Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
6. mar 2010

adi super, dakujem budem cakat

blumka
6. mar 2010

zosi, terezka bola na bebe ked som prestala kojit a teraz som kupila nutrilon, lebo v nemocke jej davali tak som nechcela miesat. Ale tak dufam,ze teraz jej ta beba trosku pomoze, aj ked si nemyslim, ze to bude uplne bez problemov...tie tri mesiace musime vydrzat a az ked sa to potom nezmeni tak to bude horsie..

olif, dobry napad 😀

olifcek
6. mar 2010

zosi , kde? kuknem dolu a vidim, co babatka potrebuju 😀

v nemocke, kde si bola, blumi, pre predcasniatka a nejak chore babatka objednavaju mm, pre romov bebu a pre biele babatka nutrilon , som myslela, ze je preto nutrilon lepsi, chi...ale asi dost indi vindi 😉

blumka
6. mar 2010

olif, to fakt takto rozdeluju? ze pre romov bebu a pre biele nutrilon?

blumka
6. mar 2010

no a je to fakt indivindi...len je to na figu najst to co vyhovuje...keby bolo jedno mlieko na trhu, tak by to bolo asi lahsie 😅

olifcek
6. mar 2010

chi, sme si s mm nerozumeli a tak mame dve vienetty, jednu vanilkovu a jednu cappucino 😵 mlask

blumi jop, chi...tak to rozdeluju 😉

blumka
6. mar 2010

olif, nerob mi chute, my mame v mrazaku asi tri druhy (ak nie viac) zmrzlin a este niekolko ks nanukov...moj manzel je zavisly... 😀

olifcek
6. mar 2010

blumi ved si daj 😉

blumka
6. mar 2010

olif, a veru som si dala... 😀 cokoladovu a kokosovu 😉

zucana
6. mar 2010

baby no boli sme na jednej politickej akcii kampani sa najest a vypocut si uzasne hovadiny....tak som sa namalovala a vyfintila po dlhej dobe ale zima mi bola lebo sice svieti slnko ale zima je dokelu...
a baby nakoniec som este teda doodsavala spolu 100 ml a moja mala to skoro cele vypila...90ml vypila...a ze ziadny problem s tou flaskou...mam taku speci flasku proti kolikom a ma taku stopku ze kedje ruzova tak je to horuce a ked je fialova tak je teplota oki...a teraz mi spinka no som zvedava mozno bude dlho tak si mozno aj lahnem 😀 ale nebudem ju na flasku ucit smejdacku lenovu....ona sa aj hneva ked musi tahat 😅
90 ml je malo alebo vela?lebo nemam prehlad...a spolu som odsavala iba tak 10-15 min....asi tak jak kojim tak asi jej to fakt staci...a odsala som po tom co som jej dala papat 😕

zoska
6. mar 2010

zuci
90ml nieje az tak moc...moja mala uz teraz obcas potihne 90ml...teda v nemocke par krat potiahla 80-90ml a to mala len tyzden...

ja som sa minule namalovala a ucesala ked som sla do tesca 😀 mama mi strazila malu a ja som stravila hodinu v tescu a celkom som si to uzila 😀

blumka
6. mar 2010

Juli pije teraz 90, ale Terezka napr. pila 90 v troch mesiacoch...a jedine vecer potiahla aj 120 a viac...takze to je individualne u kazdeho dietatka

zucana
6. mar 2010

tak ja nechapem potom...ved je tlstucka mischelinka a stacilo jej....som zvedava na kolko 😀

blumka
6. mar 2010

zuci len mysli na to ze babo si za 10 min vytiahne viac ako za 10 min vytiahne odsavacka 😉 a hlavne je uplne jedno kolko vypije, ked nie je hladna a ma dost pocikanych plienok a je spokojna 😉

zucana
6. mar 2010

ved jo ja neriesim 😀 kojim nadalej z flasky dam len ked sa pojde zasa niekam prec 😅 ale tak odsavacka oki...
a ta moja prisavnicka je teda lepsia ako odsavacka 😀

blumka
6. mar 2010

zuci, to budes mat fajn, ked ti bude chciet aj flasu 😉 ked ti vsetko bude liezt na nervy, nechas malu mangelovi a pojdes sa prevetrat 😉

zucana
6. mar 2010

presne tak 😉 ze jej flaska vobec nerobila problemy 🙂
inak este otazka...to mliecko co ostalo mozem dat este do chladnicky?a nakolko? aj ked bolo predtym zohriate vo vode?

blumka
6. mar 2010

zuci, no to ti presne neviem povedat ale ak uz raz bolo zohrievane tak ja by som ho uz nenechavala, ale skus sa opytat niekoho este..alebo pogoogli 😉

ewelyne
6. mar 2010

ahojte 😉

olif, ze s vyhrevom silikon 😀
to nam dala cinnabaris 5CH a davali sme vzdy jednu gulicku aj kazdu hodku a ked sa to zlepsuje, intervaly sa zvacsuju. ako som to drvila medzi dvoma lyzickami, dala na prst a vytrela pusinku.
ako nasa pediatricka je normalne vseobecny lekar pre deti a dorast, ale studovala aj homeopatiu, takze ked sa da, skusa vzdy nieco menej agresivne ako ATB, ale samozrejme, ked su atb potrebne, tak dava bez pardonu. samozrejme nie vsetci rodicia su tomu homeo otvoreni, ona uz vie, kto to skusi a kto nie. ale nam zvacsa zaberu. raz sa stalo, ze nie-pri malom.
)

zuci, ak to bolo raz zohriate vo vode, uz sa vylieva 😉 vravela nam teta laktacna 😉

inak tie hodinkove relaxy, ked niekde vybehnete, su supis... juuuj aj ja by som sla 🙂

nas anjelik, tiez ked ju brusko netrapi, je ok a len spinka a papa, ale ked zacne "zurku" tak nevie prestat aj 6 hodin 😀 to bolo vcera a najdlhsia zuuurka. ale inak tak max 4 hodky aj to nie kazdy den... chvalabohu 😀

ja sem tam davam na chvilu aj druhe prso...
tiez sme asi v rastovom skoku, takze sme nonstop miestami, ale potom spi aj 4 hodky 😀

no co pohoda lesna, sem tam muchy 😉

grgat si tiez vzdy neodgrgne, a hlavne ked zaspi, ju nedavam, sice grcne zo spanku sem tam... ale v pohode je to.

zucana
6. mar 2010

amozem jej z toho mlieka do nosteka cvrknut?

blumka
6. mar 2010

zuci ublizit to neublizi

andrea2603
6. mar 2010
zucana
6. mar 2010

de ste vsetky 😀
ja uz nebudem tak casto kojit moja mala odvcera pribrala zo 4740 na 4800 to je vela nie 60 gramov...a to papava tych cca 10 min 7-8krat denne....

maculik
6. mar 2010

Ahojte, tak ja som si dnes dala pauzu od pc, venovali sme sa s manzelom len rodinke. Rano bol V.na nakup, chcel mi spravit taku policku pod drez, kde som si dala veci, co mi zavadzali na kredenci, no a okrem tej dosky, kt.isiel povodne kupit, priniesol aj noveho clena rodiny - dalsieho vtacika, ktory pribudol k nasim trom. Tentokrat s ciernou hlavkou.Len to znamena, ze najneskor zaciatkom leta budeme musiet kupit mensiu volieru.

Dnes som kupila flasu na vodicku, ale zatial davat nebudem, lebo mi napadlo, ze ideme do 6.tyzdna a to moze mat ten rastovy skok. No skusila som mu len tak dat, a nehrozi, 2x cucol a odmietol. Ale chcem tiez skusit odsat a dat mliecko z flase, lebo potrebujem ist aj ku kadernicke a tak, no a napr.dnes som isla na hodku do mesta a manzel mi uz volal, ze kde som, ze maly ho ide zjest a vresti o dusu. Tak dufam, ze flasu s mlieckom neodmietne.

NO, koncim ja, ideme pozriet po 100r spolu nejaky film, tak dobru nocku 🙂 Docitam vas zajtra al.v pondelok.

Ozaj, kika sa neozvala? 😕

zucana
6. mar 2010

veru kika sa neozvala....
inak malinka nas nechala pekne vecerat bola na stolicke v kuchyni a pak na 30 min v nej aj zaspala 🙂
som dala foto na facebook 😉

olifcek
6. mar 2010

adi, fajny link..skoda, ze sme predcasniatko, nemuseli sme mat malo zeleza..a mozno sa ukaze, ze ja ho mam malo, zacnem ho brat extra, lebo v centrum materna uz je a polepsi sa i malickej...tak ale uz berieme pyridoxin, kyselinu listovu a zelezo, tak snad , ked nam o dva tyzdne vezmu krv z prsteka, uz to bude ok...

ewelyne
6. mar 2010

no cafte, tak vsetcia pekne vikenduju 😵 😵

ja asi idem po sto rokoch zehlit 😖

inak som si konecne kukla toho macedonca Toseho a jeho Oj devojce... verzus "uchvatne" Horehronie" s kt. sa chceme trepkosit na Euroviziu... ako teda blazni.... dobry plagiat... 😠 hanba Slovenska to bude ak sa do toho niekto obuje... ja len tak surfosim a len som o tom pocula...tak kukam ze co to...
co si o tom myslite?

https://www.youtube.com/watch?v=SP5G54dVodo
olifcek
7. mar 2010

aj vam babatka slintaju? 😀

matesl
7. mar 2010

ahojte 🙂

olifcek, mne zatial nie, asle svagrovci maju 3 mesacnu malu a ta tiez vytlaca slinky z pusy jazyckom, vcera nas prave boli kuknut 😝

dosiel ti uz vankusik, nam nie...uz sa ho neviem dockat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre