posiela kazdu tehulku. bola som sa objednat na prvu fazu downovho syndromu. takze na NT idem 04.08. na 12.00 kde mi vezmu aj krv, lebo ta je vraj najdolezitejsia v tom. nastastie mi ju vezmu oni, nebudem sa musiet plasit za mojou sestrickou u doktora, lebo krv musia vziat do 24 hodin od toho vysetrenia.
babo sa ma dobre, srdiecko bije, ma rucicky, nozicky, hlavicku, brusko, tak peknucko vyzeralo, a hlavne spokojne 😉
mame 47,5mm, a tento test sa moze robit od velkosti babatka 45mm, ako ma lekar poucil, cim ma chcel ubezpecit, ze sa uz tento test robit moze x;O)))

dalsia poradna 18.08 o 17.00, hech, to pojdem z prace, zrejme ☹

alex
23. júl 2009

olifcek, olinka všetko najlepšie k meninám 😉

joanna333
23. júl 2009

ahojte, ja tiez blahozelam olinkam 😎 😎 😎

olifcek
23. júl 2009

a joooo, dvakrat ked som u lekara bola dal mi dezertik, dnes uz nie, len sa opytal, ci som od nich dostala dezertik, a ja, ze ano veru 😉 😉 no ale tentokrat bolo prekvapko u sestricky. vypisala som jeden papierik a dostala uvitaci balicek pre buducu mamicku od prosamu 😉
vola sa to Prenatal box, a kedze som tu karticku vyplnila, po narodeni babatka dostanem od nich este Klinik Box

no nie je to uzasne? ked uz stat nejak moc na tehulky nemysli, aspon niektore firmy to robia.

v tomto balicku mam :
cumlik znacky NUK, ukludnujuci dudlik silikonovy, velkost 1 /0-6/mesiacov

male balenie caro 50g /co je super, lebo som si to chcela kupit, len som najprv tuzila ochutnat to/

vzorku silanu sensitive, natural /Almond Milk and Aloe Vera/ 45 ml

vzorku prasku persil sensitive plus 100g

knihu : happy baby book - poradca pre tehotne zeny - su tam veeelmi zaujimave veci. tu je obsah: priebeh tehotenstva, starostlivost pred porodom, hygiena a hrasa, tazkosi v tehotenstve, priprava na prichod babatka, porod, istota vzdy a vsade

casopis dieta, sice je to februar 2009, ale su tam napriklad : cakame dvojcata, prve ockovanie a pod.

a letaciky :
homeopatia od BOIRONU - pripravky, ktore mozeme kedykolvek x;O)
caro
hipp
pampers
nuk

olifcek
23. júl 2009

alex joanna DAKUJEEEEEEEEM. viete, ze ste prve? drahemu som nehovorila, ze mam meniny, tak mozno to ani nevie, chii..i ked...drahusik malokedy na nieco zabudne...ale o meninach sa bezne clovek nebavi, ze? ale snad maju na stoloch kalendare s menami 😉 u lekara nemali s menami, hehe

martulanr
23. júl 2009

ahojte tak rada by som sa k vám pridala 🙂

Oli prajeme vsetko naj k meninkam

zusika
autor
23. júl 2009

no teda olif, aka pozornost....to aj ja chceeeem.... no ale zrejme nehrozi,... 😒
a tiez blahozelam k meninam....

Pôvod mena Oľga je severský. Je zaužívané hlavne v rusky hovoriacich a okolitých krajinách. Jeho nositeľky na Slovensku oslovujeme Olinka, Olina. Význam tohto ženského mena je "zdravá", "šťastná".
Oľgy, ktoré majú meniny 23. júla, sa vyznačujú tvrdou povahou. Reagujú rýchlo a svojrázne. Zodpovednosť im je samozrejmá, najlepšie sa cítia v povolaniach, v ktorých treba vynaložiť veľa úsilia a konať samostatne. Skalopevne pritom zastávajú svoj názor. Nositeľky tohto mena sú dosť nedôverčivé a len málokedy sa dajú presvedčiť o nezištnom priateľstve či láske. Ich život pripomína neustály zápas či už v rodine alebo v práci.
Oľgy ovplyvňuje planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú červená, biela a zelená. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor, levanduľa, kamene tigrie oko, topás a achát.

a nie, manzel nie je majitel, ale "sedi" v ramci hierarchie vyssie ako obycajny zamestnanec.... len si dal preventivne fukat sam a ked bude potrebovat niekam zaviest musi ist s nim aj kolega.... ale myslim ze vsetkym vo firme vysvetlil dovody.... a oni chlapi su zase velmi chapavi v akejto situacii

filiatko
23. júl 2009

oha to nemyslite vazne ze v 1 a 3 trimestri? brrrr, no budem musiet sa objednat aj ked zo strachom v gatiac ☹ Oli co to znemena na NT ake je to vysetrenie?

mmaarrttiinnaa
23. júl 2009

zuci neboj sa nic sa ti ani malenu nestane to by si musela vdychovat velke mnozstvo silne agresivneho prasku prip . dajakej kyseliny
olif aj ja som bola prekvapena ohladom toho zubara ale viem to z dobreho zdroja ze musia byt 2 prehliadky u stomatologa aj v tehu knižke by si mala mat napisane aspon ja mam v mojej ze prva prehliedka 1trimester a druha treti trimester 🙂
olinky všetko naj naj Vam aj bruškám (aj ked nebudu olinky) 😀

zusika
autor
23. júl 2009

ano treba ist 2x k zubarovi

a NT -o tom sa tu uz pisalo asi pred tyzdnom - je to presvietenie sije... zistuju sa mozne geneticke vady.....

olifcek
23. júl 2009

zusika: x;o))) jo, tuto charakterisituku mi kolegyna a sefka vytlacili n ruzovy papier a dali v kancliku na nastenku, podskrtli negativa, hehe..a ja figou klady 😉 😉 😉

jo, i my mame niekedy chut na pivo a aj keby sme si ho dali, nic sa nestane x;o)))

filiatko: je to jedo z vysetreni, ktore vylucuje downov syndrom x;o) meraju siju a este aj podl akrvi to nejak pozeraju. budem vediet po 04.08. po 12.00 dat info x;O) ale tusim zucana to uz vie 😉

martinka: aha, oki, ked, tak zubarka snad bude vediet, ze mi to ma pisat do knizky tiez...co este musime mat aby sme tie peniazky dostali?

A DAKUJEM VAM VSETKYM KU BLAHOZELANIAM 😉

olifcek
23. júl 2009

a konecne mam potvrdenu krvnu skupinu x;o) A+

chcem si to dat neskr i do obcianskeho preukazu x;o)

olifcek
23. júl 2009

figou akoze fixou x;O)

olifcek
23. júl 2009

zusika: na to vysetrenie asi nemusim nic extra chystat, ze? zrejme len prazdny mocovy mechur

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre