Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
3. feb 2010

to davaju starostovia mestskych casti...najlepsie je sa pytat na miestnych matrikach.
ja som to nejak aj nasla cez net, ale potom nam dosli nase biskupske noviny a moj muzik to citava, tak to tam bolo uvedene
nove mesto davalo az 200 eur...to je parada...musite sa ist popytat na to, lebo tam treba rodny list baba a rodic, ktory tam ma trvale bydlisko. treba sa informovat, co este potrebuju

alex
3. feb 2010

fíha a Petržalka nevieš ako je na tom? 🙂

joanna333
3. feb 2010

hej matesl, mala je uz dost velka...a planovane sekcie zvyknu robit tyzden pred terminom....

inac super,ze si to nasla s tym prispevkom...je o tom aj na nete.treba sa pytat na urade ci davaju a kolko...idem pohladat ci aj v karlovke to davaju.......

matesl
3. feb 2010

pozriem co pisu v tych nasich novinach...som si to vystrihla...

takze mame sa hlasit na oddeleni socialnych veci a zdravotnictva Miestneho uradu s rodnym listom, rodic musi preukazat trvale bydlisko v mestskej casti a chcu nejake evidencny list od spravcu objektu...to asi listom vlastnictva bytu...je to tak salamunsky pisane...ale ved mi po vedia ci este.

alex
3. feb 2010

No ja som našla článok z roku 2007, kde sa píše, že Petržalka nedáva príspevok.

joanna333
3. feb 2010

no v karlovke davali od r. 2004 4000sk, ale mam pocit ze v sucasnosti nedavaju nic...napisem tam mail...

matesl
3. feb 2010

alex to sa mohlo zmenit
v PB davali min rok 1000 sk a teraz 50 eur
treba sa popytat, mohlo sa to zmenit

alebo treba sa nahlasit na trvaly pobyt k niekomu na nove mesto, tam je to fakt zaujimava suma, do kelu

alex, ja som skusala vselico davat do goooglu, prispevok mestskej casti PB...a tak kadejak, ale tiez som len stare veci nasla a az potom tieto nasenoviny vysli...ale urad to isti 😉

janielah
3. feb 2010

ja zas viem,ze Ruzinov dava okolo 5.000, co je tiez super,lebo Ruzinov je celkom bohaty,tak tesim. Idem sa pokusit spat babky,dobru..

matesl
3. feb 2010

jani no pekne, treba to vyuzit

joan a to by bola aka smola, to bol na tu dobu pekny peniaz

alex nasla si nieco aktualnejsie?

budeme sa musiet vsetky k janke nastahovat 😀 😀 😀

alex
3. feb 2010

no veď vyzistím. Ono tam v tom článku písali, že Petržalka má oproti iným mestkým častiam viac obyvateľov a že oni radšej pomáhajú teda sociálnym prípadom.

joanna333
3. feb 2010

no tak ja som prave pisala pani na matrike ohladom toho prispevku, potom vam dam vediet ci sa vobec bude unuvat mi odpisat...

inac to je aka sila ze niekde daju aj 200eur a niekde ani fuka...

matesl
3. feb 2010

joan...juj teraz mi docvaklo, ze fakt buduci tyzden uz mame tyzden pred terminom...no zbohom, ani mi to nedochadza 😅

matesl
3. feb 2010

no to je fakt, ja si tiez myslim, ze keby tu zilo menej obyvatelov tmavsej pleti, co nic nechcu robit, len deti plodit, bol by prispevok vyssi, no co uz

alex
3. feb 2010

juj takých mi ani nespomínaj... ja ani neviem načo ich do správ dávajú furt 😠

joanna333
3. feb 2010

no mates, mne to tiez velmi nedochadzalo, az dnes ked mi dr. oznamil ze v utorok sa mam hlasit do nemocky tak som sa hned prebrala. a uz na mna prichadza depka... ☹

joanna333
3. feb 2010

to vam poviem dievcata je to des s tymi ciernymi potvorami. ja som z vychodu a hlavna pricina nasho prestahovania boli prave oni...v skole kde som ucila bolo pred 6 rokmi 55percent ciernych...

matesl
3. feb 2010

no ja sa zatial nebojim, bo neviem do coho idem, ale ak uz budem sediet v aute s bolestami...zacne mi docvakavat a asi ani klistir mi nebude treba...taka budem posrata...

joanna333
3. feb 2010

neboj mates, ked budes mat bolesti na strach ani nepomyslis...ja som pri prvom tiez nevedela co ma caka a ani som sa nebala, vsetko to bolo tak prirodzene a islo to ako po masle...aj klystir je v pohode...

matesl
3. feb 2010

jau...kam sa to moje dieta tlaci...tak ma zabolelo dole a az do krizou...to asi dobre na krcok zatlacil, betar maly 😅

matesl
3. feb 2010

asi jedine co mam strach aby neboli komplikacie a s malym bolo vsetko OK...ostatne sa spravi...len nech je drobec v poho 😉
a tiez si myslim ze v tom krci, budem rada ze nezabudnem dychat 😀

alex
3. feb 2010

matesl, to môj malý sa furt hore na rebrá tlačí.

joanna333
3. feb 2010

moja mala zas nozky vystiera do boku...pod rebrami ma hlavku...

matesl
3. feb 2010

no to tiez, dnes cely den sa mi tahal pod lave rebro, aj nozky sa mu z neho smykali, sa na nom tak smejem, sa zaprie ale sa mu zosmylne a uz zas mam vybulene na boku 😀

ale teraz tam hlavkou nieco riesil, tak ma to zas doooole uplne zabolelo, ale uz som ho odtlacila 😀

matesl
3. feb 2010

joan, ja mam ritku vzdy hore - po ruke ked ju vypuci, hned ho po nej mozem hladkat 😅 a vtedy sa ukludni

joanna333
3. feb 2010

ja sa s vami lucim, idem do pelechu.
dobru noc.........

matesl
4. feb 2010

idem uz aj ja, uz s mi oci zatvaraju 😔
papapa

alex
4. feb 2010

Dobrú teda. Ja som telefonovala s kamoškou hodinku, tak som sa nemohla venovať tu vám a už ste mi odišli.

No môj je hlavičkou dolu, nožky má asi napravo na boku, lebo tam ma stále šťuchá, ale riťkou mi tlačí na tie rebrá. Raz na pravo, raz naľavo, no väčšinou napravo a je to teda pekne nepríjemné.

Idem teda aj ja si už ľahnúť, nech ho chudáčika netlačím stále, keď sedím.

blumka
4. feb 2010

dobre ranko 😉
idem na interne predoperacne, tak na mna myslite 😉

janielah
4. feb 2010

dobre ranko, blumi, myslime na teba 😉

ja idem poobede na poradnu, tak myslite i na mna 😉

janielah
4. feb 2010

a v zahorskej davaju 6.000, tam su na tom uplne najlepsie - matesl, tak sa nenastahujeme rychlo tam? 😀

babky,vratim sa dnes z poradne??? vratim? nemam vlasy umyte ... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre