Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
16. mar 2010

uff kika chuda ale vsetko esteze dobre dopadlo..a foto ? 😉

olifcek
16. mar 2010

veru kikus, de je foto? pochval sa nam

zoska
16. mar 2010

kika ahoooj 🙂
no "krasny" porod 😒 dokelu ta riadne vytrapili...a hod foto, zvedave sme 😉
aj mne davali cosi na uvolnenie spodku a tiez sa mi z toho chcelo strasne spat...

boli sme hodinu vonku, aj do Billy som skocila na nakup, mohla som s kocikom, takze fajn, urobil som zemlovku...princezna zazracne spi, ale uz sa mrvi...

zuci si sa riadne vyblaznila v obchode 😀

olif my berieme aj D-cko aj K-cko...Dr. povedala ze vsetky kojene deti by mali k-cko brat, tak si to este prever radsej

alex
16. mar 2010

Olif kraaaasne narodeniny, vela zdravicka celej rodinke!

kika58
16. mar 2010

tak uz som pridala aj foto nasej slecinky 😵

olifcek
16. mar 2010

zoska no super, ja tu lekarku zastrelim x;o((((((((((((((((((((

ALI dakujem!
ste super, fakt! 😵 😵

laxity
16. mar 2010

ahojte

dávate poštolky? je to nutné? jedny vravia tak a jedny tak 😕

matesl
16. mar 2010

tak ja som bola dnes na klbiky...nemame vyklebene, takze nemusime balit...

laxi, to by ti na kontrole mali povedat...nejes teraz niekedy?

matesl
16. mar 2010

vikina bola zjavne z nakupov unavena 😉

alex
16. mar 2010

ja poštolky nedávam.

Kika malá je krásna, do tváričky sa mi podobá na nášho Jakubka. Tie bábätká naše februárové sa naozaj vydarili 😵

Olif chcela som sa ťa opýtať, ty si písala že si stláčaš prsník, keď Olivka pije. Kedy to stláčaš a koľko. Tým jej pomáhaš aby pila zadné mliečko?

My sme sa konečne naučili prisávať na prsník, už nám to ide super, som happy. 😵 boli sme aj včera na poradni a vážime už 3520g, takže za týždeň sme pribrali 250g 🙂

olifcek
16. mar 2010

ali necham Oliv nech si taha a ked vidim, ze jej to uz ide pomalsie, tak stlacam..ale prstami nehybem zmerom k puse, len chytim do pismena C a stlacim, par sekund podrzim a znova...

ale len ked sale, ak si robi prestavku, nestlacaj x;o) a ano, je to kvoli zadnemu mliecku 😉

olifcek
16. mar 2010

laxity ani ja nedavam

alex
16. mar 2010

olif a dokedy takto stláčaš, až kým sa neodpojí?

olifcek
16. mar 2010

ali bud, alebo, kym nezaspinka...x;o)

maminnka
16. mar 2010

aj my sme dnes boli na klbikoch a vsetko ok, nemusime balit nasiroko 🙂

alex
16. mar 2010

ok, olif, ďakujem 😉

olifcek
16. mar 2010

mami, matesl mate aj spravu? ze ci maye klbiky uplne, ze Ia alebo ci aj Ib x;o)

ali nemas zac..ja odkedy mi to annag poradila to robim, a negrckame, a nepucime sa...x;O) ale tiez je dolexite dodrziavat, ze ak chce papat skor ako za dve, ci tri hodky, dat to iste prso, ak za viac, prso vymenit x;o)

olifcek
16. mar 2010

zuci tak konecne viem, ako sa male baba naparuju, ked su zasoplikovane x;o)

aka ja len kludna...neviem, co by Oliv vystrajala...hech

pri prebalovani Ti este placka?

alex
16. mar 2010

olif, ja ešte stále dojčím z oboch. Takže chvíľku jedno, potom si ho prehodím a potom zase prehodím. Takže každé tak dva krát poťahá. A zásadne kaká, keď popapá jedno prso, vtedy si dá pauzičku na kakanie a potom papá ďalej 🙂

maminnka
16. mar 2010

Olif, my mame obe nozicky Ib

olifcek
16. mar 2010

maminka a nemusite balit...tak dobre, ze ani ja nebalim...Oliv ma jeden Ia a druhy Ib...esteze existuje annag, ktora ma upozornila na to, ze ma Oliv klbiky v poriadku a balit nemam x;o))

olifcek
16. mar 2010

kika mala je tak spokojnucka..krasne babo a velkeeee

ali krasne ste pribrali, wow

matesl
16. mar 2010

aj my mame IB- ale co to zznamena?

maminnka
16. mar 2010

Olif, Dr, povedal, ze oba klbiky su ok a ze ziadne balenie nasiroko netreba, staci hociktora jednorazovka.

alex
16. mar 2010

olif no dúfam, že aj ďalšie váženia budú také potešujúce 🙂

Inak ako riešite, keď dáte papať a potom je bábo hore tak dve hoďky a potom zahajá, keď by už malo znovu papať. Čakáte kým vstane, alebo po nejakom čase budíte?

olifcek
16. mar 2010

Ia je plne vyvinuty klbik, Ib takmer x;o)

tiez sa mi do ruk dostalo toto
http://www.obzor.sk/pdf/2008/Vestn%edk_52-53_20...

Tato skupina zahrna fyziologicke nalezy sonogramu bez ohladu na vek vysetrova-neho dietata, nevyzadujuce ziadnu naslednu liecbu. Taketo nalezy nie je potrebne dalej sledovat a kontrolovat sonograficky.
Typ Ia – centrovany klb, ostry okraj kostnej striesky, dobre klopena chrupavcita strieska. Uhol alfa je 60° a viac, uhol beta je mensi ako 55° - svedci o dostatocne rozvinutej chrupavcitej strieske a labrum dostatocne presahuje hlavu femoru.
Typ Ib – predstavuje prechodne formy vyzreteho klbu, ktore takisto nevyzaduju te-rapiu. Centrovany klb, dobre vyvinute kostene acetabulum, lahko zaobleny okraj vrcholu kostenej striesky. Uhol alfa je 60° a viac, uhol beta je 55° a viac, svedci o mensej zrelosti chrupavciteho okraja acetabula, labrum je ulozene proximalnejsie, promontorium distalnejsie.
to bol citat

olifcek
16. mar 2010

ali ja davam papat, ked pyta

matesl
16. mar 2010

olif, nerozumiem ale dobre 😅 😅 😅 dolezite je ze nebalime...heeheee

alex aj ja mu dvam az ked si pyta 😉

inak sme sa na sone stretli aj s martinaj...tiez to maju OK 🙂

sue13
16. mar 2010

Ahojte maminky 🙂 Z celeho srdiecka Vam dodatocne blahozelam k babatkam a zelam hlavne vela vela zdravicka 🙂
Ja som prezivala to iste co vy presne pred rokom. Narodila sa mi 13.2.09 Karinka.
Chcem sa Vas opytat ci nemate niektora zaujem o vecicky po Karinke. Chcela by som to predat ako kompletny balik vstekeho co babatko potrebuje od narodenia az do prveho roku. Za velmi vyhodnu cenu. Ak niektora mate zaujem kludne ma kontaktujte a dohodneme sa. Je tam vela znackovych veci, z HM, Next, C&A, Cherokee a pod... 😉
Dakujem a zelam pekny vecer 🙂 a vela trpezlovosti, lebo viem ze zaciatky neboli lahke no teraz nam to nasa slecna vsetko 100nasobne vracia 😵

zucana
16. mar 2010

veru olif dala som foto ako malicku naparujeme....slany roztok s par kvapkami mucosolvanu a potom jej sa to uvolni a odsavame a ide vela....tak dufam,ze sa to uz zlepsi... 😉
a mala tak drzi 10 min.bez pohnutia ... 😅 sama som neverila...ona co sama ked je na posteli v sedacke, na mne sa stale hybe a neobsedi 2 sekundy 😀 asi jej to fakt robi dobre...
kika krasnucki ste...
alex pre teba:
ttp://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlacanie-prsnika/
inak my posledne dni papame menej...ked proste sa pricucne a popapa trosku tak zacne strasne plakat a nechce az ked sa po dlhsej dobe ukludni...a pocujem ako prdka a ako jej crievka robia....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre