Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
16. mar 2010

zuci, aj nas maly dnes plakal pri kazdom prdiku, a grckal...tak mi ho je luto, ked tak zalostne placka...zajtra ideme na poradnu, tak uvidim, popytam sa dr. ci mu na tie tazke pochody nieco da..ze len ked bude mat taky den, tak mu nieco supnem, nech sa netrapi.

a to fakt grckaju deti, ked piju len predne mliecko? kuknem aj ja ten link...lebo maly tiez dlho dnes netahal...mozno pre to grcka ☹

olifcek
17. mar 2010

matesl ale nieee, grckaju i tie, ktore i zadne mlieckopiju x;o)

matesl
17. mar 2010

ahoj olif,

mne uz dnes tecu nervy...ôod pol 4 vymysla ☹ uz som aj zvysila hlas na neho, bo vidim, ze je to z nudy...aj prestal na chvilu asi citil, ze prepiuskol 😨

zoska
17. mar 2010

ahojte 🙂
baby ja som nevyspataaa ☹ mala bola hore od 2.30 do 5tej...o 4tej ma vymenil manzel
neviem co jej bolo...strasne dlho papala, s prestavkami bola pricucnuta hodinu, potom som jej dala aj druhe prso, lenze potom sa uz prejedla a zacala stikutat, oci mala ako budiky a nie a nie zaspat

o 6.30 som vstala, mala spala a manzel prave odchadzal do prace, chudak, dnes ma meeting s finmi, svedmi a anglicanmi a je nevyspaty, ale vraj nevadi 🙂

som myslela ze pospim, ale herecka o 7mej vstala najedla sa a teraz tu vedla mna kuka na svet...nechapem ci to dieta nepotrebuje spat alebo co...
ona si zvyka pospat doobedda len tak do hodiny, potom hodinu poobede v kociku, no a vecer o piatej zalomi na 2 hodiny a potom sa jej asi nad ranom uz nechce spat alebo co

matesl
17. mar 2010

zosiiii

o pol 4 pytyl jest, o pol 5 pytal, a do teraz ezazmuril oka...uz som tiez na prasky, lebo ked ho polozim sputi rev, ani najest sa niiiiic...tvoja asponlezi a kuka, moij sa puci a mrnci 😕

katina2209
17. mar 2010

ahojky matesl kde si bola na klbikoch a bolo tam vela ludi?

zoska
17. mar 2010

mates drzim palce 🙂
ja uz som inak tiez o tej stvrtej na nu tak skaredsie pozerala a ako dospelej som jej hovorila ze co vlastne odo mna chce...tak na to manzel vybehol, ze uz som aj na dieta hnusna, nech si idem lahnut 😅 😔

lenze ja som bola fakt vycerpana,strasna triaska ma zase chytila v posteli... cez den som varila a upratovala a vobec si neoddychla, a mala si dnes v noci akurat vybrala ze bude buntosit

akurat zavrela oci, tak bezim do sprchy...ranajky som stihla za pochodu zase s malou na pleci...

no vsak mates,aj mrncanie vysiluje, snad ti pekne zaspinka aspon na 2 hodky 😉

katina2209
17. mar 2010

matesl musela si sa objednavat? lebo mne lekarka povedala ze na teslovej ked sa objednam tak 14 Eur ty si nieco platila?

olifcek
17. mar 2010

matesl juuuj, nezavidim...ale uvidis, da sa to do poriadku...

zosi, chjo...mas to tiez tazke... ☹ ale aspon Ti neplacka...

volala som pediatricke kvoli vitaminu K. tak vraj su rozne schemy, a ona dodrziava tu, ze namiesto kvapiek picha injekcie...jedna v4-6t, co som jej povedala, ze ale sme nedostali, a druha, ze na pol roka. ale, ze to je na krvacanie, a ze malicka nema naznak krvacania ani nic podobne...tak,ze je to ok, ze sa nic nedeje...x;o)

olifcek
17. mar 2010

zosi aj na dieta? cize i na mm? x;oDDDD

my s malou papame naraz. ja nad nou s taniesrom, a ona si cucka x;O)

olifcek
17. mar 2010

annag krasne pise jednej mamicke...

cumlík je ideálne nahradiť prsníkom - ak bábo plače a nevieme prečo, prsník by mal byť vždy prvá voľba. Až keď nezaberie, treba skúsiť čosi iné. To iné je nosenie. Zvyčajne tieto dve veci dokonale zaberú.

deti dnu cez deň samé v postieľke nerady spávajú, spanie spoločne pri či na mamičke je ich legitímna potreba. Je to zbytočné trápenie. ak spí vonku, využívaj to. a striedaj so spaním vo vaku. Moje staršie deti v postieľke cez deň nespávali vôbec , naučili sa až keď boli staršie , každé bábo je iné.

Bábetko potrebuje zasýtiť hlad, byť v teple a v bezpečí. Preto dojčenie, nosenie a spanie v spoločnej posteli je normálne. Nenormálne je potláčať v sebe materinské city a trápiť bábo svojou snahou o dokonalosť podľa múdrych kníh a predstáv okolia. Užívaj si ten slastný materinský pocit spať na gauči s bábom pri sebe, nič krajšie v živote nás ako mamy nemohlo stretnúť. Bábo, ktoré netúži po nikom a ničom, len po svojej mamičke. A tou mamičkou si pre Tvoje dieťa práve Ty.

matesl
17. mar 2010

Zosi,
jak keby som seba pocula, presne to som malemu vravela, ze co este chce, ze ci sa aj ja mozem vyspat...bo som isla o 00:30 spat, co som ho este krmila, do vtedy som si trochu kuikla telku, bo ked ho okupem, nakrmim, tak mam take 2,5 hodky, co sa mi neoplati ist spat...ale potiahol do pol noci, dala som sprchu, doupratovala, dozehlila...no a takato noc potom
teraz zaspal, uz asi tiez od unavy z placu 😢 urobim si nieco jest

Kati,
to mne dr. Zemberova vtedy ked bola u nas, dala listocek, ze kedy na klbiky, kedy poradna...a to sme boli u nej v ambulanciia jej tam chodi nejaky ujo dr. ten nas vysetril a nic sme neplatili, vraj az kontrolne keby bolo treba...a islo to tam ako na pase, po 5 min 2 dericky dnu...vraj k nej chodi takto raz za mesiac...dobry system, nikam sme sa nemuseli trepat. aj s matkou sme sa tam stretli 😉

olif, a ako si s nou urobis to jedlo 😅

katina2209
17. mar 2010

no matesl to mas super my sme objednani na cas na pluhovu ale platime 14 Eur je tam aj sono aj ortoped takze vsetko v jednom mu budu robit a kde vam tam robili sono u tej zemberovej? alebo on mal zo sebou ten ortoped?
My sme dnes v noci spali celkom dobre i ked presne kazde dve hodinky sme krmili ale pekne potom dalej zaspal, dnes mame poobede navstevu pridu moje kolegynky z roboty tak hadam bude dobrucky 🙂

zoska
17. mar 2010

jj olif 😀 ja si svoju nervozitu obcas na nom ventilujem, teda zatial sa to stalo asi 2krat, z toho ten druhy raz bol vcera... ale vzdy sa ospravedlnim a zatial to berie v pohode, da mi pusu pohladka ma vezme mi malu, zatial to chape hovori mi ze som super mama a ze krasne vsetko zvladam...a taketo slova mi obcas dost pomozu 🙂

mates mame podobny rezim, tiez kym po kupani zaspi si vravim, ze sa mi neoplati ist lahnut si a niekedy ma mala prekvapi a taha aj do 0.30 potvorka

ink dnes v noci ani teraz rno negrckala klop, klop, klop, sice ju treba dlhsie nosit a vyvysovat v postielke, ale ztial sa to tosku upravilo, aj ked ju nathuje na vrcanie po papani 😒

matesl
17. mar 2010

kati,

tak to sa musite pekne trepat k polusu, co?
no ortoped bol u nej s takym ako notebookom a na to mal napojenu tu sono hadicu s hlavicou a nageloval a kukol...ze dobre, netreba balit na siroko a bolo 😉

maculik
17. mar 2010

dobre ranko
🙂

tak vidim, ze kika je uz doma, gratulujem k dcerke, krasne babo 😵
a pocuj, Tvojho muza asi z videnia poznam. Nevola sa Milan?

matesl
17. mar 2010

Zosi
a aj mne bola rano zima, to z toho nevyspatia isto.

inak som si vcera citala od annag clanky, ze kojenie nema boliet a podla toho co tam pisala mozno mam tu mikoticku infekciu na bradavkach, vela priznakov mam, ze ma bolia prsia az za bradavkami takou palivou bolestou po kojeni a aj to ze mam take biele na konci bradaviek...tak som si na vecer na 2 kojenia odsala a natrela jak tam pisala canestenom, davam ho teraz aj dole, tak rovno aj na bradavky...len neviem ci to pred dalsim papanim staci utriet tym obruskom na prsia.

a dole co davam cipky, no tak mala by som po tom uz lezat, aby to ucinkovalo, ale ako si to mozem ovolit 😢 takze aj to sa mi zda ze sa nejak nelepsi a to mam uz len posledny cipok.

a este ten krk moj do toho...ale uz v piatok idem na masaz, snad mi to pomoze.

takze sa uplne citim rozbita ako ciganske hracky 😖

olifcek
17. mar 2010

matesl nooo v pravej Oliv, a lavou namastim chlebik, dam nan sunku a syr x;o)) som lavacka, ale obe ruky viem plne vyuzivat, co je prima x;o))

aleeee, Oliv mi rano dala cas na umytie vlasov, wow...zlatusik je to x;o)

kati juuj, i mne chceli prist kolegyne, leeeeen...najprv bola malicka...a teraz chcem aby sme boli menej pricucnuti...x;) nech nesedim z trickom vyhrnutym x;)

zosi uzasny manzelik...zlate a mile od neho x;O)

matesl
17. mar 2010

olifcek,

ja by som ho aj prikladala, keby ma to tak nebolelo 😢

maculik
17. mar 2010

a idem vas pri ranajkach pomaly docitat, uz som stihla povysavat, plienky vyniest, dat 1 pracku, este ma caka prezlecenie perin a zehlenie (ale len detskych veci 😉

zuci, pozrela som foto, Viki aka zlata, krasne drzi 😵 Takyto pristroj som este ani nevidela, to by sa nam hodilo pre Adelku, ta ma casto problemy so zapchatym nosom a kaslom...

olif, aj ja casto papam s Petkom - raz som mu aj na hlavu namrvila, tak teraz papame tak, ze si nanho dam utierku a je to 😉
a annag to kraaasne napisala a podla toho, ako sa sprava Petko, je to aj pravda - lebo on vyzaduje presne toto 😉

zoska, matesl, som rada, ze ste tu napisali, ze aj vy zvysite hlas na drobca, ked uz nevladzete (teda z vycerpania). Lebo aj mne sa to uz stalo a teda ma to potom aj mrzelo, ale tak ked uz som nevladala ani oci drzat otvorene 😒 Nastastie teraz som relativne oddychnuta, kedze segra mi minule noci pomahala, tak hadam budem mat viac trpezlivosti, ked Petko zase nahodou zacne vymyslat... 😅

olifcek
17. mar 2010

matesl jo verim, ze ked bolia bradavky, nemas na vyber x;o(((

macu jj, ja dam cez Oliv aj plienku, pre istotu x;o))) a tanier drziiim pevne..najma, po tom, co som si precitala, jak zucanke mobil na malu padol x;o)

veru, i ja som na zaciatku na Oliv hlas zvysila...raz som aj povedala, ze bolo mi toto treba? 🤐 paq ma to samozrejme mrzelo...teraz som uz odolnejsia x;o) asi i preto, ze v oci celkom bre hajame...

matesl
17. mar 2010

macu o tom to je, aspon trochu sa v noci vyspat...

mne sa vcera stalo u dr, ze sa ma pytala na meno, tak som len na nu kukala...a nemohla som sa nejak skoncentrovat...az po chvili som jej povedala samo ze len krsne...taksa usmiala, asi videla ze mam uz dost, ked synovi na meno neviem dojst 😅

katina2209
17. mar 2010

no matesl tak to si super vybavila tie klbiky este ze nebudeme ani mi cakat no len musíme si to zaplatiť a chudatko vyliec sa inak mna tak bolia krize a krcna chrbtica aj ja som bola minule seknute ale som si to nahrievala fenom a preslo mi to no a s tymi bradavkami to je aka sila to som este nepocula...
teraz pisem a nohou kocikujem matka ale budem ho musiet vybrat lebo vresti ako pavian 🙂
olivcek ty si aka sikovnica ako to ty zvladas
ja som tiez unavena ako kôn upratat poprat pozehlit navarit postarat sa o starsieho ulohy vsetko skontrolovat no o deviatej vecer som taka vypluta ze zaspim pri telke a manzel ma budi ze treba kojit som ako chodiaca mrtvola

katina2209
17. mar 2010

inak ja tiez u doktorky som rozmyslala ako sa vola môj syn vacsinou mu poviem marko ako matko sa mi to myli a este ked obidvaja chodia k doktorke tak je to super 🙂
gratulujem kike dodatocne...
muculik tak aspon troska si si oddychla ked si tu mala segru tak teraz to budes mat tiez perne s dvomi detickami ja este ze mam starsieho ale tiez niekedy je s nim tolko starosti hlavne ked mi zacne odvravat a prechadza ma trpezlivost

maculik
17. mar 2010

matesl 😀
ale je to pravda s tym nocnym spanim. Hned sa lepsie citim, ked aspon ako-tak spi, sice sa napr.tuto noc zobudil hadam 3x na papanie, ale vzdy zaspal, az potom okolo 6 zacal vymyslat. No inak som sa celkom vyspala, lebo som uz nejako tak nastavena, ze len co ho ulozim do postielky, tak okamzite zaspim.

akurat mi volal manzel, ze Adelka rano hrozne plakala, ked prisla pre nu jedna ucitelka, nechapem, co sa stalo, ved od polky januara vobec neplakava a aj vcera bola pre nu ta ista ucitelka (cernoska) a v pohode. Tak neviem, ci sa cez den nieco stalo alebo co, ale vraj nie.
Aj ked som vcera bola pre nu, tak isla vesela, s usmevom, no neviem....
A dnes maju St.Patrik´s day, tak mali prist v zelenom, isla ako taka zabka 😀

matesl
17. mar 2010

kati poradila mi kamoska tu vo vrakuni jednu maserku, v piatok idem 😉

maculik
17. mar 2010

kati, no mne sa este doobeda celkom da, Adelka je v jasliach. Len dufam, ze aspon mesiac vydzri bez choroby.. 😝

inak, cez Velku noc asi vypadneme prec, Vladkov kamarat mu moze pozicat domcek v Toskansku, tak by sme tam na tyzden isli. Manzel chce velmi niekam ist, zmenit vzduch, no vsetko som mu zamietala, lebo teda nechcem riskovat, ze Petko spusti v hoteli vecer 3h rev, ved to by nas po 2 nociach na zaklade staznosti od hosti aj vyhodili 😅 Ale toto je dobre, v domceku si moze kricat kolko chce, tak mozno mu dnes poviem, nech teda kupi letenky. Aj to vyjde lacnejsie...

Tu dnes hlasia 15st, tak o chvilu pojde Petko na balkon a poobede pojdeme na prechadzku. A zajtra az do 18st 😵

maminnka
17. mar 2010

Oklif, ja som sa naucila urobit ranajky pre celu rodinu jednou rukou 🙂 Jediny problem je vyzmykat citron do caju 😀 😀

olifcek
17. mar 2010

kati ale kde, jak sikovna? obed si nenavarim, ked mm nedrzi malicku x;o( chlebik si urobit je v poho ;o) mm este aj upratuje...snad uz coskoro bude moct len oddychovat a ja sa starat nielen o malu ale i onho a o domacnost budem moct...

matesl cool 😀

macu jeeeej, ake super, ze take maju...malicku to snad ale prejde skoro...

matesl
17. mar 2010

a zas sa mozem ist prezliect, cela som oguckana ☹

jak to ze tie deti nevedia spat na gauci, alebo v postielke_? na rukach ano, aj ked sa nehybem, ale ked ho dam dole, oci dokoran 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre