Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
27. jan 2010

ahojky,
vítam nové bábätká na svete, prajem veľa zdravíčka!

Aktualizovala som aj tabuľku 😉

blumka
27. jan 2010

jeeeeeeej, dalsie babatka 😉
matelko, nedockava, graulujemeeeeeeeee

no mne je dnes asi fakt veselo...taky pekny den je, tak sa nebudem mracit 😀

matka, idem uz na 100% cisarskym, mala sa sice otocila dolu hlavou, herecka, ale kvoli ociam a najnovsie aj kvoli stensenej jazve...ale termni este neviem, zajtra idem na monitor takze sa opytam
prietoky sa robia na utz, ze? lebo mne vyslovene prietoky nerobili ale na utz som bola, tak snad to poriadne popozerali

petuskaxfun
27. jan 2010

ani prietoky ani ctg cudneeee ☹

matesl
27. jan 2010

presne babulky, viera je dobrovolna, nemoze ta niekto k tomu nutit...ja verim, ze kazdy mame svoj osud niekde napisany, a je jedno ci to nazyvam Bohom alebo Osudom... a ked raz budem mat potrebu ist do kostolika, pojdem, preco nie...mysliem, ze ludia tam chodia aj pre to, ze sa aspon v tejto hektickej dobe vedia stretnut, porozpravat pred kostolikom, po kostoliku...uplne v pohode...ale nech ma niekto nenuti
my sa doma dokonca na vianoce aj pri stole pomodlime...uplne v pohode...ja len chcem aby som nemusela chodit k babine so strachom, ze sa zas chytime kvoli tomu...potom sa tam ani netesim... 😨

jeeeej tak dalsie deturence tu mame...no krasne potiahli na dvojcatka...

babyyy...to uz teraz asi aj kazdy den budu taketo spravicky tu 😀 tesiiiiiiim

zoska
27. jan 2010

mne prietoky pozerali na utz v 3Ott a teraz na kontrolnom v 36tt a pozerali mi ich j v 26ttked som bol na pohotovosti kvoli krvacniu...

na ctg som bol prvykrat min. stvrtok a zajtra idem zase...u nas je to tak, ze posl. mesiac kazdy tyzden kontrola na ctg

mmaarrttiinnaa
27. jan 2010

no kocky sme v teme Februar a este sa ani januar neskoncil a uz mame deti 8+3 trojicky marhulky to sme ale sikovne 😀

alex
27. jan 2010

jáááj a u nás tiež svokra, že krstiny furt by chcela... Som jej povedala, že ja nie som krstená, tak že asi by boli problémy, a akurát dva dni dozadu mi hovorí, že pozerala nejakú reláciu a že tam vraveli, že to nie je problém. Tak som jej povedala, že nevadí, že aj tak malého nebudeme krstiť, do kostola nechodíme, tak načo. Keď bude chcieť neskôr, tak sa dá pokrstiť aj sám, to nech sa on rozhodne. No bola taká ofučaná...

lolka
27. jan 2010

u nas je to tiez nerozohdne s krstinami, kazdy sme inej viery - ale to by ani nevadilo, len neboli sme k tomu vedeni, tak tiez neviem naco......no, uvidime 😕

garonka
27. jan 2010

čaute žienky 😀

poslušne hlasim stav 2v1 😀
načakala som sa v tej nemocke ako hypochonder hnila som tam 4,5 hod 🙄 dnu som sa dostala až na obed, keď sestričky vrčali a zurili hladne ako levice no jednej som vynadala či s ňou trepu hormony alebo čo 😕

som pekne uzatvorena tak fajn no, jedna hodnota pečeň.testu je zvyšena a tlak mi ta zaspata sestrička namerala 140/90 ani mi ten pas na rameno poriadne nestiahla krava a utekala preč 😠 tak primarko kazal namerať ešte raz tlak po CTG zazname.

robil mi utz to su prietoky či čo? mam znížene množstvo plodovej vody oligohydramnion no hadam to neni nič zle lebo ma porazí 🙄

tak po hodinke som šla na CTG šecko oki, kuvik sa hybal mne stvrdlo bruško a kukam zas ta pajedna sestrička že v koľkatom som týždni šak mam kontrakcie a ja noa? a čo? otočila sa a zmizla krava, tak mi papier zo zaznamu odtrhla upratovačka to je chore nie? a ešte i pasy som dala sama dolu tak mam aspoň prax 😀
CTG je v poriadku tak mi druha mila sestrička premerala tlak a kuk 130/80 no des

rano mam naklusať k svojej ježibabe nech mi vezme vyter na toho streptokoka a krv na pečeň.testy
a ak sa mi zvyši tlak veľmi tak je nutna hospitalizacia no fajn 😕

tak ja teraz ležím a stale mam v hlave že mam znížene množstvo tej vody to dufam, nieje pre maleho zle ale keby bolo to hrozne tak ma primarko nepošle domov nie?

inač zosi mala si čuchnuť toho benzínu namiesto mňa 😀 ja som naschval šla dnes na pumpu môj drahy kyval hlavou, že som vadna 😀

a nedočkavej a matelko veľke gratulujem posielaaaaaaaaaaam

dnes som videla toľko babätiek a jedno sa so mnou viezlo vo vyťahu a malo štikutku 😀 bolo v žltom fusačiku zabalene ako kuriatko 😵 😵 😵

olifcek
27. jan 2010

jeeeej, novopecenym mamickam gratulujeeem

my nekrstime x;o)

a jo, boli sme s malickou u obvodnej pediatricky, konecne ju mame x;o) a vazime uz 2370g 😵

garonka
27. jan 2010

ježiši ale som to tu počmarala 😅

zoska
27. jan 2010

garoon cau 🙂
som rada ze si ta v nemocke nenechali...no inak 4,5hodiny!!!§ co su slahnutí 😠 ja som tiez sice minule cakala 4 hodiny ale uz som sestricke povedala, ze nech si robia poriadok...tak mi odpusti 3,5 eura za vyter...no mozem sa im na to vieteco 😒

ja idem zajtra na krv...som objednana,tah hadam nebudem cakat a rovno mi slubili ze mi aj poradnu spravia a od dr. rovno do nemocky na pasy pojdem...no tam si ale isto pockam ☹

olif...super vaha...gratulka 😉

blumka
27. jan 2010

garonka, to co je za pristup? 😕 😕
by som sa otocila na opatku a sla ine

katina2209
27. jan 2010

Ja som tu mala navstevu tak som sa trosku odmlcala vidim ze preberate vieru ja som evanjelicka a moj muz katolik Marka sme dali pokrstit v evanjelickom kostole aj sme sa brali v evanjelickom muzovi sa paci viacej v nasom kostole a nas fararko je zenaty ma pani fararku a 5 deti. Druheho synceka budeme tiez krstit, starsi ma v skole aj predmet nabozenstvo a uci sa i ked ich uci reholna sestricka...Ja si myslim,ze ublizit mu to nemoze nas nasi rodicia tiez tak vychovavali a nic sa nam nestalo, muz dokonca chodil so starkou kazdu nedelu do kostola
🙂
garonka ako sa mas dnes? benzinova maniacka 🙂
gratulujem vsetkym maminkam ktore porodili uz sa nam to rozbieha ale sme februarovky tak este vydrzme 🙂
ja idem prvy krat na prietoky zajtra tak som zvedava to mi asi povedia aj pribliznu vahu? na monitore som este nebola

alex
27. jan 2010

olif krásne vám rastie váha, gratulujem! 🙂

garon, jéééjda, že 4,5 hodiny, by ma porazilo.
Ja som si práve urobila čajík a večer dám druhú šálku.

katina2209
27. jan 2010

garonka ale tolko tam cakat by ma aj slahlo----

katina2209
27. jan 2010

Alex ked pijes ten malinikovy cajik netancuje ti maly ako o zavody ja ked si ho uvarim a dopijem to je ako prva fotbalova liga 🙂

alex
27. jan 2010

kati, čo ti ja viem, on sa hýbe celý deň, aj teraz kopká, ale nepripisujem to tomu čaju.

lenica81
27. jan 2010

supis, dalsie babo... 😵 vela zdravicka... riadna vaha inak... fajna...

a dnes je tu tak krasne... som sa bola prejst... sice vietor taky dost neprijemny... ale to slnko... aspon ma clovek pocit, ze zije... 😀

som kupila malemu dvoje puncosiek... no teda, pre chalanov ten vyber nie je nic moc... ale hadam budu ok... 🙂 a frote zinky na umyvanie nemali... tak musim este zhanat... maminky, co uz mate baby, pouzivali ste ich... hm...

garonka
27. jan 2010

zosi a si na mňa pri tankovaní myslela? 😀 jaj benzín to je aroma 😀

blumi a to je šaca nie? nemocka asi na prd, keď si tam vysedím skoro pol dňa a môj mm zaspaval tak šiel do auta čo ho ujo z parkoviska zobudil že čo sa deje 😀 pospal si dve hodinky 😀

a to idem i na buduci týždeň v piatok tak to si ma určite nechaju lebo môj tlak to pri tej capnutej sestričke nevydrží, ale jedna tam je taka mlada a mila ta mi aj vodu doniesla lebo za tie 4,5 hod som vychlastala fľašu Lucky 😅

katina2209
27. jan 2010

Ja ked vypijem ten caj tak to su strasne narazy hlavickou do panvy a do krizov tak ze mi to ide az do noh a do slabin nemozem ani chodit tak preto sa pytam ci to nahodou nemas

garonka
27. jan 2010

baby a to znížene množstvo plodovej vody nieje nič hrozne? tu čítam na nete že voda sa obmieňa no ja som sucha tak nemohla zo mňa vytiecť 😕

zoska
27. jan 2010

garon jj 🙂 myslela...teda lepsie povedane...som si povedal, ze fuj to co za smrad a stala som meter od auta...
no ale kolko ludi tolko chuti 😀

zoska
27. jan 2010

garon keby si jej mala nejak velmi malo ak s tym urcite cosi robia...neboj

katina2209
27. jan 2010

lenica ja som pouziivala taku frote zinku a lekarka mi povedala,ze nech to nepouzivam ze najlepsie umyvat rukou,lebo v tych zinkach sa usadzuju bakterie

matka331
27. jan 2010

jeej nedockavej gratulujem k babetku .....olif nam zacala a ta sa o tu zvrtlo ... 😉 super ja som si tosku polezala ale stalemi je neako cudne ....blee

supi
27. jan 2010

jej matelko a aj nedockava sa dockala 😀 gratulujem
jaaaaj som zabudla ktora ste sa ma pytali ze kedy mam termin 😅 mali mi vcera povedat ale nakolko Dr. musel operovat tak mam dojst v piatok tak snad mi nieco uz povedia 😠

katina2209
27. jan 2010

garonka ja si tiez myslim ze keby si mala nejake rizikove male mnozstvo tej plodovej vody tak by si ta tam urcite nechali tak to nebude take hrozne mozno ze malicky ju viacej vypije 🙂

lenica81
27. jan 2010

garon, super pristup... 😀 myslim tvoj k sestrickam... ale inak sila... ja som tolko este v nemocnici chvalabohu necakala...

naobedovala som sa a maly sa roztancoval... konecne, lebo som mala dnes pocit, ze je nejaky apaticky...

baby a na prietoky a ctg chodite do nemocky vsetky... lebo ten moj ma vzdy vola k sukromnikovi, ale teraz uz platit nebudem... sme sa dohodli, ale tak by som to mala v jeden den hotovo... hm... tak ako vy?

garonka
27. jan 2010

zosi heeeeeeeeeej? taka aroma a nevonia? 😀
no sa ukľudnim z tej vody nejak tiež si myslím, že by ma tam nechali keby jej bolo veľmi malo

kati ten maly mrňousek tu vodu aj pije? inač sa hybe stale sa prevaľuje a vyduva chrbatik alebo riťuľu 🙂
radšej o tej vode nečítam nič lebo ma to stresuje viac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre