Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

petuskaxfun
12. feb 2010

no aj moj maly obcas grcka a to dost ale jemu sa aj tazko odgrgava po odgrgnuti ckame po papani sa cely vypina a kruti spanok sa mu skratil teda hodne a papa mi menej ale castejsie hmm tak clovek nevie ci kolika al.reflux al.coo 😒

alex
12. feb 2010

peťka no máte to ťažké. Na koliku dávaš aj kvapky nejaké? Sab simplex mi odporučila pediatrička.

petuskaxfun
12. feb 2010

ano sab simplex trosku poprdka ale dnes som musela aby sa vykakal trosku pouzit rekt.rurku on chudacik furt len tlaci a tlaci a pyta papat casto ale vypije len velmi malo podla mna ze je unaveny tak preto ☹ aj masaz.kremik na brusko aj fenikl.cajik,kupili sme aj espumissan tak skusim dat zajtra aj ked ma tu istu ucinn.latku ako sab simplex a ty ako pozeram ze mas termin za vyse 2t.teda uz sa to blizi ako sa citis jakubkovi sa este nece von

alex
12. feb 2010

chudáčik maličký, hádam mu to rýchlo prejde. Ja sa toho tiež strašne obávam, aby sme nemali bolesti bruška, väčšinou chlapci tým vraj trpia viac.

No ja sa teda na pôrod necítim, malý sa hýbe jak ďábel, snaží sa vykopať cez bok. Ale teraz ma občas tak pichne až v krčku, keď sa naťahuje. Uvidíme, možno to príde tak z čista jasna. Inak teda zátka mi neodchádza, brucho sa mi zdá byť vysoko, myslím, že na pôrod to ešte nie je.

supi
12. feb 2010

Ahojte tak v skratke sa pokusim napisat nasu story...

V piatok 5.2. na monitore som mala caste a silne kontrakcie, tak ma lekar vysetril a poslal domov pre veci a potom prist na prijem na 10. na sledovanie... Tak som sa ubytovala a ze teda to nejak do toho 9.2 tam prezijem... tak som vecer pekne isla vecerat, hodinu pred tym mi muzik este doniesol tonu spagiet tak som bola kvalitne najedena...
potom po veceri ma poslali na monitor a zacalo to mat rychly priebeh...
Kontrakcie som mala kazdu chvilu a silne ale ja som nic necitila, to mi vzdy len sestricka hlasila ze teraz idem velka kontra ale ja aj tak nic... 😝

Tak ma hned lifrovali na 9. na cakacku, dostavala som jeden cipok za dryhym ale zbytocne lebo mne este nezacalo ani travit... Uz sa nedalo dlhsie cakat (pred celkovou anesteziou treba aspon 6 hodin bez jedla)...
tak mi zacali podavat nejake protialergicke infuzky a ze teda pojdem spinalom...
O pol noci prisiel manzel, a o jednej ma zacali kuchat, spinal mi davali bez lokalnej anestezie, trosku neprijemne ale dalo sa... o 01:15 vytiahli malu a do druhej ma zasivali...
no a na nasledujucich 5 hodin nespominam velmi v dobrom, bola som v stave ked som vsetko olutovala a chcela aby mi podali eutanaziu 😔

Mala som neskutocnu svalovu triasku, aler. reakciu a sok, a tiez to hrozne bolelo...
Po 10 hodinach ma uz zacali stavat na nohy, odcievkovali a musela som zacat bojovat, zaciatky boli dost bolestive, svaly na bruchu ziadne, rana bolela...

malu mi ale casto nosili takze sa mi dost skoro spustilo mlieko co som velmi rada, na to ze som bola sekciou dost skoro
na 3.den mi malu dali na izbu a na 4. den ma uz pustili, lebo som vraj pekne zabojovala akoby som ani sekciou nesla...

Inak co sa tyka Ruzinova som bola spokojna, na nadstandart som sa sice nedostala ale boli sme fajn baby na izbe a schytala som dobre sestricky aj na 600 nedeli aj novorodenecke, takze sa nestazujem

Takze ked to tak zhrniem asi si to este niekdy rada zopakujem 😀

martinaj
13. feb 2010

ahojte 😉 tak ja som 2v1 furt 😀
nikto sa neozval, ze by rodil?

zoska
13. feb 2010

caute 🙂

supi poslednou vetou si zabila 😀 no ta eutanazia...tiez dobre 😀
este raz gratulujem k miminu 😉

kocky ja som chora...o 4tej som sa normalne zobudila na bolesti hrdla, cele cervene ho mam, plny nos...je mi na ho..., zacinaju ma bolieť zuby z toho
naststia nemam teplotu...
absolutne nechapem kde sa to tak rychlo vzalo

matesl
13. feb 2010

ahojte,

matka, nikto...nejak sa v tomto pocku nikomu nechce 😉
mna neskutocne bolela manva celu noc, ale z casti to pripisujem tomu prievanu na chodbe v nemocke.

no supi nasa, hlavne ze uz to mas za sebou
😉

matesl
13. feb 2010

zosi, mna hrdlo pobolieva uz tyzden, noos sa mi zas upchava, zahlienena som, to asi naschval aby sa bam tazsie rodilo 😖

martinaj
13. feb 2010

zosi a nieje to z toho vcerajsieho vyletu?
mates podla mna skor tym, ze zachvilu ideme rodit 🙂

zoska
13. feb 2010

mates,
presne aj toto ma napadlo, ze budeme vysilene a nebudeme vldat tlacit 😒 toto je ko naschval, dokelu...
uvarila som si pomarancovo- zazvorovy caj, dala polku paralenu...pojdem vykloktat repik a potom do postele budem dufat, ze som to pochytila na zaciatku

olifcek
13. feb 2010

zosi, i olivovy sa mi paci, ale ta cervena v nom to pokazila, chi...a hnedu ja mozem veru...aj ta pani je mila, takze ju odporucam 😉

gari i Ty budes rychlo na nohach. vies preco? lebo niesi zena, ktora by sa len lutovala... 😉

zuci mne pomohlo, ze malicku kojim pod 2-3 hodky z toho isteho prsnika, aby papala aj zadne mliecko, co prospieva i proti kolikam aj zvracaniu...to predne mliecko babatkam zatazuje crievka, lebo az moc rychle nimi prechadza...

zoska
13. feb 2010

mati,
no to ma napadlo tiez ale pochybujem, zeby to tak rychlo prislo..bola som vonku len dve hodky, z toho pol hodku v bufete na caji...naobliekana som bola riadne, vobec mi nebola zima...

skor v stredu tu bola kamoska ma pozriet a vo stvrtok mi volala ze je chora...takze ak mala nejaky bacil uz u nas tak to na mna asi preslo...

olifcek
13. feb 2010

zosiiiiiiiiiiiiiiii, super, ze si tu

pls, porad rychl pochutku z tvarohu...nechcem ho vyhadzovaaat, diiikes

zoska
13. feb 2010

olif 😀 pockaj, porozmyslam

olifcek
13. feb 2010

zosi, to pivo, na tych horach..to je Tvoje, ze? 😀 😝 😀

zoska
13. feb 2010

vymiesaj s pochut. smotanou a vanilk. cukrom (ak nemas smotanu, tak biely jogurt) daj do poharov piskotky, na to ovovcie a na to tevymiesany tvaroh, pripadne to vrstvi...podla toho kolko toho mas 😉

to je take najjednoduchsie

alebo ak mas listkove cesto, tak urob strudlu...vymiesaj tvaroh so zltkom, ak je to menej pridaj nejake ovocie , napln rozmrazene listkove cesto, zroluj a z 2 min. mas strudli 😉

jj olif...som aj cakala ci sa niekto opýta na to pivo 😀 ale bolo toho co nas fotil 😝 ja som slusne pila horucu cokoladku

zoska
13. feb 2010

malo byt za 25 min. mas studlu...nie za 2 😀 + cukor som zabudla napisat

zoska
13. feb 2010

a uuuplne najjednoduchsie mas rezance s tvarohom 🙂

olifcek
13. feb 2010

nemam pleeeeech, chiiii

dakujeeeem, idem mm hned pisat, co ma este kuupit 😵

olifcek
13. feb 2010

zosi, vidiiis?

matesl
13. feb 2010

olif, suzon tu davala nieco s piskotkami a kyslou smotanou a ovocim a tvarohom ;)

matka, myslis ze uz ideme?maly hje uz fakt lenivko a aj bradavky ma zacinaju viac boliet, mozno to uz bude za chvilu. idem si nafarbit este vlasy, a kym bude ucinkovat farba povysacam...a vecer mozeme ist 😉

zosi, ja neviem preco, ale ja len vybehnem von z domu do auta a spat a hned citim hrdlo, do kelu..a plny nos...a to uz asi 3 mesiace uzivam cetebe co mi v lekarni poradila, ze je to fajn aj preed porodom, ze sa rychlejsie hoja rany...

zoska
13. feb 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1232

keby si mala niekedy viacej casu a chut do pecenia...tento kolacik je super 😉
ale pouzivam radsej 500g tvarohu nie 250

hajdylca
13. feb 2010

ahojte,
ja som na tom podobne ako petuska, teda postupne sa dopracovavame tam... maly prve dni anjelik teraz po papani mava akokeby krce...a strasne place... zrejme je to atb, co beriem na zapal prsnikov..
olif este k tomu kojeniu- cize malinkej davas dva krat po sebe z toho isteho prsnika? a ako dlho kojis?
dakujem

a gratulujem vsetkym novym maminkam 🙂

olifcek
13. feb 2010

ZOSI kebyze mam plech, hned by som ho urobilaaaaaa

takto aspon tie pohare narobiiim 😵

matesl jj, dakujem 😉

zoska
13. feb 2010

olif ten link co si hodila...nevyzera zle...ale ja osobne som nikdy nic take nerobila, tak neviem posudit 🙂
v mikrovlnke sa ja bojim robit veci...

mates...ja zijem uz deviaty mesiac na actimeloch a tonach ovocia a v 7mom mesiaci ma skolila brutalna choroba a teraz toto ak sa rozbehne tak to nevidim ruzovo ☹

zoska
13. feb 2010

olif ak sa ta opyta manzelik ze ci chces daco na valentina tak povedz ze plech 😀 😀

hajdy ahoj 😉
juj co tych vacich anjelikov tie bruska trapia? prajem nech to prejde cim skor a tebe ten zapal, toho sa ja bojim ako cert ☹

olifcek
13. feb 2010

hajdy, ak malicka chce papat v kratkych intervaloch, v kratsich ako 2 ci 3 hodky, dam jej ten isty prsnik co predtym...a ked pomalsie taha, stlacam prsnik, ale len ked saje, ak oddychuje, prsnik uvolnim...a len stlacat, nehybat prstami smerom k pusinke a pod. ak si pyta papat po 2 az 3 hodinach, co je zriedka, hehe, tak prsniky obmenim.

necham ju papat, kym sama nepusti. ak na prsniku zasp[inka , mierne zacnem tahat von, fakt opatrne, lebo zvykne mi zacat hned tahat, aby neposkodila bradavku...a ked ju to uz nebavi a je napapana, pusti ma sama...niekedy sa este smejka, berie to ako hru zrejme 😵

cize kojim ju od 10minut az po 60 minut ako kedy 😵

olifcek
13. feb 2010

zosi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre